Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy alulműködést lehet természetes gyógymódokkal helyrebillenteni? fórum

Pajzsmirigy alulműködést lehet természetes gyógymódokkal helyrebillenteni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
142. 826302286d (válaszként erre: 141. - Vadmacska74)
2020. jan. 12. 10:21

Ismerős a felpörgetett pulzus.

Béta blokkolót szedek rá.

Nálam nincs más opció, szednem kell a thyroxin hormont,mert pappilaris carsinomat diagnosztizáltak kb.20 éve.


A béta blokkoló jó cucc a pulzusra😉

2020. jan. 12. 09:28

Köszönöm szépen a hozzászólást mindenkinek.

Nekem autoimmun betegségem van. A doki azt mondta hogy a saját szervezetem pusztítja a pajzsmirigy hormont.

Nem a pénzről van szó ha nem arról hogy csak a problémám van vele. Soha nem sikerül beállítani rendesen. Ha sokat írnak fel felpörgeti a pulzusom.

Az miatt szeretnék valami alternatív gyógymódot találni ... természetesen orvosi felügyelet mellett.

140. Leosa09 (válaszként erre: 134. - Channa*)
2020. jan. 8. 23:20
Biztos hogy a gyógyszer okozza az alvászavart és a mensizavart, műtét előtt nem volt semmi gond. Műtét után ahogy el kezdtem szedni rögtön jöttek a problémák. Én is sokáig kételkedtem hogy talán más lehet, főleg mivel az orvosok is elutasîtóak voltak..de kb 3 éve amikor nem szívódott fel rendesen a gyógyszer és a tsh-m 5 fölé ment újra megemelték 125-ről 150-re a dózist újra rosszabb lett mindkét probléma. Szerencsére rendes volt a dokim meg tudtam vele beszélni hogy ezt nem bírom térjünk vissza a 125-re. Közben újra el kezdtem bio friss búzafűlevet és zöldségleveket inni, amik javítottak az emésztésemen és sikerült javítani a felszívódáson a tsh-m 2 lett...
139. Bözsi néni (válaszként erre: 136. - Channa*)
2020. jan. 8. 23:17
Még ez is előfordulhat :-)
138. Bözsi néni (válaszként erre: 133. - Leosa09)
2020. jan. 8. 23:16

Persze, a hatóanyag ugyanaz, de van még mellette más is, ami stabilizálja - mert egyébként könnyen lebomlik, meg amitől tablettázni lehet, stb.


Pl. most olvastam, hogy az Euthyrox új összetételben lesz, a nagyobb hatóanyag-stabilitás érdekében. Emiatt lehet, hogy a dózist is módosítani kell. És eddig laktózt is tartalmazott, de az új verzió már nem, hogy a laktózérzékenyek is szedhessék.


Lehet, hogy ezek az ún. vivőanyagok okoznak neked gondot, illetve ezek szerint a dózis volt túl nagy.

137. Tortyakov (válaszként erre: 126. - Channa*)
2020. jan. 8. 23:06
Igen ,kevertem a teherbeesés ideális értékével. Az a 2 körüli. Bocs 😊
136. Channa* (válaszként erre: 132. - Bözsi néni)
2020. jan. 8. 23:05
Egyébként nem tudom, hogy jól éreztem e, mert simán lehet, hogy csak beképzeltem, és pont olyan jó volt, mint a letrox;)
135. Channa* (válaszként erre: 133. - Leosa09)
2020. jan. 8. 23:04

A vivőanyagok különböznek.


És igen, valószínű, hogy az adag a lényeg.

134. Channa* (válaszként erre: 129. - Leosa09)
2020. jan. 8. 23:02

Gondoltam, hogy ez szerencse kérdése lesz, mert az érvek elfogytak;)


Szerintem nem a gyógyszer a ludas, hanem amúgy sem vagy jó alvó.


Én ha besötétedik, akkor bármikor el tudok aludni. Ha el kezdek ledőlni az ágyba, akkor mire leér a fejem már alszok és semmire nem kelek fel. Volt már sok zajos éjszaka, pl. 3 tűzoltó szirénázott a nyitott ablakunk alatt, én erre sem keltem fel. És, hogy honnan tudom? A férjemtől. Mindig megcsodálja, hogy semmi nem tud megzavarni az alvásban:D


A havidról meg annyit, hogy lehet elkezdődött a menopauza. Nekem pont így volt és még nem szedtem gyógyszert, meg volt a pm-em is. És elég fiatal is voltam.

Tehát, először, gyakrabban jött meg, volt, hogy havonta 2x, aztán időnként kimaradt, majd minden második kimaradt, majd már csak 3 havonta volt, majd fél évente, aztán évente és már vége is volt 36 éves koromban. Ekkor már tudtam, hogy pm. beteg vagyok, de nem kezeltek folyamatosan, mert volt, hogy jó volt a működésem. Én autoimmun túlműködő vagyok egyébként.

42 évesen vették ki a pm-em.


Szerintem ez nem pusztán szerencse kérdése.


És a gyógyszerről annyit, hogy nekem pl. 25 mg-onként kellett emelgetnem az adagot, hogy hozzá szokjon a szervezetem.


De én alig vártam, hogy kaphassam, mert a műtét után 96 volt a TSH-m és 11 a koleszterinszintem.

133. Leosa09 (válaszként erre: 130. - Bözsi néni)
2020. jan. 8. 23:02
Mindegyik gyógyszerben ugyanaz a hatóanyag van csak a gyártó más.3-t is próbáltam.szedtem 150 mg-t euthyroxból és l-thyroxinból, uazzal a mellékhatással. Nekem a 125mg-os letrox eddig a legjobb, de szerintem a kisebb dózis miatt.
132. Bözsi néni (válaszként erre: 131. - Channa*)
2020. jan. 8. 22:59
Neked igen, másnak meg látod, nem. :-)
131. Channa* (válaszként erre: 130. - Bözsi néni)
2020. jan. 8. 22:52

Szerintem meg a letrox a jobb:D

Próbáltam a másik kettőt, de azoknak nem éreztem a jótékony hatását.

130. Bözsi néni (válaszként erre: 123. - Leosa09)
2020. jan. 8. 22:44

Hát igen, az orvos nagyon nem mindegy. De van többféle gyógyszer, nem is értem, miért nem cserélték le neked, ha ilyen mellékhatásai vannak.


Én pl. Euthyroxot szedek és semmi bajom, jól érzem magam. A Letroxot sokkal többen szedik és mindenki panaszkodik rá, nem értem, a dokik miért nem cserélik le másikra.

129. Leosa09 (válaszként erre: 125. - Channa*)
2020. jan. 8. 22:38
Akkor szerencsés vagy hogy nincsenek mellékhatások nálad. Sajnos én nem. A műtét után 150mg-ot adtak pár évig és csak 6 órákat tudtam aludni. Előtte sose volt alvásproblémám stabil 8 órákat aludtam. És 3 hetes lett a ciklus. aztán csökkentették az adagot 125mg-ra.valamennyire enyhébb lett a hatás, 7órát tudok aludni és átlag 25 napos lett a ciklusom..
128. Channa* (válaszként erre: 127. - Leosa09)
2020. jan. 8. 22:35
És mekkora az nagy dózis a hormonból?
127. Leosa09 (válaszként erre: 120. - Channa*)
2020. jan. 8. 22:31
A betegek teste is eltérően reagál az alulműködésre vagy a gyógyszer mellékhatásaira. 2 dokim szerint is ha a tsh 4-6 között van az enyhe alulműködés még elfogadható nem okoz hosszútávon gondot.(persze van akinek igen) De 6 fölött már igen vannak káros mellékhatásai. Én nem azt javasoltam hogy ne szedjen gyógyszert, hanem hogy ha mellette kipróbál mást is és hatásos idővel csökkenthető az adag vagy akár abba is hagyhatja. Láttam már erre példát.
126. Channa* (válaszként erre: 124. - Tortyakov)
2020. jan. 8. 22:30
Még nem 2.
125. Channa* (válaszként erre: 123. - Leosa09)
2020. jan. 8. 22:29

Mi az a nagy dózis?


Nekem is teljes eltávolításom volt 10 éve.

175 mg letroxot szedek.

124. Tortyakov (válaszként erre: 120. - Channa*)
2020. jan. 8. 22:12
Így ,ahogy mondod. Nekem 3,8 volt a tsh hát ez pont jó. Közben már Pesten pl 2 a normális. Endokrinológus.hu (azt hiszem )oldalon olvastam.
123. Leosa09 (válaszként erre: 120. - Channa*)
2020. jan. 8. 21:56
Sajnos az orvosok tudása között is nagy az eltérés,az életminőséged múlik rajta kihez kerülsz. Én 13 éve szedek pm hormont nagy dózisban mivel teljes pm eltávolításom volt. A két legrosszabb mellékhatása az alvászavar,13 éve van komoly alváshiányom, a másik a gyakoribb menstruáció.( mindkettő mint lehetséges mellékhatás benne van a gyógyszer tájékoztatójában, de egyik orvos sem említette a műtét elött. Sőt becsaptak azzal a szöveggel hogy semmit nem fog változni az életem csak be kell vennem egy tablettát minden nap) Lehet még nem tapasztaltad egyiket sem, ha csak kiegészítésként szeded még kis dózisban a gyógyszert, de idővel majd emelni kell ahogy a korral csökken a felszívódás.. és a nagyobb adag több gondot jelent....
122. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 102. - Guruljka)
2020. jan. 8. 20:24

Guruljka, én nem akarok meggyőzni senkit, én tudom, amit tudok, tapasztaltam, amit. Elhiszi valaki, vagy sem, hidd el cseppet sem érdekel.

Én nem vitatkozom kockaemberekkel napokon keresztül.

Aki akarja szedje a gyógyszerét, aki meg mást is kipróbálna, tegye azt, de a gyógyszere mellett, amíg nem bizonyosodik meg arról, hogy hat a más módszer.

121. Bözsi néni (válaszként erre: 119. - Leosa09)
2020. jan. 8. 18:35
120. Channa* (válaszként erre: 119. - Leosa09)
2020. jan. 8. 18:28

Nekem egy egész kicsi eltéréstől hullott ki a hajam fele.

Ha alternatív gyógymódokat próbálgatok, akkor tuti nem maradt volna hajam.


És egyébként is, te azt honnan tudod, hogy kinek mi a kis eltérés? Ez a baj a legtöbb dokival is. Benne van a referenciába, mert ezer éve nem vizsgálták felül...


Ugyan milyen mellékhatása van a pm. hormonnak? Lassan 11 éve szedem és nem vettem észre semmit.

119. Leosa09
2020. jan. 8. 13:51
Elég sok már a hozzászólás nem olvastam el, lehet hogy nem ajánlok újat...ha kis mértékű az alulműködés lehet alternatív módszerekkel javítani. 2 lányt is ismertem akik gluténmentes táplálkozásra tértek át és helyrejött a pajzsmirigyük,nem kellett tovább szedniük a tablettát. Ami még javít a működésen a spirulina alga vagy a frissen préselt bio búzafűlé fogyasztása.
118. Leosa09 (válaszként erre: 93. - Hópihe_44)
2020. jan. 8. 13:44
Én is ehhez a doktorhoz járok, ő nagyon jó. Viszont én nem ajánlanám ilyen könnyen a gyógyszerszedést a mellékhatásai miatt, én eléggé megszenvedem. Ha kis mértékű az alulműködés érdemes alternatív módszereket kipróbálni. Ez szintetikus hormon nem ugyanolyan mint a természetes.
117. _Berry_ (válaszként erre: 116. - Guruljka)
2020. jan. 8. 02:10

Ahogy már többször le lett írva, attól, hogy valaki csinál valami alternatív dolog, helytelen abbahagyni közben a gyógyszert, vagy nem látogatni az orvost. Nyilván pl. ha valaki magas vérnyomás esetén folytat valami alternatív kezelést, akkor közben tudja állandóan maga is ellenőrizni az értékeit, tehát akár csökkentheti is a gyógyszert, de azoknál a betegségeknél ahol laboros vizsgálat kell, ott ez nagy felelőtlenség lenne. Ha egy alternatív módszer hat, annak akkor is hónapok kellenek, míg beépül.


Egyébként nem csak ez a 28 napos diéta van, ez lehet a legrövidebb, de most találtam egy interjút a könyvet kiadó Kiadó oldalán, ahol a 90 napos diéta tapasztalatairól van szó.


[link]

2020. jan. 8. 01:41
Erttől teljesen függetlenül, lehet, hogy innék szárzellerlét, de ha a pajzsmirigyemmel probléma lenne, szépen szedném a gyógyszereket.
115. _Berry_ (válaszként erre: 114. - Guruljka)
2020. jan. 8. 01:34
Akkor az tényleg nehezen oldható meg. Bár ha a Lidl elérhető és van egy jó hűtőd, akkor 1 hétre valót is be lehet vásárolni, nálunk legalábbis -mivel szeretjük salátákhoz keverni, ezért mindig van- elég jól eláll, még 1 hét múlva is szép a maradék.
114. Guruljka (válaszként erre: 113. - _Berry_)
2020. jan. 8. 01:26

Nincs. Illetve van, csak gyalog istentelen messze van, a busz is drága odáig, mert itt a teszkós járat is fizetős.

Van aránylag elérhető Lidl, de ott sem járunk még havonta sem, nemhogy naponta.

113. _Berry_ (válaszként erre: 112. - Guruljka)
2020. jan. 8. 01:23
Ahol élsz ott nincs Aldi vagy Lidl? Ezekben mindig van.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook