Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A munkatársnőim cikiznek, mert akkor is kiöltözök, ha egyszerű hétköznap van... Hogyan szólhatnék nekik vissza valami találót? fórum

A munkatársnőim cikiznek, mert akkor is kiöltözök, ha egyszerű hétköznap van... Hogyan szólhatnék nekik vissza valami találót? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
42. a14deb9047 (válaszként erre: 41. - A14deb9047)
2012. okt. 1. 18:58
A pékség kimaradt... ez volt a csúcs - érthető okok miatt.
2012. okt. 1. 18:56
Dolgoztam ügyvédi és utazási irodában, közlekedési cégeknél, kórházban, patikában, iskolában... és bizony, nagyon kemény korlátozások voltak szinte mindenhol.
40. Mazsinka (válaszként erre: 39. - A14deb9047)
2012. okt. 1. 18:54
Így van. Kimondott vagy ki nem mondott szabályok korlátozzák az embert. Ha meg mégis hű de egyedi és klassz csaj akar maradni, akkor vállalja a vele járó következményeket, hogy kirúgják, vagy elbeszélgetnek vele, vagy/és megszólják. Nekem is van bőven mellem, mégsem dobtam ki, miközben a munkámat végeztem, tangát sem húztam csípőnadrághoz, ha tudtam, hogy hajolgatni fogok, cipekedni más emberek előtt és a többi. És amikor a "pór kis munkahelyemen" dolgoztam igenis megszólták, ha kiparfümöztem magam, mert az nem steril élelmiszerek közé való, és az ékszer sem, ahogy a műköröm sem, bármennyire is szépnek tartom, és bármennyire is "van életem a cégen kívül". Aki pedig továbbra is ott akart maradni, az alkalmazkodott, és befogta szépen a száját, ha kellett a pénz, és nem játszotta az eszét, hogy "ez irigység, ez irigyséééég..."
2012. okt. 1. 18:40

A legtöbb munkahelyen vannak kikötések...

Van, ahol még körömcipő se lehet, vagy éppen kibontott hosszú haj... karkötő, stb.

A munkahely ne divatbemutató legyen.

38. Mazsinka (válaszként erre: 36. - 5fb030b940)
2012. okt. 1. 18:13

Nyilván nem dolgoztál még olyan helyen, ahol nem nézik jó szemmel az ékszereket, műkörmöt, nem véletlenül. Az élelmiszerbiztonsági rendszer és módszer szerint ezek beleeshetnek az élelmiszerbe, ami jelentős anyagi kárt okozhat az adott cégnek.


A tangás óvónő azért gáz, mert hajolgat a gyerekekhez, és látszik a fél valaga-mesélték, látták, ahogy a szülők meglátták, a gyerekek is azt nézik fél délelőtt.


Nyilván nem lehetsz több 16-nál, nyugi, ilyen idős koromban én is az hittem, hogy enyém a világ, mostmár csak nevetek azokon, akik úgy viselkednek, mint valamikor én. Nyugi, majd kinövöd, és megtanulod, hogy bizonyos szakmák, munkahelyek jócskán korlátozzák az embert, így az nem vehet föl azt, amit akar. És szerintem egy tanárnő ne járjon piros lábkörömmel, kidobott mellekkel, miniszoknyában, hogy a diákok csorgassák a nyálukat rá. Az iskola nem diszkó.

2012. okt. 1. 18:10

Az természetes, hogy egy huszonéves nem úgy öltözik, mint egy negyvenes vagy ötvenes...

Vannak bizonyos - íratlan - szabályok, melyeket nem árt a többiekre való tekintettel is betartani. És itt mindegy, hogy iskola, kórház, ügyfélszolgálat vagy éppen utazási iroda.

Nem ajánlatos úgy egy munkahelyre menni dolgozni, hogy az egyik nagykosztümben, a másik pedig farmer-pólóban. Egyre több munkáltató kiköti, hogy se mini-, - átlátszó, - szűk, - nagy dekoltázs, - ujjatlan, stb.

36. 5fb030b940 (válaszként erre: 35. - Mazsinka)
2012. okt. 1. 17:26

Ha valaki gyomlál, mert az a munkája, nem abból áll csak az élete. Nem hiszem, hogy amiatt csináltat műkörmöt, hanem mert pl. amúgy tetszik neki.

Ha valaki szereti az ékszereit, miért kellene neki levenni a "pór kis melójához"?

A tangás óvónő nem hiszem, hogy "gáz", amennyiben nem mutogatja azt, de ha már itt tartunk a nagymama literes bugyit sem jobb mutogatni.

Miért baj, ha egy tanárnőnek pirosra van lakkozva a lábkörme? :DD ezt végképp nem értem :S :D

35. Mazsinka (válaszként erre: 34. - 388b941089)
2012. okt. 1. 17:23

Hogyne. Itt tanultam meg, hogy "tipikus magyar mentalitás". Szerintem nem lenne szabad mindent ezzel elintézni.


Igenis nevetséges és nem irigylésre méltó, ha valaki pl. műkörmökkel megy gyomlálni, vagy kiékszerezve végzi pór kis melóját, a tangás óvónőről, a pirosra lakkozott lábkörmű tanárnőről nem is beszélve.


Ez inkább nevetséges nekem. Ettől függetlenül szóvá tenni is bunkóság.

34. 388b941089 (válaszként erre: 23. - Mazsinka)
2012. okt. 1. 15:53

Ezt azok mondják, akik irigyek. :)

Most a fiatal, csinos lányokról volt szó, nem a túlzásokba esett nőkről.

33. 5fb030b940 (válaszként erre: 23. - Mazsinka)
2012. okt. 1. 15:44
Sok minden visszatetsző tud lenni ennyi erővel, nem csak az, ha valaki kiöltözik, mégsem piszkáljuk miatta a másikat...
2012. okt. 1. 15:39
A nök márcsak ilyenek..
31. andi6020 (válaszként erre: 4. - 5fb030b940)
2012. okt. 1. 15:34
Vetkőzz le. Hátha az nem gond. :DD
2012. okt. 1. 15:32
Én azt mondanám, hogy Nekik akarok tetszeni, mert leszbi vagyok.
29. Mazsinka (válaszként erre: 26. - 74f8c12b8e)
2012. okt. 1. 15:07
Szólt, amikor már sokadik ilyen húzása volt, pl. a nőnapi bálra mininadrágban ment. Szerintem figyelmeztetés nélkül is felérhetné egy felnőtt ember (PEDAGÓGUS) ésszel, hogy ilyen helyekre mit illik felvenni, és mit nem.
2012. okt. 1. 14:39
mármint a te helyzetedet tudom átérezni :)))
27. 388b941089 (válaszként erre: 1. - 5fb030b940)
2012. okt. 1. 14:38
Irigyek és féltékenyek. Át tudom érezni. :/
26. 74f8c12b8e (válaszként erre: 25. - Mazsinka)
2012. okt. 1. 14:00
Mért nem szólt neki a vezető óvónő udvariasan,hogy ez nem oda való viselet?
2012. okt. 1. 13:49
Szerintem meg egyesek tényleg nem tudják mikor, kinek, mit illik felvenni. Az unokaöcsém óvodájában az óvónő rendre tangabugyiban jelent meg, ami önmagában nem baj, de olyan csípőnadrágot húzott hozzá, amiből fél valaga kilátszott, ha a gyerekhez lehajolt, és ezt a szülők mesélték. Aztán még ő van kiakadva, hogy megszólják az öltözködését???Szerintem nem kellene mindent az irigységre fogni, egy kicsit magunkba lehetne nézni, hogy bizonyos munkahelyeken nem illik ribiként megjelenni. Ez van.
2012. okt. 1. 13:42

Ebbe én is beleszaladtam:( ügyfelekkel foglakoztunk,csak a főnöknőm 60 éves volt,én meg 30,és ez meg is látszott.Mint egy vipera vetette rá magát a témára,hogy milyen ruhában vagyok(35 fokban),természetesen lekurvázta aruhámat:( :(pedig nem szokásom kihívóan öltözni ..nagyon,nagyon megkeserítette a napjaimat,a munka sem volt kellemes,az időjárás sem,és rá még a perzselő irigy tekintet,ááá..

Azért ahhoz sok erő,és nagyon független személyiség kell,hogy valaki simán lerázza ezt magáról-én nem tudtam,a gyomrom is megfájdult minden nap,mikor dolgozni mentem.

2012. okt. 1. 13:17
Biztos irigyek. Ti csak ezt tudjátok fújni? És mi van, ha nem irigyek, hanem pusztán nevetségesnek tartják, hogy valaki kiöltözik egy olyan munkahelyre, ahová felesleges. Én már láttam olyan bolti eladót, aki karácsonyfának nézett ki, olyan zsákolós lányt, aki flitteres körmökkel ment melózni. Ezt az emberek észreveszik, és be is szólnak, nem biztos, hogy irigységből, hiszen ők is megtehetnék ugyanezt. Egyébként semmi közük hozzá, de nem kell mindent az irigységre fogni. Nekem is szemet szúr a sarki trafikos néni, aki hat kiló aranyat vesz fel magára, úgy ki van festve, mint egy transzvesztita, és úgy összességében: mintha kifutóra készülne, közben meg cigit árul, meg újságot. Persze ha így érzi jól magát, lelke rajta, de visszatetsző tud lenni. Attól függetlenül nem szólnék be senkinek ezért, mert az bunkóság.
2012. okt. 1. 13:15

Ilyen hülyékkel nem kell foglalkozni én se teszem!

Én fiatal se vagyok és nem is járok el itthonról naponta,de reggelente cerkával kihúzom a szemem,hajamat pöttyet belővöm mert így érzem jól magam.Szomszédasszonyom meg kicikiz hogy szerinte pipiskedő vagyok.Ezektől független végzem a napi munkát itthon meg a kertben,de figyelek arra hogy ápoltságom megmaradjon.Miért kéne lepusztultul kinéznem csak azért,mert nem dolgozom?Na ő meg pont az ellenkezők táborát gyarapítja,topis mint állat,szabadidő ruciban jár dolgozni is sokszor,pedig 15 évvel fiatalabb nálam.Igénytelenek véleményét le kell szarni:))

21. Hudvig
2012. okt. 1. 13:10

Visszaszólások:

Miért irigy vagy? Te is megtehetnéd!


Miért zavar ez téged? (teljes komolysággal, hisz jó tudni)


Én pl. nem szeretek kiöltözni, maximálisan legyen kényelmes, utána mutatós, de egy csinos nő igencsak ösztönző tud lenni.

2012. okt. 1. 13:09
Én anno annyit mondtam, hogy én megtehetem, hogy csinosabb legyek... Ennyi
19. 25d4b44717 (válaszként erre: 1. - 5fb030b940)
2012. okt. 1. 13:04

Több változat lehetséges.az eddigiek mellé.

Figyelembe se veszed az irigység indíttatásu idökitöltö szórakozásukat.

2.Érdeklödsz kedvesen ök hogy öltöztek fiatalkorukban? :)( ezzel két légy egy csapásra)

3. Mondhatod, az embert az is megkülönbözteti az állatvilágtól, h.tud választékosan és csinosan öltözni.

4. Kérdezd meg, ök nem adják az ételt szeretett családjuk elé elegáns asztalon tálalva? És te is szereted az embereket, Mert igénylik a szépségek látását..

Stb.

18. bdb6e4b3e4 (válaszként erre: 1. - 5fb030b940)
2012. okt. 1. 12:52
Mindenki nézzen tükörbe...Én is mindig minden nap kiöltözök, imádok szép ruhát, szép cipőt felvenni, sminkelni és körömlakkozni, frizurát csinálni...Ha enélkül indulnék el otthonról rosszul érezném magam. Legyél büszke magadra. Írtad, hogy nem érintkezel ügyfelekkel, amire pont az a válasz, hogy nem másnak akarsz jól kinézni, hanem magadnak, mert ez a normális!:)
2012. okt. 1. 11:53

Kiöltözöl??Jól teszed!!!Én magam is úgy érzem jól magam ha mindíg kiöltözök és mindennap ki is festem magam.Ez hozzám tartozik Én ilyen vagyok.Az hogy beszólnak 100%ban az irigységnek tudható be !Tapasztalat!Hiszen gondolj csak bele milyenek az emberek:Ha valamit cikinek tartanak általában nem szólnak hanem az ember háta mögött megbeszélik.Ha viszont valaki különb mint ők és nem tudnak felérni az ő szintjére,azt megpróbálják lehúzni a saját szintükre!

Hagyd figyelmen kívül és járj csak nyugodtan úgy ahogy neked jó!!! :)))

2012. okt. 1. 11:49
:)
15. 5fb030b940 (válaszként erre: 14. - F758a7200f)
2012. okt. 1. 11:47

Ez nagyon jó és én is így érzem ezt. :) Stresszel jár a munkám sokszor, sokszor vagyok levert is miatta, de legalább nem egy hulla néz rám vissza a tükörből, ami nálam nyom a latba.


Köszi a válaszokat lányok, cukik vagytok! :)

14. f758a7200f (válaszként erre: 1. - 5fb030b940)
2012. okt. 1. 11:42

Tom Ford divattervező:


Amikor nagyon carul vagy, vedd fel a legjobb ruhád, sminkelj ki, a legjobb cipőd, ékszerek, stb. és így állj a világ elé! Ne add meg nekik azt az örömet, hogy letörték benned a lelkesedést. Meg amúgy is, így ha carul érzed magad de tükörbe nézel, csak a legjobb külsődet láthatod és ez már önmagában mosolyt csal az arcodra:)


Szerintem ne csinálj semmit amit eddig nem csináltál, öltözz ki, és card le őket. Sokszor, ha válaszolsz a provokálóknak, csak még jobban begerjednek. Nem kell magyarázkodnod mert ápolt vagy, miért, nem lehet valaki ápolt mert mittudomén munka után találkozik valakivel, vagy egyáltalán, ahogy mondod, saját magáért???:)

2012. okt. 1. 11:41

Mondd azt nekik, hogy Neked nem mindegy, milyen nő néz vissza a tükörből, amikor reggel munkába indulsz és délután mikor haza mész. Inkább ezért forduljanak meg utánad, ne azért, mert elhanyagolt a külsőd.

Az igényes külsőhöz biztosan párosul a precíz munkavégzésed is, inkább azzal foglalkozzanak, ha már nincs jobb témájuk.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook