Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A könyvek haszna fórum

A könyvek haszna (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A könyvek haszna

2012. aug. 24. 13:20

Szia!

Én is imádom a könyveket, már kislány korom óta. Gyűjtögettem is szépen az évek folyamán.

Most felnőttként nagy vágyam, hogy az egyik szobából könyvtárszobát alakítsunk ki, hogy minden könyvemnek meglegyen a tisztességes helye.


Jómagam is írok romantikus regényeket, de tényleg csak hobbi szinten, mert sajnos nincs hozzá tehetségem. Viszont lenyűgöznek az írónők/írók művei... sok kedvencem van, köztük Jane Austen, L. M. Montgomery, Nora Roberts, Julie Garwood - igen, ezek inkább romantikus és történelmi regényírók, de szeretem a hazai ifjúsági történeteket is, nagy kedvencem pl. a Tüskevár, a Pál utcai fiúk, de pl. Bánk bán is nagy kedvencem, stb.

Aztán ott vannak Robin Cook orvoskrimijei, ill. a sosem gondoltam volna, de a mai vámpírromanticizmus is megfogott.

Szóval szinte mindenevő vagyok, sok kedvenccel, amiket már ezerszer kiolvastam, de mindig elérhető közelségben tartok, hogy ha rámtör a vágy, 101-jére is kiolvashassam!


A könyvekből fejleszthetjük a szókincsünket, elképzelhetjük magunknak azt a világot, amiről éppen olvasunk, egy másik könyvbaráttal órákig beszélgethetünk a műről.

2012. aug. 24. 13:18
mélységesen egyetértek...
2012. aug. 24. 13:08
4-5 éves lehettem, amikor lenyűgözött az anyai nagymamám „ebédlő”szobájában álló, kicsi gyerekként ránézve oltári nagy könyvszekrény, amely roskadásig volt rakva. Két méternél is magasabb, L-alakú, száranként kb. másfél méteres, csináltatott, szép mívű, sötétbarnára pácolt, igazi fából készült darab. Talán a rajta sorakozó köteteknek is köszönhető volt, hogy a nagyszüleimet, akikkel éltem, kb. márciustól szeptemberig az őrületbe kergettem a minden áldott nap feltett kérdésemmel: hányat kell még aludni, mire iskolába mehetek.

Ugrás a teljes írásra: A könyvek haszna

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook