Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010.Kezdő ovisok anyukái beszélgessünk!:) fórum

2010.Kezdő ovisok anyukái beszélgessünk!:) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. szept. 26. 15:41
Csajok! Petra névnapjára mamától rollert kapna, de nem tudjuk melyiket vegyük 3 vagy két kerekűt? Köszi
1673. mandy
2011. szept. 23. 16:19
Mivel én nem vagyok valami nagy sütemény-bajnok, mi csak bolti 'sütit' vittünk (ha jól emlékszem pilóta keksz meg vaníliás karika - az óvónők adták ezt a tippet, mert hogy azt minden gyerek szereti) :)
1672. trapiti (válaszként erre: 1674. - Bun Csilla)
2011. szept. 22. 13:58

A pogi talán azért jó, mert nem minden gyerek annyira édesszájú.

Emellett örülnek ha viszünk gyümilét, általban őszibarackot szoktam, vagy almalét, azt a legtöbb gyerek szereti.

2011. szept. 21. 14:40

Jobbulást a betegeknek!

Lekopogom még nálunk simán megy az ovi, nincs betegség.

Holnap megyünk a kardiológiára mert Annának születéskor szívzöreje volt és viszem kontrollra.

1670. trapiti
2011. szept. 20. 16:34

Sziasztok!

Mi a Robomunyllal úgy néz ki időben kezdtük a felkészülést, augusztus óta jár Luca, de még nem volt náthás, pedig a fél csoportnak lóg az orra.

Ma viszont haza kellett hoznom, mert hányt, fáj a hasa. Vmi vírusos járvány, ma Ő volt a 4. gyerek aki kidőlt, de már tegnap is voltak ketten. Gondolom Calici vagy valami hasonló vírus, a Rotát nem szokta elkapni mert be van oltva...

1669. mandy (válaszként erre: 1668. - Rebecca33)
2011. szept. 20. 15:45

Ne is mondd!

Egész augusztusban adtam Neki(k) az immunerősítőt, erre két napja járt oviba, és már taknyosodott (pedig akkor éppen 35 fok volt, úgyhogy a 'sima' megfázás kizárva)

1668. Rebecca33 (válaszként erre: 1667. - Mandy)
2011. szept. 20. 14:22

Igaza van. Biztos jobb volt a Balaton:)

Szegényke, de aranyos:)))

Mi úszni járunk, ma van a második alakalom. Kíváncsi vagyok hogy megy majd neki ma, mert az első alkalommal igencsak félénk volt az elején és mire belejött volna már vége is volt.

Már előre rettegek a taknyos időszaktól...

1667. mandy
2011. szept. 20. 12:11

Sziasztok :)


Nálunk bőgés volt ovikezdéskor, tavaly úgy örültem, hogy ezt megúsztuk, hát most középsősként bepótolta a dolgot :(

A pénteki volt az első nap, hogy nem bőgött reggel.

Minden reggel elmondta, hogy nem akar oviba menni, menjünk inkább vissza a Balatonra :-/

1666. Rebecca33 (válaszként erre: 1665. - Bun Csilla)
2011. szept. 19. 12:58

Szia.

Úgy látom eléggé kihalt ez a fórum. Jó hogy jelentkeztél.

Nálunk is zajlik az élet. Szerencsére az oviszeretet megmaradt, és a nyári szünet után is nagyon lelkesen jár oviba.

Még májusban megállapított nála az ovis doktornő egy alsóháti skoliózist, amiért gyógytornára kell járjon. Igaz szakdoki szerint nincs gond a gerincével, de jár tornára, és úszni. Kissé rámijesztettek az ovodában, de szerencsére csak túlreagálásról van szó.

2011. szept. 14. 10:21

Sziasztok mi újság veletek???

Mi jól elvagyunk, Ancsinál volt pár reggel kis pityergés de olyankor Petra vigasztalta hol mosolyogva hol ő is pityergett. A héten már nem volt ilyen gond. Ma szülői lesz, kíváncsi vagyok valami újat mondanak.e.

1664. mandy
2011. aug. 1. 19:10

Sziasztok :)


Én Immunotrofinát adtam Bálintnak tavaly a nyár végén, és elég kevészszer volt beteg (persze azt, hogy emiatt, vagy simán csak mázlink volt, ezt nem tudhatom), úgyhogy most is vettem egy üveggel Neki.

Egy másikkal pedig a hugának, mert most kezdi majd a bölcsit.


Nesze nekem. Alig hevertem ki, hogy Bálint ovis lett, most kezdhetem az egész beszoktatás-elválást Lilivel :-/

1663. trapiti (válaszként erre: 1661. - Kriszti020)
2011. aug. 1. 17:30

íze nem különösebben van, simán megissza a lányom is.

Mellékhatása nálunk olyasmi mint egy kezdődő influenza, lázat nem okoz, de egy-két napig nyűgösebb, kis izmfájdalom lehet, mert mondogatja hogy fáj a lába stb. Két nap alatt elmúlik és a második-harmadik heti adagnál már szinte semmi nincsen.

1662. Bun Csilla (válaszként erre: 1661. - Kriszti020)
2011. aug. 1. 13:55
Én a port vettem, bekevertem reggel egy kis szörpbe simán megitták, amúgy éhgyomorra kell. íze biztos jó mert simán megitták, mellékhatása nekünk nem volt. A szomszéd kisfiú mindig belázasodott tőle, ők nem használták utána.
2011. júl. 25. 16:16

Lányok most bogarat ültettetek a fejembe ezzel a Ribomunylt gyógyszerrel.Lehet hogy augusztusban kipróbálom.

Mire számítsak?Íze?Mellékhatások?

Elég sokat beteg télen a manóm és valami nagyon kellene.

Ha ez beválna akkor adnám neki télen kúra szerűen.

1660. trapiti (válaszként erre: 1659. - Bun Csilla)
2011. júl. 22. 17:01

A Ribomunylt én augusztusban tervezem elkezdeni, de csak az utolsó héten, mert elég nyűgös szokott lenni a lánykám az első kúra alatt, és a nyaralást nem akarom elrontani ezzel.

Nálunk annyira bevált, hogy tulajdonképpen az oviváltás ill. utána a csoportösszevonás sem viselte meg különösebben.


Még egy hetet az ügyeletes oviba fog menni, sajnos munka mellett nem megoldható a 6 hét szabadság, a 3 hónap még kevésbé...

2011. júl. 22. 16:21

Sziasztok!

Én adtam nekik míg nem voltak ovisok a csajok a bérest cebionnal , így 10 csepp béres 10 csepp c vitamin.

Ovi előtt én a Ribomunylt adtam nagyon jó volt!

A csajok sokat beszélnek az oviról, igaz már jún. óta nem járnak, mivel összevont csoport volt én nem vittem őket most is szept. 1-én kezdik mert addig ismételten egy csoport működik.

Amúgy most jöttünk haza a Balcsiról, a héten a környéken jövünk megyünk, jövőhéten anyukámnál lesznek míg én és a párom megyünk kicsit a Mátrába. Próbálunk jó kis programokat találni!A héten volt Fürdő, legókiállítás, 3 játszótér, na meg itthol amit csak lehet. Most ismerkedünk a társasjátékkal és a kártyával, nagyon szeretik a színre színt.

1658. trapiti (válaszként erre: 1657. - Kriszti020)
2011. júl. 22. 15:09

Szia!


Én egy darabig próbálkoztam a Béres cseppel, semmilyen hatását nem vettem észre.

A C-vitamin bármelyik formában jó, akár a gyerekeknek való akár a felnőtt rágótabletta, akár a csepp.


Ami nálunk ért valamit, az a Imunit Multivitamin és a Béta-glükán együtt, illetve a Ribomunyl, de ez receptköteles.


Más tekintetben nem nagyon készülünk, még nyáron megy a manóm egy hetet auguasztus 8-tól, aztán augusztus 24-től indul a rendes ovi.

2011. júl. 22. 14:50

Sziasztok csajok

Kinek hogy telik a nyár?

Lassan megint kezdődik az ovi.Tavalyról tapasztaltabb lettem így jövőhét elején elkezdem adni a manómnak a béres cseppet.Azt szeretném kérdezni ki hogy adta vagy adja az övének?Három és fél éves az enyém.A c-vitamint hogy adjam be neki.Eddig csak szirupot szedett tablettát még nem.

Gondoltam rá hogy veszek béres c-vitamin rágótablettát amit a gyerekeknek találtak ki.Az jó a bérescsepp mellé?

És ha kétszer adok neki bérescseppet akkor c-vitamint is kétszer kell adnom?

Segítsetek?

De írhatunk ötleteket is ki hogy készül az ovira?Nem sokára kezdődik.

Pusz nektek és szép nyarat.

1656. mandy
2011. jún. 10. 08:18

Nálunk ugye vegyes csoport van, 13 gyerek (a csoport fele) iskolába megy, ők vettek nagyobb ajándékot az óvónéniknek, a kicsik csak 1-1 szál virágot adtak át.

Viszont én vettem desszertet mindhárom óvónéninknek (illetve 2 óvónéni + a dadus), és ami a legnagyobb meglepetés volt, hogy megtanítottam Bálintnak egy versikét, ezt is elmondta Nekik, mikor odaadta a csokit. Volt meghatódás :)

De megérdemelték, maximálisan meg vagyok velük elégedve és nagyon hálás vagyok Nekik azért, ahogy a gyerekkel bánnak.


(levideóztam Bálintot, ahogy mondja a verset, a naplómban van, ha valaki megnézné ;-) )

1655. Bun Csilla (válaszként erre: 1654. - Kriszti020)
2011. jún. 8. 20:59
Én vittem , amúgy vasárnap volt pedagógus nap, és mi akkor vittünk! A csoport pedig közösen vett egy csomagot nekik!
2011. jún. 8. 19:01

sziasztok lányok

ti adtok virágok év végén az óvónéniknek akiktől elbúcsúztok egyénileg?

azon gondolkodtam hogy illene nekik adni mert olyan aranyosak és kedvesek voltak egész évben.meg gondoltam rá hogy utolsó napra sütök egy kis sütit a lúrkóknak is.

1653. mandy (válaszként erre: 1650. - Bun Csilla)
2011. máj. 5. 14:01
Igen, nálunk is itthoni videózás lesz :)
1652. mandy
2011. máj. 5. 14:01

Megvolt :)

Nem írom le, szinte ugyanez volt, mint Nálatok, Trapiti. Csak nem linzer volt, hanem keksz, és nem karkötő volt, hanem egy kis szív alakú kerámia ékszer(?)tartó, amit nyilván nem Bálint formázott meg, viszont Ő festette :)

Annyira el voltam varázsolva, hogy bár vittem fényképezőt, eszembe se jutott, bevallom őszintén. A végén az óvónő mondta, hogy szívesen lefotóz minket :)

1651. trapiti (válaszként erre: 1649. - Mandy)
2011. máj. 4. 19:42
:) Nálunk múlt pénteken volt, ugyanígy kb. negyed üránként mentünk, minden gyerek a saját anyukáját köszöntötte. Megterítettek szépen a babaszobában, a "menü" saját készítésű lekváros linzer volt és tea. Leültünk, az egyik óvónéni odajött, segített elmondani a köszöntőt ha kellett. Az "Orgona ága..."-t énekelte Luca és két verset is mondott. Mivel vegyes csoport, tanultak hosszabb és rövidebb verset is, mindenki azt mondta, amelyik tetszett neki, és amelyiket szépen tudta :) Utána sütiztünk, teáztunk és Luca nagyon-nagyon büszke volt hogy megvendégelhetett. Kaptam virágot, egy gyöngybőlk fűzött karkötőt dobozban, és egy rajzot "Anyukám" címmel. :) Fényképezőt nem vittem, mert Luca nem nagyon szereti ha fotózom és nem akartam a hangulatot ezzel elrontani. Annyira szép és megható volt az egész...
1650. Bun Csilla (válaszként erre: 1649. - Mandy)
2011. máj. 4. 18:19
Én itthon felvettem őket videóra, biztos otthon is egyfolytába fújni fogja a verset! De amúgy nálunk szivesen fotóznak az óvónők, vidd bátran!
1649. mandy (válaszként erre: 1648. - Trapiti)
2011. máj. 4. 08:38

Már megvolt?

Mesélj! :)


Főleg az érdekelne, hogy Te vittél fényképezőt?

Annyira vinnék, de nem tudom, megkérhetem-e az óvónőt, hogy fotózzon. Mert én nyilván nem tudok úgy, hogy a gyerek nekem mondja a versét.

De meg szeretném örökíteni, szóval tök tanácstalan vagyok :-/

1648. trapiti (válaszként erre: 1644. - Mandy)
2011. máj. 3. 20:58
Nálunk is így volt, és szerintem nagyon jó volt így :)
1647. mandy (válaszként erre: 1646. - Bun Csilla)
2011. máj. 3. 20:19

De jó, megnéztem. Nagyon aranyos :))))


A verset már én is hallottam, Bálint itt mondogatta (én meg még attól féltem, nem tudja megtanulni csütörtökig, mert a múlt héten itthon volt) :)

De az ajándékot nyilván csak csütörtökön látom meg.

2011. máj. 3. 18:47
Teszek fel képet a naplómba!
2011. máj. 3. 18:45

Nálunk pénteken volt, minden gyerek mikor az anyukája ment érte elmondta a kis verset átadta a virágot és a kézzel festett kis ajándékot!

A lányok még ha hazamentünk is elmondták többször így videóra is fel tudtam venni!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook