Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Kaáli intézet fórum

A Kaáli intézet (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
56065. Szandrussh (válaszként erre: 56064. - Mollcsika)
2019. ápr. 9. 06:32

Szia.


Köszönöm a segítséget.

Szerintem bejelentkezünk a bp-i kaáliba...


Sok jóra nem számítok, pláne, ha oep támogatottra megyünk. Hallottam már erről, hogy ne érjen meglepetés, mert rengetegen vannak.


Remélem sikerül mielőbb idöpontot szerezni konzultációra.


Esetleg azt nem tudod mennyi ideig fogadják el a leleteket? Mert nekem júniusban lesznek 1 évesek.

56064. Mollcsika (válaszként erre: 56063. - Szandrussh)
2019. ápr. 8. 20:39

Szia,

Telefonon tudsz időpontot kérni. Mi kb. fél évet vártunk a TB-s lombik ra, ezért előtte csináltunk egy fizetőset. A fizetős ~700 (300 a leszívás, 60 a beültetés), a támogatott ~150ezer volt, gyógyszerrel, mindennel. Az addigi eredményeidet vidd magaddal. Semmi jóra ne számíts, futoszalag. Lehet én most nem vagyok jó tanácsadó, mert kicsit csalódtam bennük. Én a munkahelyen bejelentettem, nincs a világon annyi szabi, hogy meg tudd oldani az elmenetelt. Nem beszélve arról, hogy oda hívnak 8-ra, az azt jelenti, hogy 8-10 között fogadnak visszatérőket, szóval én nem keveset vártam. Új betegek délután mennek konzultációra. Szerencsére nekem rugalmasan kezelték melóba, de ha nem igy lett volna akkor táppénz. Persze ők nem tudnak táppénzre küldeni,ugyhigy szaladgálhatsz a házi dokihoz is. A vizsgálatok miatt érdemes körbe nézni, van egy pár, aki olcsóbb máshol. Pl. Én medicoverbe van a cégünknek szerződése, tudtam ott csinaltatni pár dolgot. Sok sikert és kitartást!

56063. Szandrussh
2019. ápr. 8. 15:37

Sziasztok,


Új vagyok itt...

Lehet nem jó helyre írok, de ha tudtok segítsetek kérlek.


Hol lehet bejelentkezni a bp-i kaáliba? Sokat kell várni? Van tb-s lombik? Ha van, ezen felül kb mennyi pénzre kell számítani? (Gyógyszerek, vizsgálatok stb.)

Velemények? Tapasztalatok.


Illetve. A munkahelyen hogy igazoljátok a vizsgálatokra, konzultációra elment napokat? Szabi vagy tp?


Jelenleg a 4. inszemre készülünk vidéken, de lehet ideje lenne komolyabbra váltani...


Köszönöm szépen.

56062. gabric (válaszként erre: 56038. - 3387d96ae4)
2019. ápr. 6. 08:04

Kedves Anna90!


Megkérdezthetem, hogy mennyi volt a progeszteronod, ami alacsonynak számított?

56061. morgan66 (válaszként erre: 56059. - Ebarbi)
2019. ápr. 5. 19:45
Nagyon szépen köszönöm! :) Megnyugtattál!Kicsit megijedtem hogy nem kaptam e nagy adagot igy elsőre.Nálam eddigi információk alapján semmilyen gond nincs.Ismeretlen az ok hogy miért nem sikerül a baba.
56060. Kyara84
2019. ápr. 5. 18:21
Sziasztok pici segítséget kérnék melyik vérvételi vizsgálat mit jelent férfi oldalról? Y mikrodeléciós vizsgálat, kromoszómális nem meghatározása XY aneuploidiák, cisztás fibriózis gén meghatározás?
56059. ebarbi (válaszként erre: 56058. - Morgan66)
2019. ápr. 5. 16:58

Szia.Sztem teljesen normális adagban kapod.Nekem minden nap 150NE kellet, csak utolsó nap adtam a kevesebbet. Én azért ennyit kaptam, mert PCOS vagyok és hogy ne legyek túlsimulalva...még így is enyhén sikerült a túlstimu.

Sztem teljesen jó a mennyiség amit kapsz, 6.nap úgyis módosítanak rajta ha több vagy kevesebb kell neked. Sok sikert! 😊

56058. morgan66
2019. ápr. 5. 15:23

Sziasztok!


Első lombik előtt állok.Ma voltam ultrahangon mèg menszesz előtt hogy van e esetleg cisztám.

Az orvosom a menszesz 2. napjától Gonal f 900 NE/1,5 ml injekciót irt fel.

2. és 3. nap 225NE kell beadnom,majd 150 NE-t az azt követő harmadik,negyedik,ötödik napon,majd 6. nap ujra ultrahang.

Mennyire normàlis ez első beavatkozásnál az injekció mennyisége?A tapasztaltabbak szerint ez utal esetleg vmire vagy ez egy teljesen átlagos dolog?

Köszönöm előre is a válaszokat.

56057. Rebi22 (válaszként erre: 56056. - 3387d96ae4)
2019. ápr. 5. 12:12
Szia! Mi tegnap voltunk dokinál, és az ingadozó eredményről kérdeztük. Azt mondta, hogy nagyon sok mindentől függ, ezért kell nézni többször (és esetleg fagyasztani). Lehet ez mozgás hiány miatt, stressz és fáradtság...stb. Én olvastam azt is, hogy az étrend megváltoztatásával is lehet javítani.
56056. 3387d96ae4
2019. ápr. 4. 19:48

Meg egy kerdes lanyok...

Szerintetek az alabbi esetben mi lehet az oka a kulonbozo mennyisegu spermium termelodesnek?

Peldanak okaert: kiderul, hogy nem jon a baba, elmegy az illeto orvoshoz, kiderul, hogy here viszer tagulata van, ebben az allapotban meg az 1milliot sem eri el a mennyisege a kis fickoknak. Megtortenik a mutet, jelentos javulas - ahogy vartuk is, bar meg mindig csak 18M. Eltelik egy ev, ismet 3M mennyiseg, viszertagulat nem alakult ki ujbol. Tenyesztest kovetoen antibiotikum kura -massziv 1honapig tarto- ismet javulas, 15 M, majd terapiakent semmit sem javasolnak es fel ev mulva 1 M. Mindekozben a Fer14en kivul illetve a mutet utani clostyn kivul nem volt egyeb terapia. En azt gondolom, ha ez ilyen rapszodikus, akkor van remeny arra, hogy ha megvan az ok, lehet dolgozni a szamokon. Mi a velemenyetek?

56055. RosaGina (válaszként erre: 56053. - Mollcsika)
2019. ápr. 3. 19:10

Szia!

Itt egy sorstársunk által profin összerakott elég összetett lista

[link]



Itt egy kicsit egyszerűbb lista: bezzeganya.reblog.hu/ezek-nelkul-a-vizsgalatok-nelkul-ne-kezdd-el-a-lombikprogramot



Általános tapasztalat, hogy sajnos a kivizsgálásokat a saját kezünkbe kell venni, ha eredményt szeretnénk elérni.

Alapdolgok kellene többünk szerint, hogy legyenek ezek nélkül el sem lenne szabad kezdeni a lombikot:

Kariotipizálás

Pajzsmirigy értékek

D vitamin szint

AMH

trombofilia szűrés

és immunulológia vérvételek(NK minimum)

ezenkívuül sokan mondják még az IR szűrést is.


Férfi meddőség kivizsgálás pedig, ha ebben is érintett vagy:



1) hormonok : TSH, tesztoszteron, Lh, FSH, prolaktin, ösztraidol, D vitamin ( nekik is fontos ám!!)

2) kariotipizálás – (genetikai oka van a rossz spermaképnek?)

3) herevisszér szűrés : manuális, és Uhs is (!) ( ha a visszért megszüntetik, javul a spermakép)

4) bakteriális tenyésztés

5) Inhibin B mérés vérből ( ez azt mutatja, van-e egyáltalán spermium termelődés a herékben)

6) N- alfa Glukozidaz mérés seminális plazmából ( ez azt mutatja, van-e elzáródás) lehet ugyanis, hogy van termelőség a herékben, csak nem jutnak ki a fickók

7) spermium elleni antitest mérés ondóból és vérből : lehet ugyanis, hogy van szuper spermium termelődés a herékben, csak a férfi saját immun rendszere nyírja ki a spermákat

8) trombofília panel - folát felszívódási zavar kiszűrési miatt

9) góckutatás - ha gyulladás van a szervezetben, meg kell próbálni kideríteni hogy mi okozza

10) dns fragmentáció, ROS,MAR teszt.


Kitartás!!!

56054. 3387d96ae4
2019. ápr. 3. 18:43

Sziasztok!


Köszönöm a sok-sok választ! Nagyon sokat segítettetek!!

A kérdésekre a válaszok:

Az általatok felsorolt vizsgálatok közül egyik sem volt még nálam. Az inzulinértékeim: 0 perces: 3,1; 60 perces: 34,7; 120 perces: 29.

Nem igazán vannak tüneteim az alacsony progeszteron szintre, csak én gondoltam erre, amiatt, hogy ez ki lett hangsúlyozva az eredmény közlésénél...pecsételve jön meg a menstruációm, de hóközi pecsételés nincs.

Egyébként ti szedtek valami plusszot még így a mindennapokban? Én terhes vitamint+folsavat+D vitamint. Kell ezen kívül még más szerintetek?


Köszönöm Lányok!

Igazán sokat segítettetek!!

56053. Mollcsika (válaszként erre: 56044. - Zsuzsi_79)
2019. ápr. 3. 16:55
Én ezt nem is értem! Nekem is ő a dokim, második sikertelen lombikon vagyunk túl, egyikünknél sincs semmi gond, amit megtaláltak volna. Most megyünk a harmadikra. Nekem nem írt ilyen vizsgálatokat, ez mitől függ??? Nyilván nem vagyok túl rámenős, de azt hiszem mindent megkérdezek, de ha valamiről nem tudok, hogy kérdezni kellene, akkor azt nem fogom tudni. Mi dönti el, hogy elküldd a doki minden vizsgálatra vagy sem??? Nagyon bosszant ez az egész, 43 vagyok, az első és a harmadik lombik is fizetős lesz, nem kevés pénz, amit beleölünk....ha jól értem, akkor feleslegesen, mert még csak ki sem vizsgáltak teljes körűen, ami szükséges a lombikhoz. Nem értem, de komolyan. Nem a vizsgálatokra szánt pénzt sajnálom, legyek kivizsgálva teljes körűen, hogy megspóroljam a felesleges 2*700 ezret a fizetős lombikon. Felháborítóóó!!! Nincs valakinek véletlenül egy összefoglaló, hogy mi az ami feltétlenül kell ahhoz, hogy egyáltalán belevágjunk? Nagyon köszönöm.
56052. mokuci1986 (válaszként erre: 56046. - Zsuzsi_79)
2019. ápr. 3. 15:32
Köszönöm! 🤗
56051. 9e8b75449a (válaszként erre: 56050. - Magi86)
2019. ápr. 3. 09:15
Köszönöm szépen!😊
56050. Magi86 (válaszként erre: 56047. - 9e8b75449a)
2019. ápr. 3. 09:11
Igen :)
56049. Magni1 (válaszként erre: 56048. - Magni1)
2019. ápr. 3. 08:52
Mármint inkább úgy mondon, hogy bizonyos dokik mindenkire rámondják...
56048. Magni1 (válaszként erre: 56038. - 3387d96ae4)
2019. ápr. 3. 08:51

Megkérdezhetem, hogy milyen cukraid/ inzulin értékeid lettek?

Mert én még kb embert nem láttam, akire azt mondták, h IR negatív.

(Nem rosszindulat, nem hátsó szándék, csak tényleg kíváncsi vagyok.)

56047. 9e8b75449a
2019. ápr. 3. 07:47

Lányok, a budapesti Kaáliban le lehet adni a használt tűket és injekciókat?

Köszi, ha válaszoltok!

56046. zsuzsi_79 (válaszként erre: 56045. - Mokuci1986)
2019. ápr. 2. 23:01
Balla doki
56045. mokuci1986 (válaszként erre: 56044. - Zsuzsi_79)
2019. ápr. 2. 21:38

Szia.

Megkérdezhetem, hogy ki a dokid?

56044. zsuzsi_79 (válaszként erre: 56038. - 3387d96ae4)
2019. ápr. 2. 20:24

Szia Anna,

én a második lombikra készülök (februárban voltunk először). Egyikünknél sem (eddig legalábbis) találtak eddig okot a sikertelenségre.

Mielőtt nekifutunk a 2. körnek a doki az alábbi vizsgálatokat kérte:

- trombózis panel

- antifoszfolipid antiest (lupus anticoagulans, antikardiolipin, beta2 microglobulin), Homocisztein

- méhtükrözés

- PRL, TSH, anti-TPO

- cukorterhelés + IR

- immunológiai szakvizsgálat (itt az alábbi vizsgálatokat kérték első körben: Celluláris immunstatus vizsgálat, NK funkció méréssel, Th1/Th2 irányultság vizsgálata, spermium ellenes antitest, gluténérzékenység)

- kromoszómavizsgálat (kariotipizálás)


páromnak:

- kromoszómavizsgálat (kario)

- spermiogram DNS Frag.


Remélem segítettem :)

56043. Amina93 (válaszként erre: 56038. - 3387d96ae4)
2019. ápr. 2. 15:20
En egy trombozispanelt mindenkepp csinaltatnek.
56042. Hanga05 (válaszként erre: 56038. - 3387d96ae4)
2019. ápr. 2. 14:13
De ha a győri Kaáliba jársz, ott ki fogják írni a vizsgálatokat, 2-3 sikertelen után szokták javasolni a részletesebb kivizsgálást. Milyen lett az IR vizsgálatod, milyenek voltak az inzulin értékek?
56041. Hanga05 (válaszként erre: 56038. - 3387d96ae4)
2019. ápr. 2. 14:06
Szia Anna! Szerintem ez még nem jelenti feltétlenül, hogy a progeszteron szinteddel van baj. Tapasztalat, hogy sikertelen lombiknál alacsony a progeszteron, de amikor pozitív volt a hcg-m, a progeszteront vitte magával, és nem feltétlenül kaptam többet kívülről. Van más tüneted, ami alacsony progi szintre utal? Vérezgetés menses előtt, véreztél a progeszteron pótlás mellett? Persze meg lehet próbálni a több progi pótlást, mert ártani nem árt, de ahogy TAndi írta, tovább kell vizsgálni, mi lehet a beágyazódási zavar oka. Szóba jön kromoszóma vizsgálat és D-vitaminszint is. Persze beszélj orvossal is, és ha ő nem javasol vizsgálatot, akkor lépni kell magad. A párodnál is szóba jön kromoszóma vizsgálat és a spermium dns fragmentáció vizsgálata.
56040. TAndi86 (válaszként erre: 56038. - 3387d96ae4)
2019. ápr. 2. 13:41

Szia Anna!


Sajnálom, hogy nem sikerültek a beültetések. Amit fontos tudnod, itt is, más fórumokon is többször elhangzott: a baba CSAK neked és a párodnak fontos, az orvosnak nem. Minden intézetben darab-darab vagy, futószalag az egész, fórumokról fogsz megtudni sok mindent.


A beültetés után az utrogestanon vagy crinone-on felül prolutex injekciót szoktak adni a progeszteron emelése miatt. Te mit kaptál?


A következő vizsgálatok voltak-e nálad?


- méhtükrözés, HYCOSY

- immunológiai vizsgálat (Nk ölősejt esetleg pároddal együtt HABAB vérvétel?)

- véralvadási faktorok (Leiden mutáció, MTHFR mutációk, PAI-1, stb.)

-TSH, T3, T4, Anti-TPO, Anti-tg


Sajnos ezek a legtöbb intézetben nem alapvizsgálatok, pedig ezek nélkül el sem szabadna kezdeni a lombikot...

56039. Chicquita83 (válaszként erre: 56037. - Leda88)
2019. ápr. 2. 13:21
Elég ez. Nekem is ilyen volt. :-)
56038. 3387d96ae4
2019. ápr. 2. 12:08

Sziasztok!


Nem tudom merre induljunk el, emiatt kerem a segitsegeteket.

Volt egy sikertelen beultetesunk, illetve egy sikertelen FETunk 1 honapja. A masodik nagyon padlora tett, valahogy annyira remenykedtem, mivel spontan ciklus volt, kvazi “hormonmentes” amennyire lehetett. Pihentem, nem eroltettem tul magam, sot meg izgulni sem izgultam annyira mint az elsonel. Tudom, java reszt tenyleg szerencse...

Nalam csak az alapvizsgalatokat kertek plusz onszorgalombol csinaltattam egy IR vizsgalatot, ami negativ lett. A kerdesem, ha a beagyazodassal van a gond - egyelore csak erre tudok gondolni, orvosi “diagnozist” nem kaptunk - akkor merre induljak el? Amikor a HCGt neztek, neztek progeszteront is, arra azt mondta az aszisztens, hogy alacsony. Ez ellen tehetek en valamit? Olvastam, hogy a baratcserje jo...de most nem hiszem, hogy mernek vele kiserletezgetni. Milyen vizsgalatokat erdemes megcsinaltatni ezek tudataban? Volt valaki hasonlo cipoben? Vajon mi kovetkezik? A kovetkezot dupla adag progival inditom, vagy...?Sok a kerdes bennem, mivel orvossal nem tudtunk beszelni....

Koszonom a segitsegeteket!

56037. Leda88
2019. ápr. 2. 10:23

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Ma reggel lementem az üzemorvosunkhoz aki egyébként mint kiderült kardiológus és megcsinálta az EKG-t. :)

csak egy sima ekg-s papírt kaptam amit lepecsételt, aláírt. Ez az amit kérnek ugye és mást nem is kellett volna kapnom?

56036. Chicquita83 (válaszként erre: 56031. - Villo2019)
2019. ápr. 2. 08:50
Szia!Nekem jó tapasztalataim vannak velük. 2017-ben júniusban jártunk ott először, már megvolt az összes szükséges kivizsgálás nekem is és a páromnak is, semmit nem találtak mi lehet az oka, hogy nem jön össze a baba - volt előtte 4 sikertelen inszeminációnk is más intézményben- így 1-2 friss eredményt kért Balla doki aztán 2018 februárjában kaptunk tb-s lombikra időpontot aminek köszönhetjük a kislányunkat. Előtte volt egy fizetős és egy FET is ami sikertelen volt. Sokan írják a futószalag érzést, tény, hogy rengetegen szeretnének babát és aki mind idejár az sajnos segítségre szorul, én inkább úgy fogtam fel, hogy sorstársak és emlékszem teljesen ledöbbentem mikor megláttam először, hogy mennyien vagyunk. Főleg, hogy előtte a közvetlen környezetben csak úgy sorra érkeztek természetes úton a bébik, ilyenkor az ember hajlamos azt kérdezgetni h nekem miért nem?! Itt nem éreztem magam kívülállónak. Kb 8 hónap a TB-s várólista így lesz időd megcsináltatni mindent. :-) De az összes régi leleted vidd el.
❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook