Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010.Kezdő ovisok anyukái beszélgessünk!:) fórum

2010.Kezdő ovisok anyukái beszélgessünk!:) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2011. febr. 3. 09:28

Tegnap vittük a csajokat oviba, éjszaka még köhögnek de nappal nem! Sokat gondolkoztunk mit tegyünk, de úgy láttuk jónak ha nem köhögnek nappal miért ne mehetnének! Amúgy is nagyon vágynak!

Bementünk és erre az összes gyerek köhög, volt aki úgy hogy majd meg fulladt! A páromra néztem kiakadva, miért hozza a szülő ilyen állapotba a gyereket! Tiszta piros volt az arca , (talán hőemelkedés mert gondolom azért lázasan nem hozza a gyereket )sírt, nem akart az oviba lenni!

Szegényt nagyon sajnáltam! És az én lányaimat is hogy ennyi beteg gyerek közé kerültek.

1553. Bun Csilla (válaszként erre: 1552. - SzunyiKa)
2011. jan. 31. 20:35
Szivesen segítek!
1552. SzunyiKa
2011. jan. 31. 11:26

Sziasztok!


Végzős óvodapedagógus hallgató vagyok,és a szakdolgozatomhoz lenne szükségem szülők és/vagy óvónők véleményére.

Egy kérdőívről lenne szó, ami kb 2-5 percet vesz igénybe.

Aki szívesen segítene egy leendő óvónéninek, írjon és küldöm a kérdőívet.

Előre is köszönöm a segítséget!


e-mail: k1k2k3@freemail.hu VAGY szunyi-szunyogh@hotmail.com

1551. Rebecca33
2011. jan. 31. 10:47

Ma ment előszőr oviba két hét után, de már nagyon várta. Szerencsére még semmiről nem maradtunk le, még nincs farsangról semmi hír.

A héten mackóhét lesz, és csütörtökön lesz egy szülőkkel együtt tartott foglalkozás amit már nagyon várunk:)

Jobbulást a kicsiknek!!!

1550. Bun Csilla (válaszként erre: 1548. - Weberkitti)
2011. jan. 31. 07:07
Én se viszem a lányokat, száraz köhögésük van, inkább éjszaka , nappal nem nagyon, de a párom szabin van így van aki vigyázzon rájuk.Én sulizok mától.
1549. trapiti (válaszként erre: 1548. - Weberkitti)
2011. jan. 30. 22:32
Luca sem megy még hétfőn, lehet hogy kedden sem. Csütörtök óta lázas, semmi más tünete nincs, de ez elég makacs. Legalább egy, de inkább két láztalan nap kellene...
2011. jan. 30. 21:49

Én nem biztos, hogy holnap elviszem Lizit oviba. Az éjszakától függ. Tegnap nagyon köhögött, ami most napközben elmúlt. Nem tudom mitől lehetett. Nagyon szárazon köhögött, és a végén hányt is. :(

Az orra is folyik még, de már az se túl vészes.

1547. Bun Csilla (válaszként erre: 1542. - Rebecca33)
2011. jan. 30. 08:48
Nekem van két alkalmi ruhánk amit még sose vettek fel (turiból kaptuk) És az egyikhez koronát veszek mert olyan habos babos ruha így hercegnő lesz Anna, Petra pillangó lesz neki rózsaszín a ruhája és van hozzá szárnyunk is!
1546. trapiti (válaszként erre: 1545. - Weberkitti)
2011. jan. 29. 21:56
Én sem bánom, hogy van kettő, itthon is nagyon szívesen repked benne :)))))))
2011. jan. 29. 21:54
Mondjuk én még nem tudom lesz-e farsang, és ha igen akkor mikor, de ezt nem lehetett otthagyni! :D Ennek a szárnya tépőzáras, így ha zavarja leveheti, és akkor balerina jelmeznek is elmegy! :D
1544. trapiti (válaszként erre: 1543. - Weberkitti)
2011. jan. 29. 21:51

Én a teszveszen vettem egy pillangójelmezt (erdei álltnak kell öltözni a jelmezbálra) és még korábban egy Csingilinget, ebben lesz másnap egész nap, amikor a kedvenc jelmezükben lehetnek :)

A pillangó gyakorlatilag egy tornadresszre van rádolgozva, ami jó mert mindenféle ügyességi játékot terveznek az óvónénik.

2011. jan. 29. 21:46
Mi most este vettük a tescoban egy tavasztündér jelmezt 1100,ért! Nagyon csini, és van varázspálcája is! :D (És tudatos vásárló lévén vettem Lizinek 2000,-ért egy gyönyörű télikabátot 6-7 évesre valót, de simán jó most is rá, olyan boldog vagyok emiatt! :D)
1542. Rebecca33
2011. jan. 29. 20:58

Nálunk nem tudom mi van az oviba, mert már két hete itthon vagyunk és nem mennt. Pedig jól van, csak nagyon megijedtem az influenza miatt. Legközelebb hétfőn viszem.

Ti milyen jelmezt alkalmaztok? Vásárolt, előre elkészített, vagy esetleg ti varrtok valamit neki? Ötletek???

2011. jan. 28. 07:59
Ma nem mentünk oviba, mindkét lány köhög! Inkább itthon pihenünk!
2011. jan. 27. 21:51

Nem ide tartozó téma.

De én olyan büszke vagyok a pici fiamra.

Képzeljétek el eddig irtózott tőle hogy kitörölje a fenekét.

És ma megtört a jég.

Kétszer is volt nagy dolga,de mind a kétszer egyedül törölte ki.

Biztos valamelyik óvónéni beszélte rá.

Igaz én tegnap mondtam neki szülői után hogy már neki kell kitörölni mert az oviba se segítenek már de biztos valaki megmutatta neki hogy kell.

Nekem még megmutatni se engedte.

Olyan kis aranyos volt.

Fél tekercs wc-papír ment el a két wc-zés alkalmával.

De ő is nagyon büszke volt magára.

2011. jan. 27. 15:29

Mindenhol most volt szülői? Gondolom akkor nálunk is várható hamarosan... :D


Lizikém 3. napja boldogan megy be a csoportba! :D Ez olyan jó!!!

1538. mandy
2011. jan. 27. 15:27

A mi szülőink megint 2 órán át tartott, huhhh.

Hozzáteszem, hogy ha csak eldarálták volna a lényeget, fele ennyi idő lehetett volna, de meséltek kis történeteket, hogy hogyan zajlott a beszoktatás, hogy telik egy napjuk, meg ilyenek.

Meg sok idő ment el a nagycsoportosok ballagásának megbeszélésével...mert hogy nálunk a csoport fele pici, a másik fele nagycsoportos.

Farsang nálunk is lesz, 16-án, lesz beöltözés, sütit nem kell vinni, megveszik a csoportpénzből :)

1537. trapiti (válaszként erre: 1535. - Bun Csilla)
2011. jan. 27. 15:11

Agresszió? Oké, hogy néha előfordul, hogy így próbálják elrendezni a dolgokat egymás között, de hogy ez csoport szinten probléma legyen... Szerencsére nálunk sincs ebből gond, nincs a csoportban különösebben agresszív gyerek, az egyszeri eseteket meg nagyon jól kezelik az óvónénik. Sajnos manapság sok gyerek agresszív, sok olyasmi éri őket, aminek nincs jó hatása egy gyerekre sem, a szülők meg nem tudnak vagy nem akarnak ellene tenni.


Farsang: nálunk is lesz, de jelmezverseny szerencsére nem, csak beöltözés. A farsang hetében minden napra jut valami érdekes program: hétfőn kézműveskedés, álarc készítés, kedden pizsiparty párnacsata stb., szerdán apa-anya ruháiba öltöznek be, csütörtökön van szülőkkel együtt délután a jelmezbál, valamilyen erdei állatnak kell(ene) beöltözni, nem kötelező csak akinek kedve van. Pénteken pedig a kedevenc jelmezek napja, aznap egész nap jelmezben lehetnek a gyerekek az oviban, ez lehet az előző napi is de ha valaki akarja, lehet más is.

Luca pillangó lesz a jelmezbálon (olyan kell amiben jól tudnak mozogni mert a tornateremben leszünk és mindenféle mozgásos játékok lesznek), másnapra pedig felveszi a Csingiling jelmezét :)

Azt mondták, örülnének, ha a szülők is legalább egy álarc erejéig belebújnának egy-egy állat "bőrébe" és együtt vennénk részt a gyerekekkel a sportjátékokban :)

Egész hétre viszünk sütit, ivólevet, pogácsát, gyümölcsöt, ezeket szépen elosztva fogják megkapni, így egész héten mindig jut majd valami finomság a szokásos menü mellé :)

2011. jan. 27. 13:38

Nálunk is meg volt a szülői.

Hál istennek a mi csoportunkban nincs agresszió,persze kisebb összetűzések vannak de verekedés egyáltalán nincs.

Feles a csoport vagyis fiúk-lányok majdnem ugyan annyian vannak.

Képzeljétek még most is jönnek hozzánk.Van aki csak májusba tölti majd a hármat és most kezdi majd az ovit.

Asszem azokkal megszenvednek majd rendesen.

Nálunk is lesz farsang várják a sütit és az üdítőt,nálunk tombola is lesz abba is lehet kis ajándékot bevinni.

Nem tudom fiam beöltözik e.Minden beöltöző ugyan azt kapja nálunk nincs külön rangsor.De ekkora gyerekeknek szerintem még nem is hiányzik a versengés.

2011. jan. 27. 11:44
Tegnap a szülőin főképp az agresszióról volt szó! hiába kis pici gyerkőcök, nagyon sok gyerek rúg csíp, lökdös. megbeszéltük a szüneteket, és a farsangot! Először úgy volt hogy nem öltözünk be mivel kicsik, (minisek) de a szülők kérésére mégis lesz jelmez! Igaz minden szülőt arra kértünk hogy szolidan ne legyen túl kirívó, vagy ijesztő.Így is még sok gyerek sírva kezdi a reggel és nem hiányzik hogy még ott is féljen valakitől! Lehet vinni sütit, fánkot, innivalót! Valószínű fánkot sütök, meg muffint azt minden gyerek imádja!
1534. mandy (válaszként erre: 1533. - Kriszti020)
2011. jan. 26. 15:39

Hú ezt nem tudom.

De van itt egy Ájrin nevű csajszi, Őt kérdezd.

Nekem is voltak hasonló gondjaim, Őt ajánlották, és szuper választ kaptam, nagyon ért a 'kismama-joghoz' :)

2011. jan. 26. 15:17

Lányok segítsetek egy kicsit légyszi.

Ha nem volt munkád úgy mentél el szülni.Vagyis gyest kaptál három évig.

Ha lejár utána meddig vagy a tb-nél biztosítva?

Még februárba kapok valamennyi gyest de nem teljes összeget.Abból még levonják a tb járulékot és még biztosítva vagyok?

Sajnos még nem találtam munkát.

1532. Mona..
2011. jan. 26. 15:17
Nálunk nyílt nap van a héten :)
1531. trapiti
2011. jan. 26. 15:14
Akkor ez országos :)))))))
2011. jan. 26. 15:12
Nálunk is ma lesz szülői 5kor.
1529. trapiti (válaszként erre: 1527. - Bun Csilla)
2011. jan. 26. 14:48
Nálunk is ma lesz fél ötkor :)
1528. mandy (válaszként erre: 1527. - Bun Csilla)
2011. jan. 26. 14:45
Nálunk is ma lesz szülői, csak fél órával később kezdődik :)
2011. jan. 26. 12:01
Nagy pelyhekben esik a hó, délután szánkóval megyek a csajokért, fél 5-től szülői lesz!
1526. mandy (válaszként erre: 1525. - Rebecca33)
2011. jan. 24. 17:09

Nálunk is ébresztik őket...vagyis hát nem direktbe az óvónők ébresztenek, hanem a hamarabb ébredőket csak 3/4 3ig csitítgatják, hogy hadd aludjon a többi, utána viszont nem, mehetnek játszani, és erre felébred a többi is.

Én mondjuk nagyon nem bánom az ébresztést, mert így is nehezen megy az esti elalvás, ha tovább aludna, nyilván még nehezebben menne.

1525. Rebecca33 (válaszként erre: 1523. - Trapiti)
2011. jan. 24. 16:42

Nálunk sajnos felébresztik őket, pedig mikor megyek értük van aki még aludna.

Lányom itthon egytől háromig fél négyig alszik.

Nagyon jó alvókája van:))))

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook