Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos diéta FEBRUÁR 19-től! fórum

90 napos diéta FEBRUÁR 19-től! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
60. c1e9612cd3 (válaszként erre: 58. - SURA83)
2012. febr. 19. 21:10
igen! :) én a munkahelyemet is úgy bebolondítottam, h most egyenlőre 3an csináljuk, de úgy néz ki, h lesz még csatlakozó :)))
59. c1e9612cd3 (válaszként erre: 57. - Lliinnddaa)
2012. febr. 19. 21:09

ahogy érzed. Neked kell tudni, h mi fér bele számodra.

Huh, krumplival nem próbálkoztam sűríteni, nekem már a gondolat is borzasztó :)

58. SURA83 (válaszként erre: 52. - 88888888)
2012. febr. 19. 21:08

szia!


Szupi , látom egyre többen vagyunk akik tavaly már megcsináltál a 90naposat é most újra kezdik és 5kg-ot akarnak fogyni. Szerintem nyárig simán megcsináljuk

57. lliinnddaa (válaszként erre: 49. - C1e9612cd3)
2012. febr. 19. 21:07
Én krumplival próbáltam sűríteni a főzeléket, borzasztó volt... A rántást én is kihagyom. Azért ezt a zöldség-ch keverést szerintem én továbbra is minimálisra fogom venni.
2012. febr. 19. 21:07
Kezdem sajnálni,hogy nálunk nincs Lidl :).
55. SURA83
2012. febr. 19. 21:07
Eddig a febr.9.fórumban voltunk Dikával amit nem mi nyitottunk, de jóformán csak mi írogattunk egymásnak. Mondjuk jól egymásra találtunk így nem is hiányzott más társasága. Most azért örülök, hogy gyarapodtunk és mindenki megosztja a tapasztalatait. Amúgy nálam múlt héten volt nagyon dúrva holtpont és én Dikához hasonlóan a 7közepén újrakezdtem. MOst tök jól megy:-) Mérlegre majd csak 1,5hét múlva állok és nagyon remélem 2kg lemegy addigra
2012. febr. 19. 21:04
A paradicsomos babom is Lidl-s :) az "angol" termékek között szokott lenni. Önmagában is finom, én főtt zöldségek mellé eszem.
53. c1e9612cd3 (válaszként erre: 51. - SURA83)
2012. febr. 19. 21:04
én majd a következőn (nem a holnapin) mákos núdlit szeretnék :) utoljára a suli menzáján ettem, és imádtam! :) Hát... nem most volt már :))))
2012. febr. 19. 21:04

Sziasztok, én szerdán kezdem a 90 naposat, tavaly 10kg-ot fogytam ezzel a diétával, még kellene 5 kg :-)


A keményítőnapokat szerettem a legjobban:)

51. SURA83
2012. febr. 19. 21:03

Keményítő napra továbbra is ajánlom mindenkinek a Lidl-ben kapható mirelit grill és wok zöldséget. Alapban ízesített és baromi finom. Van mikor eszek hozzá rizst is, de önmagában is laktató.

A paprikás krumpli is tuti persze hús nélkül, illetve a chilis bab (hagyma, vörösbab. kukorica, paradicsom püré). Én főzeléket még nem próbáltam.:-)

Szénhidrát napon legtöbbször spagetti tésztát eszek bertolli paradicsom szósszal, vagy mákos tésztát.

50. c1e9612cd3 (válaszként erre: 42. - SURA83)
2012. febr. 19. 21:02
remélem! :)
49. c1e9612cd3 (válaszként erre: 45. - Lliinnddaa)
2012. febr. 19. 21:01

hidd el, semmit nem befolyásol, ha kevered a zöldséget a tésztával! Tapasztalat. A lényeg, h úgyis a tészta dominál ch napon. Az a mennyiségű zöldség pedig, amit hozzáadsz, elenyésző a finomított liszthez képest, amit aznap beviszel. Pláne, h vacsira úgyis tömény ch-t eszel süti formájában....

Sőt! Multkor azt mondta a dietetikus ismerősöm, h keményítő napon lehet enni főzeléket is úgy, h kevés rántással sűrítem.... Eddig én vagy sárgaborsót főztem, és annyival több borsót főztem szét, h magától legyen sűrű, ne kelljen bele rántás, vagy étkezési keményítővel habartam be. Ettől függetlenül, a rántást azért szeretném kihagyni továbbra is, de van, aki azzal eszi a főzelékeket keményítő napn, és mégis működik nála is a dolog.

48. Szmirma (válaszként erre: 46. - SURA83)
2012. febr. 19. 20:59
Köszi. Üdv. neked is :).
2012. febr. 19. 20:58
Káposztás tésztát én is ettem, amikor legutóbb csináltam ezt a diétát, először nekem is furcsának tűnt, de azért működött a diétám.
46. SURA83 (válaszként erre: 27. - Dika-84)
2012. febr. 19. 20:56
Király, hogy megnyitottad ezt az új fórumor, legalább most zajlik az élet. Az ilyen idióta nőkön csak nevetni tudok. Amúgy üdv az újaknak:-)
2012. febr. 19. 20:54
Nekem ami van leírásom, abban az áll, hogy csak nagyon minimális zöldséget tegyünk bele, hogy azért ne csupasz tésztát együnk.
44. c1e9612cd3 (válaszként erre: 43. - C1e9612cd3)
2012. febr. 19. 20:52
pld. káposztás tészta is belefér....
43. c1e9612cd3 (válaszként erre: 41. - Lliinnddaa)
2012. febr. 19. 20:51
dietetikusok szerint a keményítő és a ch olyannyira közel állak egymáshoz, h lehet keverni ch napon a 2-t. Nem véletlen, h kalória és ch táblázatokban a zöldségfélék ch tartalma viszonylag magas tus lenni. Pont azért, mert az a ch, ami a táblázatban fel van tüntetve, valójában keményítő. Csak nem választják külön. Én ezért eszem így ch napon. És működik.
42. SURA83 (válaszként erre: 29. - C1e9612cd3)
2012. febr. 19. 20:47

Szia!

Én detto úgyan így vok. Tavaly aug-tól októberig 8kg-ot adtam le és most még szeretnék 5kg-ot. 90nap alatt átállt a szervezetem erre a táplálkozásra és nem is kívántam nagyon más kaját és nem ettem többet. Szóval az hülyeség amit ez a csaj ír mert ha kicsit odafigyel az ember nem jönnek vissza a kilók. Örülök, hogy te is csatlakoztál. Dika tök jó fej, szóval jó kis társaság lesz itt:-)

2012. febr. 19. 20:45

Észrevételek:

Szilvás gombócot szerintem nem lehet enni, csak lekvárosat.

Írtad, hogy pl spenótos tészta, abban van zöldség, padlizsános spagetti megint csak keményítős tészta.

Én a tésztákat nem nagyon keverem zöldséggel, inkább csak minimális paradicsomos szósszal, ha épp sósra vágyom.

2012. febr. 19. 20:37

fehérje nap a legkönnyebb, ott egyzserű, mert vagy husi, vagy tojás, tejtermékek, virsle, stb....

A többi naphoz kell a fantázia, a kreativitás. Elég leleményesnek tarom magam, uhogy a többit is megoldom úgy, h párom is szívesen egyen belőle, és ne kelljen több félét főznöm.

Ha fehérjenapon husit sütök, akkor köretnek is olyat csinálok, amit én másnap magában megehetek. Párom meg nem válogatós, szívesn megeszi másnap is a sült húst azzal a körettel :)

2012. febr. 19. 20:31
Nálunk minden nap van leves, és abból szoktam kihalászni a zöldségeket, fehérje napon meg a husit :)
38. c1e9612cd3 (válaszként erre: 37. - C1e9612cd3)
2012. febr. 19. 20:20
ja, és persze jó sűrűre főztem a levest is. nme a leve volt a több :))))
2012. febr. 19. 20:18

az előző keményítő napon pld. zöldséglevest főztem. Volt benne vörös-, és fokhagyma, zöldborsó,répa, gyökér, karalábé és karfiol. Tésztát külön főztem ki, uhogy azt párom külön kellett, h beletegyen. Fincsi, és laktató volt! Semmi leveskocka, csak só, bors, és kevés delikát fűszerezésül. Na meg én utólag a magaméra tettem őrölt csilit. Ennyi.

Aztán, szoktam paprikáskrumplit főzni, zöldséges rizottót,csilis babot és a legközelebbire mediterrán rakottkrumplit terveztem.

Ch napra is magam főzöm a szószokat a tésztára pld. padlizsánis sapgetti.... Holnap is az lesz a menü, annyira fincsi. (a receptjét feltettem, megtalálható a receptjeim között).

Tudtok tejszínes szószokat is csinálni, csak ahhoz, nem a mezei főzőtejszínt kell megvenni, hanem növényi tejszínt. Én zabtejszínt használok ilyenkor. Bio boltokban biztosan kapható, és nem drágább, mint a hagyományos tejszín. Azzal csináltam pld. előző 90 nap alatt spenótos tésztát (vagy gnochit is lehet).

Csináltam káposztás sztrapacskát is ch napra, vagy lebbencs levest, szilvás gombóc, stb.....

Keményítő napra lehet csinálni krumpli prószát is úgy, h a krumplihoz reszelsz még cukkínit is+ kevés répát+ fokhagyma + só, bors, és tojás, lisz, kefír helyett, pustán étkezési keményítőt adsz hozzá, mennyitől jó állagú lesz. A keményítő összefogja az egészet, és nem esik szét sütés közben.....

2012. febr. 19. 20:16

a múltkor csináltam egy finomat. Pontosan nem tudom hogy volt, de valami ilyesmi:


Hagymát kevés olajon megfuttattam, aztán beletettem mirelit zöldséget, kockákra vágott padlizsánt és paradicsomot. Só, bors, ízlés szerint akármilyen fűszer (oregánó, bazsalikom, stb...) Én ezt magában ettem, de lehet mellé rizst, krumplit főzni.

35. Szmirma (válaszként erre: 32. - C1e9612cd3)
2012. febr. 19. 20:04
Nem rossz ötlet, az én legnagyobb problámám az,hogy sokszor nem is tudom mit egyek,hogy finom is legyen.
34. lliinnddaa (válaszként erre: 32. - C1e9612cd3)
2012. febr. 19. 20:00
jó jó!!
33. lliinnddaa (válaszként erre: 31. - C1e9612cd3)
2012. febr. 19. 20:00
Nekem a paradicsomos babkonzerv (kifejezetten 1 fajta) a mentőangyalom :) azzal akármit nyakon lehet önteni, fincsi lesz :)
2012. febr. 19. 19:58
mi lenne, ha néhány receptet is bedobnánk itt, amivel segíthetnénk egymásnak, h ne legyenek annyira útálatosak ezek a napok?
2012. febr. 19. 19:57
ekem is ma volt a keményítő nap :) a 4. Én jól bírom, sőt szeretem. Mivel éjjel dolgoztam, és ma csak este 1/4 6-kor sikerült felébredni, csak a kínaiban szaladtam le kajáért. Vettem krumplit hagymás csirkével, és átpakoltam páromhoz a husit az egészből. Amikor nincs időm/ energiám főzni, be szoktam vetni ilyesmit. Imádom pld. a brokkolis és a cukkínis csirkét is. Ezekben a husi nincs szétfőzve, ezért könnyen ki tudom szedni a zöldségek közül, így megehetem. Vagy, a másik gyors trükköm, pld. keményítő napra, h veszek készétel konzervet (sólet pld.). Abban is egészben van a husi, v a kolbász, így ki tudom venni belőle, és csak a babot eszem meg + gersli. Az előző 90 napban párszor rákényszerültem ilyesmire.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook