Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2014 Esküvő fórum

2014 Esküvő (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. aug. 20. 18:45

A fiamék esküvője biztosan Pesten lesz, ha minden jól meg, akkor Kőbányán. Már arra is gondoltunk, hogy itthon a kertben,mrt nagy kertünk van, de fogalmunk nincs hog ehetne lebonyolítani. Nem leszünk nagyon sokan úgy 40-50 főre gondolunk.Biztosan vannak cégek amik ilyrt is válalnak...de még nem bizos.

Végül is a leendő menyemé a döntés mindenben, mert a fiam már volt házas, a lány pedig megérdemli, hogy ez az Ő napja legyen.Olyan amilyet szeretne-persze az anyagi kereteinken belül.

2014. aug. 19. 17:31
Először vita téma volt a vőfély is, hogy ilyen kis létszámú lagzinál legyen-e vagy sem, aztán végül lett.. és nem bántuk meg, mert kell, hogy valaki levezényelje az egészet, és ne az örömszülőknek kelljen összeszedni a násznépet, ha épp indulnánk a templomból vissza, vagy ha épp el kell dobni a csokrot, vagy le kéne ülni a vacsorához. Valamint nem utolsó sorban menyasszonytáncot, a tortát, pohárköszöntőt is jól felkonferálja. :) ÉS végig is vezeti a menyasszonytáncot, hogy ne legyen a végén se kínos, hogy már esetleg nem áll sorba senki, hogy ne érezzék a vendégek mégsem erőltetettnek a menyasszonytáncot.
2014. aug. 19. 17:28

Egy cigány zenészünk volt szintetizátorral, aki nagyon szépen énekelt, és nem csak mulatós lagzis zenét tudott játszani, hanem sok magyar slágert ismert. Persze azért a mulatós vitte a prímet.


Fotóst is nagyon jó árban találtunk, gyöngyörű képeket készített és nem is voltak agyonretusálva, szóval tényleg mi voltunk a képeken. :)


A sminkesem is nagyszerű volt. Mindkét hölgy pesti, szóval akár akit érdekel, elérhetőségük megvan. :) Egy két kép van is az adatlapomon.

2014. aug. 19. 17:26

Nekünk május 2-án volt, és szűk négy hónap alatt szerveztünk le mindent. Először csak arról volt szó, hogy februárban két tanúval összeházasodunk, aztán kibővült a szűk családdal és így lett egy 50 fős lagzi.


Isaszegen lakunk, itt is volt egy étteremben a lagzink. Sokat segítettek a szülők a szervezésben is. A polgári szertartás részét anyósom intézte, és így a polgári szertartás nem a hivatalban volt, hanem a lagzi helyszínén a kertben. Úgyhogy nem is kellett vonulni semerre. A templom pedig pont az éttermünk mellett volt, kb. 50 méterre. Így minden egyben lezajlott a szertartásokat illetően.


50 fő úgy gondolom pont elég volt, mindenki jól érezte magát és mulattak is. Csak a szülők, nagyszülők, keresztszülők, testvérek voltak hívva, és a legközelebbi barátaink.


A polgári szertartás CD-jét én állítottam össze.

305. niki73
2014. aug. 19. 16:10

Nekünk május 31-én volt.

Pesten kölcsönöztem a Carmen szalonban a ruhámat.55.000 ft volt.

Szertartáson mindenért külön kell fizetni.Nekünk 16.000 ft volt.

Cd-t pezsgőt az utolsó héten kellett bevinni.

2014. aug. 19. 16:03
Talán 5-6 éve. Nagyon meg voltam velük elégedve.
303. gyöngyi (válaszként erre: 301. - Georgina319)
2014. aug. 18. 16:15

Köszi, ez közel van és már gondoltunk rá. Esetleg Te voltál már ott?

Más:Két dolog megvan a Videós és aki a zenét csinálja.

Ma beszéltem olyannal aki az Ázsia Centerben vett kínai ruhát40 ezerért és utána 25-ért eladta. Szerinte van választék, talán találunk ott.

2014. aug. 18. 11:25
301. Georgina319 (válaszként erre: 297. - Gyöngyi)
2014. aug. 18. 11:22
2014. aug. 18. 08:38
Remélem idelátogatnak erre a fórumra olyanok is akiknek mostanában volt az esküvője!
2014. aug. 18. 07:42
na szóval:az esküvőnk az alábbi párbeszéddel indult:Ági!Én elvennélek.Erre a válasz: Ha muszáj...eleinte kis esküvőnek indult,2+2 tanu.Na mondtam,hogy az nekem nem jó mivel 6 testvérem van,6 testvérnek,6 családja...Na mondom jó,akkor felvetettem,hogy mi ketten,6 testvérem +párjaik,após,anyós,a párom 2 lánya,és ez ennyi elég.semmi felhajtás.Erre mondja anyám,hogy azt nem lehet,a tesóim gyerekeit is meg kell hívni...na,nesze neked kis esküvő.na jó,jönnek a gyerekek is.(nem spórolás miatt nem akartam,h jöjjenek,hanem mert munkaidőben lett volna az esküvő)Mondom az uramnak,h ennyi fővel,mindenel olyan 350-ből meg is leszünk.Ha dolgozunk mint állat akkor ki is tudjuk fizetni :) Amin egy kicsit összeszólalkoztunk,h azt mondta, nem lehet fotósom,mivel az nagyon drága.(tényleg röhejesen drága 2-3 órás munkáért elkérne 50-et)mivel bérből és fizetésből élek,ez nekem sok,viszont mivel nálunk is szezon van,túlórám van,annyit megpróbálnék összespórolni.és tartunk 50 főnél...erre tegnap mondja nekem a Gyula,hogy még 4 embert meghívott.családostul,mindenestül.Na az agyam elborult!Én meg mgkérdeztem,h ezt ki fogja kifizetni???a költségvetésünk elég szűkös,mivel amint mondottam,minimál béres vagyok( maszeknál dolgozom)viszont már 400-nál tartunk.Mármint a költségek.tegnap mutatom neki a bevonuló zenét,meg az aláírós zenét,erre azt mondja, ő Billy Idol esküvő fehérben,azt szeretné.Ajánlom mindenkinek hallgassa meg...Na amit tőlem kapott azt nem teszi ablakba..ez olyan mint egy szekta zene,mondom neki,h ez nem esküvőre való,hanem közös öngyilkosságra...ez jut róla eszembe.Szeptemberben jön haza a párom,akkor jelentkezünk az esküvőre.ez eddig ok.a kérdésem,hogy a cd-ket mikor kell vinni,hány cd-t kell vinni,mire kellenek zenék?A bevonulásra, az aláírásnál,oda kell,azt tudom,a homokszórásra is külön kell zene? Most olvastam a várakozós zenéről,az mi? A zenéknek milyen hosszúnak kell lenni?minden zenét külön cd-re kell írni?A hivatalban tudom,h fizetni kell,nálunk 12.000 a díja,az ok,de olvastam az interneten(az egyetlen segítségem,eddig),hogy külön a zene elindításáért is kell fizetni,meg az eggyes ceremóniákért is (pezsgő,gyertya,homok,kinek mi lesz)ha igen annak mennyi a díja?Próbálok mindenen költségen szűkíteni,mivel a nagy részét én fizetem,a ruhákat (nekem a.ród,Gyulának új,menüből is legolcsóbbat kértünk,leves +4 szem.tál,meg a tortánk.Ahhoz is ragaszkodtam,h házi tortánk legyen mivel,tudom,hogy a cukrászdákban ált. porokból(pl. tojáspor) és adalékokból készítik,és ezért ad ki az ember több 10 ezer ft-ot. én viszont ha már kifizetem azt a tortát szeretném,ha igazi tojásból,lisztből,stb. lenne.a fodszásznál,sminkesnél nem vagyok még bejelentkezve,mivel úgy gondolom,h ráérek még.vagy nem?
2014. aug. 18. 07:00
Jó reggelt mindenkinek!Csatlakoznék én is mint (holnap) 27 éves,menyasszony kategóriában amatőr induló.December 12.-én fogok férjhez menni,csak polgári,meg egy kis ebéd aztán ennyi.Lenne egy pár kérdésem,mivel amint mondtam,menyasszonyként kezdő vagyok,ill. mivel a párom Innsbruck-ban él,így természetesen nekem kell mindent szervezni.Végre találok olyan embereket akik megértik,h mennyire stresszes ez az egész.
2014. aug. 17. 18:37
Én is azt hiszem, mindenesetre körüljárjuk a kérdést. abban reménykedtem, hogy itt kapok tippeket, hogy hol vannak jó kölcsönzök vagy éttermek vagy ilyesmi. Végig fogom olvasni majd ezt a fórumot is, hátha találok ilyesmit.
296. f6390e6b9b (válaszként erre: 295. - Gyöngyi)
2014. aug. 17. 18:33
Tök mindegy hogy kínai szerintem.Arra az egy alkalomra tökéletes.Eygébként meg nem kell eladni,hirdessétek meg hogy szalagavatókra kölcsönadjátok!
2014. aug. 17. 18:31

Pesten lakunk, pontosabban Kőbányán.

Ruhákat még nem néztünk, de mintha láttam volna az Ázsia Centerben kínaiaknál. Nem néztem meg, mert még nem volt aktuális. Vagy az gáz...hogy kínai? Akár meg is vehetné és aztán el lehetne adni. Nézzünk köröl a hirdetési oldalakon, érdemes?

2014. aug. 17. 18:28
Én anno körül néztem ruha ügyileg az ismerőseim körében,mert sokan megvették.Amelyik tetszett attól kértem kölcsön 15e ft.-ért.Mégsem került így 150e.-be. csak a ruha.
293. féknyom (válaszként erre: 291. - Főnix01)
2014. aug. 17. 18:21

Ja, ez sokat segíthetne.:) Látatlanban Kuala Lumpurt ajánlom.

Sok boldogságot!

2014. aug. 17. 18:19
gratulálok! :D
291. főnix01 (válaszként erre: 289. - Gyöngyi)
2014. aug. 17. 18:19
Szia! Hova valòsiak vagytok?
2014. aug. 17. 18:03
Sok boldogságot nekik, nektek! :)
2014. aug. 17. 18:02

Az egyik fiam végre megtalálta élete párját, megvolt a múlt héten az eljegyzés. Kezdjük szervezni az esküvőt és arra szeretnélek titeket kérni DRÁGA HOXÁSOK, hogy ha van friss jó tapasztalatotok osszátok meg velem. Nem akarunk elszállni a költségeket illetően, de szeretnénk, hogy szép legyen ez a nap.Én elég kreatív vagyok, a díszítést, a meghívókat és az ajándékokat én fogom csinálni.

Nade! Helyszín? Étterem? Ruha-kölcsönző? Virág?


Mind-mind olyan dolog amit esetleg közületek már jobban tud valaki, mint mi.Kérlek benneteket segítsetek vagy ha rossz tapasztalatototk van egy hellyel kapcsolatban azt is írjátok meg!

Köszönöm: Gyöngyi

288. Ageeca (válaszként erre: 286. - Genlips)
2014. aug. 6. 17:17

Szerintem pont fordítva... Jó kaja, jó zene... Hangulatot a kaja és a zene adja, a szórakoztató program pedig addig jó, míg friss, gyors, és változatos... Ha jó hangú a vőfély, akkor hallani is fogják mit mond, nem csak azt látják csinál valamit a pár, és szevassz....

A programokat sem szabad tulzásba vinni, plána ha elhúzódik a vacsora! :)

287. genlips
2014. júl. 29. 17:40
Ma nagyon aktív voltam a naplómban :)
286. genlips
2014. júl. 29. 17:04

Min múlik a jókedv? Mire emlékszik majd a násznép? Mitől jó egy esküvő?


Szerintem sorrendben:

elegendő alkohol

szórakoztató programok

jó zene

jó étel


Szerintetek?

285. genlips (válaszként erre: 284. - Szeplakisz)
2014. júl. 29. 17:02
Köszönöm! :) Jó tudni!
284. Szeplakisz (válaszként erre: 282. - Genlips)
2014. júl. 29. 16:54
Állítólag régen templomban nem adtak össze májusban emiatt. De már nem így van. Nekünk idén május 2-án volt, és volt még egy pár, akiknek május 24-én. Nem volt probléma az időponttal. (Ráadásul nekünk péntek volt) :)
283. Vivvv
2014. júl. 29. 15:40

A templomira mi nem is öltözünk ki, de a mi papunk olyan mint a "nem írom le mim", csak nem olyan daliás. :))) Tekintve, hogy keresztelővel kötjük egybe, így tartottuk jónak, de amúgy ki lennék akadva ezen. Mi az, hogy azt mondja egy párnak, neki nem kll menyasszonyi fátyol meg semmi?! Nem is neki házasodunk. Na de mindegy, a templomi annyira nem izgat, az csak formaság.


A polgárira sem ervezünk semmi extrát, de az azért szebb lesz. :) Ott az akasztott ki, hogy itt sem a gyertyagyújtás, sem a homoköntés nem szokás. Ha ezt tudom, másik városban rendeztem volna az egészet... A fene sem gondolta hogy ennyire el vannak maradva.

282. genlips
2014. júl. 29. 14:00
Azt mondták nekem, májusban nem házasodunk, mert hogy az Szűz Mária hava. Hallott erről már valaki??
281. genlips
2014. júl. 29. 11:50
Hallott már valaki külföldi esküvőről, hogy a pár kétszer esküszik, külföldön és otthon?
280. genlips (válaszként erre: 279. - Menyasszony)
2014. júl. 29. 11:45

A jútúbon sok minden fent van, best-legjobb, wedding-esküvői, songs-számok, instrumental

pl. [link]

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook