Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


2008. nov. 5. 14:49

Jaj, már nagyon kíváncsivá tettetek, gyúrok a holnap reggeli kezdésre. :o))

Kinga, azt a vackot még mindig nem tudom kicsomagolni :o((, de holnap jön a bátyám, ő jobban ért hozzá, hogy mit, hol talál. :o))

2008. nov. 5. 14:30

"...Hihetetlennek tûnik, hogy pusztán forgással megváltoztassuk az érzelmeinket, és kiszabaduljunk depressziónk vagy negatív érzelmeink szorításából - de mégis így van! Az óramutató járásának irányában végzett forgás annyira megerõsíti az auramezõt, hogy az kifelé erõjeleket, befelé a fizikai testünknek pedig életerõt küld. Az energiaszintünk a sejtek szintjén is megemelkedik, így javul az egészségünk és az erõnlétünk is. A sejtek úgy kezdenek mûködni, mintha egy vibráló fiatal test sejtjei lennének.

A többi gyakorlat is hasonlóképpen nyújt segítséget a testnek. Elég finomak ahhoz, hogy idõs korban is elkezdhessük, és olyan tökéletesen dolgozták ki a gyakorlatokat, hogy a test összes szabályzórendszerét erõsítik, például a hormonrendszert, a keringést szabályzó rendszereket ugyanúgy, mint a meridiánokat. Ez az erõnövelõ és fiatalító hatás a hormonok és az enzimek szintjén érvényesül, így az egész szervezetre kihat. Mindannyian tudjuk, hogy hormonrendszerünk mûködése erõsen befolyásolja a közérzetünket és érzelmi stabilitásunkat.

Ezeknél a gyakorlatoknál a légzés jelentõs szerepet játszik, és figyelnünk kell arra, hogy a helyes ritmusban lélegezzünk. Amikor lélegzünk, lehetõvé tesszük a testünk számára, hogy tiszta égi energiát vegyen fel, ami nem más, mint az élet legnagyobb adománya. Az Öt Tibeti elõnye, hogy gyakorlásához nagyon kevés idõ kell, mégis azonnal hatnak..."

2008. nov. 5. 14:27

"...Az első héten az öt rítus mindegyikét naponta csak háromszor végezzük el. Utána kilenc héten át minden héten kettővel növeljük a gyakorlatok ismétlését. A kilencedik hét végén már mindegyiket huszonegyszer fogjuk elvégezni. Ha arra van szükségünk, hogy lassabban növeljük az ismétléseket, az is jó. Jobb a rítusokat reggel elvégezni, így a jótékony hatás egész nap elkísér bennünket. Kívánságra az egészet kétszer is meg lehet csinálni egy nap, reggel és este, de a kívánt cél eléréséhez nem kell többször ismételni a gyakorlatokat, csak 21-szer.

Az előírások szerint végezzük a rítusokat. A változtatások csökkenthetik a gyakorlatok hatását. Ha alkalmasnak is érezzük magunkat az előírtnál többszöri ismétlésre, ne tegyük meg. Ha nagyobb feladatra vágyunk, végezzük gyorsabban a rítusokat vagy végezzünk naponta valamilyen más edzésprogramot is. Az öt rítus legjobb hatása azokból a mozgásokból származik, amelyek felgyorsítják és kiegyensúlyozzák a test energiaközpontjainak a forgását..."

2008. nov. 5. 14:23
Nekem csak egy rövid ismertetőm van, de sok érdekes dolog van benne. A forgásnál pl. mikor megálltok, hozzátok előre mindkét nyújtott karotokat és nézzetek a két hüvelykujjatokra. A szédülés pillanatok alatt elmúlik. A napi adagot pedig NEM SZABAD csak heti 1-2-vel emelni!!!
2008. nov. 5. 09:51
Megvan a könyv :)) Akit érdekel, szóljon priviben. A hányingerem nem akar múlni :(( jó sok méreg lehet bennem :PP
38. 54fa740756 (válaszként erre: 37. - 3e0ba54fb8)
2008. nov. 5. 09:21
Úgy is lesz, fokozatosan emelem. Ma este még megpróbálkozom vele, de mértékkel. Nem is adom fel! Köszi a gyors választ.
37. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 36. - 54fa740756)
2008. nov. 5. 09:17

Nem vagyok benne nagyon biztos, de azt olvastam, hogy nagyon erősen méregtelenítő hatásúak a gyakorlatok, talán ezért. Inkább tartsd be a fokozatosságot, mint hogy annyira eleged legyen belőle, hogy az egészet hagyod a csudába.


Találkoztam egy rég nem látott ismerőssel, nem ismertem rá. Tőle hallottam erről a gyakorlatsorról. Szóval ne add fel! :)

2008. nov. 5. 09:08
Hát az a helyzet, hogy ma 21-et akartam csinálni. A forgást nagyon lassan, végül is sikerült, anélkül, hogy leüljek. A másodiknál iszonyú hányingert kezdtem érezni, a harmadikból már csak hármat tudtam csinálni emiatt...abbahagytam, de még most is nagyon hányingerem van, ez mitől lehet? a könyvben ír ilyesmit? ok, lehet túlerőltettem, nem lett volna szabad más második nap 21-et csinálnom, de mivel jó fizikai kondiban vagyok, rendszeresen tornázom, gondoltam, nem lesz probléma...hát tévedtem...mitől lehet hányingerem mégis?
35. 54fa740756 (válaszként erre: 34. - 3e0ba54fb8)
2008. nov. 4. 19:01
Hát ezt jó tudni :PP Azt hittem csak én vagyok ilyen szédült :) De most ha ezt érzem 5 után, mi lesz vajon a 21-nél?
34. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 33. - 54fa740756)
2008. nov. 4. 16:28
én is szédülök. annyira hogy utána le is kell ülnöm pár percre.
33. 54fa740756 (válaszként erre: 32. - Szeszipuszi)
2008. nov. 4. 13:23
De igen! Pont az, a forgás! :))Akármilyen lassan csinálom, nagyon elszédülök tőle :)
32. Szeszipuszi (válaszként erre: 29. - 54fa740756)
2008. nov. 4. 12:57
Az első rítus a forgás...gondolom, nem az tűnik durvának :)))
31. Szeszipuszi (válaszként erre: 30. - 54fa740756)
2008. nov. 4. 12:56
Sikerülni fog, meglátod! De ne erőltesd, majd megy szép lassan magától.
2008. nov. 4. 12:35
Bocsi, nem negyedik, ötödik...amikor a V alakot kell kinyomni...én nem tudom letenni a sarkam és nehezemre esik elhinni, hogy gyakorlással sikerülni fog.
2008. nov. 4. 12:30
Én 5-tel kezdtem, most fejeztem be. Nem könnyű az biztos...de meg lehet őket csinálni. Az első gyakorlat nekem elég durva, lassan kell csinálnom, de a többi megy. A negyediknél, van köztetek olyan, aki le tudja tenni a sarkát?
28. 4c35511f0b (válaszként erre: 20. - 4c35511f0b)
2008. nov. 4. 11:47
MA megnéztem: van Alexandrában és a mellette levő Libriben is (3990FT).
27. 54fa740756 (válaszként erre: 26. - Szeszipuszi)
2008. nov. 4. 10:21
Ez igen! Köszi szépen az infót!
26. Szeszipuszi (válaszként erre: 24. - 54fa740756)
2008. nov. 4. 10:17

Az az összefoglaló ismertető, ami nekem megvan, ezt írja:

"...Hasznos lehet néhány étrendbeli változtatás is. Csökkentsük a tejtermékek, a marha-, a disznóhús, a zsírok, a cukor, a kenyér, a kávé és minden olyan termék fogyasztását, amelyben koffein van. Ha dohányzunk, helyes, ha a mennyiséget legalább a felére csökkentjük. Az öt rítus végzése különben is nagyszerűen elősegíti a dohányzásról való teljes leszokást! Fogyasszunk több friss gyümölcsöt, zöldséget és teljes őrlésű gabonát. Rövid időn belül érezni fogjuk, hogy erősebbek és egészségesebbek lettünk. A tekintetünk tisztább lesz, a bőrünk ragyogóbb, a végtagjaink rugalmasabbak..."

25. Zizisicc (válaszként erre: 24. - 54fa740756)
2008. nov. 4. 09:26
A neten általában mindenhol 20% engedményt adnak a könyvárakból.
2008. nov. 4. 09:15

Azt hiszem, úgy oldom meg, hogy megrendeltetem keresztanyámmal, ő Debrecenben él, aztán majd elmegyek érte. De azért szétnézek a neten, hátha valaki feltette :)

Én ma el is kezdem a gyakorlatokat, nagyon kiváncsi vagyok milyen hatása lesz...vajon segítene a cigiről leszokni?

2008. nov. 4. 08:42
Szia! Szerintem lehet, de akkor a fizetés módjánál vagy banki átutalást kérjél és postázást, ha van bizalmad hozzá, vagy postai utánvétet. Asszem mindkettőre van lehetőség a futárszolgálat mellett, de ezt a vásárlási, fizetési, szállítási feltételek közt megtalálod.
2008. nov. 4. 08:38
A dvd szabadon letölthető a netről, egy blogról. Csak nem tudom, ki szabad e írni ide a linket. Engem a könyv nagyon érdekelne, Erdélybe is lehet vajon rendelni, mit tudtok erről?
21. Zizisicc (válaszként erre: 19. - 3e0ba54fb8)
2008. nov. 3. 23:34
Most néztem, a neten már rendelhető, 1-2 nap szállítással. Szerintem van a boltokban is már. :o))
2008. nov. 3. 23:25
A Móricz Zsigmond körtéren levő Alexandra boltban van (dvd nélkül is).
19. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 18. - Zizisicc)
2008. nov. 3. 23:16
Köszi Zizi, megnézem. A Libriben azt mondták a múlt héten, hogy elfogyott, ne is keressem, várák az utánnyomást. Akkor nyomás utána :)))
2008. nov. 3. 23:06
A neten már a többi "könyvesboltban" is beszerezhető. :o))
2008. nov. 3. 22:58

[link]


Szerintem már megjelent. Vagy itt legalábbis úgy néz ki, beszerezhető.

2008. nov. 3. 22:46
Tudja valaki, mikor jelenik meg újra a dvd és a könyv?
15. Csipkerózsika (válaszként erre: 13. - 11111)
2008. nov. 3. 22:45
Csak most jutott eszembe: Ugye jóga előtt 2 órával már nem eszel?
2008. nov. 1. 20:19

Hali!

Én is hallottam, hogy hiánycikk.

Nekem nem volt ilyen gondom. Nézd meg, biztos jól csinálod-e a gyakorlatokat, és talán csináld lassabban! Eleinte kijön néhány méregtelenítési tünet, erre figyelmeztetnek is pl. kiütés, herpesz. De ezek maguktól elmúlnak rövid idő alatt. Lehet hogy ez is ilyesmi. De ha nem lesz súlyosabb, szerintem ne hagyd abba. A folyamat már elkezdődött.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook