Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A könyvek haszna fórum

A könyvek haszna (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A könyvek haszna

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. júl. 16. 17:28

Én meg lassan de biztosan haladok az Az-zal. 302. oldal. Igaz még csak az első kötet :) Szóval nyár végéig lehet hogy kitart.

Közben párhuzamosan olvasok egy másik könyvet. Karn Berg: Isten is visel rúzst. Kabbala nőknek :)

482. mosolyka1111 (válaszként erre: 481. - Csemár)
2013. júl. 16. 17:05

Nem akarok tolakodni, de légyszi írd meg, hogy a könyv szerintm őket összekényszerítették? Vagy szerelmi házasság? (A filmből nem jött le nekem.)

(Jövő héten utazok anyámhoz, és elhozom a könyvet, ha törik, ha szakad, most már kiolvasom majd.)

481. csemár (válaszként erre: 480. - Syria)
2013. júl. 16. 03:30

Ugye csak viccelsz?

(Most egyébként a 199.-en vagyok, mert a hétvége kimaradt. Egyre jobban - nem tetszik... A kíváncsiság visz előre az olvasásban, és az a "tulajdonságom", hogy ha egyszer már belekezdtem egy könyvbe, azt végig is olvasom. Ha törik, ha szakad! :-) Ezzel a könyvvel már úgy vagyok, hogy majdcsak "törik-szakad" már...! Továbbra is az a véleményem róla, hogy Závada jó érzékkel szövi a mondandóját, csak éppen nem én vagyok az Ideális Olvasója, úgy látszik... ...Mert nem élvezem a regényt, márpedig - szerintem - az olvasásnak az a "dolga", hogy szórakoztasson. Ha már szépirodalom!)

480. syria (válaszként erre: 477. - Csemár)
2013. júl. 14. 23:04

Várom a végső konklúziód. :)

Szerintem hős vagy, hogy eljutottál a 132. oldalig. Nem tudom, képes lennék-e rá.

479. mosolyka1111 (válaszként erre: 477. - Csemár)
2013. júl. 12. 16:57
Főleg tizedikes gimiseket, tehát akárhogy vesszük, az osztály nagy része 16 éves.
478. mosolyka1111 (válaszként erre: 477. - Csemár)
2013. júl. 12. 16:56

Én csak a filmet láttam, de ott nem jött le az , hogy ez egy "elrendezett" házasság. Az lenne?

A könyvben erre utalnak?


(Jövő héten én is elhozom anyámtól a könyvet.)

477. csemár
2013. júl. 12. 09:01

S igen! Máraziseszembejutott olvasás közben (a 132. oldalnál tartok), hogy odamondogatok Ondrisnak: "Ha férfi vagy, légy férfi...!"

Hát nem tudom, mi lesz tovább, de az elolvasottak alapján én egy ilyen egészségtelen párkapcsolattal, még ha vannak is un. erkölcsi tanulságai, nem szórakoztatnék középiskolásokat...

476. csemár
2013. júl. 12. 04:38

Hát elő lehet venni a házi tartalékokat is, az biztos! :-) Viszont lazítani is lehet, ugye, mégiscsak nyár van...!

Nálunk nyári munkaidővel ugyan, de nyitva a könyvtár. (Csak oda kell figyelni, mikor próbálsz bejutni, mert általában délelőttösök, de nem mindig.)

Olvasom a Jadvigát... Eléggé kimerítő... Olvastatja magát, igaz, mert jó a stílus, na de hogy a történet is jó volna...!! Engem inkább bosszant, mintsem szórakoztat.

2013. júl. 10. 13:31

Nálunk most zárva a könyvtár, így marad a saját könyvek feldolgozása :) Évek óta csak gyűlnek és gyűlnek. Szokott lenni nyár végén egyik könyvesboltban (Alex...) óriási leárazások...No ott bezsákoltam tavaly is meg tavaly előtt is. Csak néha olyan lusta birka vagyok, csak bambulok. Ahelyett hogy olvasnék.

Ugye fősulira is járok, ott aztán van mit olvasni. Szóval ilyenkor úgy érzem telítődtem :)

2013. júl. 10. 13:29
Hívjuk inkább csak Tuggyukki-nek :)
473. csemár
2013. júl. 10. 12:52

Szép napot!

Kivettem a könyvtárból a Jadvigát...

A Rejtőző kavicsok nincs meg...

Az Azt éppen olvassák...

472. csemár (válaszként erre: 467. - Syria)
2013. júl. 10. 05:19

Én olvasok, te olvasol, ő olvas...

Hát kell ennél szebb ragozás, Syria?

Mi köszönhetjük Neked a cikkedet - és hogy "ürügyet" teremtettél a beszélgetéshez...! ("Tudodmárkicsodá"-val se volt nekem semmi különösebb bajom, csak ne lenne olyan kizárólagos. Az zavart, de nagyon!)

471. spatifillum (válaszként erre: 469. - Syria)
2013. júl. 9. 17:43
Köszönöm nektek:)
2013. júl. 9. 17:03

Sziasztok!

Ma beszélgettem anyámmal, és mondtam neki, hogy a Jadviga párnája filmen mennyire nem tetszett. Mondta, hogy ő is látta filmen, neki sem tetszett. Viszont ő olvasta is, és a film egyáltalán nem adta vissza azt az élményt, amit a könyv, szóval rábeszélt, hogy olvassam el.

Hát, lehet, hogy nem "úszom meg".

469. syria (válaszként erre: 468. - Spatifillum)
2013. júl. 9. 16:59
Már nem hiába írtam meg a cikket. :)
2013. júl. 8. 21:37

Hatottatok rám:)

Otthon előkerestem egy drámakötetet, de eddig még csak az utószó kb 20 oldalát olvastam el.

OK: mást kellene olvasnom.

->Dürrenmatt: A fizikusok lesz a "penzum":)

A kötetet biztosan ismeritek: Gorkij/Brecht/Miller/Beckett/ Dürrenmatt egy-egy művét tartalmazza.


Olvaslak benneteket továbbra is:)

467. syria (válaszként erre: 466. - Csemár)
2013. júl. 8. 20:00

Köszönöm ezt a hozzászólást.


Ezen a fórumon maximum csak azzal lehet provokálni, ha valaki, "aki tudod, hogy ki, de nem nevezzük nevén", infantilisnak nevezi azt, aki elismeri JKR munkásságát, ugyanakkor megkérdőjelezi azt a végzettséget, amiről az illető 2 részes cikket is írt kb. fél éve. :D


(Bocs, ha pontatlanul idéztem; régen olvastam. :D)

466. csemár
2013. júl. 8. 08:05

Végigértem... (A lőcsei fehér asszonyon.) Hát... szomorú történet...! Azazhogy... Ha azt vesszük, hogy ez egy olyan fórum, amely a könyvek hasznáról kell, hogy szóljon, hadd írom ide: ez az regény nekem azt a(z erkölcsi) hasznot hozta, hogy van, ahogy van, és volt, ahogy volt, továbbá lesz, ahogy lesz, de sose szabad feladni! Semmit! Legfőképpen nem önmagunkat!

Jöhet a következő regény - a maga tanulságaival! :-)

És még valami! Amikor a Kemény vajat szóba hoztam, nem állt szándékomban provokálni. Az egész csupáncsak egy "sima" felvetés volt, mert tudom, hogy ide könyvszeretők járnak.

2013. júl. 6. 12:36
Olvasom lassan az Az-t és felfedeztem hogy Derryben van Kossuth köz :)
464. csemár
2013. júl. 6. 12:26
A Rejtőző kavicsokra pedig én lettem kíváncsi. Megpróbálok hozzájutni, csak előbb még ott van/lesz nekem a Jadviga. :-) (Ha már olyan "népszerű"!
463. mosolyka1111 (válaszként erre: 462. - Csemár)
2013. júl. 6. 11:34

Nem olvastam, de kíváncsivá tettél, rákeresek a neten így első körben.


Én is kérdeznék:

Lázár Ildikó: Rejtőző kavicsok

Olvasta valaki?

Esküszöm, kötelezővé tenném, de nem a kölkeknek, hanem a középiskolai tanároknak. (Eszméletlenül jó könyv, nekem legalábbis nagyon tetszik.)

462. csemár (válaszként erre: 454. - Noarashi)
2013. júl. 6. 10:25

Olvasta valaki a Kemény vaj c. regényt? (Bódis Kriszta)

Pár évvel ezelőtt járt a kezemben, tetszett. Kortárs, magyar... Kemény dolgok vannak benne, de humánus és a stílusa is jó. Érdekelne, hogy aki ismeri, el tudná-e képzelni mint "kortárs kötelezőt".

461. syria (válaszként erre: 460. - Csemár)
2013. júl. 4. 19:32
Na ugye? :)
460. csemár (válaszként erre: 459. - Syria)
2013. júl. 4. 09:07

A Juliánna se verte nagydobra a csínyeit, csak Jókai volt az a ravasz. (Szerencsére!)

...Tegnap pedig megsirattam Andrássy Zsófiát...

459. syria (válaszként erre: 458. - Csemár)
2013. júl. 2. 17:24
Szerintem még furfangosabbak is. Csak lehet, hogy a saját jól felfogott érdekükben okosan titkolják. :)
458. csemár
2013. júl. 2. 12:00
Hát ez a lőcsei fehér asszony! Ilyen furfangos perszónák vajon teremnek-e ma is?!
457. a0c1361e44 (válaszként erre: 453. - Mosolyka1111)
2013. júl. 1. 07:30

Én nagyon sokat olvasok, és ennek ellenére mindig csodálkozok a kötelezőkön, mert nem értem miért pont azt tartják olyan fontosnak, hogy elolvassa a gyerek.



Lehet a tanárnőnek nagyon tetszett,így azt akarta, hogy a gyerekek ne hagyják ki ezt az élményt...

456. syria (válaszként erre: 450. - Noarashi)
2013. júl. 1. 07:14

Egyetértek.

Vekerdyt személyesen is ismerem. Sajnos. Kb. 25 éve kerültünk hozzá, amikor a fiamnak ágybavizelési problémái voltak. Bámulatos volt, ahogy pillanatok alatt "feltérképezte" a gyereket.

455. Noarashi (válaszként erre: 453. - Mosolyka1111)
2013. jún. 30. 16:52
Hát nem tudom...talán tanárnőnek nagyon bejött. Vagy passz...
454. Noarashi (válaszként erre: 452. - Csemár)
2013. jún. 30. 16:51
Látod, azt nem nagyon olvasok...szégyen, tudom. Ha ajánlotok, felveszem a várólistámra :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook