Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülni 40 felett fórum

Szülni 40 felett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülni 40 felett

❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯
2007. nov. 8. 20:44

Sziasztok ! Én már jártam itt egyszer, kaptam is biztató választ mivel félelmeim voltak,vannak magam sem tudom a 3. baba vállalásával kapcsolatban.Most úgy döntöttem a sorsra bízom a dolgot ha megajándékoz minket még egy babával akkor jöjjön ha nem akkor így jártam.Valahogyan mindig alakulnak a dolgok néha maguktól is nem kell őket befolyásolni.

Valójában engem nem a mások véleménye aggaszt, hanem saját magamtól félek...

334. ggabi39 (válaszként erre: 325. - C42cdec0a6)
2007. nov. 8. 17:39

Szia!


Remélem hamar sikerül a baba! Ne görcsöj rá, mert azt hallottam akkor nehezebben jön össze.

(Én nem is gondoltam rá, nem is terveztük, és besikerült!)


Drukkolok!

333. ggabi39 (válaszként erre: 323. - Motoflo)
2007. nov. 8. 17:37

Szia!


Gratulálok a kisfiadhoz!


A szülés nem volt rossz élmény. Este elment a nyákdugó. Már a 3. baba, de ezt még most láttam és fogtam először, eddig azt sem tudtam hogy néz ki... :))

Aztán hajnalban elfolyt a magzatvíz. Fél négykor értünk be a kórházba, nem voltak fájásaim és csak 1 ujjnyira voltamnyitva. Ez kicsit megrémisztett, mert gondoltam na most hosszú vajúdás következik. De fél nyolcog egész jól bírtam a fájásokat. Járkáltam, ültem, nem voltak vészesek. Aztán amikor a szülésznő megpiszkált akko r elkezdett úgy rendesen fájni. Felfeküdtem az ágyra mert akkor már nem volt jó mászkálni. Fél kilenckor kaptam a gázt, fél tízkor kötötték rám az oxitocin infúziót, és 11.25-kor megszületett a baba. A gáz nagyon jó volt, mert felgyorsította a dolgokat. Végül is úgy fél kilenctől volt nehéz. De ez a kis idő kibírható volt.

Szóval nem volt rossz élmény. Egy kis gátmetszésem volt, nem nagy, mindenki rendes volt. Hétfőn született Abigél és csütörtökön már itthon voltunk. Nem sárgult be, mert cicizett ügyesen.

Most 5 hetes, hétfőn mértük, már 5100 gramm! (3700 grammal született)

332. ggabi39 (válaszként erre: 331. - Vica66)
2007. nov. 8. 17:30
Vica!!!!!!!!! Gratulálok!!! Jó egészséget és sok-sok tejcsit! Nagyon sok boldogságot!!!
331. vica66
2007. nov. 5. 18:36
Sziasztok! Csak most van időm írni, de végre ide írhatom: október 25-én megszületett Hajnalka lányom, 2900 grammal és 52 cm-rel. :)))
2007. nov. 3. 07:53

A gyerek születésével újjá születik a szülő is .Legalábis én ezt tapasztaltam .Mindent máshogyan csinálok mint csináltam gyerek nélkül ,de az anyaság élménye első helyen van .

Útban lévő gyerek megakadályozása letérés a helyes útról !

2007. nov. 3. 07:27
Mindenkinek meg kell érezni az anyaságot,csodálatos dolog.Nem tudtam még el olvasni a forum elejét,de miért csak most akarsz szülni?Metr irt valaki arrol,hogy mi lesz 20-év mulva?Hogy leszel e nagymama?Ezek tudatában,biztos elfogod tudni dönteni
2007. nov. 3. 06:41

Vágj bele!


Élvezni fogod a gyereknevelés minden percét!

2007. nov. 2. 23:31
Szerintem nem gond.
2007. nov. 2. 23:13
45-ig simán belefér. Nem kell kiindulni a szocializmus nagy vívmányából, hogy 18 évesen épphogy kikerülve az iskolapadból, szülni mentünk. Ma más világot élünk, bölcs genetikusunk is megmondta, 45-ig ok.
2007. okt. 31. 15:18

Sziasztok!

Én 43 éves vagyok, tavaly kötöttem 2. házasságomat. Nagyon szeretnénk egy közös babát, ezért próbálkozunk ezerrel... Nekem már van egy nagy fiam, 22 éves, tehát nem az első lenne. Mindent megpróbálok, hogy összejöjjön: homeopátiás szerek, teák, Jónás naptár, hőmérőzés stb. Soha nem volt semmilyen nőgyógyászati problémám, abszolút panaszmentes vagyok...ezért remélem, hogy nem kell túl sokat várnunk a gólyára. A végtelenségig azért nem várunk: max 45 éves koromig vállalom be a lurkót.

324. Motoflo
2007. okt. 31. 15:17

Ria :-) Nálad mi a helyzet?


Bcicus :-) Megértem, hogy később már nem szeretnél gyermeket szülni. De ha a mostani korodat még elfogadod és ahogy írtad, van is fix kapcsolatod, valamint már 5 éve szeretnél gyereket, akkor miért nem teszel érte? Jó pár meddőségi intézet van Magyarországon, a lakóhelyedhez közel is talász biztosan egyet.

Kívánom, hogy te is éld át, mi is az anyának lenni. Szuper dolog, amikor átölel a kis karjaival és magától puszit ad. Olyankor olvadok. :-)

323. Motoflo
2007. okt. 31. 15:03

Sziasztok!

Én majdnem 42 évesen szültem a fiamat első gyerekként. Petevezetékelzáródás miatt természetes úton nem is lehetett volna gyerekem. Első lombikra sikerült és sem a meddőségiben, sem a nőgyógyászom, sem a szülészeten nem nézett rám senki csúnyán.

Az Istenhegyit választottam először és ha ott rosszak lettek volna az eredmények, akkor mentem volna amniora. De szerencsére annyira jók lettek az eredményeim, hogy a nőgyógyászom sem ragaszkodott utána a szurihoz. (Igaz ő azt mondta, hogy vagy egyiket, vagy másikat kellene megcsináltatni, biztos, ami biztos alapon.)

2005. májusában (29 nappal a kiírt idő előtt) megszületett kicsike fiam 3030 grammal és 53 centivel. Azóta már "nagy" 2ésfél éves fiú, egészséges és tele van a ház élettel, kacagással, örömmel.


Ggabi :-) Gratulálok Abigélhez és sok örömet kívábok nektek! Milyen szülésed volt?


Vica :-) Azóta már meg is született a pici lányod? neked is minden jót és jó egészséget kívánok

322. hajnalok (válaszként erre: 320. - 2dfdc4af73)
2007. okt. 29. 19:53
Igazad van valóban más hiszen másként gondolkodik egy huszas-harmincas éveiben járó ember, mint egy 40 éves.Kérdés hogy te melyik korcsoportba tartozol?Valószínűleg amikor a fiaimat megszültem fiatalabban, még nem gondoltam volna hogyan döntök 39 évesen ugyanarról a témáról.Azonban véleményem és tapasztalataim szerint egy 60 éves ember még lehet teljesen munkaképes fizikailag, és a szellemi beállítottsága sem kell feltétlenül elmaradott legyen a kora miatt.Mi a gond? Kicsi esélyét látom annak hogy a 20 éves gyermeknek kell majd gondoskodni a 60 éves szüleiről, hiszen ez ma sem így van.Természetesen kivételek mindig vannak ...
2007. okt. 19. 19:28
Sziasztok! Én 41 éves elmultam mikor a kisfiam sztületett.nem volt tervezett baba.nem gondoltam,hogy megmarad,mert előtte 8 vetélésem volt.Nem terveztük,da nagyon boldogok vagyunk,hogy Ő megmaradt
2007. okt. 19. 18:27
Őszintén én nem vállalnám be, mert pl. én 60 éves leszek, mikor ő 20. Akkor már valahogy más...de ezt lehet én gondolom rosszul...
2007. okt. 19. 18:21
39 évesen szültem meg a 4.gyermekemet mert meghalt a fiam 19évesen.a temetés után 4 hónappal estem teherbe.kérdés nem volt hogy megtartom e?rengeteg vigaszt nyujt nekem.ő most 3és fél éves életem legjobb döntése volt!ne féljetek vállalni hiszen soha nem tudhatjátok hogy mit hoz a jövő!hajrá negyvenesek!
318. hajnalok (válaszként erre: 317. - E8707eeb00)
2007. okt. 18. 08:16
39 éves vagyok házasságban élek két gyermekünk már van,néhány éve egy ilyen váratlan terhességet megszakítottam -munkahely,anyagi, idő,újból megszokni a babázást,félelem...stb.-okok miatt, útólag negyon megbántam, és arra jöttem rá az azóta eltelt néhány évbe, hogy ezeket az okokat mind én kreáltam magamnak, mivel saját magam állítottam középpontba holott a gyermeket kellett volna .Mind megoldódott volna magától ha ezt fordítva teszem.Legbelül az első gondolatomban már akkor is akartam azt a babát és az utána következő bizonytalankodásban eltántorítottam magam.Halgassatok a pároddal a legelső és legbelső megérzésetekre, ha csak ici-picit is akarjátok nem szabad rosszul dönteni.Mi most úgy döntöttünk a férjemmel, hogy vállalunk még egyet, nem megbánásból, valamiért úgy érezzük hogy szükségünk van rá mindkettőnknek.
2007. okt. 15. 18:28

Őszintén.

Én 38 vagyok,van már egy gyermekem és pozitív lett a terhességi tesztem.A páromnak nincs még gyermeke(elváltam).A hírtől majdnem sokkot kapott,én pedig pánikrohamot.Képtelen vagyok ésszerűen gondolkodni.Ha belegondolok hogy minden kezdődik előlről...éjszakázás,gyereksírás,életveszélyes dolgok amikre csak egy kisgyerek képes,stb stb ...hát őszintén,kiver a víz.Bizonytalan vagyok hogy képes lennék-e kettővel megbírkózni.Rengeteg kérdés merül fel bennem.Nem tudok dönteni.A párom fél,én rettegek,még is úgy érzem és látom,a lelkünk legmélyén mint ha mindketten akarnánk.Vagy csak képzelődöm?Nyugodtan élhetnék már, a lányom elég nagy.Valamiért még is legbelül,nagyon jó érzés újra átélni.Még nem tudom,hogy döntünk.Soha nem ítélnék el senkit azért,mert későn vállalt,de azért sem ha nem vállaja azt.

316. ggabi39 (válaszként erre: 315. - Vica66)
2007. okt. 10. 16:20

Szia Vica!

Megy a drukk ezerrel. Inkább aggódjanak, minthogy le se tojjanak (már bocs a kifejezésért). Sokszor éreztem én, hogy bármit mondok le sem sz@rják.

Ez a kis idő elszalad, meglátod, minden rendben lesz!!!


Puszi:

Gabi

315. vica66 (válaszként erre: 314. - Ggabi39)
2007. okt. 10. 08:09

Szia, Gabi!

Sajnos holnap be kell vonulnom a kórházba (pedig majd 2 hetem még hátravan). :((( Pedig a baba és én is jól vagyunk, csak a dokik aggódják túl a dolgokat. Ez van. Ha tudok, majd jelentkezem.

Addig is jó babázást! :)))

Puszil: Évi

314. ggabi39 (válaszként erre: 313. - Vica66)
2007. okt. 9. 19:20

Vica: Nemsokára te is szülsz!!! Kívánom, hogy fájdalommentes legyen, már amennyire egy szülés az lehet!


Jó egészséget kívánok én is mindenkinek!

313. vica66 (válaszként erre: 307. - Ggabi39)
2007. okt. 8. 13:17

Kedves Gabi!

GRATULÁLOK! :))) Sok-sok boldogságot kívánok!

2007. okt. 7. 19:37
NAGYON GRATULÁLOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
311. Audrey40 (válaszként erre: 298. - Magusszi)
2007. okt. 7. 19:37
Miért?
310. Audrey40 (válaszként erre: 305. - Ria64)
2007. okt. 7. 19:36
Decemberben voltam 40, és van egy 7 hónapos Donátkám. Amennyire aggodalmaskodtam, hogy majd mit szólnak az emberek, annyira tutira mondom most, hogy nem bántam meg. Olyan boldogság, amiről még csak álmodni sem mertem volna soha!!!!
309. erikpipi (válaszként erre: 307. - Ggabi39)
2007. okt. 7. 17:45
Ó, te kis mázlista, gratulálok nektek:DDD
2007. okt. 7. 17:27
Sziasztok!Minden elismerésem azoké,akik 40 felett bevállalnak egy pici babót!
307. ggabi39
2007. okt. 7. 17:26

Sziasztok!


Újra itthon vagyunk :))

Október 1.-én 11.25 perckor megszületett Abigél, 3700 grammal és 56 cm-rel. Nagyon tündéri, gyönyörű, angyal baba, eszik és alszik, csak ritkán sír.

Nagyon boldog vagyok!


Ria! Nem vagy még idős hozzá!!! Egy ilyen pici baba mindent megér.

306. vica66 (válaszként erre: 305. - Ria64)
2007. okt. 4. 12:53

Szia! Hát, ha gyanús a dolog, mindenképpen venni kéne egy tesztet. (Igaz, egy hét "késés" után én is tudtam, mi a helyzet...) Azután mérlegelni, de főleg eldönteni, te mit szeretnél...


Üdv: Vica

❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook