Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2008 Májusi Babák fórum

2008 Májusi Babák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
87. ice kuszi (válaszként erre: 86. - F8b9e782de)
2009. szept. 1. 16:26

Nálunk nem vált be az együtt alvás! Nelli nem hajlandó a mi ágyunkban aludni, pedig mikor még éjjel szopizott, jobban örültem volna neki, ha nem kell átmenni a másik szobába. Ha leteszem az ágyunkra, kimegy az álom a szeméből, és játszani kezd. Múltkor is fent volt éjjel, és áthoztam, de nem is akart ott lefeküdni. Egy darabig mászott az ágyon keresztül rajtunk, majd lemászott és ment a motorjáért-hajnali 5-kor! Ez volt az utolsó próbálkozásom! Az ő ágyában szinte azonnal elalszik mindig!

8 fogacskánk van, az utolsó pont egy évesen bújt ki. Már majdnem négy hónapja, hogy nem jött új nekünk sem!

Melyik nap mentek szurira? Mi holnap!:-(

2009. aug. 31. 06:56

Mi általában 2 havonta járunk tanácsadásra.Akkor megmérik,megnézi.Régebben elvittem havonta,de most már ritkábban megyünk.Mióta itt lakunk a védőnőmnél nem is voltunk,mondjuk régebben sem jártam kifejezetten a védőnőhöz.A háziorvosommal elégedett vagyok,így tanácsadásra vittem.

Nekünk se volt mérleg,se légzésfigyelő.Ott aludt velünk,így arra nem is volt szükség.Neked külön alszik Nelli?

Mennyi fogacskátok van már?Nekünk 7,de olyan nehezen akarnak neki jönni.

2009. aug. 29. 11:43

Nálunk pont fordítva van a rágás dolog! Nelli nagyon szeret rágni. Legtöbbször, ha a kezébe adok pl. rántott husit, megrágja, majd kiköpi! A gyümölcsöt és a virslit is harapja, ezeket lenyeli egy darabig, csak akkor köpi ki, ha már nem kell neki.

És tanácsadásra milyen gyakran mentek? Mert mi csak akkor, ha oltásra megyünk, vagy a kiskönyvbe kell beírni (ez legközelebb két évesen lesz). Ha oltás van, akkor nem mérik meg. Így muszály elmennem a védőnőhöz, ha kíváncsi vagyok a súlyára! Úgy bánom, hogy nem vettünk mérleget! 6 hóig kellett kölcsönöznünk, azon már egy használtat kaptunk volna! Persze légzésfigyelőt azt vettünk, aztán két hónapot se használtuk!:-(((

2009. aug. 29. 06:20

Akkor te is meg vagy áldva a védőnővel is.Én nem is hordom a védőnőhöz méretni se,csak tanácsadásra megyünk.Ott mindent megmérnek,megnéznek,elégedett vagyok.

Neked Nelli teljesen elfogadja a szilárd kaját?Nálunk sokszor Lívia egybe nyeli a dolgokat lefelé.Szerintem lusta megrágni,vagy nagyon mohó.:-)

83. ice kuszi (válaszként erre: 82. - F8b9e782de)
2009. aug. 28. 15:10

Szerintem a védőnő csak nem akart megijeszteni! Az orvos az oltáskor úgyis mondani fogja, hogy mire kell készülni! De tény, hogy a neten, ha beírod a keresőbe, hogy 15 hós oltás, lehet szép kis rémtörténeteket olvasni! Már én is bánom, hogy elolvastam őket!:-(((

A védőnő nálunk sem jobb. 6 hós volt Nelli mikor ide költöztünk és hozzá kerültünk. Azóta most hívott fel először a 15 hós oltás miatt, eddig soha. Mindig én hívtam, hogy mikor vihetem mérni, mert ha rajta múlt volna, nem lett volna mérve egyszer sem!

Ma egész jól evett Nelli, lehet hogy csak az én főztömmel volt baja tegnap!:-( Ma bébikaját kapott!

2009. aug. 27. 20:43

Hát most rámijesztettél az oltással.Szép kis védőnőm van,még azt se tudja mi lesz az oltás hatása.De így legalább nem ér meglepetésként.Eddig se volt jó véleményem a védőnőnkről,mert 5 hónap után keresett meg minket.Na mindegy.

Sajnálom,hogy Nelli megint nem eszik.Nálunk is van,hogy Lívia egyik nap rengeteget,másnap meg nem nagyon akar sak sipegetni.Persze nálunk nem ilyen drasztikus a helyzet mint nálatok.Remélem holnap jobb napotok lesz.

2009. aug. 27. 13:59

Van egy doki, akihez öt hónaposan vittük Nellit, ő nagyon szimpatikus, legszívesebben hozzá vinném át, de nagyon messze van a rendelő, gyalog háromnegyed óra! Talán majd ha nagyobb lesz!

A férjem egyik munkatársa mondta, hogy nekik a 15 hós oltástól lett beteg a gyerek, lázas volt, köhögött, hörghurutja lett. Egy hónapig kezelték gyógyszerekkel! Ezután rákerestem a neten, és tényleg azt írják, hogy ez a legdurvább oltás, ennek lehetnek a legsúlyosabb következményei. De tény, hogy nem mindig van így! Úgyhogy reménykedjünk, hogy nem lesz gond.

Ma megint nem eszik Nelli. Tegnap még evett, bár kínszenvedéssel. Most már nem tudom mit gondoljak.

2009. aug. 27. 08:37

Olvastam a naplódban hogy ez már az ötödik vérvétel volt.Te jó ég,szegényke.Még én sem hallottam olyanról amit leírtál a tehéntejjel kapcsolatban.Érdekes.

Jó meg vagytok áldva a dokikkal.És esetleg egy harmadik messze lenne már tőletek?Gyomortükrözés egy ilyen picinek?Ezt se hallottam még.Bár valószínűnek tartom,hogy altatásba csinálnák neki.Megértelek hogy így érzel,és eleged van hogy vizsgálatokkal kínozzák szegényt.Nem is csoda ha már rosszul viseli.Még egyett is nemhogy ennyit.

Nem voltunk még a 15 hós oltáson,mi is jövőhéten megyünk.De nekem a védőnőm meg azt mondta,hogy nem kell félnem nem lesz beteg utána,esetleg pár nap múlva kiütések lehetnek rajta.Na most akkor kinek higyjen az ember?:-)Bár a keresztlányom már megkapta,de szerencsére ő sem volt beteg utána.

2009. aug. 26. 15:46

Túl vagyunk az ötödik vérvételen, elég rosszul viseltük, de túl vagyunk rajta, és ilyen többet nem lesz, én nem engedem többet megszúrni, főleg, ha ez is negatív lesz! Már nem tudom mit gondoljak erről. Te hallottál olyat, hogy van olyan baba, aki még egy évesen nem tudja megemészteni a tehéntejet és ez okozhat problémát, de ez pár hónap múlva megszűnik? Lehet, hogy csak erről volt szó, bár ez az étvágytalanságra nem ad magyarázatot! Mondjuk ő tehéntejet konkrétan nem kapott, csak joghurtot, meg néha krémtúrót. Nem tudom attól lehet-e ilyen!

Az orvosváltás témájában is elbizonytalanodtam. A doki aki itt rendel a miénkkel egy helyen, több helyről is hallottam róla, hogy szeret a bolhából is elefántot csinálni, és ugye mi is ezt tapasztaltuk. Viszont nálunk ez a hozzáállás már nem nyerő, mert én nem akarom többet megszúratni Nellit, gyomortükrözésről már nem is beszélve. Mert utóljára már gasztroenterológiára akart minket küldeni! Szóval erről ennyit, a régi doki beleszarik, de ezentúl én is ezt teszem, én etetem amennyire tudom, ennél többet nem tehetek! Persze ez a hozzáállás csak addig tart ám nálam, amíg megint nem eszik, akkor majd megint megijedek, és elviszem, amilyen hülye vagyok!:-(

Ti voltatok már 15 hós oltáson? Állítólag utána nagyon durván beteg lehet a baba, felső légúti tünetek, láz, stb. Mi jövő szerdán megyünk, már előre félek!

2009. aug. 26. 00:20

Ó szegény Nelli,megint megszúrkálják?Jó sokat kell várni az eredményre.Még ugyanaz a háziorvosotok?

Örülök, hogy azért valamennyit eszik,a lényeg hogy ne fogyjon.Nekem Lívia pár napja annyit eszik hogy csak na.Tegnaap előtt palacsintát csináltam egész nap azt rágcsálta.Este bevágott másfél tálnyi főzeléket és még utána egy fél palacsintát.Azt hittem beteg lesz.

Nelli is nagyon ügyes ha így öltözködik.:-)Az enyém inkább vetkőzik.:-))

2009. aug. 25. 15:39

Hát nekem sincs túl sok időm mostanában. Ma volt a vizsgálat, a bőrteszt negatív, így vérvétel lesz. Egy hónap amíg kiderül az eredmény.

Az evés tűrhető, de biztos nem sokat hízik, már ha hízik egyáltalán!

Lívike tényleg nagyon okos, ha így kombinál. Nelli mostanában nagyon szeret babázni, eteti, itatja a babákat. Na meg az öltözködés: minden ruhadarabot felvesz, amit talál! Igazi kislány!:-)))

76. f8b9e782de (válaszként erre: 75. - Ice kuszi)
2009. aug. 24. 11:32

Szia!

Ne haragudj,hogy csak most írok,de nagyon sűrű volt a múlt hetem.

Hogy vagytok?Mi újság veletek?Remélem nem túl rossz a helyzet,és valamicskét eszik Nelli!

Fancsi már nagyon várja a sulit,de nem a tanulás miatt,hanem az új táskája és tolltartója végett.:-)Meg már hiányoznak neki a kis barátai.Már ismételünk itthon,mert biztos dolgozattal kezdenek,szegénykém nem örül túlságosan neki.Lívia egyre okosabb.Valamelyik nap a szúnyogháló ajtó be volt akasztva,ő meg ki akart menni.Mivel nem engedtem ki odacipelte a műanyag kis székét,felállt és kicsatolta az ajtót.Az eszem megáll mikre nem jön rá.

Ami a házasságomat illeti nem vagyok túl optimista.Azon kívül hogy két napig csodásan viselkedett,most már napok óta nem tesz túl nagy erőfeszítéseket.Nem azt mondom hogy olyan mint volt,de közel áll hozzá.És pont ezt nem akarom újra.Meglátjuk még adok egy kis időt.

75. ice kuszi (válaszként erre: 74. - F8b9e782de)
2009. aug. 17. 14:16

Ne keseredj el! Tény, hogy nem változhat meg teljesen, de ha szeret és meg akar változni, akkor sokkal jobb lehet a helyzet!

Nálunk sem tölt sok időt a gyerekkel, de ha megkérem, szívesen vállalja egy-két órára. Mondjuk nálunk az etetés ki van zárva, azt csak én tudom csinálni senki más. Még inni se fogad el mástól, csak tőlem! Mostanában ha lát elmenni, vagy keres és nem talál, sír utánam, nem is akárhogy! Ez normális ebben a korban? És másnak az ölében sem hajlandó lenni, csak az enyémben! Múltkor a Fő térről nekem kellett hazacipelnem az ölemben, még apához sem akart menni, se babakocsiba, se egyedül... Pár hete lett ilyen anyás, talán a túl sok doki miatt, vagy nem tudom...

Nagylányod várja már a sulit?

74. f8b9e782de (válaszként erre: 73. - Ice kuszi)
2009. aug. 16. 08:10

Nyugodj meg,sokszor én is azt hiszem az enyém rossz de nagyon.:-)

Hát az én párom sem tölt el túl sok időt a gyerekekkel.Általában rám maradnak,sokszor lepasszolja.Még arra is nehezen tudom rávenni ha néha olyan dolgom van hogy megetesse.Van ebből is vita elég,mert persze felháborodik, hogy én ne mondjak ilyet.Nem hiába annyira anyás a kicsi is.

Nem tudom rendbe jönnek-e a dolgok.Egyáltalán rendbejöhet egy olyan kapcsolat amiben nincs bizalom,és ilyen nagyot csalódik az ember.Lehet csak elhúzódik a különválás.Most eléggé magam alatt vagyok,hogy úgy lássam lehet ennek jó vége is.

73. ice kuszi (válaszként erre: 72. - F8b9e782de)
2009. aug. 15. 22:55

Akkor megnyugodtam, már azt hittem hogy csak nekem van ilyen rossz gyerekem!:-)

Én is sokat hallom itthon, hogy nekem milyen jó, hogy nem kell dolgoznom, egész nap itthon vagyok, hogy milyen szívesen lenne a helyemben! Mintha én a lábamat lógatnám egész nap itthon! Nem tudom miből gondolja ezt, mikor le sem ülök egész nap, csak amíg eszek vagy fejek, ezt ő is látja amikor itthon van. Na mindegy. Úgy látszik a pasik tényleg egyformák!

Remélem nálatok is rendbejönnek a dolgok! A kislányával foglalkozik a párod? Kb. mennyi időt tölt vele? Engem az dühít legjobban, amikor még arra is lusta, hogy a lányával játsszon egy kicsit!

72. f8b9e782de (válaszként erre: 71. - Ice kuszi)
2009. aug. 15. 08:29

Hát igen kell egy kis idő amíg összecsiszolódtok ha már külön éltek.Nem egyszerű,de mindkét félnek alkalmazkodni kell.Én úgy gondolom, hogy a férfiak nem igazán tudják megérteni a gyereknevelést.Szerintem azt gondolják, hogy ez valami egyszerű dolog,pedig nem az.Ők ledolgozzák a napi 8 órájukat,de nekünk a nap 24 órájában anyának,feleségnek és háziasszonynak kell lenni.Ezért is szoktam mondani a férjemnek,hogy igen is segítsen be egy kicsit itthon.Nekünk nőknek sokkal több lemondással jár egy baba születése,legalább könnyítsenek egy kicsit.De ez csak az én véleményem.Azért örülök, hogy sikerül megoldanotok a dolgot.

Na az én kislányom se szokott sűrűn ülve játszani,pedig de jó lenne.Sokáig nem köti le egyféle dolog,jön-megy rámol vagy éppen rajtam csüng.Úgyhogy nem vagy ezzel egyedül.

71. ice kuszi (válaszként erre: 70. - F8b9e782de)
2009. aug. 13. 15:33

Hát ez a segítés dolog az, amire azt mondtam, hogy úgy tűnik, nagyjából minden pasi egyforma! Mielőtt Nelli megszületett, meg amíg az anyukámnál laktunk (Nelli 6 hós koráig), addig szinte soha nem veszekedtünk. Amikor viszont külön költöztünk hárman, rá kellett jönnöm, hogy a kedves férjemnek esze ágában sincs besegíteni itthon semmi munkában. Én a belemet is kidolgoztam a gyerek mellett, este csináltam mindent, sokszor villanynál takarítottam, stb. És ő még megjegyzéseket tett, hogy miért most kell takarítani, és hasonlók. Persze ő okos volt, hogy meg lehet ezt csinálni napközben is, más is ezt csinálja több gyerek mellett. Rengeteget veszekedtünk az elején. Én elhiszem, hogy három műszakban sokszor hétvégén is dolgozik, naponta 120km-t vezet oda-vissza a munkahelyére és elfárad, de az dühített a legjobban, hogy a gyerekkel sem volt hajlandó pár percnél tovább lenni, hogy én esetleg végezhessem a dolgom. Szóval voltak durva veszekedések, ami nálunk úgy zajlik, hogy én nagyon berágok és szólok valamiért, ő meg teljesen higgadtan szól olyan dolgokat, amire én még jobban berágok, és így tovább. Szóval rájöttem, hogy hiába veszekszem vele, ezzel nem érek el semmit nála, csak magamat idegesítem. Mostanra kialakult, hogy kinek mi a dolga, és azt mindenki megcsinálja. De ha mondjuk épp olyan napja van, akkor kinyalja az egész lakást, de mondjuk ez ritka. Meg én is engedtem elég sok mindenben. Úgyhogy most nálunk elég jó a helyzet.

Az előző házasságodnak miért lett vége?

A Te kislányod szokott ülve játszani? Ha igen, meddig ül el egy helyben? Mert Nelli nem ül fél percig sem egy helyben. Anyukám szerint én ülve szépen eljátszottam ennyi idősen, és ő mindent meg tudott csinálni mellettem! Én is meg kell, hogy engedjek neki olyan dolgokat, mint te. De sokszor ez is hasztalan. Ha fáradt, akkor nagyon hisztis, egyfolytában rajtam csüng!

70. f8b9e782de (válaszként erre: 69. - Ice kuszi)
2009. aug. 13. 10:42

Főtt kajából én is csak kétszer adok neki,utána már Líviának sem kell,kivéve a pörit tésztával mert azt imádja.Mekem is kétszer alszik egy nap általában.Hú tényleg nem egyszerű a helyzeted.Nekem szinte minden nap kell főzni,bár próbálok olyanokat kitalálni ami legalább két napig is kitart.

Hát én általában el tudok végezni napközt.Bár az elején nem volt egyszerű,sokszor nekem is estére maradt minden.Próbáltam úgy szoktatni,hogy lefoglalja magát valamivel,amúgy is rengeteg a játék itthon,ebből kifolyólag szinte egész nap rendet rakok,mert nagyobb kupit csinál mint egy egész ovoda.De sokszor előfordul, hogy nem hagyja hogy csináljam a dolgom,ilyenkor fél kézzel csinálom amit muszály.Ha alszik én is jobban haladok.De az az igazság sokszor olyat is megengedek amit lehet nem kéne csakhogy tudjam csinálni a dolgom.pl kipakolja a konyhaszekrény alját.Ez a kukázás nálunk is megy,sőt ujabban mindent a wc-be dobál.Most már kész erődítmény a lakás,mert ezért mindent el kell torklaszolni székekkel.

Úgy néz ki adok neki még egy esélyt,de annak feltételei vannak.Ha ezeket képes elfogadni akkor megpróbáljuk,és meglátjuk mi lesz.De ha nem változik meg gyökeresen akkor különválunk.Én is megpróbálok változtatni egy-két dolgon,mertr nekem is vannak hibáim.Meglátjuk,ma este akarom vele ezt megbeszélni.

Párod szokott neked segíteni otthon?

69. ice kuszi (válaszként erre: 68. - F8b9e782de)
2009. aug. 11. 23:02

Nem, főtt kajából szinte semmit nem eszik. Most már bébiételt sem, illetve van egy-két kedvence ezekből többet, a többiből szinte semmit. Most megint ott tartunk, hogy nem érdemes megvenni azért, hogy én egyem meg! Igyekszem főzni neki, csak az a gond, hogy minden nap kellene, mert ugye vacsira is azt kapja elvileg, és másnap már harmadszor kapná, lehet hogy akkor már azért nem menne. Szóval minden nap főzni, azt nem nekem találták ki. Ráadásul Nelli mellett nem is lehet, csak ha alszik. Még alszik délelőtt is, és pont az a gond, hogy délután már nem akar emiatt aludni, talán ideje lenne leszoktatni a délelőtti alvásról, de az nehéz lesz. Egyrészt mert későn ebédel, ami néha akár több órát is elhúzódik, másrészt délelőtt tud jobban aludni, és ha nem aludna, nagyon nyűgi lenne, és enni sem enne még ennyit sem. Úgyhogy nem egyszerű. Te egyébként hogy tudsz mindent megcsinálni mellette? Én sokszor este mosogatok, teregetek, felmosok, vasalok, miután elaludt, mert napközben nem tudom megcsinálni. Ha nem alszik, akkor állandóan pörög, mindig figyelni kell, hogy mit csinál, mert egyfolytában rosszalkodik! A legújabb szokása, hogy kipakolja a kukákat, vagy épp beleszórja ami nem oda való!:-)

Ha még szereted, akkor én is azt mondom, hogy adj neki még egy esélyt! Legalábbis ha tényleg bánja a hülyeségeit, és igyekszik rendbehozni őket! Remélem helyrejönnek a dolgaitok!

68. f8b9e782de (válaszként erre: 67. - Ice kuszi)
2009. aug. 11. 08:52

Hajlok arra a döntésre, hogy kapjon még egy lehetőséget,a családom is ezt javasolta,és azt mondták majd meglátom hogyan alakul,ha mégsem változik akkor sincs késő továbblépni.Sajnos már túl vagyok egy váláson,és tudom mennyire nehéz,de ettől függetlenül ott van az is hogy szeretem.Ha együtt is maradunk sokmindenben változnia kell,és ha nem fog akkor külön válnak útjaink.Most nagyon igyekszik és mindent megtesz,csak jó lenne ha ez így is maradna

Igen én is úgy terveztem, hogy itthon maradok Lívike 3 éves koráig.Nálunk is csak egy bölcsöde van,ugyan az a helyzet mint nálatok.Nekem már lehetőségem se lesz a régi munkahelyemre visszamenni,mert határozott idejű szerződésem volt amit nem hosszabítottak meg mikor terhes lettem.Nagyon nehéz gyes után munkát találni,mert nem szívesen vesznek fel.Meg a gyerkőc miatt nem is mindegy milyen munkaidő beosztásban vagy.Mikor meg bekerül oviba eleinte szinte mindig beteg és otthon kell vele maradni.Hát nem egyszerű,de téged kötelesek visszavenni törvény szerint.

Ne is mond az anyagi dolgokat,mert már teljesen idegbeteg vagyok.Itt a suli,és így sem jövünk ki egy hónapban most meg a semmiből is el kell venni a pénzt tanszerekre.Pedig a párom vállal be maszekokat is,de így is nagyon nehéz.

Az jó ha már megeszi a felvágottakat,legalább egy keveset is.Nekünk ha jól emlékszem egy hét alatt lett meg az eredmény.Főtt kaját is megeszi Nelli?

67. ice kuszi (válaszként erre: 66. - F8b9e782de)
2009. aug. 10. 16:26

Hát nem egyszerű döntés, az biztos! Így nincs sok értelme a kapcsolatnak, de külön is nagyon nehéz lenne anyagilag, stb. Én nem hiszek abban, hogy egy felnőtt ember radikálisan meg tud változni. Legalábbis az én tapasztalatom ez! Remélem nem bánod majd meg, ahogy döntesz!!!

Te egyébként azt tervezed, hogy otthon maradsz Lívike 3 éves koráig? Én így terveztem, meg nem is nagyon van más választásom, mert az itteni bölcsikben már nincs szabad hely, azt évekkel előbb le kell foglalni! Csak nem tudom miből fogunk megélni, ha már csak a gyes lesz, mikor így is nehéz! Az meg a másik, hogy nem tudom visszavesznek-e egyáltalán a munkahelyemre. Így beszéltük meg, mikor eljöttem, de akit felvettek helyettem, azt határozatlan időre vették fel, mivel arra számítottak, hogy mire visszamegyek már nagyobb lesz a cég, és elbír mindkettőnket, de csak kisebb lett sajnos! Mondjuk amúgy sem tudom hogy oldanám meg a bejárást meg az oviba cipelést, mert ez a munkahely 20 km-re van tőlünk. De hova vennének fel egy gyesről visszajött kisgyerekest, mikor amúgy sem lehet állást találni? Ha viszont Nelli tényleg tejallergiás, és nem növi ki 3 éves korára, akkor valószínű maradok gyesen! De miből élünk akkor? Szóval engem ilyen kérdések is foglalkoztatnak, bocs hogy hosszúra nyúlt!

Nelli most sem nagyon eszik. Már a pép sem kell neki, amit utóljára felírtak, és nagyon szerette eleinte. Már bele sem kóstol. Viszont a felvágottakat és a virslit már megeszi. Szinte csak ezt eszi a tejcin kívül, de ebből sem sokat. A gyümi is változó. A banán a kedvence, de tegnap az sem kellett. Próbálok nem stresszelni rajta, már tényleg csak két hét, és remélem kiderül valami, és mondanak valami okosat! Tényleg, nálatok mennyi idő alatt lett meg az allergia-vizsgálat eredménye?

66. f8b9e782de (válaszként erre: 65. - Ice kuszi)
2009. aug. 10. 09:30

Tényleg milyen jól teszed, hogy vársz az oltásig.Legalább nem fog mindjárt tartani az új dokitól.Még mindig nem nagyon akar enni?Gyümölcsöket szereti?

Hát az biztos, hogy mindenhol vannak gondok,problémák.Mi lesz velünk?Fogalmam sincs.Most eléggé padlón vagyok,inkább a fájdalom nagyobb,minthogy tisztán tudnék gondolkodni.Próbálok mérlegelni,sokat gondolkodom,még nem döntöttem.Nem egyszerű egy ilyen fontos döntést meghozni,de ha mégis kapna még egy esélyt azért neki nagyon sokmindent kellene tenni,és sokmindenben radikálisan változtatni.Nem tudom,most csak a gyerekek tartják bennem a lelket.

65. ice kuszi (válaszként erre: 64. - F8b9e782de)
2009. aug. 9. 23:14

Gyerekorvost biztos, hogy váltunk, de még várok vele a 15 hós oltásig, hogy ne rögtön szurival kelljen kezdeni az új dokinál!:-) Elvittem volna allergológushoz is maszekba, de sajna nem állunk túl jól anyagilag!:-( Most már csak két hét, azt próbáljuk valahogy túlélni. Aztán már csak remélni tudom, hogy kimutatja a vizsgálat! Tudod attól félek a legjobban, hogy mégsem ettől van az egész, és akkor marad a kínlódás... Bár így is marad még egy darabig, az biztos!:-(

Igen, olvastam a problémáidról a fórumhozzászólásaidban! (Bocsi érte!!!) Le is vontam a következtetést, hogy nagyjából minden pasi egyforma! Nálunk sem tökéletes mindig minden, de nem olyan durva a helyzet, mint nálatok! És most mi lesz veletek? Hogyan tovább?

64. f8b9e782de (válaszként erre: 63. - Ice kuszi)
2009. aug. 7. 07:34

Elhiszem,hogy félsz,és megértelek.A helyedben één is így éreznék.Ez a legroszabb mikor tehetetlen vagy.Próbáltál másik orvost keresni?

Takarítani voltam egy néninél.Hát nem egy álom munka,de nem lehet válogatni.

A gyerekek jól vannak szerencsére,Líviának jön a foga.Én már nem vagyok túl jól,komoly gondok vannak a házasságunkba.

63. ice kuszi (válaszként erre: 62. - F8b9e782de)
2009. aug. 6. 15:47

Szia! Tudom, csak rettenetesen félek, hogy valami baja lesz attól, hogy nem jut elég tápanyaghoz! Pl. szellemi fogyatékos lesz, vagy ilyesmi, mert ugyan kimondani is szörnyű, de ha ez az állapot tartósan fennáll, akkor sajnos ez is előfordulhat. Akkor persze perelünk, de hát ez a gyereken már nem fog segíteni! Senki nem hiszi, de tényleg nem eszik szinte semmit, nem tudom mitől van még ereje. Bár egy-két napja már nagyon nyűgös, hisztis, sokszor úgy sír a semmiért, hogy nem lehet megnyugtatni. Valószínű éhes, de nem eszik! Láthatóan egyre soványabb! Szörnyű nézni ahogy szenved, de nem tudok rajta segíteni! És ami a legrosszabb, hogy nem tudom meddig megy ez még így!

Ti hogy vagytok? Mit dolgoztál?

62. f8b9e782de (válaszként erre: 61. - Ice kuszi)
2009. aug. 5. 07:14

Elolvastam a naplódat.Nagyon sajnálom, hogy így alakult,de ne keseredj el ennyire.Tudom könnyű ezt nekem így írnom,de szerintem semmi égbekiáltó nagy hibát nem követtél el.Néha én is irigykedem ha azt látom másoknál gördülékenyebben mennek a dolgok,de aztán belegondolok,hogy nem minden baba egyforma.Lehet mások más problémákkal küzdenek,csak az mondjuk nem látványos.

Én nem hinném,hogy te rontottál el ennyire valamit.Ahogy olvasgatlak minden lehetőséget és nagy választékot biztosítasz Nellinek az evésnél.Bízom benne,hogy mielőbb tudnak neked segíteni,és könnyebb lesz egy kicsit neked is.

Kitartás,drukkolok neked.Pussz!

61. ice kuszi (válaszként erre: 60. - F8b9e782de)
2009. aug. 4. 23:48
Igen, el vagyok keseredve! Leírtam a naplómban mindent! Ide majd jövök, és olvaslak is, csak naplózni nem fogok egy darabig! Addig is minden jót! Puszi
2009. aug. 1. 18:34

Szió!

Ne haragudj,hogy csak most írok,de teljesen el voltam havazva.Bevállaltam egy kis munkát (gyarapítsam a családi kasszát),így szinte semmi időm nem maradt.De szerencsére letelt.

Olvasgattam a naplódat.Érdekes,hogy semmi diagnózist nem tudnak felállítani.Na az orvosotokon meg teljesen kiakadta, a helyedben én is sürgősen másikat keresnék.

Sajnálom, hogy balul sikerült az első nyaralásotok.Szorítok, hogy a mostani jobb legyen,és várom az élménybeszámolót.Remélem a hangulatod is kicsit javulni fog,mert a soraidból azt vettem ki nagyon el vagy keseredve.

Megyek én is folytatom a naplómat,igencsak elhanyagoltam mostanában.

2009. júl. 22. 15:27

szia! Nálunk sem volt nagy vihar, eső sem esett sok szombaton. Nem úgy, mint múlt héten egyik este: úgy dörgött, hogy csak na, miközben Nelli és apja aludtak, mint a bunda...:-)

Igen, még mindig eszik elég jól. Vasárnap megyünk nyaralni a Balcsira, nagyon félek mi lesz az idegen helyen, mert eddig még nem tudtunk menni vele sehova! Máshol, pl. mamáéknál pedig se enni se aludni nem szokott!:-((( Ha nem működik, legfeljebb hazajövünk...

Ma jöttek meg Nelli eredményei, jó minden nagyjából, már nem is vashiányos! Bővebben leírtam a naplómban!

Remélem Te is írsz a naplódba hamarosan, várom ám!

2009. júl. 21. 06:33

Szia!

Bocsi hogy nem jelentkeztem,de nagyon összeszaladtak a dolgok itthon.

Hogy vagytok?Örömmel olvastam,hogy valamivel jobban eszik Nelli.Remélem még mindig tart.

Itt is pokoli meleg volt,meg megint lesz.Hiába engedem le a redőnyt,így is 28 fok van bent.Megint szenvedhetünk,pedig jó volt pár napig hogy nem volt olyan meleg.Nálatok is volt nagy vihar?Itt annyira nem volt vészes,bár a szél eléggé megtépázott mindent.

Megyek megnézem a naplódat.:-)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook