Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A vetélésről - néhány kérdés és válasz fórum

A vetélésről - néhány kérdés és válasz (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

132. mimo (válaszként erre: 129. - Nomi)
2006. nov. 8. 15:17
Szia!!!Nagyon -nagyon sajnálom..át tudom érezni a problémaádat, habár az én esetem sem hasonló.nekem 20 hetesen kiderült hogy nem müködik a baba veséje, ezért meg kellett szakitani a terhességet.Ez 2 hónapja volt, de most készülök az ujabb terhességre, muszály előre nézni, és reménykedni!!!Ez lett volna az első babád????
131. nomi
2006. nov. 8. 14:50
Köszi a kedvességedet, meglátogatom majd azt a részt is.
2006. nov. 8. 11:48

Kedves Nomi!


Sajnálom, ami veled történt. Nem tudok neked sok vígasztaló szót mondani. Nekem csak héthetes volt a baba, de mégis nagyon megviselt.

Szerintem gyere át a babát tervezünk topikba. Ott sok kedves csajszi van, talán sok kedves szót tudnak neked írni, ami enyhíti a fájdalmadat.

129. nomi
2006. nov. 8. 07:55

Sziasztok!


Történt már itt valakivel olyan, hogy a 38. héten meghalt a babája? és semmi nem utalt rá? Ha igen, hogy tetted/tettétek túl rajta magatokat? sajna nekem nem megy, főleg, hogy nemrég volt az 'évforduló'.

128. mimo
2006. okt. 26. 15:06
Hogy itthagytuk egy a csunya forumot!!csakok, Vica, Perfike ugylátom továbbléptünk, átmenetben vagyunk a tervezőbe, aztán megyünk a pocakosba..Jaj bár már ott tartanánk!!!!.
127. Vica26 (válaszként erre: 126. - Fe1fe85329)
2006. okt. 20. 21:45

:-)

El van nézve! És tényleg aranyos Mandy bébije!

2006. okt. 20. 18:49
Jjaj! nagy baromságot csináltam nem ide szántam!!ELNÉZÉST!
2006. okt. 20. 18:48
Szia Mandy. Ahogy felraktad a képet 18 46kor már rá is kattantam olyan édi!!
124. mimo
2006. okt. 20. 13:50
Okés perfike kipróbálom mert már a hasam is megy egész nap.legyengültem tutti, kell az immunerősitő!!!!
123. perfi (válaszként erre: 122. - Mimo)
2006. okt. 19. 22:39

sziasztok!


Mimo, vegyél grapefruitmag olajat. Naponta 2x15 csepp. Immunerősítő, baci és vírusölő. Ma délután elkezdtem, és (lehet, hogy psichésen) már mintha használna. :)

122. mimo (válaszként erre: 121. - Perfi)
2006. okt. 19. 22:10
Perfike!!4nekem is kapar a torkom megint meg folyik az orrom(((ez már a második menet miota itthol vagyok((((.le van gyengülve az immunrendszerem szerintem.C vitamin, meleg mézes tea, ezzel kurálom magam.Én is a télikabátomat vettem fel, ugyhogy hajrá!!!!
121. perfi (válaszként erre: 119. - Zsebibaba27)
2006. okt. 19. 15:54

Sziasztok!


Zsebibaba, szerintem tényleg nem mondtam, hogy hol dolgozok. Pont a veszély miatt nem dolgoztam, miután megtudtam, hogy babát várok.


Ma vettem ginzenges grapefruitolaj cseppet, mert már érzem, hogy kapar a torkom. Elég volt egy hét munka és máris összeszedtem valami bacit. Ki kell kúrálnom magam mire jön a baba.


Ma hülyének néztek a boltban, mert téli kabát volt rajtam. Nem érdekel, mert reggel 5-kor igenis -1°C volt nálunk. Még így is majd megfagytam.

2006. okt. 19. 15:01

Mivel nekünk júniusban volt az esküvő, szerintem nincs olyan nap, hogy ne kérdezze meg valaki, hogy mikor lesz már kisbaba. Szegények nem tudják a fejleményeket. De néha nagyon nehéz mondani, hogy majd, ha összejön, vagy majd később... stb. Azt gondolják sokan, hogy a házassággal együttjár rögtön a kisbaba is.

Az biztos, hogy a 13 hétig nem mondom el senkinek. Sőt azon gondolkoztam, hogy a férjemnek is csak akkor ha a 6 hetes UH-ra kell menni, és ott minden rendben van. Hogy ne aggódjon annyit szegénykém.

2006. okt. 19. 14:55

Perfi!


Nem emlékszem, hogy említetted, hogy dializis állomáson dolgozol. Csak azt hogy egészségügyben vagy, meg hogy veszélyes helyen. Én is dolgoztam ott kb 3 hónapig, pontosabban akut dializis osztályon. Aztán azt mondták, hogy nagyon vigyázzak magamra, mert sok sok betegséget el lehet kapni, így ott hagytam.

118. Lina79
2006. okt. 18. 20:59

Jó példa:

2000-ben voltam méhen kívüli terhes, de olyan módon, hogy az utolsó pillanatban vették észre, amit már hetekkel azelőtt kellett volna! Azt mondták a műtét előtt, hogy bármelyik pillanatban meghalhattam volna.A hasüregem fel volt telve vérrel, az orvos az ultrahangban ordított, mikor észrevette, hogy "vigyék ezt a nőt sürgősen a műtőbe, mert itt hal meg nekem!" Szó szerint ezt mondta, soha nem fogom elfelejteni. Szóval megjártam rendesen.

Aztán rá egy évre megint teherbe estem. 12 hetes terhes voltam, amikor el mertük mondani a családnak. Az eredmény? Egy ma már négy és fél éves gyönyörű kislány! A terhesség alatt sem volt nagy gond, csak egy kis vérnyomásprobléma. A szülés is simán ment.

FEL A FEJJEL!

117. mimo
2006. okt. 18. 19:16
Én is tegnap bementem a kórházba, és ott a visszajáró betegeink akik 3 hónapja tudták hogy terhes vagyok odajöttek, volt aki filózta a hasamat, volt aki nagyon gyengén lát az kérdezte hogy vagyunk??és mutogatott a pocakomra??Hát ha viszamwegyek dolgozni ezzel nagyon sokat fogok szembesülni, hisz a legtöbb beteg ugy ismer bennünket már mintha a gyerekei lennénk, hisz évek óta visszajönnek 3 havonta infuziós kezelésre.Mindenki csodálkozni fog hogy még mit keresek itt, hisz azt mondatm már nem lesz meló, ((((((((((((((((
116. Vica26
2006. okt. 18. 17:22
Nekem is volt hasonló esetem, sajnos nem is egy. Persze az érdeklődök nem tehetnek róla, hogy nem tudják az igazságot! Csak rossz szembesülni ezzel a helyzettel.:-(
115. perfi
2006. okt. 18. 17:17

Próbáltam kedves lenni.

Mondtam, hogy - Nem, sajnos nem mentem.


De gondolhatod, hogy milyen sz@r volt, amikor ezt még kétszer elismételte a többi 5 beteg és 1 nővér füle hallataára. Nem tehet róla kedves nénike, de már 90 éves.

114. Vica26
2006. okt. 18. 17:12
És mit mondtál neki?
113. perfi
2006. okt. 18. 15:51

Sziasztok!


Ma délelőtt dolgoztam. A betegeink 3x járnak hetente művesekezelésre. Pont egy 90 éves mamit kezeltem, aki így fogadott: - Mónika (ez én vagyok), hát már olyan régen nem láttam! Azt hittem elment szülésire!

Azt hittem ott esek össze. Ennyire nem fájt még , mint ma! :( Persze a nagyika mit sem tudott a történtekről. Ez van. :(((

2006. okt. 18. 14:03

Csatlakozom az előttem szólókhoz.

Az első 12 hetet, meg aztán a többit is nagy aggodalommal fogjuk átélni, még ha próbálunk is nyugodtak maradni, ha másképp nem tudat alatt. Azt kívánom, hogy mindenki olyan szerencsés legyen, hogy ne kelljen hónapokat várni.

111. Vica26
2006. okt. 18. 13:35

Én is egyetértek Perfivel! Nem mondtál semmi rosszat!

Én is így érzek, mint te. Mi már egyszer megégettük Magunkat! Várom, hogy pozitív legyen újra a teszt, de félni is fogok, hogy nehogy megismétlődjön a dolog.

Szerintem ez természetes. Akinek meg nem volt még vetélése, az könnyen mondja, hogy nem szabad ilyenre gondolni. Nekem is mondta az egyik kolléganőm. De ezt szerintem nem tudjuk befolyásolni. Az átélt rossz tapasztalatok miatt automatikusan feltörnek az emberből ezek az érzések.

110. perfi (válaszként erre: 109. - Mimo)
2006. okt. 17. 20:32

Aki nem élte még át a terhessége elvesztését az húzhatja el a száját. Aki átélte, az tudja csak azt, hogy mi is a vetélés!

Szerintem ne legyen rossz érzésed e miatt. Te nem mondtál semmi rosszat!

109. mimo
2006. okt. 17. 20:29
Ma voltam bent a munkahelyen, és azt mondták a csajok ha ujra terhes leszek ne gondoljak semmi rosszra, csak jóra.Mondtam nekik hogy nekem ne mondja senki azt hogy ha már egyszer csalódott hogy nem fordul meg a fejébe az hogy uristen itt vajon nem-e lesz megint gond!!!!????Volt aki erre elhuzta a száját!!Szerintetek roszat mondtam ezzel csajok????
108. Vica26 (válaszként erre: 105. - 7130b15964)
2006. okt. 17. 18:55

Tereza:

Tudom, igazad van, és nem is méricskélem magam másokhoz. De amikor egy ilyen hírt meghall az ember, akaratlanul is feltör belőle az a gondolat, hogy másoknak miért megy ilyen könnyen? Vagy én miért nem érdemlem a simább utat? Miért kell mindenért megszenvedni, míg mások minden gond nélkül szülik a második vagy harmadik gyereküket.

Én nem szeretnék nekik se rosszat, de magamnak sem.


Talán, ha újra sikerül teherbe esnem, és nem lesz semmi gond (pl.: vérezgetés), akkor talán megnyugszom.


Szerintem már nagyon várom a próbálkozós hónapunkat, ezért agyalok ennyit fölöslegesen. Tehetetlenségemben mást még úgysem tehetek!

107. Vica26 (válaszként erre: 103. - Garbo)
2006. okt. 17. 18:49
Szintén ÁMEN!
106. perfi (válaszként erre: 103. - Garbo)
2006. okt. 17. 18:10
Úgy legyen!!! :)))
105. 7130b15964 (válaszként erre: 102. - Vica26)
2006. okt. 17. 18:10
Meg kell tanulnod nem másokhoz méricskélni magadat. Nem könnyű, de fő a pozitív hozzáállás, sokkal jobban fogod érezni magad és a várva várt siker sem marad el!:)
104. Ekka
2006. okt. 17. 18:07

Vica, ebben semmi gonoszság nincs. Én pl. a sogórnőmet meg tudnám fojtani egy kanál vízben.. Most volt 6 hetes a 2. gyerkőce..

Pedig azt mondták Neki, hogy soha nem lehet babája, aztán tessék...

103. Garbo
2006. okt. 17. 17:07
Tartsunk ki, lányok. Nemsokára eljön a mi időnk is!!! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook