Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ilcsi kozmetikumok - tapasztalatok fórum

Ilcsi kozmetikumok - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
1273. homokóra
2012. febr. 7. 07:05

Sziasztok!

Nyugodtan használhatjátok a fekete szappant mindennap..és nem csak a feketét..már vannak olyan szuper jó szappanok, amik kincset érnek bőrnek..Az arcotokat pedig kizárólag valamilyen természetes vajjal kenjétek( mangó, shea, avokádó, kókuszvaj..esetleg ezek keveréke..Ha csak ezeket a természetes alapanyagú dolgokat használjátok, két-három héten belül a bőrötök visszanyeri a normál PH értékét..nem beszélve arról, hogy ezek a vajak, telis-tele vannak vitaminokkal..A mangóvaj, shea vaj kiváló ránctalanító, az avokádóvajat imádja a bőröm, a kókuszvaj pedig szuper, testápolónak. Persze meg lehet ezeket bolondítani bázisolajakkal, mint mandula, oliva, ligetszépe, argán...stb...:)

Szép napot Nektek:)

1272. Nimrod08
2012. febr. 6. 19:54
Sztem ne használj szappant. Nagyon kiszárítják a bőrt hosszútávon. Egyedül az ilcsinél nem érzem annyira a szárítást, mert a folyékony kíméletesebb. Engem a natúr kemény szappanok mind szárítanak és mégjobban beindul a faggyútermelés. Az Olivia szappanok sem váltak be...de testre azért elmegy. Amit nagyon dícsérnek az a Dr. Organicos teafa szappan. Az állítólag egyáltalán nem szárít. Én most arctejet használok (anyának van itthon rózsás) meg sima vizet és tonikos áttörlést.
1271. frue (válaszként erre: 1261. - Nimrod08)
2012. febr. 6. 19:14

Most Sonett szappant használok (szárít NAGYON), mert a Weleda nem jött be hosszú távon, szerintem nem bírja a bőröm. Most rendeltem sima Olivia szappant, hátha az bejön. TE mit használsz most arclemosónak?

Ja, és a gyulladást próbálom lehúzni diólevél teával: a főzettel mosom le alaposan az arcomat, kicsit borogatom közben. Szerintem nagyon jó!!!!!!!!Csak hosszú távon ez nem megoldás. De amíg gyulladt a bőröm itt-ott, addig jó.

1270. Nimrod08
2012. febr. 6. 18:58
Nyugtatja, gyógyítja a sebeket, pattanásokat...elvileg a kémezés után legfelülre kell kenni, mint egy alapozót. Fedő hatása van. Lehet keverni a korrektorral. Én úgy szoktam, h az ujjamra nyomok egy nagyon pici gélt, a másik ujjamra a korrektort, elkeverem és ezt rakom a pattira.
1269. dori_1005 (válaszként erre: 1257. - Nimrod08)
2012. febr. 6. 17:52

köszi

amúgy ez a mindennapi gél micsoda? és csak úgy simán lehet keverni a korrektorral?

1268. Nimrod08
2012. febr. 6. 14:25
Egyébként Ilcsi néni régen azt mondta, h nedves bőrre felkenjük a szappant, felhabosítjuk és lemossuk...nem kellett fennt hagyni. Ez mostanában, pár éve van így írva...de ez sztem túl erős így. Nem kell fennt hagyni percekig. Csak megmosakszol és lemosod...ennyi. Viszont ami nagyon bevált, ha szappanozás után áttöröltem almaecetes vízbe mártott vattával az arcom. Sztem mindenképpen próbáld ki. Eltávolítja a szappan esetleges maradékát, ami a kemény víz miatt megtapadhat a bőrön és visszaállítja a ph-t is, meg jó a pattikra, mert enyhén hámlasztó hatású is. Én olyan fél deci vízbe teszek 1 tk almaecetet.
1267. Nimrod08
2012. febr. 6. 14:20
Én most télen nem használok szappant, maximum 1 héten 1x. A kénes bőrradírt használtam már, van is itthon, de őszintén semmi extra hatása nincs ami miatt fontosnak tartom a használatát. A többi kénes termék viszont jó (gél, krém). Radírban a Rolling radír és a csipkebogyós a legjobb sztem.
1266. yogin01
2012. febr. 6. 13:11

Köszi a tippet, Nimród! Amúgy Te mindennap használod a fekete szappant? Mert az Ilcsi oldalán azt írják, hogy használjuk naponta kétszer, reggel és este, pár perces hatóidővel.


A kénes bőrradírt ismered, az is jó a patik ellen?

1265. Nimrod08
2012. febr. 6. 12:47
Vagyis nem azt akarom mondani, h ne radírozzatok, csak ne olyan sűrűn. :)
1264. Nimrod08
2012. febr. 6. 12:46
Sztem ne vidd túlzásba a fekete szappant és ne hagyd fennt sokáig, mert a bőrnek nem tesz jót, ha olyan sokáig lúgos közegben van. Ráadásul nagyon koptat és minél erőteljesebben és minél többször van koptatva a bőr annál jobban és hamarabb fog felvastagodni, vagyis mégjobban igényli majd a radírozást, szaruoldást és azt fogod észrevenni, hogyha nem mosod szappannal akkor felvastagodik a bőröd. Nekem ugyanez volt. Mindig ott a legvastagabb a bőr ahol a legtöbb mechanikai nyomásnak és koptatásnak van kitéve. Azért vastagodik fel a talpon és tenyéren a bőr. Most ezen pár napja gondolkoztam el, utánaolvastam és rájöttem, h ez tényleg így van. Ne radírozzatok és ne vigyétek túlzásba a szappant se.
1263. yogin01
2012. febr. 6. 11:49
Ez a húsevés-nemevés érdekes. Én soha nem vettem észre, hogy maga a hús okozna patikat, nekem inkább a kakaó, a csoki hozza ki jobban, de erről sikeresen leszoktam. Én nem tudnék nem enni húst, bár igyekszem egészségesen élni, de úgy vagyok vele, hogy az ember mindenevő, és mindenféle ételre, tápanyagra szüksége van. Természetesen némi kompromisszummal, és azt a bőr is meghálálja.
1262. yogin01
2012. febr. 6. 11:46

Sziasztok, újra itt vagyok. Jöttem beszámolni a fekete szappan hatásáról. ;)


Szóval én eleinte úgy csináltam, ahogy rá van írva, csak pár percig hagytam fent a bőrömön. De mivel nem szárított, így gondoltam, megpróbálom úgy, hogy tovább hagyom fent. Eleinte 45 percig, aztán lemostam, egy ideje meg úgy csinálom, hogy este lefekvés előtt pöttyintek a patikra, és reggel mosom le. Úgy érzem, nekem így hatásosabb, de csak akkor, ha pöttyintek és nem kenem szét. Egyedül az államon kentem el úgy, hogy ne csak a patikra jusson, és ott most kicsit hámlik a bőr.


Az arcom egyébként nem olyan vészes most patik terén; ami jobban zavar, hogy a dekoltázsomon meg a vállamon van pár darab visszatérő pati, ami nem akar elmúlni, és oda is pöttyintgetek, de érdekes módon ott mintha nem lenne annyira hatásos, mint az arcon. Szerintetek? Ha jól tudom, elvileg a testen is lehet használni.

1261. Nimrod08
2012. febr. 6. 07:39
Nem jött be hosszabb távon. Szárít...az arcot meg főleg. Arcra ne használd. Most mit használsz arclemosónak?
1260. frue (válaszként erre: 1259. - Nimrod08)
2012. febr. 5. 21:53

A tej nekem sem jó. Max. joghurtot és néha-néha sajtot eszek. Egyéb tejterméket alig. (túró, tejföl...csak sütikben)

A tejet nem is bírom már meginni. Sem a kakaót.:-)


Megvettem a csipkehabkrémet, egyelőre nagyon bejön. Nekem van most pár gyulladt pattim.:-((((


Láttam a krémmánián, hogy bejött neked az olivia gerániumos szappan. Jó gyulladt arcbőrre? Gyógyítja???

1259. Nimrod08
2012. febr. 5. 19:04
Örülök a javulásnak. :) Így tovább. Igen, az ilcsi nagyon hús ellenes...a legtöbb megrögzött ilcsi kozmetikus lebeszél a húsevésről. Ez ilcsi néni nézete. Egyszer egy neves bőrgyógyász azt mondta neki, h nincs allergia, nincs gyulladás ha vki nem eszik húst és onnantól kezdve ő sem evett és megtapasztalta, h mennyivel jobb és egészségesebb. Hát én próbáltam...nem vált be. Az én szervezetem nagyon jól feldolgozza a húst, ha nem eszek akkor lefogyok és így is nagyon vékony vagyok...ráadásul nekem a bőröm is szebb ha eszek. Furcsa, h pont az ellenkezője igaz, mint amit ilcsi mond. :D Sztem nekem szükségem van rá. Nem tudom elhagyni, pedig többször próbálkoztam és nagyon szeretem az állatokat és jó lenne ha le tudnék mondani róla, de úgy érzem, akkor nem vagyok egészséges. Nem tudom elmagyarázni, de összességében jobban érzem magam a hústól. Sztem van akinek nagyon jól beépül és van akinek meg egyenesen káros. De ezt jelzi a szervezet sztem. :) Amit elhagytam az a tej. Rájöttem, h több galibát is csinál bennem....nyálkásodás, légúti problémák, asztmás tüneteim vannak ha sok tejet iszok. Ha nem akkor elmúlik. Mindent ki kell tapasztalni. Én ajánlom nekem, hogyha bírod a húsmentességet és jól érzed magad így, akkor ha tudod tartsd be, de ha iszonyatosan kínoz a dolog, akkor edd meg. Nem lesz tőle pattid sztem. Max a zsíros disznóhústól, ami sztem egészségtelen. Meg még a virsli meg párizsi meg ezek...mert abban benne van a nyálkás bőr is, ami viszont tényleg nagyon leterheli az emésztést.
1258. dori_1005
2012. febr. 5. 16:24

nekem az egész arcom gyulladásban van, most már nem annyira, de amikor voltam kozmetikusnál azt mondta, hogy mind a hármat használjam együttesen, hogy levigye az egész gyulladást.

reggel és este is használom a 3 kombóját, sokkal szebb lett mint előtte volt, de még így is van hová fejlődnie...

azt mondta még hogy ne egyek húst, próbáljam legalább 3 hétig, nem tudom, hogy van-e köze a bőröm állapotának javulásához, vagy csak az ilcsinek köszönhető, így nehéz megállapítani, de eddig egész jól bírom:)

1257. Nimrod08
2012. febr. 4. 16:01
Csak ebben az egy színben van. De én a mindennapi géllel szoktam keverni, ami egy színezett gél és a kettőnek a keveréke pont jó színű. Olyan arányban kevered amilyen a bőrödre való. Mondjuk én ritkán használom, mert nem szeretem az ichtiolos korrektort...nekem olyan mintha jobban irritálná a pattanást. Bár a nagy gyulladtakat szépen visszaszorítja, de a kicsiket mintha irritálná.
1256. dori_1005
2012. febr. 4. 14:11

köszönöm, igen én is egy-egy nyomást használok a mosdáshoz, reggel meg este is.

ti használtok ichtiolos korrektort is? eléggé gumi szaga van, de tényleg szárít rendesen.

azt nem tudjátok, hogy rá lehet-e felvinni porpúdert? mert nagyon világos, de nekem sötétebb a bőröm. vagy van sötétebb árnyalatban is?

1255. Klimpírozi (válaszként erre: 1254. - Frue)
2012. febr. 3. 06:43
egyre jobb az oldal valóban, a termékek pedig önmagukért beszélnek..valóságot elferdítők önös érdekek miatt irigyek pedig voltak, és mindig lesznek..
1254. frue (válaszként erre: 1253. - Nimrod08)
2012. febr. 2. 19:32

Na, szép. Ezek szerint nem megy neki az AVON - üzlet.:-))) Az Avon amúgy szerintem nagyon gáz. Még sok éve próbálkoztam pár termékkel, de azóta kiképeztem magam nagyjából hatóanyag ügyben, és tényleg tele van káros anyagokkal.


Amúgy szerintem már nagyon jó az Ilcsi weboldala. Aki szán rá időt, hogy benézzen, úgyis látja, hogy mi az igazság. Jó néhány termék minősített naturkozmetikum már-BDIH. Várom, hogy bővüljön a lista.:-)

1253. Nimrod08
2012. febr. 2. 17:39
Urissstennn! Képzeljétek. Anyának az egyik vendége mondja, h ment hozzá egy Avonos eladónő és úgy próbálta eladni a cuccait, h ne vegyen Ilcsit anyától meg egy ilcsi kozmetikustól sem, mert tartósítószer van benne. Ez volt az indok. :D A leggázabb mikor úgy adsz el valamit, h egy másikat leoltasz, h mennyire szar...ráadásul egy olyan indokkal, ami aztán a sajátjában, az Avonban bőven jelen van...egyéb finomságok mellett...de az emberek annyira nem látnak ezek mögé és elhiszik és most nálunk az terjeng, h az Ilcsi káros :D
1252. Nimrod08
2012. febr. 2. 17:12
Lehet, h a gélek is tovább tartanak, mert igazából anya kozmetikus és a szalon itthon van, úgyhogy én onnan szoktam csenni, így nem tudom pontosan....:D
1251. Nimrod08
2012. febr. 2. 17:09
A 35 milis fekete szappan 3 vagy akár 4 hónapig is elég kell, h legyen, mert egy pici nyomásnyi elég egy mosdáshoz. A gélek picit hamarabb fogynak, mert egy nyomással több kijön, mert folyósabb állagúak, de ha tényleg mindig csak 1-et nyomsz ki, akkor elég 2,5 hónapig vagy akár tovább is. Pontosan nem tudom megmondani, mert nem szoktam figyelni, h mennyi idő telt el, de az tuti, h elég sokáig megvannak az biztos.
1250. dori_1005
2012. febr. 2. 14:50
szappan...
1249. dori_1005
2012. febr. 2. 14:47

sziasztok

nektek meddig elég a 35 milis fekete szapan és gepa gél? köszi:)

1248. Klimpírozi (válaszként erre: 1243. - Kicsivihar)
2012. febr. 1. 18:56
A ParadiC-Vit ről soha nem hallottam, mesélnél róla milyen volt a bőröd utána?
1247. frue
2012. febr. 1. 15:31

Végre megvan a csipkehabkrémem.:-) Felváltva használom majd a rózsással, (ami nagyon nagyon jó). Megírom majd a véleményem.


Nem tudja valaki, hogy lesz még BDIH-s több termékük is? Mintha lett volna erről szó, csak elakadt a dolog. Tudom, hogy hosszadalmas és drága a minősíttetés, de olyan jó lenne...:-)

1246. Nimrod08
2012. jan. 30. 14:44
Kicsivihar! Sztem 1 héten 1x elég a pakolás. Ne vidd túlzásba a kenegetést. :) De egyébként az esemény előtti minden héten mehet nyugodtan. Ez olyan, h valaki mondjuk minden héten eszik csípős kaját. :D
1245. yogin01 (válaszként erre: 1233. - Nimrod08)
2012. jan. 30. 13:15
Elektromos masszázs? Na erről még nem is hallottam. Mármint hogy ez is része a kezelésnek. Majd megkérdezem, bár szerintem itt ilyet nem használnak.
1244. yogin01 (válaszként erre: 1232. - Nimrod08)
2012. jan. 30. 13:13

Igen, egyrészt azért nem használom az egész arcomra, mert spórolok vele, másrészt kombinált bőrtípusom van. Vagyis csak a T-zónában zsíros, középen inkább száraz. A zsírosság is inkább csak a homlokomon jön ki, a patik meg leginkább az államra. Zsírosság ellen egyébként egy ideje jojoba olajat használok. Vagy felkenem az egész arcomra (mert ha jól tudom, a jojoba olaj egyaránt jó zsíros és száraz bőrre), és 20-30 perc múlva lemosom, vagy az esti/nappali krémhez keverek 1-2 cseppet.


Gondolkodom egyébként, hogy még milyen Ilcsi termékeket lenne érdemes rendelnem... most a Rossmann-féle natúr termékcsaládot használom, az Alterrát, abból is a normál és vegyes bőrre való őszibarackosat. Szerintem nem rossz és megfizethető áron van, de azért lehet, hogy fokozatosan áttérek majd az Ilcsire.

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook