Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2008 Májusi Babák fórum

2008 Májusi Babák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2009. okt. 16. 22:07

Az ülésnél játékok vannak körbe,na meg bohóckodok nekik a játékokkal.Hangokat utánozok így lefoglalják egy kicsit magukat.

A zoknit mi is utáljuk,pedig muszáj mert a lakás köves és parkettás.Viszont a cipőt elviselik mert tetszik nekik rajta a figura.Most már azt is tudják melyik a kinti cipő és melyik amivel csak bent lehet lenni.Bia a kis segédem mindig hozza a cipőt ha kérem.Orsika meg elszalad úgyhogy játszunk és ezt élvezik.Na nem mindennap mert néha már annyira fáradt vagyok.

2009. okt. 16. 21:59

Hát én nem tudom,hogy veszem rá a lánykámat,hogy kár 3 percig is rajta üljön.

Ez tetszett (az udvaros dolog).:-)Nekem is még érezné a nyarat,mert imád mezítláb járkálni.Zoknit nem is tudok ráadni,mert leveszi.A harisnyát is húzza vonja magáról.A szandálról nem is beszélve,mindjárt ledobja,így itthon is van hogy cipőt kell ráadnom.

2009. okt. 16. 21:46
Bocsi a végén "rajta"
2009. okt. 16. 21:46
Persze!Ráadásul a nyarat érzik bent is na nem az idő miatt,hanem nyáron szabad popsival rohangáltak és ha pisiltek oda ahol kedvük volt,mivel elég nagy az udvarunk.A locsolóba mindig volt víz a leöntésére.Sajna a lakásba is ezt szeretnék,de nem szabad és ezt tudják és értik,de eleinte a biliről felálltak és ezért nem mindig sikerült bele a pisi.Most is van néha ha nem vagyok ott velük és felállnak.Viszont olyan 5-10 percig csücsülünk és utána vissza a pelusba.Van,hogy nem is sikerül nekik a bilibe,de sokáig úgysem ülnek rajat.
2009. okt. 16. 21:38

Nem lehet könnyű,ha minden csak hizlal.

Ez jó ötlet,kipróbálom.Nekem nem akar ráülni,csak játékból néha rácsücsül.De pelenka nélkül nem akar.Nálatok előfordultak "balesetek"?

2009. okt. 16. 21:31

Valószínű túl működése volt nekem sajnos alul.Igaz most szinten van,de a vesekéregre is szedek egy gyógyszert ami elég jól hizlal.

A bilivel úgy kezdtük,hogy amint fel keltek ráültettem őket és mellettük voltam.Most is ott vagyok,de már néha ellépek mellőlük.Például beágyazok vagy ruhácskáikat készítem ki.Először szenvedtünk,mert inkább elmenekültek,de ez kb 1 hét után megszokottá vált számukra.Szerencse még ilyenkor egy kicsit kómásak és csücsülnek türelmesen.

2009. okt. 16. 21:22

Hogyan kezdted őket rászoktatni?

Igaz voltam már 43 kg.de akkor már kórházban voltam.

Nálad a betegséged is közrejátszi a hamar hízásnál.Nekem is volt egy ismerősöm pajzsmirigy betegséggel,de ő lefogyott inkább.

2009. okt. 16. 21:20

A bili az nem akaródzik nekik.Bár reggel felkeléskor és délutáni alvás után rácsücsülünk.Néha sikerül néha nem.Na meg amikor azt mondják "kaka"persze el is szaladnak utána,vagy már úgy is a pelusba van a csomag.

A súlyod tényleg nagyon kevés bár nem "annyira".Az enyém 164 cm és 90 kg.Bár már voltam a szülés után 99 is.A csokit az én is szeretem.A párom és a nagy lányom szinte 2 szer annyit esznek és nem híznak vagy legalább is ha én úgy ennék még nagyobb vízi paci lennék.

2009. okt. 16. 21:14

Hát nem irigyellek.Neked biliznek már a lányok?

Az tényleg nagyon rossz lehet ha nem ehetsz semmit.Én nem is tudom mi lenne velem,mert nagyon szeretek enni.De sajna nem látszik,pedig főleg este eszem,és sok édességet.Most 48 kg vagyok,és 168 cm magas.

2009. okt. 16. 20:59

Hú akkor tényleg ezt kell tenned.Bezzeg engem a csajok nem,de azt tudni kell mellé,hogy pajzsmirigy alul működéses vagyok,na meg a génjeim is nyomnak a súlyomon.Bánt,hogy néha nem ehetek egy igazit,mindent szinte csak kóstolni lehet.

Az ágyba szoktatást nem tudom,hogy lesz.Most megpróbáljuk összefordítani a két babaágyat,hátha,bár így csak egymáshoz mennek át és nem a rács felett másznak át.

2009. okt. 16. 20:38

Van már ötleted,hogy fogod ágyba szoktatni őket?

Hát már csoda,hogy eddigis szopizott.Fancsit csak 6 hónapig szoptattam.Muszály leszoknia,mer teljesen leszív,már kórosan sovány vagyok.A védőnő és a doki is javasolta,szoktassam le,mert én esek ágynak.

2009. okt. 16. 19:23

Már gondolkodtam én is a babakocsi dolgon.

A szopizást én minél tovább szeretném.Már csak este és éjszaka kell nekik.Nem sok,mert ahogy méregettem magam a mérlegen kb 1-1 decit esznek meg fejenként.Szerencse nem is vagyunk még betegek.Strapa kis csajok.

2009. okt. 16. 17:31

Sziasztok!

Remélem Nelli már jobban van,mihamarabbi gyógyulást kívánok.Örömmel olvasom, hogy jól haladtok az evéssel.Drukkolok, hogy így is maradjon.

Timi nem lesz egyszerű őket ágyba szoktatni.Lehet a kocsit kellene a szobába vinni.:-)Csak vicceltem.

Nálunk szerencsére vége a hisztis korszaknak,mostanában egész jól elvan Livi.Szegénykémnek most sorba jönnek a rágófogacskái.Ja és nagy dolgokon megyünk keresztül,mert leszokóban van a szopizásról.Most már csak éjjel kap,de ma már azt se.Hát nem egyszerű,remélem sikerül.

164. ice kuszi (válaszként erre: 163. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. okt. 15. 14:42

Nelli is szokott néha ilyet csinálni! Ha meg idegen helyen vagyunk, akkor mindig!

Szerinem előbb-utóbb majd megszokják az ikrek is, csak ők még a kocsihoz vannak szokva!

163. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 162. - Ice kuszi)
2009. okt. 14. 16:35
Hiába hagyom őket magukra,úgy mint este,de csak játszanak,pedig a szemükön már nem látnak ki olyan álmosak.Próbáltam,hogy külön-külön teszem le,de csak nyihognak meg átmásznak a másik üres ágyba.A babakocsiba becsatolom őket és ott csendben elalszanak.Nem tudom mi lesz velünk a télen,vagy ha kinövik a kocsit.
162. ice kuszi (válaszként erre: 161. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. okt. 14. 15:08

Nem tudom, nálunk idegen helyen nem megy az alvás. Itthon ha beleteszem az ágyba és álmos, minden gond nélkül egyedül elalszik!

Anyukámnál meg nem hajlandó, pedig vasárnaponként mindig ott vagyunk, már megszokhatta volna, de a mai napig nem hajlandó elaludni, vagy már akkor alszik el, amikor fel kellene kelnie!

Az ikrek valószínű a babakocsis alvást szokták meg! De aranyosak, ebben is összetartanak?:-)

161. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 160. - Ice kuszi)
2009. okt. 13. 18:01

Na ez már jó hír.

Mi kivagyunk ettől az időtől.A kicsik most is kint voltak hajlandóak aludni ebbe a hidegbe.Hiába simogatom,énekelek,melléjük fekszem.Nem alszanak a kiságyukba,de kint a babakocsijuk igen.Nem tudom,hogy lehetne az ágyra szoktatnom őket.

2009. okt. 13. 14:34
Sziasztok! Remélem jól vagytok! Mi kicsit náthásak voltunk, meg Nelli megint nem nagyon akart enni, de már minden rendben van, és a tápszert is megissza végre, persze csak kakaóval, de így is nagy az öröm!:-)))
2009. okt. 10. 14:23

Nálunk a kicsik agresszívabbak voltak,pedig vagy zene szólt,vagy mese.Úgyhogy kikapcsoltuk.

Nekem is azt mondták ha nem szopizik alszik,de szerintem ez sem biztos,ha olyanjuk van végig alusszák ha meg nem akkor nem.Felkapcsolom nekik a kicsi lámpát ami csak kicsi fényt ad és alszanak mellette,vagy ha fent is van akkor nézelődik.Van az ágyba játék is néhány azzal el van.

2009. okt. 7. 09:16

Nem megy egész nap a tv,bár elég sokat be van kapcsolva.Miért zavarhatja a tv?

Nekem azt mondták ha leszokna a szopizásról,akkor már végigaludná az éjszakát.Igaz már csak alváshoz kell neki,de nincs szivem elvenni tőle.

157. f8b9e782de (válaszként erre: 149. - Ice kuszi)
2009. okt. 7. 09:14

Ugyan ez megy most nálunk is,még mindig tart.Egyszerűen már semmi nem használ neki.Remélem most már hamarosan el fog múlni.

Most megszenvedünk szegénykémmel,sorra jönnek ki a rágófogai.Ráadásul meg is fázott,az is olyan nehezen múlik el.

Nálatok mi újság?Elfogadja az új tápszert?

156. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 155. - Ice kuszi)
2009. okt. 4. 09:23
Nekünk szerintem a fejenkénti 2 dl-nél nincs több a tejciből.Nekik elég megisszák a rendes tejet is illetve a kakaót.
2009. okt. 3. 16:09

Sokszor mikor fejek odajön, és úgy csinál, mintha be akarná kapni, már hozzá is ér a szája, aztán elhúzódik, és nevet! Már soha nem fog visszaszokni!

Pár hete már mindig kevesebbet fejek le szándékosan. Meg el is kéne már hagyni egy fejést, mert kevés a tejci, de kéne, hogy megegye a tápit. Ma reggel csak 5 korty után vette észre, hogy nem tejci!:-) Nagyon reménykedem, hogy rászokik!

154. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 148. - Ice kuszi)
2009. okt. 2. 18:57

Próbálgatod a cicit odaadni neki?

A nagyobbik lányomnál volt ilyen és volt egy pillanat amikor újra elfogadta és utána kellett neki.Esetleg simogasd és mindig nyugodt legyél vele.

Ha pedig nem megy ne izgulj elmúltatok 1 évesek és már ez is szép idő.De a fejést fokozatosan mindig hagyd abba,mert begyulladhat.

2009. okt. 2. 18:51

Az alvás az nem igazán megy nem azért mert felköltik egymást,mert nem.Ha az egyik ordít éjszaka attól a másik alszik.

A verekedéssel kapcsolatban.A tévé egész nap megy?Ha igen próbáld meg,hogy rádiót hallgattok.A tévé nekünk is zavaró volt ezért már nem is nézzük illetve amikor a kicsik fent vannak nincs bekapcsolva.

A pakolásnál esetleg mond el neki,hogy ez nem jó,mert Anya sem csinálja.Hidd el megérti.Nálunk az ikreknél így csináltuk.

152. Ici-pici (válaszként erre: 151. - Ice kuszi)
2009. okt. 2. 16:04

:D Hú tényleg! Az évszámot benéztem! :D

No, akkor megkeresem a 2009 májusiakat :D


Viszont azért köszönöm szépen az infót!

151. ice kuszi (válaszként erre: 150. - Ici-pici)
2009. okt. 2. 15:44

Hát egy évvel előbbre járunk, mint gondolod, de 4-5 hósan az én kislányom 68-ast hordott. Én is 68-as méretig vásároltam be mindenből első körben!

Könnyű szülést, jó babázást kívánok!

2009. okt. 2. 15:37

Sziasztok!


Én febr 28-ra vagyok kiírva :) Viszont már most izgatottan nézegetem a kis ruhákat és egyéb dolgokat :) Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy hányas méretet hord a babátok :) Ti kb 4-5 hónapos gyerkőccel rendelkeztek, ennél előrébb nem is akarunk gyermekruhákat venni, ezért érdeklődöm :)

149. ice kuszi (válaszként erre: 146. - F8b9e782de)
2009. okt. 2. 15:31

Nellinek is volt ilyen időszaka, mikor nagyon akaratos volt, és ennyire rossz! Engem is kiakasztott, gyorsabban pakolt szét mindent, mint amilyen gyorsan én össze tudtam volna rakni. És úgy tűnt, hogy fáradhatatlan, csak pörgött és pörgött, minnél fáradtabb volt, annál jobban... Bár nekünk nem próbált jönni, de volt, hogy a földhöz vagdalta magát (akár az utcán is), vagy a fejét verte a falba, ha nem úgy volt valami, ahogy ő akarta. Szerintem ilyenkor csak próbálgatják, hogy mit lehet és mit nem, úgyhogy nem szabad engedni, mert akkor azt hiszik, ők diktálnak! Persze sokszor esem én is abba a hibába, hogy inkább engedek neki, csak ne hisztizzen!:-(

Ne félj, el fog múlni. Nellit tényleg mintha kicserélték volna, hosszabb ideig is eljátszik már egyedül, vagy elnézi a tv-t, és a pakolásról is kezd leszokni. Sokszor még szót is fogad!

Csak épp beszélni nem akar!:-(((

148. ice kuszi (válaszként erre: 144. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. okt. 2. 15:25
Az a baj, hogy nem szopizik, már két hós kora óta, hanem fejek neki, és ez már kínszenvedés, mert fáj és sebes a cicim, meg sokszor vér jön belőle. Szóval nagyon itt lenne az ideje, hogy abbahagyjam! De hogyan, amíg nem eszik meg más tejalapút? Igazad van, lehet, hogy beszélnem kellene egy dietetikussal, mert a gyerekorvosok nem nagyon tudnak hozzászólni (legalábbis a mi gyerekorvosunk nem nagyon, a védőnőről már nem is beszélve).
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook