Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A könyvek haszna fórum

A könyvek haszna (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A könyvek haszna

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
333. 8bff41629d (válaszként erre: 324. - Syria)
2013. jún. 12. 08:22
Olvasd vissza a 277.számu hsz-t...
332. 8bff41629d (válaszként erre: 321. - Mosolyka1111)
2013. jún. 12. 08:18
Szerintem jól választottál...A "Megszólal a sírvilág" az írónak az egyik legjobb regénye véleményem szerint, az "Esőisten", és a "Tört kristálytükör" mellett...Én a mai napig is újraolvasom gyakran a regényt, lebilincselő mind a történet, mind az író stílusa...Éshát engem különösen az a jelenet ragad meg mindig, amikor a főhőst és néprajzkutató csapatát a japánok fogjul ejtik egy kis szigeten...Hátborzongató beleéléssel és hitelességgel írja le a szerző az egész helyzet lélektanát...Meg a nyomasztó aggódást-félelmet a főhős részéröl, hogy mi lesz a kiszolgáltatott helyzet vége? A regény egyik legjobb része ez a jelenet szerintem...A képzeletbeli jelenet annyira hátborzongatóan valóságosnak hat, hogy azt hiszem, hogy ez a pár oldalas kis jelenet jól mutatja a szerző nem mindennapi írói tehetségét...
331. 8bff41629d (válaszként erre: 320. - Mosolyka1111)
2013. jún. 12. 08:06
A legnagyobb lányom most éli szintén a "szentjohannagimis" korszakát, éshát valamelyik nap arra próbált már engem is rávenni, hogy olvassam el énis, merthát milyen jó könyv, de persze én rögtön mondtam is neki, hogy hagyjon már azzal a hülyeséggel...Viszont szerencsére a rajongásnak arra a fokára, amit említettél, nem jutott azért el a gyerek...Az általad említett kislány szerintem nemigen lehet százas teljesen...Hát hogy a jó istenben lehet már valakinek ennyire kivetkőznie önmagábol? Akár kedvel valaki egy írót, vagy bárki mást, akár nem...Dedikálásért kuncsorogni egy hosszú sor végében? Hát...Én még Passuth esetében sem tettem volna azért ilyet soha...Viszont nálunk úgy megy a dolog az ilyen felkapott hisztériakönyvek esetében, hogy a gyerekek mindig a könyvtárbol hozzák ki ezeket elolvasásra, még csak az kéne hogy egy petákot is kiadjunk ezekért a remekművekért...
330. 8bff41629d (válaszként erre: 317. - A0c1361e44)
2013. jún. 12. 07:53
Na...Hát van már manapság újabb hisztériaalany a harrypotter könyvek szerzője után is? Tiszta kabaré akkor ez az egész... Mint a celebvilág...(Bár az is lehet hogy ezek a szerzők is celebek csak, pont úgy, mint a médiákban ténykedő társaik, csak még ez sokaknak nem tünt eddig fel...)Miket írt eddig ez a Paulo Coelho? Én alighanem most hallok róla először...
329. 8bff41629d (válaszként erre: 316. - A0c1361e44)
2013. jún. 12. 07:44
Hű...Hát még engem hogy szokott zavarni az, ha valami nem úgy van, ahogy annak lennie kéne...Viszont érdekes módon a helyesírási hibák csak olyankor zavarnak, ha mástol látom őket...De valszeg lehet hogy ez csak azért van, mivel a sajátjaimat nem veszem észre sokszor...
328. 8bff41629d (válaszként erre: 315. - A0c1361e44)
2013. jún. 12. 07:40
Hát...Én mondjuk a kezembe nem vennék több könyvet soha sem, mint az eredeti hármat, hamár az "Alapítvány" témakörröl van szó, pedig állítólag van még a trilógiának több folytatása is, nemcsak ez az egy, amit említettél most...Ugyanis úgy kerek az egész történet szerintem, ahogy azt Asimov eredetileg megírta, a többi rész már minden jel szerint csak azért készült, merthát a szerzőnek jól jött volna még némi kis pénzecske pluszban...Szóval nemigen az újabb ihlet késztette a folytatások megírására...(Ugyanaz lehetett a lényeg, mint manapság a "Csillagok háborújával"...Az első 3 rész az, amivel kerek a történet, a többi rész viszont már csakis kizárólag a szerzők pénzéhségéröl szól, és szánalmas erölködés csak...)
327. csemár (válaszként erre: 326. - A0c1361e44)
2013. jún. 12. 06:12
Nem tudom, miért, de engem se köt le, sőt, szinte ingerel... (Valahogy úgy, mint egyeseket a HP-láz.) Még az is, ha valami "okosságát" látom emlegetni. Csak egy könyve járt eddig a kezemben (több nem is fog!), a könyvtárosom ajánlotta, hogy "viszik", nagyon, végigolvastam tisztességgel :-D (!), viszont se a sztorit nem élveztem, se a stílust. Még a címére sem emlékszem a regénynek, pedig nem régen volt...
326. a0c1361e44 (válaszként erre: 325. - Era06)
2013. jún. 11. 21:22

Na igen, mindenki ezt a könyvét emleti meg elsőként...

Engem egy pillanatra sem bilincselt le. És változatlan a véleményem. Nem tartom jó írónak, és nem tartom a könyveit jónak.

325. era06 (válaszként erre: 317. - A0c1361e44)
2013. jún. 11. 20:44

P. Coelho: 11 perc

Ezzel próbálkoztál?

324. syria (válaszként erre: 314. - 8bff41629d)
2013. jún. 11. 20:25

Huh, de meg tetszett sértődni!

Egyáltalán nem sértegettelek, csak olyan stílusban válaszoltam, amilyenben te írtál. :)

Kérlek, jelöld meg azt a hozzászólást, amiben azt írtam hogy korlátolt gondolkozású vagy!

323. mosolyka1111 (válaszként erre: 322. - Noarashi)
2013. jún. 11. 12:41

Valahogy én is így vagyok. Amikor az idegeimen táncolnak egész nap az ügyfelek, akkor este az ágyban elég egy limonádé könyv is.

Nyaraláskor, kipihenten pedig jöhet az igényesebb műfaj.

Az tény, hogy van olyan könyv, hogy nem is hagy bennem nyomot egyáltalán, de pillanatnyilag jól szórakoztatott. Van, amire pedig 30 év után is emlékszem.

322. Noarashi (válaszként erre: 320. - Mosolyka1111)
2013. jún. 11. 12:10

"De az a kislány el sem jut Szabó Magdáig, ez tény."


Most úgy őszintén, miért várjuk el, hogy mindenki az általunk magaskultúrának hitt műveket olvassa?

Örüljünk annak, hogy egyáltalán olvas. Mert már ez is ritka...max a fészbúk posztokat olvassák.


Múltkor barátnőmmel voltunk könyvesboltban, gyereke osztálytársának ajándékot venni.Az osztálytárs anyja pedagógus, és mondta, hogy csakis ilyen meg olyan könyvek jöhetnek szóba. Másodikos a kislány, és imádja a Stilton vagy mifene képregényes izéket. Na mondom, akkor vegyen azt neki szülinapjára. Fog ő még Goethét olvasni, ha felnő meg hasonlók. Pedagógusnak tanulok, sokszor beleesek én is abba a hibába, hogy megmondom a tutit.

Engem már ugatott le ismerősöm a magasról, hogy hogyan vagyok képes King regényt olvasni, az mekkora prosztó dolog. Mert hogy ő bizonyos szint alatt nem olvas.

Én magam tapasztalatából azt látom, van amikor rámtör az igény irodalomtanár által is nagyrabecsült írók műveit olvasni, de van amikor mást akarok. Elég lenne megnézni a könyvtári kölcsönzési listám, abban van minden. És ez így jó szerintem.

321. mosolyka1111 (válaszként erre: 314. - 8bff41629d)
2013. jún. 11. 11:46

Nekem Passuth Lászlótól csak egy könyvem van, nemrég vettem: Megszólal a sírvilág.

Akkor pont beválasztottam, ugye?:(

320. mosolyka1111 (válaszként erre: 313. - 8bff41629d)
2013. jún. 11. 11:40

Mondjuk én (és lányom is), Harry Pottert nem olvasunk, ennek az az oka, hogy alapból nem szeretjük a fantasyt.

Értem amit írsz, hogy az értékrendet nem kell keverni.

Pl. itt van ez a Szent Johanna gimi, 8 részes. Lányom esetében annyit jelentett, hogy amikor megjelent egy új rész, megvettük, elolvasta. Osztálytársnője viszont meg volt őrülve, dedikálásokra járt, kígyózó sorba beállt a könyvesboltban, ahol az "írónő" dedikálta. Tiszta hisztéria volt ez is, tény (lehet, nem akkora mint a Harry Potter).De az a kislány el sem jut Szabó Magdáig, ez tény.

Én a magam részéről úgy vagyok, ha olvasok egy Nora Robertset, vagy pl. Fejős Évát, tudom, hogy most egy limonádét olvasok, de jólesik.

Ez olyasmi, hogy kajálni sem csak tartalmas kajákat eszem, néha lemegy a habostorta is, bár semmi haszna, tápértéke, csak simán jólesik.

319. a0c1361e44 (válaszként erre: 318. - Noarashi)
2013. jún. 11. 10:23

Azért örülök, hogy nem bántottam meg senkit:)

Igen, a szürke 50 árnyalata vagy mi. Én sem értem, bár nem is olvastam. A kolléganőm olvasta a nem tudom, hány részét, de azt mondta, hogy nekem nem tetszene, mert már neki is túl erotikus, amivel nincs bajom, ha az megfelelő stílusban íródik.

318. Noarashi (válaszként erre: 317. - A0c1361e44)
2013. jún. 11. 10:15

Paulo Coelho népszerűségét én sem értem. De mindig amióta könyv van, vannak felkapottak, amit mindenki olvas ( A szürke 50 árnyalata, vagy micsoda pl...én ezt bevallom, nem olvastam). Aztán ezek lecsengenek. És csak az igazán színvonalas művek maradnak fent.

És akkor nem is beszéltünk a gyermekirodalomról. A felnőttek felelőssége, hogy szűrje mit ad a gyerek kezébe.

317. a0c1361e44 (válaszként erre: 313. - 8bff41629d)
2013. jún. 11. 10:07

Engem jobban zavar Paulo Coelho felmagasztolás.

Persze ízlések és pofonok...nekem ő nem jön be. Akik pedig a legnek nevezik, szerintem kultúrsznobok, ahogy már írta is valaki.


És eszembe jutott Gabriel García Márquez, ő az egyik kedvenc írom, pedig valahol a történetek nem különlegesek, sokszor kegyetlenek és közönségesek és mégis a hangulata, amit ad....

316. a0c1361e44 (válaszként erre: 312. - 8bff41629d)
2013. jún. 11. 10:00

Pont ezt mondom:)

Nem betűnként olvasunk, hanem memóriából,képszerűen. Engem épp ezért szokott megzavarni, ha valami nem úgy van, ahogy szerintem kellene lennie.

315. a0c1361e44 (válaszként erre: 311. - 8bff41629d)
2013. jún. 11. 09:58

Alapítvány és a föld Ez már elég elvont az emlékeimben, de kíváncsi vagyok, hogy most mit fog adni.

Mindkettőtől olvastam már és lehet újra előveszem őket, mert most pont a fantasztikus időszakomat élem.


Ha már oroszok: Ilf-Petrov párost kedvelem.

314. 8bff41629d (válaszként erre: 310. - Mosolyka1111)
2013. jún. 11. 09:51
De eszmecserézni is csak olyanokkal lehet, akik nem sértegetik az embert a személyében...(Ha megfigyeled, én nem utaltam konkrétan Syriára akkor, amikor azt írtam, hogy aki szerint a potter könyvek valami csodálatos műremekek, azok szerintem buták, és primitívek, álltalánosságban(!!) beszéltem csak, sőt, mivel láttam hogy Syria magára vette a mondásomat, utána vissza is vontam az egészet...Olvasd vissza...Viszont ő KONKRÉTAN rám utalt, miszerint korlátolt gondolkozásu volnék...Hát...Akkor ez van...)
313. 8bff41629d (válaszként erre: 305. - A0c1361e44)
2013. jún. 11. 09:45
Na...Hát pont erröl akarok énis beszélni mindig...Hogy addig nincs gond a harrypotterekkel sem, AMÍG VALAKI TUDJA Őket A HELYÉN KEZELNI...Önmagában valóban olvasmányosak a potter könyvek,úgy-ahogy érdekesek is, gyerekkönyvnek egyszeri-kétszeri elolvasásra tökéletesen megfelelőek,pont úgy, mint sok más gyerekregény is, de aztán ennyi...Azért az a hisztéria, amit körülötte csaptak a pénzéhes hiénák annak idején,az azért mégiscsak túlzás volt szerintem, és borzalmasan visszataszító dolog...
312. 8bff41629d (válaszként erre: 302. - A0c1361e44)
2013. jún. 11. 09:39
Hát...Nekem nem volt még emlékezetem szerint olyan ügyem, hogy a helyesírás okán nem értettem volna meg egy-egy mondatot...Ugyanis igazábol én észre sem veszem soha sem a helyesírást, sőt, még a betüket se nagyon, ugyanis az én fejemben nem úgy áll össze a szövegolvasás, hogy most sorban futom végig a betüket, hanem úgy,, hogy egyben látom a szavakat, meg az egész mondatot is...Anélkül, hogy most betüröl-betüre végigolvasnám...(Lehet hogy én magam is ezért követek el sok helyesírási hibát...)
311. 8bff41629d (válaszként erre: 301. - A0c1361e44)
2013. jún. 11. 09:32
Na...Hát mi a címe annak a negyedik regénynek amit kihagytam? Én úgy tudom, hogy az "Alapítvány trilógia",csak 3 kötetböl állt eredetileg, aztán idővel, amikor Asimov is úgy gondolta, hogy lehet ebböl a történetböl még pénzt kifacsarni, összeeszkábált még néhány plussz kötetet is, dehát ezeket én már nem számítanám igazábol az "Alapítvány" könyvsorozat közzé...Amúgy az Alapítvánny könyvek nekem azért nem tetszettek főképpen, mert mára azért már bődületesen elavultnak tünik...Mármint technikai értelemben...(Amúgy ha már sci-fit emlegettünk, akkor megemlíteném azért azt is, hogy én pl. Lemet, illetve a Sztrugackíj testvérek munkásságát tartom a legjobbnak a műfajban...Ezeket a szerzőket nem kedveled?)
310. mosolyka1111 (válaszként erre: 307. - 8bff41629d)
2013. jún. 11. 09:25

A vita szót nem rossz értelemben írtam, de azt is írhattam volna, hogy eszmecsere. Lehet építő jellegű is, nem?

Mindjárt visszaolvasok, csak közben jöttek hozzám.

2013. jún. 11. 09:25

Na micsoda harc van itten kérem szépen.

Én nem vagyok kultúrsznob...mondjuk vannak könyvek amiket a kezembe sem vennék, vagyis ezek nem is könyvek, hanem papírra nyomtatott felfújt lufik: Hajdú Böszme Péter és társainak "irodalmi" munkássága.

De amúgy nálam totálisan megfér Stephen King és Bulgakov. Na meg néha nagyon is jó kis kikapcsolódás Agatha Christie regényeket olvasni :)

A Bogyó és Babóca és hasonlók már nálam is elérik a na neeeeeeeeeeee kategóriát. Aztán vannak gyerekes barátaim akik istenítik. Másik anyuka barátnőm meg a tűzre dobná. Ilyen ez a sóbiznisz.

308. 8bff41629d (válaszként erre: 299. - Mosolyka1111)
2013. jún. 11. 09:23
Van szerintem némi igazság a tanárnő mondásában, csakhát ahogy elnézem, MOST IS ÉRVÉNYES a meglátásom arrol, hogy MINDENEKELŐTT AZ A LEGFONTOSABB DOLOG,hogy eldöntsük azt, hogy MI SZÁMÍT KLASSZIKUSNAK? A "Jadwiga párnája" szerintem pont annyira klasszikus, és a "világirodalom remeke", mint mondjuk a harrypotter...(Szóval azzal a Jadwigával is várni kéne vagy 50 évet legelőször is, aztán ha még akkoris emlékezni fognak rá az olvasók, akkor talán lehetne emlegetni majd a klasszikusok között...)
307. 8bff41629d (válaszként erre: 298. - Mosolyka1111)
2013. jún. 11. 09:16
Ha szeretel vitázni Mosolyka, akkor vitázz egy kicsit pl. Syriával, én ugyanis nem különösebben szoktam kedvelni a vitákat, inkább magamban szeretek elmélkedni...(Syria esetében meghát már végleg elveszlett a türelmem, éshát a továbbiakban a magam részéröl ignorálom is...)Nade mindegy...Amúgy amit itt írtál, azzal egyetértek énis...És semmi bajom nincs azzal ha valaki "mindenevő" a könyvek terén, hiszen én magam is az vagyok, (Pl. kedvelem a Wilbur Smith könyveket énis...Legalábbis némelyiket...), viszont mondom, és kihangsúlyozom akkor századszorra is:Nem önmagában az a gond, ha valaki széles írói palettátol szeret olvasni, hanem az, HA VALAKI ÖSSZEKEVERI AZ ÉRTÉKRENDET...És bedül mindenféle néphülyítésnek...Amúgy pont ma akartam írni azt, csak már megelőztél, hogy annak eldöntésére hogy a potter történetek valóban a "világirodalom remekei"-e, jó volna várni mondjuk vagy 20-50 évet...Aztán ha majd vagy 50 év múlva lesz még ember akinek valamit még mond ezeknek a történeteknek a címe, majd akkor lehet esetleg emlegetni a világirodalom nagyjai között...De addig inkább várjunk a kérdés megítélésében...
2013. jún. 11. 09:13
A hisztériáról annyit, hogy a Dan Brown könyvek is valami hasonlót sugallnak. Sokan nem tudják letenni, sokan azt mondják, hogy életük legjobb könyvei, stb., de nem mindenkinek adja ezt. Jók a könyvei, kedvencem a megtévesztés foka, de van sok más könyv is, ami pont ennyire jó.
2013. jún. 11. 09:11

A Harry Potter könyvek jók:)

Én szeretem őket, mert szórakoztatóak. persze valóban nem lehet összehasonlítani pl. a háború és békével, de azért nem hinném, hogy le kell húzni azok "nevelő" jellegét, hiszen sok gyerek e könyvek miatt kezdett olvasni.


Az olvasás nekem a szórakozást jelképezi, így legyen a könyv bárminek nevezett (ponyva, szépirodalom, stb.) engem nem zavar.


Harry Potter kedvelőknek ajánlanám Daren Shan 12 részes vámpíros történetét. Ifjúsági könyv ez is:)

304. 8bff41629d (válaszként erre: 297. - Era06)
2013. jún. 11. 09:00
Hidd el nekem, hogy ezzel azok is pont így vannak, akik megtervezték, és levezényelték ezt a potter hisztériát...Én viszont mindig is undorodtam az ilyen alakoktol, és úgy vagyok vele, hogy akik szeretik a pénzt úgymond,(Én mondjuk nem tartozom ezen illetők közzé...)azok próbáljanak akkor VALÓDI ÉRTÉKET ELŐÁLLÍTANI ÉS ELADNI,ne pedig bóvlikat rásózni jó pénzért a sok naív lélekre, hogy ne fogalmazzak erősebben...
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook