Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ilcsi kozmetikumok - tapasztalatok fórum

Ilcsi kozmetikumok - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1393. dori_1005
2012. márc. 5. 13:16

az aha-s pakolást te milyen sűrűn csinálod?

amúgy önmagában is fel lehet kenni a paprikás krémet?

1392. Nimrod08
2012. márc. 5. 05:13
Nekem úgy zsíros a bőröm, hogy közben nagyon száraz is. De ugyebár a zsírosnak nem a száraz az ellentéte így a kettő nem zárja ki egymást. Nekem korpás-szeboreás a bőröm, ami a legrosszabb. Igazából sok a mitesszer és a sok kis zárt pórus, ami betömődik (komedó), de emellett a felszíne nagyon száraz. Ennek a bőrnek sem a szárítás, sem a zsírozás nem jó. Elég sokat kell koptatni ahhoz, hogy a felszínre tudjon jönni a nedvesség, ami a vastag szaru miatt nem tud. Amúgy változó, h mit használok. De többnyire csipkebogyó habkrémet és kámforos vagy fekete szappant, és még a rozit, meg a kénes gélt és néha a krémet is. De én szoktam váltogatni, mert van amikor megszokja a bőröm és nem csinál semmit vele.
1391. dori_1005
2012. márc. 4. 17:47

köszi

tegnap vettem észre, hogy hámlik a bőröm, de csak éppen, hogy észre lehet venni, miután megmostam az arcomat, és megtörölközöm.

örülök neki, sokkal puhább a bőröm:)

amúgy neked zsíros is a bőröd? azért rendeltem meg a kénes tonikot, hogy majd napközben is tudjam letörölni, mert elég hamar zsírosodik, és csillog nagyon... ha igen,akkor te mit használsz rá?

lipróbálom majd ezt a kristálycukros megoldást, és beszerzek egy ilyen kefét is:)

1390. Nimrod08
2012. márc. 3. 10:25

Aha-s kúrát még nem csináltam végig, így nem tudok tapasztalatot mondani. De van akinek nagyon beválik.


Ha szemcsés radírt akarsz akkor ilcsiből a pillanat peeling nagyon jó. Tengeri homok van benne, ami nem sérti fel a bőrt, mert a tenger sodrása miatt apró golyó alakúak. Házi radírt is csinálhatsz ha az ilcsi szappanodhoz a kezedben (ha használsz) raksz krisálycukrot, felhabosítod, kicsit feloldódik és ezzel átmasszírozod az arcod. :) De én legjobban a szappanos-arckefés radírozást szeretem, így külön radír se kell. Vegyél ilyen kozmetikai körkefét és habosíts fel vele a szappant és így dörzsöld át vele az arcod. De ha bolti radírt akarsz akkor nem tudom, én még nem nagyon vettem sose, úgyhogy nem tudok ajánlani semmit. :)

1389. dori_1005 (válaszként erre: 1388. - Nimrod08)
2012. márc. 3. 07:54

köszi

aha-s 3 hetes hámlasztásról van vmi tapasztalatod? ha végig csináltad akkor utána mi a teendő, ill. egyáltalán milyen lesz tőle a bőröd?

mert biztos szép, de utána ugyanúgy keletkezik elhalt hámréteg, melytől továbbra is jó lenne megszabadulni.


és még azt akartam, hogy tudsz vmi jó arcradírt, ami jó szemcsés?

elég régen használtam a st. ives-tól egy sárgabarackos bőrradírt, most néztem meg, most már van zsíros bőrre is. ez olyan rég volt, hogy még a hatékonyságára sem emlékszem:)

1388. Nimrod08
2012. márc. 2. 15:10
Elvileg közvetlen utána is lehet, hogyha raksz fel fényvédőt.
1387. dori_1005
2012. márc. 2. 15:04

köszi

a tonikot amúgy azért gondoltam, hogy napközben is letudjam vele törölni az arcomat.

amúgy aha-s hámlasztás után mennyivel lehet menni szoliba?

1386. Nimrod08
2012. márc. 2. 13:59
A kénes termékek nagyon jók, ha tényleg nagyon zsíros és gyulladt pattijaid vannak, akkor jó lesz. Sztem a kénes termékek közül a kénes gél a legjobb amúgy. Tonik helyett sztem az jobban megéri. Nem olyan fontos a tonik.
1385. dori_1005
2012. márc. 2. 11:13

hali

még múltkor köszi nimród a válaszodat a mindennapi géllel kapcsolatban:)

tegnap voltam arctisztításon, és néztem ki az ilcsi katalógusból kénes tonikot és krémet, arról tudsz vmi saját tapasztalatot írni?

elég zsírós a bőröm, és bár kevesebb a rücskös felület a homlokomon, de még mindig ugyanúgy jönnek ki azok a gennyes kis pattanások az arcomon napközben...

ez a kénes család meg kifejezetten zsírős pattis bőrre van, és elvileg normalizálja a faggyútermelést, és nekem főképp az kellene...

1384. Nimrod08 (válaszként erre: 1383. - Yogin01)
2012. márc. 1. 16:30
Mit is használsz a fekete szappanon kívül ilcsiből?
1383. yogin01
2012. márc. 1. 14:24

A DM-ben újabban lehet kapni Schüssler-féle krémeket (pattanásos bőrre, narancsbőrre, karikás szemekre, stb.), 1800 Ft-ért (kivéve a nagyobb kiszerelésű testápoló, az drágább). Nem tudom, ez mennyire natúr, de lehet, hogy majd kipróbálom (mondjuk a karikás szemekre valót).


Szerencsére a nagy, gyulladt pattanásaim eltűntek. El is gondolkodtam rajta, hogy az évek során mennyi mindent kipróbáltam (dermofil paszta, drogériákban kapható patikra való gél vagy ecsetelő, teafaolaj, aloe vera gél, párakötés, fogkrém, stb.), és ami igazán eredményes volt, az egyedül a fekete szappan. Kár, hogy nem találtam rá előbb. És ami a bőrömnek még nagyon jó, az a jojobaolaj. Újabban úgy használom, hogy először felkenem az arckrémet, utána külön pár csepp jojobaolajat ugyanúgy bemasszírozok.

1382. yogin01 (válaszként erre: 1379. - Frue)
2012. márc. 1. 14:14
Neked is köszönöm! Alverdével, Alterrával én is próbálkoztam, csak sajnos ezekben nincs kimondott zsíros hajra való, így azt hiszem, talán a volumennövelő változatot próbáltam, de attól még gyorsabban zsírosodott a hajam. Elég gyorsan is fogytak, és ahhoz viszonyítva nem is annyira olcsók. Baleát még nem próbáltam, megnézem a krémmánia oldalt. ;)
1381. yogin01 (válaszként erre: 1378. - Nimrod08)
2012. márc. 1. 14:12
Rózsa Sándor féle testápoló kislexikon? Nahát, hogy mik nem vannak. :D Amúgy köszönöm a választ. Sajnos én sem találtam még rá a megfelelő samponra.
1380. Nimrod08
2012. febr. 29. 20:17
Én sajnos nem vagyok kibékülve, vagyis a bőröm a Sodium Coco Sulfate-tal, így a Balea Sensitiv se jött be...kiütéses lett a hajtövem tőle. Ennyit a sensitivről...:D De amúgy a többségnek az tényleg beválik, én is sok jót olvastam róla.
1379. frue (válaszként erre: 1377. - Yogin01)
2012. febr. 29. 17:16
Nekem sem jöttek be a natur/bio samponok, pedig próbáltam Hauschkát, Laverát, Logonát, Alverdét, Alterrát. Ami még jó volt, és minősített naturkozmetikum: az Alterra mandulás és az Alterra sensitiv samponja (Rossmann!). Illetve nem bio, de jó: a Balea ultra sensitiv samponja. A Krémmánia.hu oldalon olvasgathatsz véleményt róluk...
1378. Nimrod08
2012. febr. 29. 15:52
Nekem a natúr samponokkal negatív tapasztalataim vannak sajnos. Viszkettem, bekorpásodtam, gyorsabban zsírosodott a hajam tőlük. Amíg nem találok megfelelő alternatívát, addig marad a Sodium Laureth Sulfate...ami nem ugyanaz mint a Sodium Lauryl Sulfate. A második az nagyon irritáló és káros. A Sodium Laureth Sulfate meg detto ugyanaz mint a legtöbb natúrsamponban lévő Sodium Coco Sulfate. Sőt, engem az mégjobban irritál. És a Rózsa Sándor féle testápoló kislexikonban negatív megítélésű....a Sodium Laureth Sulfate pedig még ajánlott.
1377. yogin01
2012. febr. 29. 13:50
Tudnátok ajánlani valamilyen jó natúr sampont? A hajam elég gyorsan zsírosodik. A fekete és zöld szappant majd ki fogom próbálni, de mivel hosszú a hajam, és a hagyományos kiszerelésű samponok is elég gyorsan fogynak, úgy gondoltam, a szappant csak a fejbőrömön fogom alkalmazni, utána meg jöhet a sampon.
1376. Nimrod08
2012. febr. 28. 15:23
A kénes krém sztem gyulladtabb, aknés bőrre való.
1375. Nimrod08
2012. febr. 28. 14:01
Ajánlom neki arctisztításra a hauschka mélytisztító krémjét, ami ez ellen tényleg hatékony, mert nekem tényleg kevesebb volt a mitesszerem tőle...szinte kihúzza a bőrből. De ehhez kell a speckó használat. Ha érdekel leírom majd. Nekem viszont pattis bőröm van és arra nem volt jó egy idő után. De a mitesszerekkel sztem tényleg elbánik. Van belőle próbakiszerelés, nem veszít vele ha kipróbálja. Csak fura olajos érzetet kelt mikor lemossa, de később nem lesz zavaró.
2012. febr. 28. 12:30

Kérdésem lenne csajok:)

Egy unokatesóm szeretné kipróbálni az Ilcsi kénes cuccait (tonik, krém) Az lenne a kérdésem, hogy ez mitesszeres bőrre jó egyáltalán? Mert a leírás alapján nekem inkább pattanások ellen tűnik hatásosnak, de neki a mitikkel van gondja.

1373. Nimrod08
2012. febr. 26. 16:50
Én örökre felhagyok a hauschkával, mert sztem nagyon elrontja a bőrt hosszabb távon...sajnos erre rá kell jönnöm minden egyes visszatérésnél.
1372. frue
2012. febr. 26. 16:26

Nimrod, hogy állsz a Hauschkával? Vettél birskrémet? Használod még a mélytisztítót?


Én továbbra is szeretem a csipkebogyó habkrémet.:-)

1371. yogin01 (válaszként erre: 1370. - Nimrod08)
2012. febr. 13. 13:03

Én először arctisztító habot szoktam használni, utána tonikot, majd jön a krémezés. Arctejet egyébként nem is lehet kapni abban a termékcsaládban, amit használok.


A toniknál az arcom száraz részénél szoktam úgy érezni, hogy ott kicsit húzódik tőle.

1370. Nimrod08
2012. febr. 10. 15:15
Mert te eddig, hogy használtad a tonikot?
1369. Nimrod08
2012. febr. 10. 15:14
A kettő nem helyettesíti egymást....az arctej tisztít, a tonik eltávolítja a lemosó maradékát és visszaállítja a ph-t, valamint pórusösszehúzó. A tonikokban az alkohol kis százalékban van és egyáltalán nem szárít. Kozmetikai könyvben benne van, h bizonyos mennyiségnél egyáltalán nincs szárító hatása, de csak az alkohollal együtt tud tonizálni és pórust összehúzni.
1368. yogin01
2012. febr. 10. 11:10

Ti egyébként arctejet használtok, vagy arctonikot? Én tonikot, de gondolkodom azon, hogy áttérek az arctejre. Az a baj, hogy a tonikokban általában alkohol is van, és úgy érzem, hogy az nem igazán jó a bőrömnek.


Ilcsi néni citromos arctejét ismeritek, használtátok már?

1367. yogin01 (válaszként erre: 1366. - Nimrod08)
2012. febr. 10. 11:08
Lehet, hogy nem jól magyaráztam. Az orcai rész az, ami száraz.
1366. Nimrod08
2012. febr. 9. 17:24
Nem teljesen értem, h t-zóna fénylik, de középen meg száraz? Nekem a kettő üti egymást, mert a t-zona pont az arc középvonala (homlok, orr, áll). Ha vannak pattanásaid, akkor zsíros a bőröd, és száraznak érzed. Ez attól függetlenül lehet korpás-szeborrea, h nem minden részen ugyanolyan az arcod. Nagyon ritka az a bőr, amikor az egész arcra illik a leírás.
1365. Klimpírozi (válaszként erre: 1358. - Nimrod08)
2012. febr. 9. 15:47
régebben használtam, még síeléskor is tökéleetes volt a gyógyszertári La Roche Posay egynémely terméke..az arcpermete pedig mindig a táskámban volt..
1364. yogin01
2012. febr. 9. 13:46
Egyébként érdekes, hogy vannak olyan krémek, amiket úgy árulnak, hogy normál és vegyes bőrre (én is ilyet használok). Akkor elvileg minden bőrtípusra jó?! Mert ugye kezeli a vegyes bőrnek a száraz és zsíros részét is, plusz még normál bőrre is jó.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook