Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A könyvek haszna fórum

A könyvek haszna (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A könyvek haszna

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
423. csemár (válaszként erre: 422. - 8bff41629d)
2013. jún. 24. 10:20

Kedves Uram!

Ön most éppen mit olvas?

...Mert nekem most az az Ön által említettnél fontosabb elgondolkodnivalóm, hogy keressek egy negyedórányi időt a nap folyamán (mondjuk a függönymosás és az ebédfőzés között), hogy kézbe vegyem a Tamási Áron-kötetet... (Alig is várom!)

422. 8bff41629d (válaszként erre: 420. - Csemár)
2013. jún. 24. 10:14
Akkor majd akkor gondolkozz el azon amit írtam, ha lesz rá időd...Bár tudom, hogy ez a mai világ a néphülyítésröl szól, meghát a teljes fogalmi zavarokrol örökösen, de azért engem mégis valahogy zavarni szokott mindig az ilyesmi...És igen-igen nemnagyon rajongok azért, ha hülyének akarnak nézni...Most mit csináljak? Ilyen a természetem...
421. 8bff41629d (válaszként erre: 418. - A0c1361e44)
2013. jún. 24. 10:09
Nyugalom Írisz...Idővel sorra kerül majd még sok-sok más kedvenc könyvem is itt, csak légy türelemmel...A másik meg az, hogy mindenki másért jár ide...Te akkor ezek szerint azért, hogy cseverésszél könyvekröl, én meg azért legfőképpen, hogy "műelemzést" végezzek úgymond...Nade nem kötelező neked azokkal a hszekkel foglalkozni, amik nem a te érdeklődésednek megfelelőek...Végülis te cseverésszél nyugodtan a könyvekröl, vagy bármi másrol is, én nem akadályozlak benne szerintem...A hsz-eimet meg ha nem a te érdeklődésednek megfelelőek, ugord át, aztán ennyi...
420. csemár
2013. jún. 24. 10:05
Sajnálom, most éppen más elgondolkodnivalóm van! :-D
419. 8bff41629d (válaszként erre: 417. - Csemár)
2013. jún. 24. 10:02
Nem feltétlenül kell egy regényen számon kérni a történelmi hűséget, de viszont azért legyünk már tisztában néhány fogalom jelentésével a jó ég álldja már meg...Pl. a "történelmi regény" fogalmával...Vagy azzal hogy mit is kéne hogy jelentsen az, ha egy regény címe alá örökösen oda van írva a belső boritólapon, hogy "Bornemissza Gergely élete"...Ezeken a dolgokon próbálj meg elgondolkozni...
2013. jún. 24. 09:45

Titusztitusz, valamiért úgy érzem, hogy érdeklődési területed -vagy mind- igen csak be van korlátozva. Mindig visszatérünk Passauth-hoz, ami számomra egy elég szűklátókörűséget mutat. Rengeteg író és könyv létezik. Egyszerűen hihetetlen számomra, hogy neked mindössze csak az a 10 regény tetszett. Lehet rosszul számolom.

Nagy indiánkönyv: 4

Pssauth: 2-3

Jankovich Ferenc:3+3


Legyen 30 könyv, amin túl még több tízezer könyv létezik (most persze keveset mondtam). Olvastál ezen kívül mást is? Te miért olvasol? Nem azért, hogy szórakozz? Neked mi a szórakozás? Nekem az, hogy jól érezzem a tevékenység közben magam.

Nem vonom kétségbe azt, hogy valakinek ezek a kedvencei, de az, hogy semmi más nem tetszene azt már igen. Ezt csak akkor tudom elképzelni, ha más köbnyveket nem olvas az ember.

Nekem mint írtam rengeteg kedvencem van és különböző műfajokban. Nem zavar, ha a könyv ponyva, ha gyerekes, ha tragikus, ha horror, ha fantasztikus, csak könyv legyen és az író jól írjon.

Nem hiszem, hogy itt műelemzést kellene végeznünk. Ez nem a magyar óra és senki nem kér tőlünk kritikát és semmit, pusztán fecsegünk a könyvekről, pont úgy, ahogy fecseghetnénk egy számunkra jó filmről.

Itt nem meg kell mutatnunk a másiknak, hogy mi vagyunk a menők, okosak, mert mi csak igen értékes könyveket veszünk a kezünkbe, hiszen mindenkinek más könyv számít értékesnek, hiszen mindenki más alapján ítéli meg a könyv értékét.

Mondok egy példát: most az Alapítványt olvasom nem először, (pontosan másodjára), ez a könyv nem a tartalma miatt értékes számomra, hanem azért, mert egy barátomtól kaptam:) A 22-es csapdája pedig a humor miatt nagy kedvencem, pedig a könyv mondanivalója nem a humor. A GGM könyvek sem a tartalmuk miatt jók, hanem számomra a hangulatuk érdekes. Vagy pl. Leslie L. Lawrence könyveiből egy csomó ismeretre tettem szert. Jó helyen játszódnak a törénetek, mindig ír a helyről, az ott lakók kultúrájáról és még vicces is és izgalmas is a legtöbb könyve.

Agatha Cristie regényei sem túl nagy számok, de mégis szórakoztatóak.

És meg sem említem az örök kedveneceimet, mármint még is csak megemlítem őket: Elfújta a szél, Manderleyház asszonya, Üvöltő szelek, Háború és béke, a Dean R. Koontz könyvek, Stephen King néhány könyve, Tövis madarak, Robin Cook regényei és biztos kihagytam jó sokat pl. Arany borjú, Anna Karenina, Tizenhárom szék, vagy a krimik közül Kék pöröly, Agatha Raisin könyvek, Rejtő könyvek, vagy Verne könyvei, illetve a mese könyvek, ifjúsági regénye, mint a kétéltű ember, Láthatatlan professzor, Robin Hood, Legyek ura, stb.

Tehát ezek mindi-mind mást adnak az embereknek. Nincs két olyan ember, akinek egy regény ugyan azt adja, de mindenki azért olvas, hogy szórakozzon, illetve ismereteket szerezzen, épp ezért nem kell másokat ledegradálni, ha nekik más tetszik mint nekünk. Nem szeretem Vivien Fable-t, de ha valaki szereti nem zavar. Nem fogom azt mondani, hogy na, nehogy már ezt a sz@rt olvasd, amikor ennél vannak értékesebb könyvek is, amelyek ráadásul világ remeknek is számítanak! Mert a köztudatban az marad meg, hogy világ remek csak az lehet, amiről valaki régen kikiáltotta, hogy na ez aztán a világ remek! Ez nem így van...

417. csemár
2013. jún. 24. 09:35

Jaj de vicces!

Regényektől kérni számon a történelmi hűséget! :-DDD

416. 8bff41629d (válaszként erre: 408. - 8bff41629d)
2013. jún. 24. 09:07
Nade néhány szót Jankovich Ferenc írói munkásságárol is, az én megítélésem alapján...Jankovich remek regénytrilógiája a "Világverő Mátyás király" még szintén gyerekkoromban került először a kezembe, pont úgy, mint Passuth főmüve, éshát kezdetben Jankovichot Passuth mellett tartottam igencsak sokra, de aztán idővel a kezembe akadt egy másik trilógiája is, a "Dunántúli végeken", aztánmeg ez a szintén terjedelmes, háromkötetes regényciklus igencsak lelombozott...Ugyanis a "Mátyás királlyal" ellentétben ez egy meglehetősen gyenge alkotás volt meglátásom szerint, amiben igencsak túltengett az író képzelete, éshát igencsak kevés volt a hiteles, történelmi valóság...A "Mátyás király" esetében szerencsére pont fordítva volt a dolog...Az egy nagyon alapos, messzemenőkig hiteles regényciklus volt meglátásom szerint, ahol az író képzelete csak tényleg ott játszott szerepet, ahol hiányzott a hiteles történelmi ismeret, viszont a "Dunántúli végeken" már igencsak kevéssé volt hiteles, és igencsak túltengtek benne a képzeletbeli szereplők-cselekmények...
415. 8bff41629d (válaszként erre: 411. - Mosolyka1111)
2013. jún. 24. 08:52
Szerény meglátásom szerint Gárdonyi igencsak túl van misztifikálva szép hazánkban, persze ennek oka a híres főműve az "Egri csillagok"...Mindenesetre nekem se nagyon tetszett ez a könyv igazábol sohase, ennek legfőbb oka a szinte csöpögő nacionalizmus, ami árad a könyv szinte minden sorábol...Ráadásul sokan azt hiszik, hogy a könyv messzemenőkig hiteles olvasmány, holott nem így van valójában...Erre a legjobb példa a főszereplő, Bornemissza Gergely története, akinek a regényben leírt szinte folyamatos "élettörténete" gyakorlatilag az író képzeletének szüleménye, és nyugodtan elmondható az, hogy gyakorlatilag semmi köze sincs a főhős valódi élettörténetéhez...De ez érvényes gyakorlatilag az összes más szereplőre is...A másik híres regényére a "Láthatatlan ember" címü művére én még szót se igen vesztegetnék...Akkora bugyuta, és totálisan képzelet szülte idiótaság az egész könyv, hogy gyakorlatilag "gyerekmese" kategória az egész, de ennek ellenére mindig ki van emelve az, hogy:"Történelmi regény" ez a műve is...Aztán meg hogy mi ebben a "Történelmi"? Hát...Maximum néhány szereplő neve...(Pont úgy, mint a filmek világában a "Gladiátor" címü bugyuta baromság esetében is láthatjuk jó példaként mindezt...Érdekes jelenség, hogy manapság mennyire le van már járatva a "történelmi film, vagy regény" fogalma...Is...)
414. a0c1361e44 (válaszként erre: 412. - Syria)
2013. jún. 24. 05:47

Nem nézted meg a filmeket?

Szerintem nem szabad azt sem kihagyni, bár őszintén bevallom, hogy én sem láttam minden.

Mindig alig vártam az új könyv kiadását, majd alig vártam, hogy elkészüljön a film. Ritkán járok moziba, de ezt mindig ott néztem meg.

413. csemár
2013. jún. 24. 04:46

Jó reggelt!


Az éjjel végére értem a Kelet királynéjának (Jókai).

Micsoda rémtörténetek! Élvezet volt azonban olvasni Jókait, ahogy "világtörténelmet ír"! Hihetetlen tehetség!


...Most viszont levettem a polcról a Tamási-novellákat. (Köszönöm Neked, Syria!) Majd időnként referálok - ha nem untatlak benneteket vele.

412. syria (válaszként erre: 409. - 8bff41629d)
2013. jún. 23. 21:42

Először is: nem vagyok HP imádó (nem véletlen, hogy egyetlen filmet sem néztem meg belőle), pusztán elismerem a könyvsorozat értékeit, amit te soha nem fogsz megtenni.

Másodszor: szerintem elég szűk látókörű egyén lehet, aki általánosít, csekély információ alapján mond verdiktet.

Harmadszor: ítélkezés helyett inkább tanulj meg helyesen írni! Nem „lehetel”, hanem lehetsz, nem „álldja”, hanem áldja, nem „írhatol”, hanem írhatsz, a szóvégi „rol” mindig hosszú ó; stb.

Negyedszer: elég lassan tanulhatsz, ha 5 kellett ahhoz, hogy ráeszmélj, hová kell tenni egyeseket a neten.

Ötödször: nem kell ismételned semmit, ugyanis nem gyengeelméjű vagyok, csak valaki, aki nem ért egyet a véleményeddel. Azt ugye szabad? :)

2013. jún. 23. 19:13

Szép napot!

Én most Gárdonyitól olvasom az Ábel és Eszter c. regényt, nagyon jó. De nem csak a regény, hanem ahogy Gárdonyi ír, a stílusa, nagyon szeretem. Szerintem újraolvasom az Ida regényét és az Isten rabjait is.

Viszont nekem az Egri csillagok nem volt nagy kedvencem, bevallom, sumákoltam hatodikban, és ki sem olvastam.

410. csemár
2013. jún. 23. 12:45
Szép napot kívánok minden könyvbarátnak!
409. 8bff41629d (válaszként erre: 403. - Syria)
2013. jún. 23. 10:38
Ne sértődjél meg,mert még igyekeztem finoman is fogalmazni...Figyelj ide Syria...Ahogy olvasom itt az újabb és újabb írásaidat, csak egyre jobban mélyül az a meggyőződésem, hogy eszméletlenül infantilis illető lehetel...Ennek bizonyságául hagyjuk most a potter imádatodat, elég ha csak azt megnézzük, hogy mennyire fel vagy háborodva amiatt, hogy "állítólagos" matematikusnak neveztelek...Ne nevettes már, a jó ég álldja már meg...A neten MINDENKI ANNAK NEVEZI MAGÁT AMINEK AKARJA, és ANNAK ÁLLÍTJA BE MAGÁT AMINEK AKARJA, mivel senki nem tudja ellenőrizni az állítások valódiságát, hacsak valaki személyesen is nem ismeri a másik illetőt...Te hány éve netezel-fórumozol? Én kb 5 éve, de már ennyi idő tökéletesen elegendő volt ahhoz, hogy megtanuljam hogy a NETEN SOHA SEM SZABAD HINNI FELTÉTELEK NÉLKÜL SENKINEK SEM, ha valaki magárol ír valamit...Persze valszeg te valóban az igazat írod magadrol, én pedig mindig a valóságot írom magamrol mindenütt, nade ezzel nagyon-nagyon sokan(!!!!) nem így vannak ám, akik valami közösségi oldalra járnak fel...Szóval azért írtam az "állítólagos" matematikusi mivoltodrol, mivel mint arra utaltam már, személyesen nem ismerlek, úgyhogy írhatol bármit,nem tudom ellenőrizni az állítás valóságos voltát, meg nemis akarom...Szóval így kell érteni a dolgot...És ezen felesleges megsértődni...Akárcsak a negatív véleményemen a harrypotter imádatodrol...Leírtam már ezerszer:Neked "világirodalmi remekmü" a könyvsorozat, nekem meg egy átlagos, jelentéktelen lektür, aztán ennyi...Lírjam még egy néhányszor hogy megértsd?
408. 8bff41629d (válaszként erre: 400. - A0c1361e44)
2013. jún. 23. 10:20
Az "Elátkozott királyokat" énis olvastam régebben, de nagyon nem voltam odáig érte...Meglehetősen unalmasnak-szürkének tünt az egész, szóval szerintem nem volt egy nagy szám...Vannak attol ezerszer jobb, és érdekesebb történelmi könyvek-trilógiák is...Pl. Jankovich Ferenc remek trilógiája a "Világverő Mátyás király"...Na...Az egy igazán komoly, színvonalas, a lehetőségek határáig hiteles regénytrilógia...
407. 8bff41629d (válaszként erre: 398. - A0c1361e44)
2013. jún. 23. 10:14
Azért az sem törvényszerü dolog, hogy csak dokumentumregény lehet igazán érdekes olvasmány...Bár a "Maja papok titkai" jórészt az, egy tudományos ismeretterjesztő könyv, de azért van rá példa, hogy fikciós regény is tudjon azért megközelítőleg olyan érdekes lenni, mint egy ismeretterjesztő könyv...Erre jó példa a "Kígyóisten nem válaszol"...Ez egy szórakoztató gyerekregény, én annó a "delfin" sorozat keretében olvastam, de ennek ellenére sok érdekes dolgot tudtam meg belőle mégis, és ráadásul még könnyed, szórakoztató olvasmány is volt...
406. mosolyka1111 (válaszként erre: 405. - A0c1361e44)
2013. jún. 22. 21:18
Köszi!:)
405. a0c1361e44 (válaszként erre: 404. - Mosolyka1111)
2013. jún. 22. 21:12

Igen, az!

Ha jól emlékszem, akkor 1300-tól.

Szép Fülöp, X.Lajos, IV. Károly, stb.

404. mosolyka1111 (válaszként erre: 400. - A0c1361e44)
2013. jún. 22. 20:24
Elátkozott királyok, ugye sötétkék borító, a 80-as évek közepén adták ki? "D" betűvel kezdődik az írója. Anyámnak megvan, elkérem tőle. Melyik kort öleli fel?
403. syria (válaszként erre: 393. - 8bff41629d)
2013. jún. 22. 19:46

"el vagyok kicsit képedve a mérhetetlen infantilizmusodon továbbra is...Azért egy állítólagos matematikustol szerintem kicsit szokatlan dolog"


Ha nem te írtad volna, talán még meg is sértődnék. :)


Miért infantilis valaki, aki értékeli J.K.R. sorozatát?

Ráadásul kihagyod a számításból, hogy mekkora fordítási bravúr volt amit Tóth Tamás Boldizsár véghez vitt. Az ő véleménye: "A Harry Potter sokarcú regény, új műfajt teremtő valami, ami a bolond humort az Agatha Christie-féle krimivel, a horror-regénnyel és a kamaszkorú gyerek lelkivilágának elemzésével ötvözi. A különféle stílusok és hangnemek között Rowling meglehetősen jól lavíroz, pontosan tudja, hol kell egy kis humort adagolnia, hol kell sötétebb tónusra váltania."


Még hogy állítólagos matematikus!!!? Mutassam meg a diplomámat, amiben az áll, hogy programozó matematikus vagyok? Vagy írjak neked egy jó kis számítógépes programot? :D

Ha nem tudnád, felvilágosítalak: a matematikusok többsége nem szakbarbár, van közöttük pl. jó pár kiváló zenész, természetbúvár, irodalomhoz, értő, stb.


Kicsi vagy te ahhoz, hogy eldöntsd, mit lehet, vagy mit nem lehet a világirodalom remekei közé sorolni. :) Nagy szerencse, hogy nincs is beleszólásod. :D

2013. jún. 22. 17:39

Régebben olvastam néhány olyan könyvet, amelyek a zsidókról szóltak. Az egyikben egy lány lett rabbi. Úgy elolvasnám őket, de sajnos sem az íróra, sem a címre nem emlékszem. Ha valaki esetleg tudna ajánlani...


És persze erről eszem jutott az Exodus. Ez is nagyon jó könyv.

401. csemár
2013. jún. 22. 17:08

Jaj! És jajajaj!

Nem azért, mert felszólíttattunk az elmélkedésre, hanem azért, mert:

1. A Száz év magányt nem igazán tudtam élvezni. (Bár nem kétlem, hogy remekmű.) Nem is olvastam utána mást tőle, csak az "Utolsó üzenetét", melyet valószínűleg minden netező ismer. :-)

2. A Zabhegyezőt nem tartom rossznak, bár lehet, hogy a sikerébe jócskán "beleszól" a remek magyar fordítás. (Mint pl. a Micimackónál is!)


Az elátkozott királyok könyvéről most hallok először...

400. a0c1361e44 (válaszként erre: 399. - Csemár)
2013. jún. 22. 16:02

A könyvekről való elmélkedést:)


Na én meg is kísérlem: bár nem a világ irodalom remeke, de nagyon jó könyv, amit azt hiszem senkinek sem szabadna kihagyni, tehát irány beszerezni:)

Az elátkozott királyok a könyv címe. Ez egy trilógia és nagyon jó.


És szerintem Gabriel García Márquez könyveit sem szabad kihagyni. Olvasta valaki a száz év magányt? Vagy a szerelem kolera idején-t? Minden könyve jó és csak reménykedek benne, hogy nem hagyta abba, illetve, hogy van még jó pár pár könyve, amit nálunk nem adtak ki, de hamarosan kiadják.

399. csemár
2013. jún. 22. 11:31

Szia, Kék Írisz!

Szerinted mit kellene nekünk folytanunk Syria szerint?


(Mer' hogy nincs lemaradva fényévekkel, az számomra egyértelmű!)

398. a0c1361e44 (válaszként erre: 397. - 8bff41629d)
2013. jún. 22. 11:20
Persze, ha a valóságra vágyom, akkor én sem egy regényt veszek el, hanem egy riport könyvet, amelyben úgy mond leírják a tuti, bár ott is csak a szerző szemszögéből van leírva és lehet ha én lettem volna abba a helyzetben vagy én láttam volna valamit, akkor én teljesen máshogy látnám az egészet....
2013. jún. 22. 11:15
Viszont töredelmesen be kell hogy valljam, hogyha már annyit emlegettük itt az indiános történeteket-könyveket, nemrég ismét kedvet kaptam akkor az "indiános könyvek" kézbevételére, viszont ami a legjobban lekötötte mostanság a figyelmemet, az nemis annyira a Nagy indiánköny,vagy az "Orinoco folyónál", avagy az "Inka öröksége", hanem egy tudományos ismeretterjesztő könyv, Kuzmiscsev lebilincselően érdekes, olvasmányos, és a lehetőségek határáig hiteles könyve "A Maja papok titkai"...Na...Ha igazán "indiánoskönyves" hangulatban vagyok, akkor EZT a remek írást szoktam kézbe venni, és belefeledkezve olvasni...Többet ér ez ezerszer, minden fikciós indiántörténetnél...Csodás olvasmány még manapság is...
396. a0c1361e44 (válaszként erre: 393. - 8bff41629d)
2013. jún. 22. 11:13

Előre bocs!

A HP valóban nem egy irodalmi remek, bár az, hogy nekem mi tartozik az irodalmi remekek közé és mit próbálnak rám erőltetni, mint irodalmi remek, az egy más kérdés.


HP-be nem bele kell olvasni, hanem fogni kell az első kötetet és elolvasni, majd jöhet a többi is. Senki nem próbálja szerintem eladni, mint irodalmi remekmű, de tényleg egy olvasmányos, szórakoztató regény sorozat. És igen, gyerek irodalom, de felnőtteknek is jó szórakozás. Engem mindenképp szórakoztatott és ráadásul képes voltam egész éjjel olvasni, és ezért alvás nélkül melóba menni.

Nem, nem primitív, nem cselekmény nélküli.


Számomra soha nem az számít a legjobb könyvnek, amit megpróbálnak rám erőltetni. Említhetném Passauth László is, ha már ezzel példáloztál. Nekem ő egy dög unalmas író. Egy kicsit sem szórakoztat. Én azért olvasok, hogy szórakozzak, a könyvet, amit olvasok az épp aktuális hangulatomhoz választom ki, de olyan mélyen még sosem voltam, hogy Passauth-ot kellene olvasnom.


Nem attól lesz valaki olvasott, ha olyan regényeket olvas, amit a háta közepébe sem kíván, hanem attól, hogy sokat, bármit olvas.

És megemlítek egy másik könyvet, amit szintén úgy emlegetnek, mint a világ remekművét. A zabhegyező. Na ilyen béna könyvet is ritkán olvasok. Azóta sem jöttem rá, hogy mitől annyira jó ez a könyv.


Tehát ne sértődj meg! De attól, hogy neked nem tetszik egy könyv, attól még nem rossz, csak neked nem tetszik, ahogy az ételekre mondjuk. Nem szeretem és nem azt mondjuk, hogy rossz.


Nekem nem tetszik Passauth és még jó sok, mint írtam a zabhegyező sem, de ettől nem zavar, ha más olvassa.

395. csemár (válaszként erre: 393. - 8bff41629d)
2013. jún. 22. 11:13
Ugyan már, ugyan!
2013. jún. 22. 11:05
Nade valóban jó volna már jegelni ezt a potter témát...Végülis régebben már letisztáztuk ha jól emlékszem, hogy a potter könyvek ügye is tipikusan az az eset hogy:"Kinek a pap, kinek a papné, kinek a kutyájuk, kinek a macskájuk"...Szóval gond egy szál se...Ha te olvasmányos, igényes tartalmas olvasmányra vágyol, akkor előveszed a potter könyveket, én viszont a Passuth könyveket veszem ilyen esetben kézbe, avagy a Nagy indiánköny történeteit, esetleg az Ezeregyéjszaka meséit,vagy valami hasonlót...Aztán ennyi...
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook