Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A honi férj ... fórum

A honi férj ... (beszélgetős fórum)


2014. febr. 4. 10:01
Na ma csak félnapos vagyok, de lassan így is indulhatok.
88. Parisz20's (válaszként erre: 85. - Gribedli***)
2014. febr. 4. 10:00
Az erdélyi szászok szépen beszélték a németet, a sváb egy alnémet nyelvjárás, és korábban is jöttek talán, főleg vidékre. A szászok meg polgár emberek voltak, németföldel levelezve. Egyik ételt a másik írást adott az emberk kezébe.
87. Parisz20's (válaszként erre: 80. - Gribedli***)
2014. febr. 4. 09:56

Hát anya magyarul szólt hozzám, nagyi németűl, és én azon a nyelven válaszolnak amin szólnak hozám.


Mind a kettőt szóban folyékonyan beszélem.


Tudom milyen osszul beszélni egy nyelvet. De német ben és magyarban az írással van a fő gondom, mert iskolában meg Németországban is angolul tanultam írni is és az anyagot is és később franául mellé majd. Negyed évig a "Aszal", "Szék", és más szavakat mert főnevek ngy betűvel írtam. ;) Bár fejlödőképes vagyok.

86. Parisz20's (válaszként erre: 79. - Gribedli***)
2014. febr. 4. 09:51

Semmi, itthon jól érzem magam ha nem olvasom az újságot, nem is vettem itthonra sem tévét.


Már a francia zavargásoknál rá jöttem, nem az én dolgom, nem én váltom meg a világot.


Pont azért beszélek, kérdezek a honi pasikról, mert várok és keresek, addig meg nem árt elütni az időt egy témával ami érdekel. ;)

85. gribedli*** (válaszként erre: 83. - Parisz20's)
2014. febr. 4. 09:47

Apukam svab es ezzel nem ertek egyet. A szulei egymas kozott beszeltek ugyan nemetul, de a gyerekek nem egybol nemet anyanyelvuek, ahogy apum sem, es nekem is a suliban kellett megtanulni.


Inkabb ugy mondanam, hogy a svabok egy tajszolasfelevel beszelnek, sok a nemet szo de magyar a ragozas. Aztan lehet, hogy Erdelyben full nemetul beszelnek, nem tudom, ott mi a szokas, apum egy olyan faluban szuletett, ahol mindenki svab eredetu es mindenki igy beszelt.

2014. febr. 4. 09:47

Én írásban foglamazni nem tanultam meg, és nagyon hamar rájöttem hiába latin betűs egy nyelv, akkár a saját anyanyelvem, Hát nem hozzom azt a szintet mint a naponta gyakorolt szóbeli beszédben.


Utcán, bolban, de még munkában sem halják ki, hogy nem német, vagy magyar ajkú vagyok, de írásban. Francául írók, foglamazok írásban a legszebben, mert azt verték belém a sok gyakorlással, és kemény oktatásssal.

83. Parisz20's (válaszként erre: 75. - Szomorkodó)
2014. febr. 4. 09:40

Hát amúgy a magyar sváboknál most is sokszor, mint nálunk erdélyi szászoknál két anya nyelv van. Mert anyánk két nyelven beszélt hozzánk, és hozzá az ő anya. ;)


A lényeg ne keverjük őket. ;)

82. Parisz20's (válaszként erre: 72. - 549be03e80)
2014. febr. 4. 09:36

Igen szerintem is az a fontos, hogy jól kijöjjenek.


Franciaországban annyiban könnyebb, hogy ott ha valaki keeresztény vagy ateista könnyen asszimilálodik. Persze, rossz benne hogy el is várják. De akkor származás, bőrszín és ilyenek gyakran szóba sem kerülnek.


De azért mindenkinek érdemes alkalmazkodni a másikhoz, hogy kellemesebb legyen az élet.

81. hubi72 (válaszként erre: 4. - Parisz20's)
2014. febr. 4. 09:00
Én meg feleséget keresnék de nekem is rosszak a tapasztalataim. Nem akarnak a nők többsége ismerkedni, és családot alapítani. Beszélgethetnénk!
80. gribedli*** (válaszként erre: 75. - Szomorkodó)
2014. febr. 4. 08:45
Gondolom ugy ertette, hogy mindket nyelvet anyanyelvi szinten beszeli. Bar ilyen szerintem sem letezik mert az egyik mindig serul, es mindig lesz egy kedvenc.
79. gribedli*** (válaszként erre: 70. - Parisz20's)
2014. febr. 4. 08:43

Nem bant senki, csak azt nem ertjuk, milyen lyukat akarsz betomni ezzel a dologgal? Ha te olyan vagy, hogy nem tudsz alkalmazkodni a korulmenyekhez, vagy egyszeruen nem talalt meg rad a szerelem, nem mindig azzal van baj, hogy masok hibasak, illetve nem az fogja megoldani a problemadat, hogy hazakoltozol, vagy hogy kerdezoskodsz arrol, milyenek a magyar ferfiak.


Ha nem lennel gorcsos, akkor nem itt irtad volna ki, hanem hazaterve elkezdtel volna sajat magad is keresgelni, ismerkedni, stb. Nem kimondottan azert, hogy szerelmes legyel, mert az majd megtalal, ha kell, nem lehet igy megszervezni, hogy keresel valami prototipust, amirol te sem tudod, milyen.


Ismerkedsz, szorakozol, ELSZ, es ha valaki bejon, amen.


Ne eroltesd!

78. gribedli*** (válaszként erre: 77. - Michelle.r)
2014. febr. 4. 08:30

Ezt a jelenseget ismerem, 12 eve nem leptem at a magyar hatart. Es a suliban tanultunk rengeteg olyan szakmai kifejezest, amirol fungom nincs, hogy hogy mondjak magyarul, pedig teljesen tisztaban vagyok a "jelentesevel", a hasznalataval stb. De bevallom, szotart kell hasznalnom, ha magyarul is el akarom mondani.


Masik tenyezo az izolacio, mert aki a szuleivel megy kulfoldre, az otthon magyar szot hall, ha a parjaval koltozik kulfoldre, otthon magyarul beszelnek, stb. Nekem nincs egyetlen magyar ember sem a kozelemben 12 eve, apammal havi 1x beszelek.


Volt olyan, hogy a nagykovetsegen brutal modon leegettem magam, mert megkerdeztek a telefonszamomat:)))) ami pofon egyszeru, szamok sorrendben, csak ha olaszul kell, mar egymillioszor elmondtam, magyarul meg sose kerdezte senki. De meg igy is beszelek, csak kell par perc egy magyar tarsasagaban, hogy normalisan beszeljek.


Szoval en inkabb hanyagsagnak nevezem azt, aki par ev utan elfelejt, ugy, hogy raadasul otthon estenkent a csaladban magyarul beszelnek.

77. michelle.r (válaszként erre: 67. - Szomorkodó)
2014. febr. 4. 07:54

Ha nem éltél külföldön, főleg gyerekkorodban, akkor tényleg nem tudhatod, hogy vannak szavak, kifejezések, amiket ha ott tanulsz meg, nem tudod a magyar jelentését, pont úgy meg kell tanulnod, mint amikor idegen nyelven tanulsz. Nem töröd a nyelvet, csak vagy nem tudod, hogy mondják magyarul, vagy nem elég gyorsan jut eszedbe, esetleg rosszul használod.


Persze nem akkor, amikor valaki fél évig németbe' él, ahová már elvileg úgy ment, hogy beszélte az anyanyelvét ;)

76. michelle.r (válaszként erre: 60. - Parisz20's)
2014. febr. 4. 07:50
Egy normális országban nincs szükség arra, hogy a kisebbséget megvédjék :S.
75. szomorkodó (válaszként erre: 70. - Parisz20's)
2014. febr. 4. 07:25
Kettő anyanyelv? Hm. Anya csak egy van. De ezen nem vitázom veled. Ha összeadod a jó és rossz tulajdonságukat a honi férfiaknak, egyik 19, a másik 1 híján 20. A humorérzékem sajnos miattuk veszítettem el. Úgyhogy tökmindegy hol pirgálsz pasi után, ugyanúgy bele tudsz nyúlni a kakiba a honi pasinál is és a honin kívülinél is. Szerintem olyant válassz, akinek nem érted a nyelvét, mert néha olyan baromságokkal tudnak hülyíteni, hogy világgá szaladnál tőlük legszívesebben. Így meg ha közben mosolyog, azt hiszed szeret, és igazat mond. Tisztelet a nagyon kevés kivételnek.
2014. febr. 4. 07:18

Azért én kívánok neked egy boxos unokát. Vagy rögtön kettőt.

Szégyelld magad.

73. 549be03e80 (válaszként erre: 71. - Parisz20's)
2014. febr. 4. 07:15
ja es a fiam ,magyar lanyokkal akar ismerkedni,-de akik itt nottek fel,-nincs ez a fajta rasszista hozzaallasuk,mint nemelyik otthoninak!!!
72. 549be03e80 (válaszként erre: 70. - Parisz20's)
2014. febr. 4. 07:12
En nem foglak bantani,a fiam 40 eves es meg most is varja a "honi lanyokat",amivel en is egyetertek.Szerintem is elkepeszto rasszista a"boxos" kifejezes,nalunk ezt torvenyben buntetik,kulonosen ha forumon le is irja!!!Ugyanis nalunk nagyon sok ketfajta szulo van mint azsiai/ausztral,sot nem egy magyar baratomnak van azsiai felesege,es nagyon jol kijonnek egymassal!:)
2014. febr. 4. 07:05

Végre a honi férfiakról is van szó.


Tudom másnak érdekes az életem, nekem ,meg unalmas mesélni róla. De fagattok, meg kérdezgetek, ... .


Mondjuk aki egy hajón nőtt fel pélául, annak az a normális. ...


A honi férfiakról nekem az a tapasztalatom, hogy interneten szinte kívétel nélkül, a saját erejükből vagy hibájukból nincstelen és gazdag beképzelt pasik ismerkednek. - ezt más is megerősítette.

70. Parisz20's (válaszként erre: 67. - Szomorkodó)
2014. febr. 4. 07:00

Nincs humorom. -> :) Ez egy vicc.


Két anyanyelvem van, edélyi szászok vagyunk. Nagyi magyarajkú férje és annak munkája miatt szegedre, többiek ki németbe mentek egyből.


Húsz éve anyám lelpet le hozzájuk - már nagyi is kint volt és rokkonokhoz Németországba, de nem sokat maradtunk otthárman, csak visszajártunk, tehát igen első felét jártam itthon, és otthon magán tanuloként még 8 évet - persze jártam sok iskolába ahol a nyelvet sem értettem - a többit ha érdekel francia magániskolában. De ha azt számoljuk hogy születésemtől máig hány évet éltem Magyarországon,igaz még mindig vezet, de 7-8 évet megszakításokkal.


Nem tudom miért bántatok, amikor mindnki elmegy én meg hazajövők? Amúgy a kor is csak egy idő. Nagyi volt a legjobb barátnőm, és anya munkái után utaztuk körbe a világot.

69. szomorkodó (válaszként erre: 68. - A0c1361e44)
2014. febr. 4. 06:04
Amit gyakran félre lehet érteni, ha a másik fél éppen olyan hangulatban van, de aztán ki lehet békülni, kellő humorérzék birtokában:) Mi már csak tudjuk:)
68. a0c1361e44 (válaszként erre: 67. - Szomorkodó)
2014. febr. 4. 05:59
És nem beszélve róla, hogy az intelligensebb honi férj, szereti ha humoros a honi felesége:))))
67. szomorkodó (válaszként erre: 59. - Parisz20's)
2014. febr. 4. 05:43

Magamból kiindulva osztom az észt. Nem hallomásból tudom, amit tudok.

Anyanyelvet nem törünk, soha.

Írod, hogy nincs humorod. Látom. Pedig szedj össze valamennyit, mert különben pár év múlva kiugrasz az első ablakon, olyan depis leszel. Én most tartok itt, pedig az anyukád lehetnék.Úgy húztam ki eddig, hogy humorizáltam.

2014. febr. 4. 02:03

Na majd holnap folytatom.


Elsőfél évben mentünk el, és azért pár év együtt élés kell egy gyerek megszülése előtt, rokonaimnak kelett 3-5 év mire megtalálták az igazit és 26 éves vagyok, 30 évesen meg már azért vénlány leszek.

65. Parisz20's (válaszként erre: 40. - Mamma2)
2014. febr. 4. 02:01

Nem tudom mit akarsz, de nem éred el.


Amúgy meg nem vagyok egy humoros ember. ;)

2014. febr. 4. 01:57

Pontosan, itt háziorvos az egyik pasi, pedig hát nagyságrendekkel többet keresne nyugaton.


Ja és ha valakit érdeke, egy francia-kelet-afriakai férfi addig kedves és figyelmes, amíg fejbe nem vágják. ;)

2014. febr. 4. 01:52

Kedves kriszta773, és már Párizs is más világ, de még Hamburg is. Főleg ha szocializálodásról, és kelet-közép europával vetjük össze.


"ott például nincsen "boxos" csak cipő" De fekete srác és lány igen, ha egyáltalán szóba kerül.

2014. febr. 4. 01:49

Másfél éve élek itthon, bécsben kaptam munkát.


Ausztrália kívételével, bár Oceániában igen, tehát minden lakót kontinesen éltem ahol francia, vagy angol nyelven beszélnek. - ez egy gyereknek érdekes, felnőni benne tanulságos, de nem stabil alap és győkér.

2014. febr. 4. 01:46

És 30 ezer éve mindegyik nagyrassz még olyan szinten keveredett, hogy az összes Y gén marker akkorról ott van még mind a négyben. ;)


A magyarok többsége fehér bőrbe bújt ázsiai, ami jó mert ettől vagyunk mi magyarok híresen szépek.

2014. febr. 4. 01:43

Én jót röhögtem. Szólás szabadság van, és egy normális országbam megvédik a kisebbséget.


Amúgy magáról mondott sértő véleményt. Nem? ;)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook