Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


1061. borcsok1 (válaszként erre: 1057. - F758a7200f)
2011. jan. 9. 17:19
senki nem születik predátornak az embernek van ideális táplálkozása és a hús kurvára nem tartozik közé még akkor sem ha a szervezet megpróbál vele megbirkózni,elég ha csak arra gondolsz egy véres nyers hús látványa nem inditja be a fantáziádat nyílván fűszerezni kell megsütni főzni hogy becsapd a szervezetedet ami soha a büdös életbe nem kivánna ilyent,az a természetes ami maga valójában elcsábít és ez csak a gyümölcs semmi más( meg a zöldek) ez törvény még akkor is ha ezt nem ismerjük be,egy lédús öszibarack vagy nyers véres hús? vajon melyik az igazi? nem kell észkombájnak lenni hogy ezt belássuk!
1060. borcsok1 (válaszként erre: 1057. - F758a7200f)
2011. jan. 9. 17:15
Hú ha tudnád mennyire nem jó a tea az embernek elszontyólodnál persze nem a banán a legjob b antioxidáns de nem is arról beszáltünk biztos meglepődnél ha azt mondom neked a szegfűolaj 1000* keményebb mindennél az ORAC értéke 1 millió felett van a bogyós gyümik meg kullognak a fasorban:) de nem is ez a lényeg ezt csak úgy mondom:) ne igyatok teát ezt jegyezzétek meg ha kell irok róla glosszát de csak kifejezett kérésre:) tojás ne egyetek!!!
1059. HViki (válaszként erre: 1053. - Nessa)
2011. jan. 9. 14:10
Ha belefogsz ajánlom a paleo-ihlet-et. Nagyon sok finom recepttel és ötlettel találkozhatsz. Jó kutakodást.
1058. HViki (válaszként erre: 1053. - Nessa)
2011. jan. 9. 14:07

Szia!

Én inkább a kókusztejet javaslom. Nekem jobban bejön az íze is. Egyébként szerintem nálatok is lehet kapni. Mind zabtejet, mind kókusztejet a TESCO-ban szoktam venni. Bár zabtejet olcsóbban láttam már máshol, a kék színű kókusztej árban és állagban is nagyon jó. Ezt egyébként a más népek termékeit tartalmazó polcon megtalálod, konzerv dobozban.

1057. f758a7200f (válaszként erre: 1055. - Borcsok1)
2011. jan. 8. 21:45

Én tudok: terhességeim alatt a hányós időszakban minden kijött csak a tojás maradt lent, nagyjából ezen éltem 2 hónapig:)allergiásoknak nem ajánlom, de ki tudja miért, számomra ez volt a tökéletes fehérje


Másik, mindig vérszegény voltam és szinte egész kamaszkoromat végigkísérte a testkontroll és a vegetáriánusság, szóval voltam a te oldaladon is úgy bizony, csak nekem nem jött be.


Most meg nem vagyok vérszegény, és rájöttem, hogy ragadozónak születtem. Te meg lehet, hogy nem:)


A banán egyébként csak az x-edik helyen van az antioxidánsok között, annyira nem főszereplő. A legerősebb antioxidáns a fehér tea, őt követi a zöld tea és utána jönnek a sötétzöld leveles zöldségek, a bogyós gyümölcsök(áfonya, szeder, ribizli, málna) és ezután a piros és narancssárga zöldségek és gyümölcsök (piros kaliforniai paprika, pirospaprika, sárgarépa, sárgabarack, sütőtök) majd a kakaó, a nyers tengeri halak (omega3) és valahol ott van a banánka is:) Szóval én egy jó kis vegyes, színes kajálásra szavazok, ha lehet, állati fehérjével is, mert nekem ez jött be


És hozzátenném, hogy csak a megbarnult jó székrekedésre (villával szétnyomkodva állni hagyni míg megbarnul), a friss az inkább "összehúz", és nem mondtam, hogy hibája van, én is eszem, de nem 14-et, és nem primadonna az ételek között.

1056. kedike
2011. jan. 8. 07:36

Köszi, tök jó a leírás (de azt hiszem lemaradt a vége?)

Eddig is szerettem, most még jobban fogom :)

1055. borcsok1 (válaszként erre: 1054. - Borcsok1)
2011. jan. 7. 21:49
Akkor kéretik berakni egy főtt étwl vagy állati termék hasonló leírását természetesen a káros mellékhatások megemlítésével:) csóró banánnak nem sok hibája van:)
1054. borcsok1 (válaszként erre: 1052. - Kedike)
2011. jan. 7. 20:59

Ez a hivatalos rizsa de majd irok mást is ravaszat is ha lesz időm:)


banán az egyik legegészségesebb gyümölcs. Nem is olyan régen az egzotikus termések közé tartozott, azonban világszerte hétköznapi gyümölccsé vált, amely télen-nyáron kapható. Mégis sokan elidegenednek a banán fogyasztásától, főleg azok, akik fogyókúráznak vagy diétáznak. Azok a közhiedelmek, hogy a banán hizlal vagy nem rendelkezik elég tápértékkel, teljesen alaptalon. Íme néhány tény az egészséges banánról..


A banán:


Tápanyagai - egy közepes banán jelentős kálium- (kb 500 mg), magnézium- (80 mg) és kalciumforrás (140 mg). A gyümölcsök közül legmagasabb a B6 vitamin tartalma. A-, C-, U- és E vitaminok, vas, mangán, foszfort, réz, jód és egyéb nyomelemek is találhatók benne.

Kiváló energiaforrás - magas szénhidrát és rosttartalma miatt ideális sportolóknak. Továbbá mindhárom alap cukor (glükóz, fruktóz, cukroz) megtalálható benne, ezért csupán két banán állítólag elég energiát biztosít 90 perces kemény edzéshez! Azonban nem csupán fizikai energiát biztosít, hanem a banánban található enzimek az agy működését is serkentik – így koncentrálást vagy gondolkodást igénylő tevékenységek előtt (vizsgák stb) is érdemes egy banánt bekapni!

Nyugtató és kedvjavító - a banánban található triptofán és tirozin aminosavak segítenek az alvásban, depresszió ellen, míg a B vitamin és magnézium a stressz ellen. Inszomniában szenvedőknek ajánlatos egy pohár tejes banánturmixot inni lefekvés előtt.

Nem hizlal – a banánnak valóban magas a szénhidráttartalma (15-20 g-banán.) Egy átlagos banán kalóriaértéke csupán kb 120 kcal, a glikémiás indexe 30-60 (érettségtől függően) – de könnyen emészthető és gyorsan felszívódik a szervezetben. Nagyon magas a keményítőtartalma, amely növeli a test zsírégető képességét, így valójában a banán nem hizlal, hanem segít a fogyásban. AGyógyír gyomor problémákra – magas rosttartalma miatt a banán ideális székrekedés, hasmenés gyógyítására. Továbbá ápolja a bélrendszert, semlegesíti a savakat, védi a gyomorfalat, segíti az emésztést. Ezért gyomorfekély és hasfájás leküzdésére is alkalmazható.

Könnyen emészthető - mivel hamar felszívódik szervezetbe, és segíti a bélrendszert, kisbabák számára ideális első gyümölcs a hozzátáplálás során.

Kiváló másnaposság ellen – magas kálium és cukortartalma segíti a szervezet kitisztulását és hidrálását (a banán 75%- a víz!).

Rákellenes - antioxidensekben gazdag, kutatók szerint különösen veserák ellen nyújt védelmet.

Vérnyomás csökkentő- magas magnézium és káliumtartalma szabályozza a vérnyomást, csökkenti az agyvérzés veszélyét.

Gyógyír bőrproblémákra – használják cserepes ajkak, hajhullás, acne, szúnyogcsípés ellen - a banánban található ásványi anyagok lassítják a bőr öregedését.

Gyógyír női problémákra - magas B6 vitamin tartalma enyhíti a premenstruáció szindróma (pms) tüneteit és egyéb menstruációs zavarokat.

Egyéb hatásai– kutatások szerint javítja a látást, segít

1053. Nessa
2011. jan. 7. 08:27
Sziasztok. örömmel látom, hogy itt egy élő palo-topic. Pár napja foglalkoztat a kérdés, - korábban is tettem szénhidrátcsökkentő kísérleteket, de nem tudtam megenni a zöldséget hússal kenyér, rizs v. krumpli nélkül. Tegnap sikerült, sőt, ízlett, készülök rá, hogy lassan, fokozatosan áttérjek. Azt szeretném megkérdezni, zabtejszín hol kapható? Mi a neve? És az ára? SK-ban élek, itt még nem találkoztam vele, de szívesen kipróbálnám, ha tudom hová kell érte menni, legközelebbi MO-i utam során célba venném...Tudom, hogy a zab sem teljesen "kóser" de nem hiszem, hogy simán egyik napról a másikra el tudnám hagyni pl. a hagyományos főzelékeket, tejszines zöldséget - ami nagy kedvencem.
1052. kedike (válaszként erre: 1049. - Borcsok1)
2011. jan. 7. 08:25
Én szívesen elolvasnám ha írnál a banánról, érdekel.
1051. borcsok1 (válaszként erre: 1044. - F758a7200f)
2011. jan. 6. 19:27
a nyers gátol a főtt tudjuk mennyira frankó,akkor nem egyszerűbb hagyni a fenébe:)?
1050. borcsok1
2011. jan. 6. 19:23
gyorsan írtam sok az elütés sorry!
1049. borcsok1 (válaszként erre: 1045. - F758a7200f)
2011. jan. 6. 19:23
Különbözőek vagyunk Én 185 cm 86 kg vagyokm sokat tudok enni nem eszek mindig ennyit kipróbáltam meg se kottyant és ha belegondolsz 2000 kalória nem vészes mert mellette nem is nagyon ettem csak szintén gyümit,szervezet hamat lebontja tele van minden jóval( ígértem irok a banánról de látom nincs rá igény:) amúgy bió banán volt és már pöttyös de utólehet érlelni akát almával papírzacsival ha kell.Az embernek a trópusi gyümik a legjobbak persze nem lehet mindent enni,de lehet az itteni gyümikkel Mariska néni almája is tökéletes abból is eszegetek 10-15 db ha megkívánom:) amúgy az emberi szervezet sokkal jobban elbír a szennyeződésekkel ami benne van a gyümikben,mert testazonosat fogyaszt a sok főttel nem nagyon bír azzal van a gond sajna:) amúgy van olyan hogy repülös ananász:) éretten szedik le a trópusokon és repülövel hozzák át pár nap és itt van igaz nem láttam még árulva de az a tökéletes élelem igaz 1500 Ft/ db körül lehet mondjuk 1 ananász de ez már útópia:) csak mondom ez a táplálkozás csúcsa mákji, van a fekáknak ebből a szempontból!
1048. HViki (válaszként erre: 1044. - F758a7200f)
2011. jan. 6. 16:43

Igazából nem gond. :)

Egyébként meg sok a közös vonás az Atkins és a paleó között és szívesen látunk itt mindenkit akinek építő jellegű hozzászólása van. :)

1047. HViki (válaszként erre: 1046. - 3265084553)
2011. jan. 6. 16:41
Na, hol? :)
2011. jan. 6. 15:43
Egy keresztkérdés: Hol van a banán magja?
1045. f758a7200f (válaszként erre: 1034. - Borcsok1)
2011. jan. 6. 15:05

Egyrészt, ha jólesik 14 banán, akkor szerintem te beteg vagy.


Másrészt lehet, hogy bombasztikus, Afrikában. Amit te eszel, azt minimum zölden szedték le, átutazta a fél világot, és az éretlenül leszedett gyümölcsben sokkal kevesebb a vitamin, mi több, egy csomó kezelésen átesett. Ezt nevezed te egészségesnek???


Akkor már inkább a Mariska néni almája a szomszédból...

2011. jan. 6. 14:54

A nyers tojás fehérje emésztést gátló anyagokat is tartalmaz ezért a fehérjét főzni kell, és a sárgáját lehet nyersen is. Szóval nincs szó merényletről.


A testkontroll elméletet én is ismerem és ettem is aszerint, de a gyümölcs éhgyomorra nekem görcsöket okoz. Másrészt én a csirkét pl nyersen nem vállalnám be(a marhahúst és halat rendszeresen), szóval inkább grillezek(nesze neked merénylet:DDD)


amúgy meg elnézést a paleosoktól, szóval nem akartam offolni, nagyon is igazat adok annak, hogy kiiktatni a szemétkajákat, tartósítószereket, adalékanyagokat stb. csak mindenkinek a javára válhat:))))))

1043. HViki
2011. jan. 6. 10:29

Érdekes amit írsz és pont ellent mond annak, amit én olvastam ,hogy a főzés már nagyon hosszú ideje jelen van az emberiség életében. A legrégibb nyoma, amit találtak 1,9 millió éves. És ez a változás az étkezési szokásokban emelt ki minket az állatvilágból, mert szükségessé tett sok változást (pl. társadalmi szervezettség, magántulajdon megjelenése, emésztés változása), ami alapjaiban megkülönböztet az állatvilától.

Forrás: Richard Wrangham, NancyLou Conklin-Brittain: Cooking as a biological trait. Comparative Biochemistry and Physiology Part A, 136 (2003) 35-46.

Tehát, én maradok a főzésnél. :)

1042. borcsok1 (válaszként erre: 1041. - HViki)
2011. jan. 5. 22:19
Írtam már erről azt hiszem de ismétlés a tudás anyja:)főzéssel,sütéssel denaturáljuk az ételben lévő fehérjéket, ami azt jelenti, hogy hő hatására az aminosavak egy olyan, ún. enzimrezisztens kötéssel kapcsolódnak össze, ami eleve lehetetlenné teszi, hogy a fehérjék teljesen lebomoljanak, ezáltal lényegében hasztalanná – sőt mérgezővé – válnak számunkra.,ugye az lenne a jó ha minden fehérjét le tudnánk bontani egyszerű aminosavakká ,mert különben a szervezet evvel nem tud mit kezdeni hasznosítani nem tudja az holt ziher.Fehérjébe kémiai változás áll be( példánkba rántotta sütésekor) összeragadnak nem tudják soha többé visszanyerni eredeti formájukat.Ez az összesűrűsödött összetapadt fehérje-molekula csinál egy kis káoszt ,nem tud mást tenni mint lebontja polipeptidekké.De a szervezet ezt már idegen anyagként azonosítja és úgymond megtámadja,a vese falon ez nem tud könnyen átmenni mert ezen összatapadt molekuláknak mert a szerkezete egész más,és akkor jönnek vesebajok betegségek,allergiák etc etc. ennyit egyelőre arról már ne is beszéljünk hogy +43 fok felett minden enzim elpusztul,a főzés/sütés szétzilálja az ételek szerkezetét, oxidálja azokat, és használhatatlanná teszi az ételek ásványianyag-tartalmát. Továbbá megbontja a fehérjék szerkezetét, ezáltal azok veszítenek tápértékükből ahogy már említettem,dióhéjban:)
1041. HViki (válaszként erre: 1035. - Borcsok1)
2011. jan. 5. 21:43

Szia! :)

Még jó, hogy nem offoljátok a paleó fórumot. :)

Akkor kérdeznék egyet. A rántotta miért merénylet a testnek?

1040. HViki (válaszként erre: 1038. - Kedike)
2011. jan. 5. 21:40

Kedike a paleóban nem is kell kalóriát számlálni.

A paleolit életmód nem fogyókúra, bár természetesen a fogyás is következménye a megfelelő táplálkozásnak.

Nagyon sokan számoltak be az allergiás tünetek enyhüléséről, illetve megszűnéséről. Remélem Nálad is lesz eredmény. :)

1039. HViki (válaszként erre: 1036. - Kotyesz)
2011. jan. 5. 21:35

Szia Kotyesz!

Ha belevágsz, meg fogsz lepődni, mennyire könnyű. Nem mondom, hogy az átállás során nincs néha nehézség, de eddig még nem találkoztam ennyire jó és hatásos étrenddel.

Ha belevágsz van pár jó oldal, ahol találsz nagyon finom ételötleteket. :)

1038. kedike
2011. jan. 5. 20:32

Jah, én mondjuk nem a fogyás miatt álltam át paleora, hanem az ételallergiás problémák miatt.

Szóval nem értek a kalóriaszámlálós részhez...

1037. borcsok1
2011. jan. 5. 19:28

Egészségünk főképpen attól függ, mennyire ismerjük a gyomor működését, és milyen mértékben tartjuk azt tiszteletben. A gyakran túlterhelt, meggyengült gyomor csökkenti fizikai és szellemi erőnlétünket.

A fehérjebontó enzimrendszer - a pepszin - a sósav savanyú közegében lebontja a hosszú fehérjeláncokat kisebb egységekre, polipeptidekre. A fűszerek, ízesítők, a tea, a kávé, a szeszesitalok és a szénsav hatást gyakorolnak a gyomornyálkahártyára, és serkentik a gyomornedv-elválasztást. Fogyasztásuk hosszabb távon gyomorégést és fekélyt okozhat. A különféle összetételű táplálékok különböző ideig tartózkodnak a gyomorban. Különösen a zsíros-olajos ételek nyújtják meg a gyomor ürülési idejét, ilyenkor mondjuk, hogy "megfeküdte a gyomrunkat". A halhús 2 órát, a tej és tojás 3 órát, a húsfélék (zsírtartalomtól függően) 5-7 órát töltenek a gyomorban.

1036. kotyesz
2011. jan. 5. 19:21
Ugye a Szendi Gábor féle paleolit-ról van szó. Nagyon jók a meglátásai, de va táplálkozás dologba még nem vágtam bele. Talán majd most.
1035. borcsok1 (válaszként erre: 1028. - F758a7200f)
2011. jan. 5. 19:18

Majd bővebben is kifejtem addig csak emésztéssnek:)


Ne grillez húst soha az a legártalmasabb formája,gyümit mindig magába vagy zölddel egyed,soha ne edd deszertként az merénylet a tested ellen a gyümi hamar emésztődik fél-1 óra de ha hús meg mit tudom Én miután eszed akkor az a kaja nem engedi megemészteni útját állja és együtt rohadnak bomlanak benned,jobb ha nem eszel sokkal gyümit nem odailllővel.rántotta merénylet a testnek.Én nem azért zabálok be mert egész évben nem eszek sok a rokonság vidéken meg nem akarok vakerálni inkább megeszek mindent 1 hét belefér aztán megy normális módon tovább az élet:) folyt köv:)

1034. borcsok1 (válaszként erre: 1031. - Tücke)
2011. jan. 5. 19:12
15 dkg / banán persze nem kell megenni ennyit Én kipróbáltam mennyi esik jól,de min 2000 kcal kell az embernek egy nap de inkább 2500 de nekem nem kell mindenáron fogyózni,és mozgok is teljesen jó ez így ubi is jó valóban 20 dkg ha meghámozos alig marad valami kislányom megeszik annyit pedig 18 hónapos:) majd írok a banánról el se hiszitek milyan bombasztikus gyümölcs így télen kötelező!!!! folyt köv:)
1033. Tücke
2011. jan. 5. 18:05
nem 32 hanem 3
1032. Tücke (válaszként erre: 1030. - Kedike)
2011. jan. 5. 18:05
nem ez a lényeg nekem pl 1700kcal-t kéne ennem egy nap az a napi szükségletem .... ennél kevesebbtől már fogyok.... de ha csak gyümölcsöket ennék akkor nem elégülne ki a szervezetem, míg én pl az atkinsben tökéletesen jóllakva fekszem le nincs éhségérzetem és még fogyok is... és ehez csak a kenyeret , tésztát, rizst, krumplit, édességeket és csak 2 hétig nélkülözöm a gyümölcsöt az étrendemből van még további 32 szakasza amiben a gyümi is megengedett már....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook