Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos diéta 01.07-től fórum

90 napos diéta 01.07-től (beszélgetős fórum)


2013. jan. 12. 11:47

Ezt találtam,gondoltam bemásolom ide,hátha segít valakinek aki ezeket még nem tudná.


A 90 napos leggyakoribb kérdései


Sok kérdés merült fel a diétával kapcsolatban. Megpróbálunk válaszolni mindre.

Fel lehet-e cserélni a napokat?

Nem. A sorrend tulajdonképpen mindegy, de nem felcserélhetők a napok.

Mit lehet mégis tenni, ha a kávét csak tejjel, növényi tejszínnel, szójatejjel... tudom meginni?

Ebben az esetben a következő a teendő. Igyál kávét tejjel. Reggel. Utána viszont 1-2 óráig ne egyél, hogy a gyomorból kiürülhessen a tejeskávé, és csak később edd a gyümölcsöket. Így a szétválasztás is megmarad, és a tejeskávé is. :-)

Mi tartozik a keményítők közé?

Minden zöldség. Tök, krumpli, bab, lencse, paradicsom, cukkini, hagyma, karfiol, de még a rizs is ide tartozik.

Mivel lehet enni a tésztát szénhidrát-napon?

A paradicsomszószon, fokhagymán és pestón kívül lehet még pirított zöldséggel is enni a tésztát. Mivel a keményítő és a szénhidrát „rokonok”. A keményítő lassan bomló cukor, a szénhidrát pedig gyorsan bomló cukor. Amit nem szabad: halas, sajtos, tejszínes vagy húsos szósszal enni a tésztát.

Mi micsoda?

A legegyszerűbb, ha azt mondjuk, hogy az állati eredetűek fehérjék (hús, hal, tojás, tejtermék), a növények keményítők (bármilyen zöldség, rizs, lencse, bab, krumpli), a szénhidrát pedig minden finomított gabonaféle és cukor (liszt, lisztes ételek, sütemények, cukrok). Így pl. zöldségleves, rizses lecsó, főzelékek, rizottók fogyaszthatók a keményítő-napon.

Kész vagy félkész ételek besorolhatók a diétába?

Chilis babkonzerv, lecsókonzerv, mélyhűtött vegyeszöldség például tökéletesen megfelel keményítőnapra.

Be lehet-e rántani a főzeléket?

Jobb rántás nélkül készíteni... esetleg pürésített főtt krumplival vagy rizzsel lehet sűríteni... vagy akár étkezési keményítővel.

A diéta a fehérje-napon húst, tojást, sajtot említ. Lehet-e kefirt, tejet, joghurtot enni?

Természetesen ezek is fehérjék. Bátran lehet ezeket is fogyasztani. De lehet enni felvágottat is, virslit, kolbászt, halat is.

Mi micsoda, avagy melyik nap mit lehet enni?

Fehérje (protein): minden, ami állati eredetű, de nem zsír, vagyis: hús, hal, máj, tojás, tejtermékek, valamint ide tartozik a gomba és a szójatermékek is, valamint az avokádó


Keményítő: minden zöldség, ide tartoznak a hüvelyesek is (lencse, bab, borsó...)


Szénhidrát: finomított gabonafélék és cukor, vagyis tészta, sütemény


Saláta, ami miden nap fogyasztható (kivéve a gyümölcsnapot): bármilyen nyers zöldség, savanyúkáposzta, savanyúság (kivéve a cékla, mert őtt megfőzzük előtte)

Mennyi *1 szelet* csokoládé?

1 szelet egy sornak felel meg, vagyis 3-4 kockának.

Gyümölcs-napon aszalt gyümölcs fogyasztható-e?

Igen. Mi az olajos magvakat (dió, mandula, pisztácia) is ide soroljuk. Vagyis gyümölcsnapon lehet enni egy kis pisztáciát, sós mogyorót. Nem tonnaszámra, de azért egy kis sós íz feldobja a sok édeset, valamint a gyomorsavat is megköti.

Mekkora pl. egy adag pizza?

Egy adag pizza egy normál méretű pizza fele, vagy 2 nagyobb szelet.

Mit kell tenni, ha megáll a fogyás?

Teljesen normális, ha megáll a fogyás. Az első kilók viszonylag hamar eltűnnek. Közben a szervezet egy kicsit megszokja a módosult táplálkozást is. Mozgással és türelemmel azonban beindul a további fogyás. Ebben az esetben már a "mélyebb" tartalékokhoz nyúl a szervezet.

Milyen saláta ehető fehérje-napon?

Bármilyen nyers zöldségből készült saláta, joghurtos öntettel például. Tzatziki, paradicsomsaláta, fejessaláta, vagy akár vegyes saláta is lehet!

Lehet-e délután is gyümölcsöt enni?

Igazság szerint nem. A diéta lényege, hogy a gyomorban egyféle táplálék legyen egyszerre. Ha az ebéd és a vacsora között valaki megéhezne, 4 órával az ebéd után, és 1 órával a vacsora előtt esetleg ehet egy gyümölcsöt.

Fehérje-napon milyen levest kell inni ebéd után? Kizárólag

húsleves lehet?

Igen, húslevest vagy erőlevest. Bár a vegetáriánusok zöldségerőlevest isznak. Olyan is van, aki nem iszik levest, a diéta úgy is működik.

Mennyi tészta illetve zöldség ehető a szénhidrát- illetve keményítő-napon?

Egy normál adag, vagyis egy tányérnyi.

A salátákat mindig olaj nélkül kell készíteni?

Elvileg igen, de egy evőkanál olívaolaj azért belefér bármelyik napon.

Lehet-e havi egynél több víznapot tartani?

Lehet. Van, aki heti egy böjtnapot tart. Pihenteti a gyomrot, tisztítja a szervezetet. De érdemes előtte mindig gyümölcsnapot tartani, és utána óvatosan elkezdeni enni.

Víznapon lehet-e teát inni édesítőszerrel?

Teát természetesen lehet inni. Akár édesítőszerrel, akár citromlével vagy narancskarikákkal, gyömbérrel ízesítve.

Alkohol fogyasztható a 90-napos alatt?

Semmilyen diétában nem tanácsos alkoholt inni, mivel elég magas a kalóriatartalma. Egy pohár bor azért még nem akkora kicsapongás, hogy néha-néha ne engedhetnénk meg magunknak. Ha már nagyon vágyunk rá, érdemes szénhidrát-napon inni egy pohárkával, hisz az alkohol szénhidrát.

A hús panírral fogyasztható?

Rossz hír: nem fogyasztható. Ha egyszer mégis előfordul, azért nem tragédia, de válasszuk inkább a grillezett húst.

Kötelező a vacsora? Nekem nem esik jól ugyanazt enni este, mint ebédre, ezért inkább nem eszem. Igazából csak kétszer eszem, reggelit és ebédet! Remélem nem ártok vele.

Nem kötelező a vacsora. De nem kell feltétlenül ugyanazt enni vacsorára. Csak a fajtája legyen ugyanolyan, elsősorban a fehérje-napon. Ez azt jelenti, hogy ha ebédre húst eszünk, akkor este is húst előnyös enni.

A kávét mivel lehet inni tejen kívül? Nem lehet valamivel potólni a tejet?

Fehérje-napon lehet tejjel. Más napokon üresen. :-( Bár... A diéta lényege, hogy a gyomorban egyszerre csak egyféle tápanyag kerül. Azért a reggeli kávé csak akkor fogyasztható tejjel, ha a reggeli gyümölcsöt legalább 2 óra elteltével esszük csak. Ez elfogadható kompromisszum lehet...

Minek számít a gomba? Melyik napon ehető?

Bár a gomba zöldségesnél kapható, nem zöldség, hanem fehérje. Így fehérjenapon fogyasztható.

Lehet-e banánt enni?

lehet, hogy meglepő, de a banán is gyümölcs. :-) Fogyasztható reggelire és gyümölcsnapon is.

Lehet-e savanyúságot, savanyú káposztát enni saláta helyett?

Igen. Bármelyik napon - kivéve gyümölcsnapon.

Csak fehérjenapon lehet levest enni? Nem tekinthető folyadéknak más napokon is?

A leves nem tekinthető olyan értelemben folyadéknak... de azért lehet enni természetesen más napokon is.

Fehérjenapon: húslevest, hallevest, halászlét, gulyást (zöldség és tészta nélkül)

Keményítőnapon: bármilyen zöldséglevest, lencselevest, bablevest (tejföl, tejszín, hús, kolbász, habarás és tészta nélkül)

Szénhidrátnapon: paradicsomlevest

Befőtt gyümölcsnapon vagy akár reggelire gyümölcsként ehető-e?

A befőtt sok hozzáadott cukrot tartalmaz, ezért nem ehető sem reggelire, sem gyümölcsnapon. Diétás - cukormentes - változatban igen. Illetve sütve, párolva is fogyasztható a gyümölcs, mondjuk aszalt gyümölccsel ízesítve.

Szénhidrátnapon lehet-e mákos, diós, grízes vagy lekváros tésztát enni?

Lehet! Mindegyiket! :-)

Mézet lehet-e fogyasztani a diéta alatt, pl. teába?

A méz sajnos szénhidrát. Ezért nem lehet fogyasztani a diéta alatt, legfeljebb szénhidrátnapon, étkezéskor.

Fogyasztható-e müzli a diéta alatt?

A müzli (gyümölcsös, csokis, natúr) önmagában vagy szeletben fogyasztható szénhidrátnapon. Tejjel, tejtermékkel sajnos nem - a 90 napos alatt.

Lehet-e pattogatott kukoricát enni?

Igen, lehet, méghozzá keményítőnapon. De csakis étkezéskor, tehát nem nassolásként.

Mikor lehet sült vagy főtt gesztenyét enni?

A gesztenyének magas a keményítőtartalma, ezért keményítőnapon lehet fogyasztani.

Sütőtököt mikor lehet enni?

Sütőtököt nyersen bármelyik napon (lereszelve salátába téve nagyon finom), sütve vagy főzve keményítőnapon lehet enni.

144. dexiii
2013. jan. 12. 10:07

Ki mit eszik ma csajok? Már túl vagyok reggeli címén egy almán, legnagyobb meglepetésemre már nem vagyok rosszul tőle...

Nálam sültkrumpli lesz ketchup-el az ebéd :) vacsira még nem döntöttem el, hogy lencsét vagy rízst eszem-e...

143. dexiii (válaszként erre: 137. - Csoszogi88)
2013. jan. 12. 10:04
Hajrá:D Nekem is hasonlóan hozzád nem 5-10 kg-tól kell megszabadulnom... Nem semmi amin keresztül mentél, ezért nagyon vigyázz magadra!
142. Mazsola0601 (válaszként erre: 133. - Dd90e0ccea)
2013. jan. 12. 10:00
Megtaláltam!!De jó hogy leírtad mikor mt ettél,azt hiszem én is feljegyzem a napokat,írok is majd a naplómba:)Nagyon guszta lett!Holnap nekem is fehérje jön végre!!:D
141. Mazsola0601 (válaszként erre: 134. - Dexiii)
2013. jan. 12. 09:49
Szia!Ismerem az tényleg nagyon finom!!Én nem nagyon akarok szénsavasat inni,azt mondják jobbak a mentes folyadékok,de aki szereti annak tényleg jó ötlet.és nem is drága!:)
140. Mazsola0601 (válaszként erre: 133. - Dd90e0ccea)
2013. jan. 12. 09:46
Szia!Nekem nem mutat egy képet sem,nem tudom miért?Két banán egy alma és egy mandarin,ez a mai nap eddig..ÉS..bár mérlegre nem mertem és nem is akartam állni,centit azért mértem,és -1cm mellből,csipőből,combból.Nem akartam hinni a szememnek!!!!!:DDDD
139. Mazsola0601 (válaszként erre: 137. - Csoszogi88)
2013. jan. 12. 09:42
Üdv:)Drukkolok!Sok sikert Neked is!
138. Mazsola0601 (válaszként erre: 136. - Marissza)
2013. jan. 12. 09:39
Szia!Elküldtem!
2013. jan. 11. 23:25
Én holnap kezdem a diétát, 24 éves vagyok. Nemrég volt egy trombózisom amiből lett egy tüdőembóliám tüdőinfarktusokkal, véralvadásgátlót kell szednem, ami mellett igencsak meg kell válogatnom a zöldség és gyümölcs fogasztást, de muszáj valamit kezdenem magammal, mert a kevés mozgástól (idáig nem mozoghattam) felpattogtam rám a kilók, de eszméletlen mennyiségben! Na meg le is tettem a cigit két hónapja, nem hazudok, többször nassoltam. Pár éve csináltam a diétát, 26 kilótól szabadultam meg. Na most nagyjából megint ennyi a cél, sőt lehet az 30 is. Most már úszni úszhatok, el is kezdtem. Drukkoljatok nekem is! :)
136. marissza (válaszként erre: 114. - Mazsola0601)
2013. jan. 11. 22:23
Szia! Elkérhetném én is a linket? Hátha találok jó ötleteket :)
135. dd90e0ccea (válaszként erre: 134. - Dexiii)
2013. jan. 11. 22:05
Azokat én is szeretem :)
134. dexiii
2013. jan. 11. 21:53

Lányok találtam egy szuper innivalót:D!!! már nagyon untam az ásványvizet (...)

nem tudom mennyire lehet itt ezt reklámozni:S, de akkor is leírom, max törlik:D szóval a sparban lehet venni budget (aki nem ismeri, ez olyan a sparnak, mint a tesconak a tesco gazdaságos)citromos és grapefruitos szénsavas üdítő. 99 Ft:D 2 liter

nagyon fincsi ééés édesítőszeres!!!

133. dd90e0ccea (válaszként erre: 132. - Mazsola0601)
2013. jan. 11. 20:54

Tettem fel a naplómba képet :) lesd meg,nagyon fincsi lett :)

Örülök,hogy jól telt a nap,nekem holnap zöldséges rizs lesz :)

132. Mazsola0601 (válaszként erre: 131. - Dd90e0ccea)
2013. jan. 11. 20:37
Szia!Köszi,nagyon jó napom volt,ez volt eddig a legjobb nap,ezt bírtam a legjobban:)a holnapi naptól tartok kicsit,remélem menni fog!:)Hogy sikerült a pipi?:D
2013. jan. 11. 18:42
Mazsola0601 hogy vagy? Hogy telt a nap? :)
130. dd90e0ccea (válaszként erre: 128. - Taurus82)
2013. jan. 11. 18:22
Én tuti,hogy nem állok mérlegre,bent van a szekrény alatt,ott is marad... majd talán 1 hónap után,vagy ha látok valami változást :)
2013. jan. 11. 18:07
Én is elég jól bírom. Nem vagyok éhes...csak kicsit válogatós. Most meg muszáj megenni olyan ételeket is, amelyeket eddig nem igazán részesítettem előnyben...Na de legalább egészségesen és változatosan étkezek (étkezünk). :)
128. taurus82 (válaszként erre: 127. - Dd90e0ccea)
2013. jan. 11. 17:52
Én is egész jól elvagyok,kezd már alábbhagyni,h egész nap kajákra gondoljak:-) én sajnos egy nap akár többször is képes lennék ráállni a mérlegre,és már látnék vmi eredményt:-(remélem nem kedvetlenít el a mérleg,bár a férjem már fontolgatja,h eldugja. Lehet jobb lenne:-)
127. dd90e0ccea (válaszként erre: 126. - 63c5de2183)
2013. jan. 11. 16:34
Nekem holnap lesz keményítőm,zöldséges rizst tervezek :) Nem gondoltam,hogy ennyire bírom majd a napokat,meglepődtem magamon :) Persze előfordulhat a napok előrehaladtával máshogy gondolom majd,de egyelőre jól elvagyok :)
2013. jan. 11. 16:15
Keményítőnapom van. Lencsefőzeléket eszem egész nap :'( Jujj de várom már a holnapot..... :)
125. dd90e0ccea (válaszként erre: 124. - Dexiii)
2013. jan. 11. 12:16
Nekem pedig grillezett pipicomb lesz,salival,cézár öntettel :) Én is várom már,nemsokára eszek is :) Meg vettem sajtot,azt eszem majd délután,kis virslivel :)
124. dexiii
2013. jan. 11. 10:56

hmmm már sül az ebédem:D a tegnapi gyümölcsnap után... olyan mintha karácsony lenne:D:D:D

amúgy fokhagymás sült tarját csinálok (zsír nélkül sütőzacsiban), vacsira pedig "Dubarry" csirkemell lesz:D (csak karfiolos-sajtos, szerintem a besamelt lehagyom most róla)

123. dd90e0ccea (válaszként erre: 121. - Adamar)
2013. jan. 11. 09:36

Szia! Ezt elég nehéz megmondani,mennyi idő alatt adod le,valaki a 90 nap alatt összesen csak 10 kg-ot fogy,van aki többet vagy kevesebbet!

Én is a gyümölcsnaptól féltem a legjobban,de kibírható! Ha tornászol is mellette,bizti könnyebben lemegy,de ezt sztem nem lehet megmondani így :) Kitartás :)

122. r_emi
2013. jan. 10. 23:48

Sziasztok!


A mai gyümölcsnap elég nehézen telt, szeretem, de nem ennyit. De kitartok. Már várom a holnapi ebédet. Csirkemell káposztával.

Hát elég hosszú lesz ez a 90 nap, de jó hogy legalább nem egyedül csinálom. Kitartás!!

121. Adamar
2013. jan. 10. 22:51
Sziasztok, teljesen véletlenül én is 7-én kezdtem el a diétát :) Eddig soha nem voltak súlyproblémáim, de 4 hónapja elköltöztem az USA-ba es kb 2 hónap alatt plusz 10 kg szedtem fel. Eddig soha nem voltam 60 kg-nál több, 176 cm, vagyok ami úgy viszonylag normális is volt. Szóval szerintetek milyen gyorsan tudom leadni azt a plusz 10 kg? Én még sosem diétáztam, és elég nehezen bírom, főleg ezt a gyümölcs napot :)
120. dd90e0ccea (válaszként erre: 119. - Dexiii)
2013. jan. 10. 21:52

Én 3 banán egy almával és mogyoróval zárom a napot :) sose voltam gyümölcsös,valószínűleg ezután sem leszek :)

A Rékával kapcsolatban: erre már rég rájöttem :D

119. dexiii
2013. jan. 10. 21:29

Hát lányok ez a gyümölcsnap... imádom a gyümölcsöket, és sose gondoltam volna, hogy kb undorodni fogok tőlük... Ma 3 banánt ettem, kb 5 villányi gyümölcssalit ebéd címén (a maradékot barátnőm ette meg, szabályosan undor jött rám...) most egy kis mogyorót rágcsálok...

Jah a mai nap megállapítottam, a Rubint Réka dvd-je közben, hogy ez a nő:

A.: egy szadista...:D

B.: puha vagyok...:D

holnaptól zumba...:D:D:D

118. Mazsola0601 (válaszként erre: 117. - Dd90e0ccea)
2013. jan. 10. 20:19
Nincs mit:)én is onnan fogok puskázni!
117. dd90e0ccea (válaszként erre: 116. - Mazsola0601)
2013. jan. 10. 20:15
Igen,köszönöm szépen :) Aranyos vagy,átnézegetem,szombatra kell valami jó ötlet keményítőre :)
116. Mazsola0601 (válaszként erre: 115. - Dd90e0ccea)
2013. jan. 10. 20:12
Elküldtem,meg tudtad nyitni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook