Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010.Kezdő ovisok anyukái beszélgessünk!:) fórum

2010.Kezdő ovisok anyukái beszélgessünk!:) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
1434. pmjudit (válaszként erre: 1433. - Mandy)
2010. dec. 16. 11:35
Sajnos nem - a Tescoban vettük 8200Ft volt, de a garázsban tároljuk, így megnézni sem tudom:))))
1433. mandy (válaszként erre: 1432. - Pmjudit)
2010. dec. 16. 11:02

Mi is a Wader parkolóházakat nézegettük.

Melyik fajtát vettétek meg végül?

Tudsz nekem linkelni? :)

1432. pmjudit
2010. dec. 15. 14:02

Szabi ajándékai:

Anna, Peti ,Gergő könyv, távirányaítós daru, villogó, kihúzható létrás tűzoltóautó, Ismerjük meg játszva...a vadállatokat kirakó, kocka kirakó - természetesen munkagépes, Kisvakond DVD és mesekönyv, barkácskészlet, Wader parkolóház és szerelőműhely.

1431. mandy
2010. dec. 15. 12:34

Úgy látom máshol is hasonló vágyak vannak, mint nálunk. Nálunk is lesz fa vonat szett és porszívó (Bálintnak), póni és babaház bútorokkal (Lilinek) és Play Doh gyurmaszett.


Lucának utólag is boldog névnapot :)

1430. trapiti (válaszként erre: 1429. - Rebecca33)
2010. dec. 15. 07:17

Szia!

Többfélét lehet kapni, mi a Hello Kitty állványos mikrofont vettük, több helyen kaható, én a neten rendeltem, ha rákeresel, kidobja a lehetőségeket.

Luca is azért kapja, mert nagyon szeret énekelni :)

Szerintem inkább nagyobb ovis-kisiskolás korosztáynak való (100-110 cm magas az állványa, Lucának már épp jó lesz, de Ő magasnak számít a 104 centijével...)

1429. Rebecca33 (válaszként erre: 1425. - Trapiti)
2010. dec. 15. 01:24
trapiti, a mikrofon állvánnyal az milyen? Hol vettétek? Nagyon szeret kislányom énekelni, mindig szerepel, gondolom még örülne neki.....
1428. Rebecca33 (válaszként erre: 1423. - Sicike)
2010. dec. 15. 01:23

Én eddig neki pegs kirakót vettem neki és egy mini pónit. Anyuéktól kap egy pénztárgépet. Anyóséktól doktoros táskát. Öcséméktől meglepi:)


Sajnálom hogy betegek vagytok.

Nálatok általános állapot az orrfolyás, ami a doktor szerint természetes állapot.

Ma az oviban az egyetlen gyerek a kislányom volt aki "egészséges", mert neki "csak az orra folyt, a többiek meg köhögnek:(

Pénteken lesz az ovis karácsony, utánna nem viszem csak jovőre legközelebb, mert itthon leszek vele kb január 4-ig.

1427. trapiti (válaszként erre: 1426. - Bun Csilla)
2010. dec. 14. 09:39
Köszi :)
1426. Bun Csilla (válaszként erre: 1425. - Trapiti)
2010. dec. 14. 08:07
Boldog névnapot Lucának!
1425. trapiti (válaszként erre: 1423. - Sicike)
2010. dec. 13. 19:41

Karácsonyra gyurmázószerszámok, mikrofon állvánnyal, kiskonyhába teáskészlet, LÜK készlet, puzzle, gömbpuzzle, mágneses kirakó, Zimgo Bingo társas, mesekönyv.

Szüleimtöl porszívót fog kapni, a másik Nagymamától a tv-ben reklámozott interaktív bernáthegyit, aminek nem nagyon örülök de nem tudom megakadályozni.


Ma névnapra Bogyó és Babóca könyv.

1424. Bun Csilla (válaszként erre: 1423. - Sicike)
2010. dec. 13. 18:16

Csúszda, póniló, baba játékszett (hordozó, hinta, babakocsi, utazóágy) Anna és Peti könyv karácsonyra

Jan. 8-án lesz a szülinap akkor micimackós függöny, spongabob ágynemű, tüske2 építő, fürdőkádba horgászfelszerelés

A nagylánynak cd-s rádiót vettünk, és egy Geronimo Stilton könyvet.

A páromnak könyvet vettem és egy új futócipőt!

Én kértem egy új turmixgépet és egy sapit!

1423. Sicike
2010. dec. 13. 17:00

Ajándék.

Ti mit vesztek?Vettetek?

Mi fa vasutat,szintetizátort,meg még valamit,mert jan.3.-án meg születésnapja lesz a kincsemnek.

Szerencsés,összecsúsznak neki az ünnepek,ajándék hegyekben részesül.

1422. Sicike
2010. dec. 13. 16:55

Sziasztok!

Drágám péntek éjjel mindent összehányt,ennyire még sosem volt oda.Akkor nagyon megijedtünk.Kúpot adtunk neki,Dedalonettát.

Aztán lekopogom,szombat óta semmi baja.Akkor éjjel minden kijött belőle és kész.

Viszont én és apa tegnap ágynak estünk,felváltva jártunk a mellék helységre.

Mi nem viseljük olyan jól,sajna.

Így most a felállás:a 2 gyerkőc jól van,mi ketten felnőttek dögrováson.

Borzasztó.

De ma küldtem oviba,este felhívtam a dokit,azt mondta ha nem hány,nem megy a hasa mehet.

Így ma az ovis karácsonyi képeket is átvehettük.

1421. mandy
2010. dec. 13. 11:12

Már lassan másfél hete itthon vagyunk.

Elvileg szerdán már mehet Bálint, de nem hinném, hogy küldöm, mert még mindig köhög :(

Nagyon nem jött jókor - persze egy betegség sosem jön jókor -, még szinte semmit nem vettünk karácsonyra, mert ezeket általában én intézem, de most itthon lábadozunk...

1420. trapiti (válaszként erre: 1419. - Sicike)
2010. dec. 8. 19:40

Hát, én most megbeszéltem bent, hogy viszek külön szappant. Vettünk ma a dm-ben hercegnös adagolót, hogy kedvet csináljak hozzá, kiöntöttem belöle a rózsaszín csillogós trutyit és a fürdetöjéböl tettem bele, amit biztosan bír a böre.

Egyébként egész pici baba korában volt csak ilyen gondunk, akkor a Gabi fürdetövel, azóta semmi, csak most az oviban...

1419. Sicike (válaszként erre: 1417. - Trapiti)
2010. dec. 8. 19:07

Mi ugyanígy vagyunk,csak: a törölközővel.

Azaz:én sensitive mosószerrel és öblítővel mosok,a törölközőt pontosan és az én drágám mikor fogmosás után megtörli a száját az oviba,akkor piros a szája széle kipirosodik,mert sz.tem ott nem sensitive-vel mosnak,amit az ovi biztosít.Már gondoltam h. viszek itthonról,amit én mosok,de egységes.... :(

1418. pmjudit (válaszként erre: 1417. - Trapiti)
2010. dec. 8. 16:57
Eszter is így volt az oviban - egészen egyszerűen nem törölte egészen szárazra.
1417. trapiti
2010. dec. 8. 14:13

Sziasztok!


Nálunk is kezd Luca köhögni, egyelöre még csak kicsit, remélem nem lesz komolyabb...


Ma megy az oviba a doktornéni, kértem hogy mutassák meg neki a kezét. Gyanakszom, hogy a folyékony szappan lehet a ludas. Itthon fürdéshez panthenolos babafürdetöt, kézmosáshoz bioszappant használunk, és figyelek rá hogy rendesen leöblítse, megtörölje. AZ oviban falra szerelt adagoló van, amiböl a gyerekek rengeteget nyomnak, és egyedül mosnak kezet, nem hiszem hogy rendesen leöblíti... Tegnap bekentem Fenistil kenöccsel, mára szebb lett, de egyébként hét végére már véresre sebesedett :(

1416. mandy
2010. dec. 8. 13:14

Rebecca a pirosodás a száj körül valószínüleg tényleg azért van, mert nyalja a száját, a szél meg kifújja. Nekünk is előfordul. Kenem...de az igazi megoldás az (lenne), ha sikerülne leszoktatni a száj-nyalogatásról :-/


Csajok, nekünk is megvan az első komolyabb betegségünk. Tulajdonképpen nem panaszkodhatom, mert szeptember 3 (amióta ovisok lettünk) óta nem volt semmi. Eddig.

Most is csak egy kis náthával indult, de ráment a fülére, fájlalja és lázas. Úgyhogy ezen a héten nincs ovi :-/

1415. Rebecca33 (válaszként erre: 1414. - Trapiti)
2010. dec. 6. 14:02

Tényleg nem tudom

És szerintetek normális hogy állandóan folyok az orra?

Nem tudom mit csináljak, elvigyem egy magándokihoz? Az talán jobban kivizsgálja, mert a mi orvosunk azt mondja ez az ovival jár. De könyörgöm egész télen? Nem gyógyul meg soha?

1414. trapiti (válaszként erre: 1413. - Rebecca33)
2010. dec. 5. 10:59

Lehet valami allergia is, más az ovis koszt mint az otthoni, meg kell szokni.

(Igaz az én lányom ugyanitt volt bölcsis is, ugyanaz a konyha, mégis más kicsit az étel amit kapnak, már teljesen ugyanolyan, mint a felnötteké.)


Lucánál gyanakszom arra, hogy nem mossa le rendesen a folyékony szappant a kezéröl (ha itthon egyedül intézi, akkor is szappanos marad) és nem is törli szárazra.


Ráadásul a ekcémás, vagy hasonló börtünetek nagyon nagy részében lelk okok is vannak a háttérben, gondolom egy ovikezdés mellett sokkal könnyebben jönnek ki az ilyen foltok, kiütések...

1413. Rebecca33 (válaszként erre: 1412. - Trapiti)
2010. dec. 5. 07:58

Én is körömvirággal kenem. Itthon javul és az oviban kiujjul neki:(

Ki tudja mit csinálnak ott, vagy lehet valami allergia?

1412. trapiti (válaszként erre: 1411. - Rebecca33)
2010. dec. 3. 22:18

Szia!

Nálunk Luca bal kisujján van egy ilyen folt, hét közben ha megy oviba rosszabb, még ki is sebesedik, hétvégén javul. Kenem krömvirággal + vittem be az oviba is kenöcsöt, de nem tudni mitöl lehet...

1411. Rebecca33
2010. dec. 3. 20:55

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de kislányom megy egy nap oviba és máris kijön a szájára, azaz inkább a környékére piros folt. Ami mára már nagyon nagy lett, kb ujjlenyomatnyi, és vörös neki és száraz. Amolyan ekcéma szerűség, ami ugye lehet szárazság is, kipirosodás, mondjuk attól hogy nyalja a száját és kifujja a szél.

Esetleg náltok volt már ilyen? Mitől lehet ez?

1410. Rebecca33 (válaszként erre: 1402. - Bun Csilla)
2010. dec. 3. 20:53

SZiasztok.

Én azért nem tudok jönni gyakran, mert elkezdtem a melót, éssokszor vagyok hulla estére.

Nálunk az oviban ma volt a mikulás, de sajnos nem tudtam elmenni,mert ma is dolgoztam és szabira senkit nem engedtek. Apa vitte és ő volt vele. Ráadásul a fényképező is most romlott el, csak pár képet tudtak csinálni.

Karácsonyra én már vettem neki egy Pegs mozaik kirakót, és egy kis játék pónit. Mellé kap még egy két könyvet.

1409. mandy
2010. dec. 2. 17:30

Hihetetlen, hogy már jön a Télapó

(a mi ovinkba is hétfőn jön). De nem baj, jöjjön csak, aztán Karácsony....aztán jöjjön a tavasz.

Annyira utálom ezt a hideget, a sok öltözködést.

El se tudom képzelni, az óvónők hogy boldogulnak ketten minden nap a 26 gyerek öltöztetésével...én csak kettőt öltöztetek, de a víz folyik mindenemről mire megvagyunk :)


Ajándék: nálunk is favonat, gyurma (nem sima, hanem Play-Doh gyurmaszett) és rajzolótábla lesz. Ez a terv, aztán még meglátjuk, mi lesz belőle...

1408. Sicike
2010. dec. 2. 12:11
Hjajj.Nálunk is hétfőn lesz a Mikulás ünnepély az oviba,de nem tom' eljutunk-e.2 napja megint itthon vagyunk,3 napja nem alszunk,egész nap,egész éjjel üvöltve sír a drágám,annyira fáj a torka.Tegnap voltunk dokinál,kaptunk gyógyikat.De ovinéni már hétfőn rázta a fejét,hogy nem akarjuk vinni oviba,mert már hétfőn mondta fáj a szája,alig tudja nyitni.Hát a torkától.Kedden ezért vittük,de már akkor alig evett egész nap.Mire ovinéni azt mondta,azért mert fáj a szája nem kell otthon fogni.Ekkor már langyos volt a feje,mikor mentünk érte.Hát, a torka oltárian be van gyulladva,kap rá antibiotikumot,fájdalomcsillapítót,és zsibbasztó rázókeveréket.Éreztem én már hétfőn,hogy beteg lesz.Nagyon elült.
1407. trapiti
2010. dec. 2. 12:05

Sziasztok!


Mi is kezdünk már egészen rutinos ovisok lenni :) Nálunk hétfőn jön az oviba a Mikulás.

A lányom néhány napja mondogatja, hogy neki bizony teherautót fog hozni... még nem tudom, pontosan mire gondol, de nyomook, mert szerintem az oviban lehet valakinek olyan ami tetszene neki... a Mikulás megpróbálja a lehetetlent :)


Karácsonyra a nagyobb ajándék valószínűleg favasút és egy állványos mikrofon lesz, ami mindenféle vicces efekteket csinála hanggal (nagyon szeret énekelni). Emelett LÜK készlet, könyvek, gyurmázáshoz szerszámok, valami gyöngyfűzőt is szeretnék még.

2010. dec. 2. 09:05

Hétfőn megyünk az oviba mikulásünnepségre, a lányok már nagyon várják.

Szétnéztünk, és itt nálunk sok program lesz a gyerkőcöknek hétvégén, lesz nosztalgia villamos mikulással és krampusszal, oda szeretnénk elmenni, és különböző bevásárló központokban is mikulás vár, fellépők,zene stb..

Itthon a párom beöltözik, a nagylány pedig a krampusz! Tavaly nagyon jól sikerült, kiváncsi vagyok most vajon megismerik -e őket, ráadásul vendégeink jönnek, így nem lesz feltünő hogy eltünik apa és a tesó!

Nálatok hogy zajlik a mikulás???

2010. dec. 2. 08:59
TI MIT VESZTEK, VETTETEK A GYERKŐCÖKNEK KARÁCSONYRA?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook