Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A munkatársnőim cikiznek, mert akkor is kiöltözök, ha egyszerű hétköznap van... Hogyan szólhatnék nekik vissza valami találót? fórum

A munkatársnőim cikiznek, mert akkor is kiöltözök, ha egyszerű hétköznap van... Hogyan szólhatnék nekik vissza valami találót? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2012. okt. 2. 15:48
munkahelyi flört után, a fönökkel kavarsz, ne csodálkozz ha mindenbe belekötnek:) evvan:)
101. 388b941089 (válaszként erre: 100. - A6bc29c843)
2012. okt. 2. 15:46

;)))

Amúgy sz@r lehet, remélem én nem leszek ilyen megkeseredett idősebb koromban. Bár, ha van sikerélménye az embernek fiatal korában, nem hiszem, hogy idősebb korában elégedetlenkedne.

2012. okt. 2. 15:43
Nem kell velük foglalkozni. Én is odateszem magam rendesen, ha dolgozni megyek. Azt garantálom neked. Nanehogymá pont ott ne. ;-)
99. 388b941089 (válaszként erre: 96. - Mazsinka)
2012. okt. 2. 15:30
Ezt a hozzáállást csak ti akarjátok így látni. Tehát a hajfestés, divatos öltözködés, sminkelés nem igényesség, hanem az már túlzás. Ja értem, ok, az más.
98. 5fb030b940 (válaszként erre: 97. - Mazsinka)
2012. okt. 2. 14:52
Volt már egyéb témában is nézeteltérésünk, de most ugye a fórum csak arról szólt, hogy amiatt bántottak, hogy én minden nap kiöltözöm, akkor is, ha nincs ügyfél és nem jön be a naaaagyfőnök sem... Piszkáltak, hogy kinek "páváskodom", hogy minden csicsázom magam, mikor amúgy is fiatal vagyok vagy minek játszom magam... Hozzáteszem, abszolút nem csicsázom magam, soha nincs rajtam semmi csicsás, csak annyi, hogy nem melegítőt vagy "otthoni ruhát" veszek el, csak mert az olyan kényelmes, hanem minden nap gondosan összeválogatom a ruháimat, megcsinálom a hajamat, sminekemet, körmeimet... Mert nekem így jó. Másrészt meg nem is adnám lejjebb, ha nem lenne a belső igényem ez az egész, mivel a "kiszemeltem" is ott dolgozik, tehát jó jól kinézni miatta is... ;) :D
97. Mazsinka (válaszként erre: 95. - 5fb030b940)
2012. okt. 2. 14:46
Konkrétan mivel sértegettek? Azt lehet tudni?
96. Mazsinka (válaszként erre: 90. - 388b941089)
2012. okt. 2. 14:45

Nem azt szoktam gondolni róla, hogy igénytelen. Aki igénytelen számomra, az nem fürdik, nem tiszta, vasalatlan a ruhája stb. A hajfestés, divatos öltözködés, sminkelés nem igényesség kérdése, az annál több.


Azt szoktam gondolni, hogy ejnye, jobban is kitehetne magáért!!! Ha valaki túlzásba esik, arról pedig azt szoktam gondolni: túlságosan kitett magáért, és ez nem szolgál előnyére. Ez nem irigység, de nyilván ezt nehezen lehet megérteni, úgy veszem észre.


Nyilván ehhez hozzáadódik a személyisége az illetőnek, magatartása, hogy viszonyul a kollégáihoz stb. Úgyhogy szerintem ez kicsit komplexebb annál, mint hogy utál a kolléganőm, mert csinos vagyok.


Ha valaki csinos, bájos, kedves, igényes, akkor azt szeretik, de ha csinos, és azt sugározza, hogy "nézzetek rám, rusnyaságok, én kitűnök közületek, mindenkitől szebb vagyok, irigykedjetek-amit ti is hangsúlyoztok", az már nem szimpatikus számomra, és sok más ember számára sem.

2012. okt. 2. 14:39

Köszi a válaszokat lányok!


Ma rendbe lettek téve ;)) (igaz a főnök által), lehet, hogy ezután is dumálni fognak, de a hátam mögött, azt nem hallom, tehát nem idegesít. :))

94. 388b941089 (válaszként erre: 93. - Aquatica)
2012. okt. 2. 14:29
egyértelmű :))
93. Aquatica (válaszként erre: 92. - 388b941089)
2012. okt. 2. 14:15
az a lényeg h te érezd jól magad a többi nem számít :)
92. 388b941089 (válaszként erre: 91. - Aquatica)
2012. okt. 2. 14:03

Én "meztelennek" érzem magam, ha nincs rajtam smink.


Ügyvédekkel és művészekkel dolgozom. :) Elárulom, hogy köztük sem mindenki csinos és igényes. :)

2012. okt. 2. 13:57

Van olyan nő aki egyszerűen képtelen kimenni úgy az utcára hogy nincs rajta smink , és nincs jól felöltözve :) nem bohócokról beszélek sem ribikről.

Én a csinos nőkről beszélek. És A SZÉP NŐKET MEGNÉZIK még a nők is , és igen van aki irigy és beszól : nézz már hogy kivan cicomázva :)

ezt mondják,

Nekem most hirtelen anyum jut eszembe aki 43 éves és csak úgy megy ki az utcára ha minden szuper rajta , mindenki találgatta hogy ügyvédnő lehet vagy valami művész mert olyan csinos és szép mindig ,közben meg egy 3 gyerekes anyuka .Nekem mindig azt mondta legyek csinos és járjak szép ruhába pontosabban : A jó Isten áldjon meg hát öltözz ki rendesen azért vagy nő . :))))) mert sose tudod kivel találkozol az utcán és az emberek

előbb a külsőt látják, és vagy azt mondják :jaj de jól nézel ki, Vagy :fú de le vagy robbanva :))))

nem mindegy !!!!!!!

90. 388b941089 (válaszként erre: 88. - Mazsinka)
2012. okt. 2. 13:50
És miket szoktál gondolni róla? Azt, hogy igénytelen? Az igénytelenségére lennél féltékeny...? Ez most pont nem idevágó példa, de mindegy. :D
89. 388b941089 (válaszként erre: 87. - Mazsinka)
2012. okt. 2. 13:49

Igen, mindig ezt mondják... rám is ezt mondták... hogy milyen stílusban írok e-mailt annak a nőnek, akit mondtam... Erre a főnököm közölte vele, hogy azt az e-mailt, amiről szó van, ő diktálta nekem.... (!!!) nem gyengén égett be. Folyamatosan szid mindenhol (vezetőség előtt!!!!!) de nem foglalkoznak vele, mert tudják nagyon jól, hogy miért csinálja, ezért folyamatosan mossák a fejét. Kizárólag azért nem beszélek vele én személyesen, mert akkor vér folyna, annyi szemétséget csinált már ellenem.


Irigység, rosszindulat, féltékenység. Erről van szó, nem másról.

2012. okt. 2. 13:47
Ja, az öcsém tanítónője meg totál fiatal, és mindig feketében van, őszül a haja, de nem festi, mindig tiszta, de nem törekszik arra, hogy csinos legyen, pedig vékony, és pénze is lenne rá. Róla is szoktam gondolni ezt-az. Akkor most rá is irigy vagyok?
87. Mazsinka (válaszként erre: 82. - 388b941089)
2012. okt. 2. 13:42
Én ilyet még nem tapasztaltam, de akkor sem értem, miért kell mindent az irigységre fogni. Na, mindegy. Lehet, a fórumindítót sem csípik, és az öltözködése csak kifogás, talán a viselkedésével lehet a baj...(?)
86. 388b941089 (válaszként erre: 85. - Aquatica)
2012. okt. 2. 13:42
Így van! :)
85. Aquatica (válaszként erre: 1. - 5fb030b940)
2012. okt. 2. 13:39
Öltözz ki nyugodtan , ezek a vén banyuszok biztos irigyek :p , egy nő igenis adjon magára. legyen rendben a haja a körme a ruhája. Én nem szólnék vissza semmit, fel se venném amit mondanak.Annyi igénytelen nő szaladgál az utcán, lenőtt hajjal, ápolatlan külsővel, és az csak kifogás hogy nincs idő szépnek lenni vagy nincs pénz :DDD. Az ilyenek meg csak irigykednek .
84. d71ef05a8e (válaszként erre: 81. - Mazsinka)
2012. okt. 2. 13:36

Az igazán nagymenő munkahelyeken amúgy is van dress-code. persze sötétkék kosztüm és sötétkék kosztüm között is lehet óriási különbség, meg aközött is, ahogy az mutat egy 50-es duci hölgyön és egy huszonéves modell-alkatún, de a csinos így is, úgy is nagyon szubjektív fogalom.


Meg valahogy a fórumindító is kiöltözést emlegetett. Na most ez is mást jelenthet a számára és az én számomra. De nekem a kiöltözésről az esti alkalmak, a színház, stb. jutnak eszembe, egy munkahely esetében ugyanerről a kifejezésről viszont inkább a "túlöltözés". Engem mondjuk nem zavarna, ha valaki túlöltözik a hétköznapokra, legfeljebb nem tudnám elképzelni, hogy akkor mit visel a színházban, de tény, hogy minden illemtankönyv és protokollkönyv szerint a túlöltözés egy pont után ugyanolyan öltözködési és stílushiba, mint pl. kockás ingben elmenni az Operába.


Még az angol királynő is és a hercegnők is pontosan tudják, hogy nem csupacsipkecsodákban kell menni lovagolni, vagy egy kórházba a beteg gyermekek látogatására, és kizártnak tratom, hogy a hétköznapjaikat különösebben "kiöltözve" töltenék. Jah, hogy ők megtehetik, hogy mindig az alkalomhoz igazán illő viseletben jelenjenek meg?:)


De látjátok, már én is átmentem irigy tyúkba:)

2012. okt. 2. 13:34
* őt
82. 388b941089 (válaszként erre: 81. - Mazsinka)
2012. okt. 2. 13:34

Ez nem munkahelyfüggő, ill. nem munkahely kérdése. Ez egy élethelyzet. Nemcsak munkahelyen fordul elő hasonló szituáció, hanem bárhol máshol. Csak a munkahelyen ütközik ki erőteljesebben, mivel a fél életünket ott töltjük.


Itt nem a trampliságról és a igényességről van szó, hanem arról, hogy az idősebb női kollégák irigyek és féltékenyek a csinosabbakra és a fiatalabbakra. Ez általános probléma szerintem mindenhol. Irigyek, rosszindulatúak, féltékenyek. Egyszer egy férfi főnököm saját maga mondta, hogy az xy idősebb kollegina azért utál engem, mert kisebbségi komplexusa van miattam.. mintha én tehetnék arról, hogy inkább engem néznek meg a férfi kollégák, mint ő... mintha ő nem lett volna sohasem fiatal.


De te most miért is kötsz belém? :) Gondolom a válasz a fórumindító alapkérdésére vezethető vissza. :S

81. Mazsinka (válaszként erre: 80. - 388b941089)
2012. okt. 2. 13:16
Akkor te azt állítod, hogy a ti munkahelyeteken mindenki trampli, csak ti vagytok csinosak, és mindenki irigy rátok emiatt, meg beszólogatnak. Értem. Érdekes munkahely lehet. Ha már ilyen menő cégről van szó, akkor nem kellett volna szólni a trampliknak, hogy öltözzenek rendesen? Miért csak nektek, csinosaknak szólnak be? Ez nem világos.
80. 388b941089 (válaszként erre: 77. - Mazsinka)
2012. okt. 2. 13:07
Azért "védem", mert abszolút át tudom érezni a helyzetét és biztos vagyok benne, hogy nem a szétszolizott, agyonsminkelt, szilikonszájú eset áll fent.
2012. okt. 2. 13:03
Bocs: megcsinálni magát.
78. Mazsinka (válaszként erre: 76. - D71ef05a8e)
2012. okt. 2. 13:02

Én is pont ezt mondom, nyilván aki így kiöltözik, azt gondolja magáról, hogy csinos, normális dolog, különben nem így öltözne. Közben meg lehet, hogy az emberek nagy százaléka szerint egyáltalán nem odaillő az öltözködése.

Amikor gimibe jártam, a buszon utazott mindig egy hölgy, úgy meg volt csinálva minden nap, hogy hihetetlen. Állandóan röhögtünk rajta, nyilván ő is szépnek és csinosnak vélte a saját megjelenését úgy, ahogy festett. Egyik reggel elaludt, és nem volt ideje "megcsinálnia magát". Akkor derült ki, hogy egyszerűbben sokkal szebb, kevesebb sminkkel, diszkrétebben. Egy gyönyörű nőt rejtett a sok festék és cicoma.

77. Mazsinka (válaszként erre: 75. - 388b941089)
2012. okt. 2. 12:55

Lehet, a fórumindítót is azért cikizik, azért nem tűrik meg, mert csak szerinte csinos nap mint nap, mások szerint pedig túl sok???

Hiszem, ha látom. Nem tudom, miért véded ennyire, nem tudhatjuk melyik eset áll fenn, te sem, én sem.

76. d71ef05a8e (válaszként erre: 75. - 388b941089)
2012. okt. 2. 10:19

Természetesen egyetértek, az előbb tényleg vicceltem.


de nem állom meg, hogy ne hozzak mégis ellenpéldát arról, hoyg hol mit tűrnek meg, amire nem is gondolnánk. Abban gondolom, nagyjából egyetérthetünk, hogy a tanárok elég jellegzetesen tudnak kinézni (magam is az vagyok, és állítom, akárhol felismrek egy kollégát: kicsit hiperartikulál, frissen fodrászolt frizura, az öregedő naykra egyre vastagabb bizsukötegek, vállra dobott blézer, stb. Mind-mind sztereotípia, de szerintem nagyjából el tudjuk képezlni)


Úgy nagy vonalakban mindnekinek van arról elképzelése, hogy egy tanárnak hogyan kell kinéznie, hiszen már csak az öltözködésével is mintát ad. Miközben ontja az egyetem és főiskola a piercinges, vagy rasztás hajú fiatal tanárokat, a stiletto-körmös, miniszoknyás/sortos fiatal tanítónőket. Rendkívül sokat költenek magukra és sok energiájuk el is megy arra, hoyg csinosak legyenek. Szerintem kifogásolható az öltözetük, és ha nem is kell/szabad olyanokká válniuk fiatalon, mint a zárójelben leírt idős kollégáknak, azért lehetne egy határ. Na én olyanról nem hallopttam, hogy emiatt bárkinek raportra kellett volna mennie. Olyanról már igen, hogy a harmadikos kislány is olyan körmöket szeretett volna, mint a Csilla nénié:)

75. 388b941089 (válaszként erre: 74. - D71ef05a8e)
2012. okt. 2. 10:11

Egy logisztikai cégnél nem hiszem, hogy megtűrnek olyan munkavállalót, aki úgy néz ki, mint egy ribi. Gondolkozzunk életszerűen.


Mikor a munkahelyemre jelentkeztem - mesélte a főnök - volt egy csaj előttem, szintén jelentkező, aki olyan erősen volt kifestve, hogy nem is beszéltek vele 2 mondatnál többet. Én is irodában dolgozom, ribiket fel sem vesznek ilyen helyekre. A csinos, dekoratív, magukra igényes lányokra viszont annál inkább szükség van.

74. d71ef05a8e (válaszként erre: 73. - 388b941089)
2012. okt. 2. 10:08

rendben, elhiszem, én is így álltam hozzá.


(merő kötözködés, ne vedd rossz néven, mert csak vicc, de amúgy: honnan tudod, hogy itt melyik eset áll fenn? Mert a fórumindító mondta, hogy ő igenis csinos?:):):))

73. 388b941089 (válaszként erre: 72. - D71ef05a8e)
2012. okt. 2. 10:05
De most nem ez az eset áll fenn!!!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook