Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatej fél egészség! fórum

Anyatej fél egészség! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anyatej fél egészség!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
313. Bonti74 (válaszként erre: 294. - *adelinda*)
2013. okt. 26. 17:07
Eszembe se jut téged lehurrogni, mert nagyon szépen leírtad, hogy mivel nincs gyereked így nem értesz hozzá és még megváltozhat a hozzáállásod. Ez nagyon szimpatikus! Számos fórumon úgy osztják egymást a hozzá nem értők a már anyukákat, hogy csak pislogok. ...De azért megjegyezném, én sem vagyok magamutogató, de ha kérte a lányom én megszoptattam, ott ahol voltam. Persze elbújtam és diszkréten csináltam, olyannyira, hogy valaki szerintem észre se vette. Ugyanis így is lehet. Finnországban pl. teljesen természetes pl. étteremben megszoptatni a babát. Egyébként miért ne? Ha a felnőttek ehetnek nyilvánosan, akkor egy pici baba miért ne?
312. edinus
2013. okt. 15. 08:46

Sziasztok!


Olyan lefagyasztott anyatejet keresek amit már nem adtok oda a babátoknak.

311. Kávészünet (válaszként erre: 310. - Titati)
2013. márc. 5. 16:38

Köszi.:)

Megkeresem.:)

310. titati (válaszként erre: 309. - Kávészünet)
2013. márc. 5. 16:01

Szia Kávészünet!


3 napja egy másik fórumon írta (itt a hoxán) andi0225 , hogy:


"sziasztok! 2012.09.24-én született a kislányom, és naponta kb 6 dl tejem marad meg...a fagyasztóban már kb 60 l van...az összes vizsgálati papírom megvan, és az eredményeim is jók lettek."


Szerintem keresd fel! :-)))

ha idősebb babától van a tej, az nem baj...csak a fiatalabb nem jó, mert nem elég tartalmas.

Gratulálok a picihez!

2013. márc. 5. 15:40

Sziasztok!

Olyan anyukát keresek Budapesten, akinek nemrég született kisbabája, és esetleg annyi anyateje volt és van, hogy azt lefagyasztotta, és nincs rá szüksége.

A párommal örökbe fogadunk egy kisbabát, és számára keresek anyatej forrást.

Azt hallottam, hogy az is fontos, hogy milyen korú babának való az anyatej.

2010. ápr. 27. 08:00

Kedves Kismamák! Friss vagy fagyasztott anyatejet szeretnék adni olyan kisbabának, akit az anyukája nem tud elég saját anyatejjel táplálni. Az elszámolás, akár Tb-n keresztül is megoldható!... :)

További szép napot!

2010. ápr. 22. 19:40
Szia!Én jó anyának érzem magam,pedig tápszert kellett adnom a picinek mert nem termelődött elég tejem.Szépen fejlődik a lányom,mindent úgy csinál ahogy kell,fogzáskor volt beteg csak.Ha tehettem volna fél éves korig biztos szoptattam volna de akár 1éves korig is.De utána már szerintem nem való a dolog,bölcsiben dolgozom és ott is nehéz a 2-2,5éves gyerekkel megértetni anya mért nem jön ciciztetni,szerintem eddig nem szabad hagyni.De mindenki maga dönti el.Grat.a gyerekekhez!
306. Pocok:)
2009. dec. 29. 16:53

Megvallom őszintén hogy amig nem volt gyerkőcöm addig Zizil nézetét nagyon magamévá tudtam tenni és sose gondolkodtam máshogy és el sem tudtam képzelni h valaha is másképp fogom gondolni...

DE!!!

Mióta megszületett a kisfiam nem idegesit ha más gyerek visit,toporzékol..egyből eszembe jut h lehetne az enyém is.

Ezzel nem azt mondom h én mindent megengedek neki, mivel még nincs 1 éves nem is kivitelezhető, de teljesen megváltozott a szemléletem.

Azelőtt ha vendégek jöttek és leesett egy szem morzsa már ugrottam szedni,most fel se veszem ha a több mint 200ezres ülőgarnitúrát lebukja a gyerek(óóó de hányszor),korábban azt hittem idegrohamot kapok majd tőle..

Egy szó mint száz nagyon sokat változtat az emberen ha saját gyereke van.

Jóóó vannak esetek amikor én is ugrani tudnék de teljesen átformálódtam.

Hidd el,lesznek dolgok amiket te sem gondolsz magadról és el fogod viselni,sőőőt fel sem fogod venni..

2009. dec. 29. 16:23

Zizil te drága! Próbálsz bölcsen hozzászólni a témához, de hidd el az nem olyan ha látod anyukádat hogy hogyan csinálja! Lehet a te gyerkőcöd más lesz mint amilyen te voltál vagy a tesóid! Én a kisfiam nevelését előre "elterveztem" pl. nem fogom felkapatni, nem lesz hisztis...stb, de megszületett, és már másképp látom a dolgokat!

Lehet az előző hozzászólásom nem éppen ideillett, de miért ne szoptathatna bárki is 2-3 éves gyereket?

Ja és nem minden anyuka egyforma! vagy igen? Miért veszel mindenkit egy kalap alá?

304. giga455 (válaszként erre: 303. - 1f9774333a)
2009. dec. 23. 18:33

Az enyém 17 hónapos, és verte már földhöz magát az utca kellős közepén, mert nem engedtem ki az úttestre... Úúúúgy néztek rám... rögtön kiérdemeltem a szaranya státust. :(

Ez van. Valakinek sosem fog tetszeni, ahogy a gyerekünket neveljük. Ha csitítani próbálod, azért vagy szaranya, mert elkényezteted, ha ráhagyod és nem veszel tudomást a hisztiről, akkor azért mert milyen vagy már...

Én se szeretem ha beleszólnak, majd én eldöntöm hogyan szeretném nevelni... mindenki más tehet egy naaagy-naaagy szívességet. Lehet családot alapítani, és utána észt osztani, meg a saját háztájon söprögetni.

Egyébként van amikor tényleg túlzásba viszik az anyukák is, ebben igazat adok zizilnek, én a boltban nem engedem ki a kocsiból a gyereket, mert ne pakoljon, nehogy összetörjön valamit.

De nálam is volt olyan, mint amit meséltél, úgy ordított, hogy az egész bolt hallotta. Mindenki arról beszélt, hogy vajon miért ordít az én szegény gyerekem (talán mert gyerek és nem tud beszélni). Rögtön oltottak is hogy miért nem veszem fel? Én meg megkérdeztem melyik kezemmel? Amelyikben a szatyrot tartom, vagy amelyikkel a kocsit tolom?? Sajnos több nincs... :S

303. 1f9774333a (válaszként erre: 302. - Ében11)
2009. dec. 23. 15:32

Sziasztok. Ritkán, de most 100%ig egyet értek veled.


Nekem valamelyik nap a 8 hónapos babámnál el tört a mécses a boltba...

Eladó érdekesen nézett a síró babámra, s egy rossz megjegyzést is tett a másik nacccccságosnak. meghallottam. annyit mondott, hog ynem tudja hisztis gyerekkel minek megyünk boltba.

Megmondom őszintén, nem bírtam magammal, oda is mentem, hölgy kapott is osztást... csak hebegett. semmi baj nem volt, addig a pillanatig, mig ki nem kértem a Vásárlók könyvét...


Hát álljon már meg a menet. Attól még, hgoy egy csepp gyerek sír, attól senkinek nincs joga magyarázni. ha gyereke lesz, majd megérti. s nem hiszti volt, hanem melege volt a gyereknek szimplán.


nekem is probálta már vad idegen csititani a gyerekemet, de rá szóltam. hagyja békében a cseppemet, majd megnyugtatom én. senkinek semmi köze hozzá, hgo ymikor sír a baba.


gyerekmentes övezet? ajánlom a többi bolygót a figyelbedbe Zizil. szokd meg a gyerekekt jobban jársz...

302. ében11 (válaszként erre: 296. - Bec1f7f165)
2009. dec. 23. 12:11

Hm.

azt írod nincs semmi bajod a gyerekesekkel-de talán ez nem igaz!és nem is azért piszkálódsz itt mert annyira zavar a csevegésünk-hanem itt akarod kiélni magad-rajtunk leverni azt a sok sérelmet amit a gyerekesekkel kapcsolatban te tapasztaltál.

és igen intelligencia!

nincs olyan hogy gyerekmentes terület!ha tisztában van vele hogy egy beszélni nem tudó csak gügyög, egy éppen elinduló baba meg pakol-akkor nem is idegesítene ennyi minden ami gyerekekkel kapcsolatos-ha lenne egy kis humorérzéked ezeket a szitukat tudnád kezelni a saját boltodban-mert így elég undoknak tűnsz aki még a gyerekeket sem érti-pedig te is voltál az-biztos a te szüleid is szabadkoztak néha miattad-és biztos sokan mondták akkor: Á hagyd csak gyerek!


az miért háborít fel ha egy anya kijelenti hogy megetetné a nagyon éhes babáját bárhol bármikor-ez annyira alap, ezen nem lehet meglepődni és igen a többség támogatja!ez nem rossz dolog, én is így tenném-ha nem tudnák kb. fél perc alatt hazaérni-igenis megszoptatnám és nem érdekelne semmi-egy csecsemőnek nem lehet elmagyárzni hogy fiam ne ordíts, még 15 perc és hazaérünk.

tudod te milyen egy ordító gyerekkel tolni a babakocsit hazafelé sietve?

mert gondolhatod hogy direkt nem úgy vittem hogy az etetése pelusozása beleessen-de ettől még megtörtént hogy bekakilt vásárlás közben és amíg ki nem fizettem a kasszánál ordított-ugyanis nagyon rossz érzés szaros pelusban feküdni-neki akkor az a 10 perc kínszenvedés volt-és én sem tehettem róla!

hát az enyém is pakol-de rászólok, néha hisztis-de rászólok-és ő annyit fog fel belőle amennyi a korához képest várható-nekünk is volt hogy 1 évesen sírdogált hisztizett és vadidegenek kezdtek el neki magyarázni hogy hallgasson el-de még beszélni sem tudott a gyerekem-szóval reménytelen volt, és elég szegénységi bizonyítványt állított ki magáról az illető, én is írhatnám a pofavágásokat amikor bementem vele vásárolni-és az eladó már előre ráparázott, vagy a vonaton amikor mellőlünk fél méteres körben senki nem ül le-mert én gyerekkel vagyok és nyilván zavarnám az utazásukat.volt olyan aki csak azért átült másik kocsiba, mert a gyerekem engem kérdezgetett arról amit útközben láttunk és ez zavarta az illetőt.

ja és majd remélem kipróbálod milyen babakocsival közlekedni a sok padkás girbegurbás járdákon-talán akkor rájössz, hogy te gyalog könnyebben tudsz akár kerülni is-mint a másik a kocsival-és azért ne haragudj inkább örülj hogy te akár kerülni is tudsz!hidd el nem dicsfényben nagybetűs gyerekkel vagyokban úszik az ember...

és igen első sorban a gyerek igényeit kell kielégíteni-mert ő gyerek, tőled más emberektől függ magatehetetlen!és utána jön az összes többi-ne gondold hogy lazán telnek egy kismami napjai-amikor egy sima leszaladok a boltba gyerekkel dolgot is meg kell szervezni-alszik-e evett-e pelus kicserélve-és hogy tolod a kocsit, fogod a kosarat pakolsz sietsz na sorolhatnám a végtelenségig.

talán ha arra gondolnál hogy a gyerekeseknek mennyivel nehezebb mint neked-akkor nem lennél ennyire negatív!

301. bec1f7f165 (válaszként erre: 299. - Gavrilo1)
2009. dec. 20. 22:50

"Csak azt nem értem én, sok néni mért visít,

Ha véletlen egy labda épp egy bácsira ráesik


Íjjaj, úgy élvezem én a strandot" :DD

300. bec1f7f165 (válaszként erre: 298. - C95c921ae7)
2009. dec. 20. 22:48

Nem egészen voltam érthető, de mindegy, nem ragozom tovább. Ami az intelligenciához kötött viselkedést illeti, természetesen igaz.


Ha úgy alakulna, mert a muszáj az muszáj, rendben van. Én a korábbi vitában, amire visszautaltam, nem is erről beszéltem, hanem arról, aki nem is próbálja a dolgait úgy igazítani, hogy ne legyen muszáj. Amit leírtál magadról az pedig az abszolút tolerancia a külvilág felé.

299. Gavrilo1 (válaszként erre: 298. - C95c921ae7)
2009. dec. 20. 21:09
Teljesen igazat adok én is neked. Inteligencia, kulturáltság kérdése hogy ki, mit hagy rá a gyerekére. Néha jó hogy van gyerekmentes övezet- bababarát szálodában voltunk, ahol volt egy részleg csak felnőtteknek. Mit ne mondjak, jó volt úgy tespedni a vízben, hogy senki sem locsolt le, nem tépte le a fürdőruhám. De pl. engem az is zavar ha a strandon a közös medencében az idős hölgyek vérig vannak sértve, amikor a pancsoló gyerekek lelocsolják. Nem mellékesen a pancsoló huszonévesek is locsolnak, csak azoknak már nem mer senki sem beszolni.
298. c95c921ae7 (válaszként erre: 296. - Bec1f7f165)
2009. dec. 20. 19:23

Szerintem amiről te beszélsz, az nem az anyaság kérdése, hanem az intelligencia. Engem is zavar ha eljön az egyik ismerősöm a két gyerekével, akik a kanapén eszik a csokit, és aztán beletörlik a kezüket a huzatba:(Az anyjuk meg csak mosolyog..Én meg ha a gyerekeimmel vagyunk másnál, mindig azt figyelem, nehogy kárt tegyenek vmiben. A boltban sem engedem hogy bármit fogdossanak. De ez nem azon múlik szerintem, hogy van gyereked vagy nincs. Mert anno a babakocsival a zebra felénél járva vissza kellett húznom, mert még átment a kocsi..szóval ilyen típusú példákat bármelyik embercsoport bizonyos tagjairól lehetne mesélni. Ezeknél az emberiesség, az empátia, intelligencia..ilyesmikből van hiány..az, hogy van gyerek vagy nincs, tök mindegy.

A szoptatásról, amit idéztél. Ha úgy alakulna, minden anya szoptatna bárhol. Ha úgy alakulna. Mert pl. az én fiam semmi mást nem fogadott el, mint a szopit. Egyszer kellett ügyvédhez mennünk. 2 óra volt, de anyukám még nem heverte ki az élményt.:) Hagytam anyatejet üvegben. A fiam 40 percig üvöltött a feje már lila volt, mert az nem kellett neki. Nos ha én ezzel a gyerekkel kényszerültem volna elmenni vhová(mert nem lehet hónapokig otthon ülni) és ennie kell..mit tegyek? Szerencsére nem volt ilyen. Egyszer szoptattam nyilvános helyen(strandon, ami tele volt félpucér nőkkel, akiket szintén nem érdekel mit szólsz hozzájuk:)de azt is törölköző alatt, takarásban megoldottuk.

De a szoptatás adódhat úgy, hogy nem a mások véleménye a lényeg és kész.

297. giga455 (válaszként erre: 295. - *adelinda*)
2009. dec. 20. 18:51
Persze hogy lesz! Láttál már felnőtt embert szopizni? :))))) Rajta vagyunk a leszokáson, már nem kap azonnal ha kér, várnia kell, főleg ha más dolgom van, próbálom először megkínálni vízzel, betartjuk az étkezési időket. A többi már csak rajta múlik. Ahogy nő, és okosodik, ő maga fogja belátni, hogy neki már nincs rá szüksége, mert nagyfiú. De erőszakkal sose venném el tőle. Mások javasolták, hogy passzoljam le pár napra anyukámhoz, és akkor leszokik (az illető nem szoptatott, így nem tudja, hogy azért a pangó tej emlőgyulladást okoz, és nagyon fáj) de én nem tudnám megtenni. Magammal semmiképp, ki se bírnám hogy nem látom, és vele sem - jól elvan egy darabig azokkal akiket ismer-, éjszaka csak én kellek neki. Azt hinné elhagytam. Ezt sose tenném vele.
2009. dec. 20. 15:54

Elmondhatja mindenki a véleményét, csak számoljon a következményekkel :D Kicsit kiforgatják a szavát, vagy nagyon, aztán miután felkaszaboltak minden mondatot és újrarendezték a szavakat, kijelentik, hogy úgysem számít mit mond, mert nem tudja miről beszél. (Akkor mi ez a nagy felhajtás, felháborodás? Na, de mindegy...)


A vita során nekem is belökték, hogy "nincs is gyereke". Tényleg nincs, de vannak szüleim, akik neveltek, láttam ahogy ők a kisebb testvéreimet, nevelték. És sok mindent én is így tennék. Egy anya sem találja fel a spanyol viaszt, bármilyen hervasztó is ez a gondolat. Mintákat látunk a világból, és ezeket eltanuljuk. Ha egy nagyszájú anya meg ezt tagadni kezdni, annak félresikerült gyereke lesz. Ezt borítékolni lehet.



Megválaszolatlanul maradt egy kérdés, mégpedig hogy nekem mégis mi bajom van a gyerekesekkel. Semmi. Egészen addig a pontig, amíg nem zavarnak.

"Bár még sosem szoptattam nyilvános helyen, de ha úgy alakulna megtenném, mert NEM édekelne, hogy mások mit szólnának hozzá! Csakis a babám érdekeit nézném!" Ez mi?! És itt ez támogatott nézet. Attól még, hogy valaki szült, tiszteletben kell tartani másokat. Nem lesz sem különb, se jobb.

És idegesít, ha keresztbe áll babakocsival az utcán és fintorogva, kelletlenül vonszolja csak arrébb, mert nem akarok az autók elé kiugrani. Persze csakis kérésre, mert ha megállok, bár látja, hogy nem tudok tovább haladni, nem tolná félre magától, mert neki szabad, mert ő ANYA A GYEREKÉVEL (nagybetűvel dicsfényben).

És utálom, ha az üzletemben egy gyereknek hagyja valaki, hogy rámoljon mindent, amit csak akar, még csak rá sem szól, hiszen őt nem zavarja. Engem viszont zavar, hogy a csokis kezével összetaperol mindent, hogy átrendezi a dekorációmat. Attól még, hogy gyerek az Ő GYEREKE, AZ ANYÁÉ, nem addig terjed a megengedett, ameddig anyuci tűréshatása van.

Nincs olyan, hogy gyerek mentes övezet... Hát, hogy ne lenne?! Pl. minek hozott valaki magával pár hete 3 év alatti gyereket egy jazz zenész koncertjére? Ki tudja, lehet, hogy valami okos fórumozók biztatták fel... Mikor 10 perce gügyögött egy páran már rosszallóan néztek rá, akkor már kezdte magát kellemetlenül érezni, de csak mikor nyafogni, vinnyogni kezdett, akkor ment ki vele. Mikor 100 ember a zenére kíváncsi, nem az a fontos, hogy a kedves anyuka gyerekgügyögés mellett is képes élvezni az estét, hanem, hogy másokat zavar.


Még hosszasan sorolhatnám a példákat, de ennyiből már aki értelmes, megértheti, hogy mire gondolok.


Nekem nincs semmi bajom általában a gyerekekkel, sem a gyerekesekkel. Családban nőttem fel én is, és könnyen lehet, hogy egyszer nekem is lesz gyerekem. Vannak gyerekes ismerőseim, vásárlóim. Nem utálom őket zsigerből. A kisgyerekeket szívesen és könnyedén elszórakoztatom, amíg valaki válogat az üzletben. Nem szóltam be senki nem a buszon, mert ordított a gyereke, sőt még csúnyán se néztem rá.

De utálom, ha valaki mindent megenged magának, mert ő ANYA. Nem, ő is csak egy állampolgár, és neki is vannak normák, amiket tartani kell.

295. *adelinda* (válaszként erre: 290. - Giga455)
2009. dec. 20. 14:34
Megértem amit írsz, biztosan nehéz lesz a leválasztás, de valami módja biztos van hogy leszokjon, nem?
294. *adelinda* (válaszként erre: 292. - Ében11)
2009. dec. 20. 14:32

Egyszerűen nem tudom megmagyarázni. Nekem fura látvány, ennyi.

Talán én is úgy járok majd, hogy ha én leszek ilyen helyzetben és a babám könyörögni fog tejért akkor más lesz a helyzet, tuti.Előfordul hogy az emberek véleménye megváltozik ha ők az érintettek az adott témában. De most ne kezdjetek el légyszíves lehurrogni, hogy jaj hát mit értek én ehhez, nincs is gyerekem... ezt más topikban is igazságtalannak tartom, mert ha valaki nem jártas az adott témában attól még a véleményét elmondhatja.

293. giga455 (válaszként erre: 292. - Ében11)
2009. dec. 18. 20:18
erre én is kíváncsi lennék. Meg arra hogy ő hogy oldaná meg, hogy nem ad cicit a gyereknek, aki hatalmas krokodil könnyekkel könyörög, ha ott akkor nem kap amikor kér (nem szoptatok nyilvánosan, szemérmes vagyok, de ha valaki ezt teszi, engem nem zavar). Ráadásul olyankor hiába próbálok mást adni neki, nem kell semmi, csak mászik az ölembe és vetkőztet. Aztán ahogy szopott, ráncok kisimulnak és teljesen megnyugodva játszik tovább. Neki ez adja a biztonságot hogy hozzám bújhat, és ihat pár korty tejet. :-)
292. ében11 (válaszként erre: 289. - *adelinda*)
2009. dec. 18. 19:53

ja és valami érvet írj már hozzá-mégis miért nem elfogadható?

tudsz ilyet mondani, van benne tapasztalatod, tanultál valamit ami ehhez kapcsolódik-gondolom nem védőnő vagy gyermekorvos leszel vagy esetleg fejlődéslélektant stb.-szóval mire tudod ezt alapozni?

mert én tudom indokolni hogy egy másfél éves baba miért szeret szopizni és az anyukája ezt miért teszi neki meg természetes módon, tele szeretettel.

291. ében11 (válaszként erre: 289. - *adelinda*)
2009. dec. 18. 19:49

hát ezt csak sajnálni tudom.

Te hogyan oldanád meg ha a babád 1 vagy 2 évesen is nagyon ragaszkodna hozzád és mondjuk az esti szopihoz?

elképzelhetetlennek tartod hogy megad neki?

a többéves nekem a 4-5 éves gyerek.

3 éves korukig babásak az érzelmi értelmi szintjük.

290. giga455 (válaszként erre: 289. - *adelinda*)
2009. dec. 18. 19:42

Tudod míg nem volt gyerekem én is úgy gondoltam 1 éves korig okés hogy szopik, utána milyen már???

A fiam 17 hónapos és még mindig szopik. És erős a gyanum hogy akár 2 éves koráig is fog, elég cicimániás. Most hogy a saját bőrömön tapasztalom tudom, hogy a leválasztás, még nehezebb, mint elkezdeni a szoptatást. Nagyon szerencsés akinek magától lemond a gyerek, ismerek ilyet, és irigylem érte. De a leválasztás nem úgy működik, hogy betölti az 1 évet és oké akkor innentől nem kapsz 1 kortyot sem. Ha így tennék nem kis lelki törést okoznék ezzel neki.


Amúgy mikor elkezdtem szoptatni úgy voltam vele, ha lesz tejem hurrá, ha nem akkor van tápszer. Nem görcsöltem rajta, tudtam hogy semmiképpen nem fog éhen halni a mai modern világban. Attól még anya az anya, hogy tápszert kap a babája.

2009. dec. 18. 19:01
Én már rég szóltam hozzá de amikor legutóbb írtam még nem az volt a téma hogy mikor szoptatnak az anyukák hanem KIT?? Egy többéves gyereket. Nekem ez az ami nem elfogadható. Még mindig. Ha kicsi baba, felőlem előttem is szoptathat, nem zavar! És ha szexuálisan aberrált lennék (ahogy írta azt ében) akkor a szoptatás látványa is hatást gyakorolna rám de, amint leírtam, nem!
2009. dec. 10. 21:31

Szoptatós anyuka vagyok! Bár még sosem szoptattam nyilvános helyen, de ha úgy alakulna megtenném, mert NEM édekelne, hogy mások mit szólnának hozzá! Csakis a babám érdekeit nézném!

Nem értem miért szól hozzá olyan, aki még nem volt ilyen helyzetben!

Az hogy mikor evett a babánk NEM mérvadó, mert mi sem eszünk ugyanabban az időben! Legalábbis én nem!

2009. dec. 10. 06:30

de tényleg ilyen ember miért jön ide,,,???,



Zizil!!


am: ez mit jelent???

ha már kötözködünk??

ezt a szót amit írtál kiemeltem!!

azt írtad az előzőekben nem tudok helyesen írni!!

akkor ez mi amit írtál..magyarban nem találom!!


285. Zizil

Lehet így


:::kiradani,??????


mint ahogy tetted, nap mint nap tesznek ilyet pl. a híradóban manipuláció céljára. Ez kb. olyan mintha én ebből

286. bec1f7f165 (válaszként erre: 284. - 1f9774333a)
2009. dec. 9. 18:44

Ahhoz képest, hogy unalmas bejegyzéseim voltak, jól lekötött, és szépen írogattál is.



Lehet így kiradani, mint ahogy tetted, nap mint nap tesznek ilyet pl. a híradóban manipuláció céljára. Ez kb. olyan mintha én ebből

"Akkor én szeretnék valamit kérni kedves Zizil, mert találtam egy mondatodat... nekem Te nem tünsz teljesen normális embernek, hogy miért?"


ezt csinálnám:

"én szeretnék egy mondatodat... nekem Te tünsz normális embernek"



A kiragadott idézetedben a gyerekek csúfolódásáról volt szó, és abban igenis kegyetlenek. Volt egy barátnőm, aki születési rendellenesség miatt nem tudott rendesen járni. Egy felnőtt ilyet soha nem szólna meg, de mikor gyerekek voltunk tudod mennyit bántották ezért?

2009. dec. 9. 18:35
A nunás képek párhuzama: egy adott témáról lehet közönséges meg művészi fotót is csinálni. Gyengébbek kedvéért: a művészi fotó nem egy agyonretusált pacsmagot jelent, max apróságokat igazítanak utólag.
2009. dec. 9. 17:56

Akkor én szeretnék valamit kérni kedves Zizil, mert találtam egy mondatodat... nekem Te nem tünsz teljesen normális embernek, hogy miért? azt mindjárt meg is indoklom.


Te messze vagy az értelmes nőtől... ezért:


42. Zizil 2009-11-05 23:24


. . . és a gyerekek a világ legkegyetlenebb élőlényihez tartoznak.

(válasz Jázmin85 36. hozzászólására) Válasz erre Privát üzenet


veled itt és most én befejeztem...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook