Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A honi férj ... fórum

A honi férj ... (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
269. Parisz20's (válaszként erre: 243. - 3f3949edc4)
2014. febr. 9. 06:25

Az USA pont írni akartam össze sem hasonlítható Európával.


Franciáknál, angliában úgy láttom minden negyedik iskola magánfentartású, a többinek a fele egyházi, és van egyébb és kisebbségbe van az államiak száma. Nyugaton a legcsoróbb helyeken is van magániskolák (sőt), ez kb. olyan mint nálunk az alapítványi, csak ott egy valaki adott rá több pénzt, mert nem csak újgazdagok vannak.


Én a bentlakásos írtam, az tényleg kicsit elítebb, általábban.

268. Parisz20's (válaszként erre: 242. - Gribedli***)
2014. febr. 9. 06:21
Hát rám nem szokott panasz lenni. Inkább visszafogni kell magam, és mint típikus halak fokozatosan megyek bele, de tény az udvarás és kapcsolat lején, finoman jeleznem kell, mert nehezen jön le, hogy legalább átlagos odafigyelés, kedvesség kifejezésre és gondoskodása és szeretetre vágyom.
267. Parisz20's (válaszként erre: 240. - Andi6020)
2014. febr. 9. 06:15
Ja "sajnos". kb.: (A honi férj ... és a külföldön nevelkedett magyarlány) - lett, és minden mással megtűzdelve.
266. Parisz20's (válaszként erre: 238. - Gribedli***)
2014. febr. 9. 06:13

Ahogy it is kint is lehet leget tudni, csak jó körökben - öszinte barátnős körökben mozogva, főleg ha a valós szitut is ismered, hát sokmindent lehet tudni.


Amúgy furra - állítólag a kis lakások miatt - ez sok helyenírják is, pedig az átlag lakás méret itt nagyobb, mint a legtöbb nyugat európai országban - nincs vendégjárás.


Kint egy családi házban, bár laksában sem ritka, hogy gyakran több vendég van ott délután, mint aki ott lakik. Hétvégékről ne is beszéljünk, kívétel a németek, ők zárkozottak, ha csak nem US terndet képvisel a család.


Itt bucsujárásnak mondnák, bár a környéken ahol lakom nem olyan ritka azért.

2014. febr. 9. 06:05
Ebben igazad van kint mást jelent, nem lehet tükör fordítani. - kint a völegény akivel ->nem kizárt, hogy lesz család, és esetleg a családból is ismersz valakit,<- akinél nem az "csak" partner.
264. Parisz20's (válaszként erre: 236. - 0f332c4ec9)
2014. febr. 9. 06:02

Hát igen, kint jól prezentálnod kell magad, mert akkor hagynak ott, ha nem.


Igen ez az ország konzervatívabb, és ettől is érzem jobban magam. Bár a közértes nő itt is megjegyzi, ha Chopin-t hallgat, hogy egy Richter vagy Rubinstein a jobb-e. igaz állítlag itt "orrba-járjba" ment a kultura régen.

263. Parisz20's (válaszként erre: 255. - Michelle.r)
2014. febr. 9. 05:58
Honi férfi nálam: Magyarországon él és élni akar, magyarul jól vagy kíválóan beszélő beszél, és ide tartozónak (is) vallja magát.
262. Parisz20's (válaszként erre: 235. - 0f332c4ec9)
2014. febr. 9. 05:57
Visszont van aki ide jön, jobb élet reményében.
261. Parisz20's (válaszként erre: 230. - 0f332c4ec9)
2014. febr. 9. 05:54
A bíztos kiszámítható alapok lefektetése, a rossz gondolat?
2014. febr. 9. 05:53

Rájöttem, kikérdeztem egy pár férfit, ás nőt aki itt nőt fel.


Félre értések: magánsikola kint nem több, mint itthon az alapítványi iskola (sőt), sok magán iskolát üzemeltett az állam helyet magán cég, mint itt alapítvány.


Ami kint természetes, az itt hívalkodás.


A kinti férfiakat mint a rosszpénz ismerem, kevé van aki családban gondolkozik és bíztos karrierbn, és kint egy férfi aki jól keres, na őt bíztos, hogy egy jobb munka, jobban érdekli mint a családja lakóhelye. ...

2014. febr. 8. 18:19
Drága kenyér...
258. 549be03e80 (válaszként erre: 255. - Michelle.r)
2014. febr. 8. 01:45
Talan "proba,szerencse"?:)
257. gribedli*** (válaszként erre: 255. - Michelle.r)
2014. febr. 7. 16:51
:DDD
256. michelle.r (válaszként erre: 219. - Parisz20's)
2014. febr. 7. 16:51

Kezd olyan érzésem lenni, hogy innen-onnan összeollózol részleteket :)


Te, érjél rá, ha volt orvostanhallgatók hívnak, hátha valamelyikből menő szív-, vagy plasztikai sebész lesz.

255. michelle.r (válaszként erre: 184. - Gribedli***)
2014. febr. 7. 16:35

Baszus, szegényt itt frocliizod, pedig minden más náció pasijaiért mindent tud, csak a honiakról nem :). A franciák mindenkire ráhajtanak, az olaszok meg nem hűségesek.


Bár egy ideje azon gondolkodom, ekkora kozmopolitaság mellett mit takar a "honi"? :DD

254. 549be03e80 (válaszként erre: 253. - D2d5bb5db4)
2014. febr. 7. 16:14
mar csak miattad kerestem meg a julika68-t,tenyleg terhelt!:)
253. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 250. - Gribedli***)
2014. febr. 7. 11:36

Jól összefoglaltad, de ez a ...........csa élvezi, hogy foglalkozunk vele.


Terhelt ez, mint "Julika68"

252. 3f3949edc4 (válaszként erre: 250. - Gribedli***)
2014. febr. 7. 10:51
:D Ilyen ez.
2014. febr. 7. 10:43
Olaszokkal is (bocs, felrenyomok mindig)
250. gribedli*** (válaszként erre: 249. - 3f3949edc4)
2014. febr. 7. 10:42

Mivel Parisz az olaszokkalmis peldalozott a sulit illetoen, nem hagyhattam ennyiben:)


Azert sem, mert en itt vagyok 15 eve, es nekem nem fer bele, hogy valaki, aki 25 eves, megmagyarazzon mindent az osszes europai orszag oktatasarol, kulturajarol, ferfitagjairol, nagyon ugy tunik, hogy valahol valakitol hallott felinformaciok alapjan osszerakott maganak egy filmet.


De nem lennek meglepve, ha elorukkolna azzal is, hogy itt is elt vagy nem tudom hany evet (netan meg olasz neveloapja, volegenye, szarmazasa, nyelvtudasa is van) vagy ha kiderulne, hogy ha osszeadjuk az osszes orszagban toltott eveket, amikkel dobalozik, kijonne nem 25, hanem 75 ev:D

249. 3f3949edc4 (válaszként erre: 248. - Gribedli***)
2014. febr. 7. 10:35
Europa és a Usa... két külön világ.
248. gribedli*** (válaszként erre: 247. - 3f3949edc4)
2014. febr. 7. 10:27

Amikor leerettsegiztem, megkerestek a sulinkban az elso 5 legjobbat, osztondijat ajanlottak fel (kozgazdasagi). Az osztalyban masodik lettem es a suliban benne voltam az elso 5-ben. A Bocconiba mehettunk volna. Visszautasitottam, mert nekem a financ-matek ment annyira, hogy konyvelo lehessek, de igazabol a tananyag diplomas kozgazdasz vegzettseghez mar annyira elvont szamomra, hogy ezzel mar nem tudtam volna megbaratkozni, es terhes voltam a masodik gyerekemmel, szoval 2 gyerek mellett ilyen merteku tanulas nem megoldhato ha nem szivbol tanulom, raadasul pont a matek a gyengem:))) es megmondom oszinten, azert voltam az osztalyban masodik, mert veletlenul nem huztak ki a matekot vizsgara es az osszes tobbi tantargyban jo voltam annyira, hogy meglett az eredmeny es mar csak a pontok szamitottak es az evkozbeni jegyeim.


Az egyik baratnom ugyanabbol a sulibol elozo evben szinten jol vegzett es elfogadta az osztondijat, plusz szenvedelyes matekos is, es sajat studiot akart nyitni, egyertelmu volt, hogy neki tenyleg mennie kell tovabb, innen tudom az arakat is:


1 tanevre kapott 4000 eurot, es a konyvek ingyenesek, gyakorlatilag a 400 euro az a fele az atlagfizetesnek, szoval nem kapott egy teljes fizetest, szerencsere nem kellett ebbol alberletet is fizetnie mert Milanoban 600euro koruli egy garzon.

A vizsgakon nem ment at, sajnos tul nehezek voltak neki is es ebben az esetben vissza kell fizetni, ok addigra elkoltottek, es emiatt is hitelt kellett felvennie, hogy vissza tudja fizetni.

247. 3f3949edc4 (válaszként erre: 246. - Gribedli***)
2014. febr. 7. 10:12

Így van! Az oktatás ott mindig is pénzbe került, de ugyanúgy megvannak ott is a csóró sulik és az úri sulik (ott a tandíj mértéke tesz különbséget).


A teljesen csóriknak az Usa-ban ott vannak pl. a sport-programok ösztöndíjai - ez gyakorlatilag az "ingyenes" szegmens. Azért nem elhanyagolandó; mivel a sportolók nagy része büfészakra van felvéve a sport ösztöndíja mellett (amit el sem végez a többség, mivel profinak áll), és az Ncaaf-ben nem ritka a 35-40e$ / szemeszter ösztöndíj sem (tehát; a tandíj "becsengetése" mellett még keresni is lehet vele).

Különbség nem sok van.


Csak arra reagáltam, hogy az elit iskolákba járóknak van a legnagyobb hitelállománya, ergo ez nem azt mutatja, hogy az elit sulik tele vannak milliomos csemetékkel...

246. gribedli*** (válaszként erre: 243. - 3f3949edc4)
2014. febr. 7. 09:49

Inkabb abbol ered, hogy a felsooktatasban kulfoldon mar minden fizetos, nem letezik olyan, mint otthon, hogy jarhatsz egyetemre szinte ingyen, vagy aegy minimalis tandijjal.


Letezik osztondij, de ez csak mentesit valamennyire, ingyenes oktatas nem letezik. Ebben a helyzetben logikus, hogy a szegenyeknek hitelt kell felvenniuk, akkor is, ha bekerulnek egy suliba, szoval szerintem sincs ebben kulonbseg.


Azt hiszem, az ellentet az olaszoknal inkabb Eszak es Del kozott van, az utobbi elmaradottabb es korruptabb, amugy is az eszakiak siman csak leparasztozzak a delieket (terrone), ugy, ahogy otthon pl a varosiak leparasztozzak a falusiakat. Csak az olaszoknal ha falusi vagy (ha ez a falu eszaki) akkor sem vagy paraszt, ha delen elsz, akkor pedig ha varosi vagy, de deli, akkor mar leneznek az eszakiak, akkor is, ha gazdag vagy, mert az eszakiak szerint minden deli gazdag csak egy kimosakodott paraszt. De gondolom ezt nagyban a maffia iranti ellenszenv is mondatja veluk, nem sznobsag, hanem a lustasagot es a korrupciot (maffia) utasitjak el. Nem a munkat, hiszen eszakon is van mezogazdasag.

245. 3f3949edc4 (válaszként erre: 235. - 0f332c4ec9)
2014. febr. 7. 09:06
Ez teljes mértékben így van.
244. 3f3949edc4 (válaszként erre: 240. - Andi6020)
2014. febr. 7. 09:00
:D
243. 3f3949edc4 (válaszként erre: 227. - Parisz20's)
2014. febr. 7. 08:54

Ezt a magániskolás dolgot azonnal kétségbe is vonnám. Az Usa-ban jelenleg kb. 40 millió diákhiteles van, akik átlagosan 25e$-al (kb. 5.8 millió Huf) tartoznak. A legnagyobb "halmozók" listáján az élmenő a Stanford, a Harvard, a Massachusetts, a Yale és a Princeton. Vagyis a legmenőbb iskolák diákjai halmozzák a legnagyobb diákhitel állományt (a legmenőbb szakokon akár 150e$ (=34,8m Huf) is összegyűlhet a képzés végére). Okés, hogy jóval kedvezőbbek a feltételek és a felelősség nagy része a szülőkön van (és kormánygarantált, vagyis a hitelek egy része elengedett / befagyasztott, nem élő állomány a törleszteni nem tudók miatt), de ez a rettenetesen nagy kihelyezett hitelállomány nem éppen azt mutatja, hogy a menő sulikban a többség gazdag lenne.


Egyébként; kb. 950 milliárd $ van kihelyezve diákhitelben az Usa-ban, ehhez képest (anno a csúcson) a kihelyezett jelzáloghitel-állomány volt kb. 500 milliárd $.


Az amerikai munkapiac... bármilyen elemzést is olvasok ezzel kapcsolatban, nem azt mutatja, hogy ha 150e$-t kifizettél egy Princeton-ért, akkor tuti lesz állásod. De Magyarországon is hiába végeztél el egy pszf-et. Ha nincs hozzá Ifrs / Acca (...stb. vagy menő MBA) papírod, akkor viheted a vécére, mert kb. annyit ér (pedig az én időmben még halálra szivattak mindenkit ezért a papírért :D ).

242. gribedli*** (válaszként erre: 235. - 0f332c4ec9)
2014. febr. 7. 08:37
Hozzatehetjuk, hogy irtoznak a fa-bulaktol is:)
241. gribedli*** (válaszként erre: 227. - Parisz20's)
2014. febr. 7. 08:32

Ez nem igaz, mert konkretan a maganiskolakban elvegzett erettsegibe gyakran belekot az allam es megismetelteti a vizsgakat allami szinten, igy nagy a bukas veszelye, ezert a gazdagok is inkabb allamiba jarnak, amikor kockazatos.


A maganba pedig szinten jar mindenfele ember gyereke, magyaran ugy nez ki, hogy mivel az allami ovik 16:30-kor bezarnak mind, aki dolgozik, az kenytelen maganba iratni, mert a munkaidok 18:00-ig tartanak. Tehat a takaritono is kenytelen maganoviba iratni a gyereket. Ezutan az altalanos iskola az vegyes, mert ugye a magansulik 15:50-kor engedik ki a gyerekeket, az allami sulik 16:30-kor, igy megint a munkaido dont, hogy ki hova viszi es a tavolsag, illetve, ha valakinek tobb gyereke van, akkor kozel legyen a ketto.


A kozepiskola (12 eves kortol) a legtobbeknek allami, mert a magansulik nem nagyon tudnak megelni es a 15 eves kortol kezdodo felso-kozep az, amikor ujbol maganiskolaba jarhatnak, mert van, de itt megint lenyeg, hogy az allam nem mindig fogadja el, szuroproba szeruen vizsgaztat.


Szoval ennel kicsit komplikaltabb, mint amit te leirsz, hogy csak magaert az allami iskola miatt leneznek valakit, hat nem. Logikus, hogy a gazdagok lenezik a szegenyeket de ez mindenhol megvan, ennek ellenere az olaszok nagyon baratsagosak es keszsegesek, attol is fugg, hova mesz, de szoba allni mindenkivel szoba allnak, mas kerdes, hogy nem lesznek ori-barik, de kevesbe sznobok ok mint mas nepek.

240. andi6020 (válaszként erre: 232. - Parisz20's)
2014. febr. 7. 08:26
Egyre kamuszagúbb ez a topic.
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook