Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2005. nyári babák fórum

2005. nyári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
2008. ápr. 21. 13:44

Sziasztok!


Én középiskolában tanítok és a 2. félévtől visszamentem részmunkaidőben. Anna nem bölcsis, itthon megoldjuk a felügyeletét a család segítségével.


Nekünk is jól telt a hétvégénk, tegnap elmentünk fürdeni Kehidakustányba. Nyaraltunk ott, amikor Anna egy éves volt. Nagyon szuper fürdő, családbarát. Külön baba-mama szoba van, pelenkázók, a mosdóban fellépő a csaphoz. Nagyon élvezte, alig tudtuk kiimádkozni a vízből. Főleg a pancsoló tetszett neki, hogy egyedül fürödhetett. Nagyon bátor volt.


Mi ma voltunk az oviban beiratkozni. Végül is kettőbe is jelentkeztünk, először, ahová vinni szeretnénk, de mivel nagyon kevés hely van, oda is beirattam, ahová körzetileg tartozunk. Az is jó ovi, szimpatikusak voltak. Majd meglátjuk, melyik sikerül.


Tényleg jó ötelt a váza meg a gravírozás. Amikor mi vidéki esküvőn voltunk, mi fizettük a szobánkat. Szerintem nem lehet elvárni a fiataloktól - pláne egy nagy esküvő esetében -, hogy mindenkinek szállást fizessenek. De úgy van, ahogy Tünde írta, megegyezés kérdése - gondolom.

279. mtt80 (válaszként erre: 277. - Malacka33)
2008. ápr. 21. 12:02

Szia!


Én tanítónő vagyok (voltam), de jelenleg még gyesen vagyok. Nem is biztos, hogy sikerül visszamennem dolgozni szeptembertől, mert itt nagyon kevés a lehetőség. A szerződésem 2005. júniusában lejárt, Robika pedig 2005. aug.-ban született. Tehát nem kötelesek visszavenni. Mostanában már nézelődök másfelé is, de hát mint már mondtam semmi lehetőség nincs erre. Most is beadtam az önéletrajzomat két helyre is, de nem válaszoltak egyik helyről sem, úgy hogy ennek is búcsút inthetek! Na de talán valami mégis sikerül egyszer!


Mi már voltunk óvodai nyíltnapon, és Robikának nagyon tetszett! Imádja a gyerekeket! Haza sem akart jönni! Volt nagy hiszti, amikor nagy nehezen hazacipeltem! Még szerencse, hogy csak 1 utcával arrébb van tőlünk a leendő ovija, így fel tudtam venni, mert ha letettem, akkor már szaladt is vissza az oviba. :)


Gratulálok a száraz pelushoz! Csak így tovább! Szerintem már nem sokáig kell!

278. mtt80 (válaszként erre: 276. - 244ed1c739)
2008. ápr. 21. 11:56

Sziasztok!


Szerintem jó ötlet a váza és a gravíroztatás!


Amikor mi voltunk tavaly másik városban esküvőn, akkor ott az ifjú pár állta a szállást. Egy főiskola kollégiumában foglaltak le annyi szobát, amennyi kellett. Talán így illik, de megegyezés kérdése az egész!


Köszi (neked is és malacka33-nak is), nekünk is jól telt a hétvégénk, bár nálunk szombaton egész délelőtt zuhogott az eső úgy kb. du. 2 óráig. Így csak alvás után tudtunk egy kicsit kimenni az udvarra játszani, de tiszta sár volt minden. A vasárnap már jobban telt, mert akkor nálunk is százágra sütött a nap! Voltunk mi is a játszótéren is, meg mindenfele. Délután meg a nővéremék voltak nálunk a 3 gyerekkel, úgy hogy Robika nagyon örült, hogy volt kivel játszani!

277. malacka33 (válaszként erre: 270. - Mtt80)
2008. ápr. 21. 09:15

Szép jó reggelt Mindenkinek!


Már megint hétfő van. Kinek hogy telt a hétvége? Mi vasárnap majdnem egész nap a játszó téren voltunk. Május 1-én mennek ki a szüleim a telekre, így most hétvégén mi is kijárhatunk a gyerekekkel.


Én Budapesten egy ügyvédi irodában dolgozok, mint titkárnő. Általában nincs olyan nagy hajtás, de pénteken 3 adás-vételis jött és elég bonyolult volt.


Te (illetve többiekhez is kérdezve) mivel foglalkoztok, mikor dolgoztok? Gyerekekkel mindenkinél minden rendben?

Mi jövőhéten megyünk óvodai nyíltnapra én már nagyon várom.


Ja és már két éjszaka száraz volt a pelenkák.

2008. ápr. 21. 07:40

Sziasztok!


Köszönöm a tippeket.Azt gondoltam ki,hogy egy szép vázát vagy vmi hasonló dolgot veszünk és belegravíroztatjuk a nevüket és a dátumot.


Nektek is jól telt a hétvégétek?

Mi egész nap a levegőn voltunk a nagyszülőknél,polóban! annyira jó ídő volt.Este az ikrek úgy ájultak be az ágyukba a fáradtságtól.


Ti hogy tudjátok??Esküvőn ha sok a vidéki rokon ,a szállást a pár szüleinek kell fizetnie??Vagy mindenkinek magának?

Ahova mi megyünk ott azt monták,hogy ha akarunk szállást akkor mi fizessük.A család itthon meg a rokonok háborognak mert hogy ez milyen dolog?!?!

Szerintetek??

2008. ápr. 19. 13:36
Nekem is hasonló ötleteim vannak Én is jobban szeretem a praktikus dolgokat, így biztos azt vennék. Ha meg mindenük megvan, adhattok pénzt is.
274. mtt80 (válaszként erre: 273. - 244ed1c739)
2008. ápr. 19. 10:44

Szia!

Én sem szeretem az ilyen időt! Az a legjobb, hogy mindig hétvégére lesz ilyen rossz idő, legalábbis felénk.

Biztosan édes a kislányod a koszorúslány ruhában! Olyan szépek olyankor!


Ajándék? Hát nem is tudom. Én nem vettem semmit annak idején a nővéreméknek, mert amikor férjhez ment még csak 12 éves voltam. :) Azt hiszem ők nekünk mikrót vettek annak idején.

Attól is függ milyen értékben gondolkozol. Te tudod, hogy minek örülnének, vagy esetleg mi hiányzik a háztartásukból. Esetleg turmixgép vagy robotgép, olajsütő, kenyérsütő. Vagy ha nem ilyenekben gondolkozol, akkor pl. vehetsz mindkettőjüknek egy-egy aranymedált a saját horoszkópjukkal, vagy tudod, vannak olyanok, amiket össze lehet illeszteni, és a kettő alkot egy egészet. Az egyik a menyasszonyé, a másik a vőlegényé.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Remélem segítettem egy kicsit.


Kellemes hétvégét mindenkinek!

2008. ápr. 19. 10:24

Sziasztok!

Nem szeretem ezt a bórús ,esős,hideg napokat.Jöhetne már a tavasz a napsütéssel.

Lefoglaltuk a koszorúslány ruhát a kislányomnak.Annyira szép volt benne.Babarózsaszínű,pántos.

A húgom lagzija lesz.Ti mit vennétek a helyemben ajándéknak?Vagy mit vetettek a tesótok esküvőjére.

272. b59d693a46 (válaszként erre: 265. - 244ed1c739)
2008. ápr. 18. 15:53

Én is ebben bízom :)


Biztos aranyosak lesznek az esküvőn :)

271. b59d693a46 (válaszként erre: 268. - Mtt80)
2008. ápr. 18. 15:52

Már licitáltam is, remélem, nem megy fel nagyon az ára :)


Én is abban bízom, hogy az oviban majd kénytelen lesz megenni a főzelékeket is. Bár elég makacs...oroszlán :)

270. mtt80 (válaszként erre: 267. - Malacka33)
2008. ápr. 18. 15:19
Megkérdezhetem, hogy mit dolgozol?
269. mtt80 (válaszként erre: 266. - Malacka33)
2008. ápr. 18. 15:18

Sajnálom, hogy tönkre ment a házasságod! Na de az viszont jó, hogy új társra leltél! Az a lényeg, hogy a kisfiaddal is jól kijöjjön! Gondolom a kisfiad is jól kijön vele.


Egyébként én is félek egy kicsit, hogy ha majd jön a kistesó, Robika hogy fog viszonyulni hozzá. Ő elvileg akkor 4 vagy 5 év körüli lesz. Na és az sem mindegy, hogy én hogy fogok majd tudni kettészakadni. Mert hát egy picivel elég sok teendő van, de természetesen őt sem szeretném elhanyagolni! Sőt!

268. mtt80 (válaszként erre: 264. - B59d693a46)
2008. ápr. 18. 15:11

Nagyon szívesen! Örülök, hogy örülsz! :) Remélem sikerül megvenned!


Már nem is emlékszem, hogy mit főztem éppen akkor, de igazából mindegy is, mert nagyon ritkán eszik rendesen. Az a poén, hogy még a tésztaféléket sem igazán, mert azt is csak úgy simán eszi meg, nem lehet rá tenni semmit. Ez van! Bár a leveseket szereti.


Szerintem az oviban majd másképp lesz! Ott azért biztosan jobban esznek majd! Legalábbis Robika biztosan. Ugyanis most is jobban eszik pl. a nővéreméknél a gyerekekkel. Na meg, volt olyan is, hogy anyósom hozott egy kis maradék kaját az oviból, és az ízlett neki. Mondtam is, hogy nyílván ízlik neki a menzakoszt.

2008. ápr. 18. 09:52
Ma nem nagyon vagyok, mert sokat kell dolgozni, de azért néha benézek. Remélem mindenki jól van. Szép napot és hétvégét is.
266. malacka33 (válaszként erre: 263. - Mtt80)
2008. ápr. 18. 09:50

Sziasztok!


Hát mivel már 10 éves volt Sanya mikor született a Gina, így kicsit mássabb volt. Ő már "nagy" fiú volt, de mikor megjött a húga ő is elkezdett jobban bújni hozzám. "Engem is szeretsz?" kérdesekkel bombázott. De próbáltam mindenbe belevonni, persze csak ha ő is akarta. Most már tök jól elvannak egymással nagyon szeretik egymást.


Nem így terveztem. Sajnos a házzasságom tönkre ment, elváltunk. Aztán jött a mostani párom. Már hét éve együtt vagyunk. Nagyon jól kijön Sanyával is. Nem tesz különbséget soha a két gyerek között.

265. 244ed1c739 (válaszként erre: 264. - B59d693a46)
2008. ápr. 18. 06:09

Dettó,nálam is ugyanez a helyzet,csak a tésztafélék mennek.A főzelékeket szerintem megunták mert kb 1-1,5 éves korukig ugye mindig azt kaptak,de addig mindent megettek.Most meg... .

Talán majd az ovodában megkívánják a többiektől,vagy éhesek lesznek és majd megeszik.:-)


Ma megyünk koszorúslány ruhát nézni a Sárának.Júliusban lesz a hugom esküvője.Az ikreim viszik majd a gyűrűt a szertartáson.(remélem ők is akarják majd és nem ijednek meg a néptől).

264. b59d693a46 (válaszként erre: 261. - Mtt80)
2008. ápr. 17. 16:28

De jó, hogy szóltál! Köszi szépen! Éppen ma néztem meg az ebbe a témába tartozó dolgokat, de ez akkor még vagy nem volt fent vagy csak én nem vettem észre. Fogok is rá licitálni :) Köszi még egyszer!


Három alma? Nem semmi. Mit főztél, amit nem evett meg? Én is próbálok a kedvére tenni, eleinte főztem olyanokat, amikről tudtam, nem rajong érte, nem is evett belőle. Így inkább azokat csinálom, amikről tudom, hogy megeszi. Csak sajnos nagyon szűk a kör és mi már unjuk mindig ugyanazt a pár kaját enni. Ha rajta múlna gulyás és húsleves lenne csak, bolognai, krumplis, diós vagy túrós tészta, rántott husi, tejszínes husi, palacsinta. Kb ennyi. Semmi főzelék vagy másfajta leves...nagyon unalmas. Nem tudom, oviban mit fog enni, ott 5 napból 3-szor főzelék van. Majd meglátjuk.

263. mtt80 (válaszként erre: 257. - Malacka33)
2008. ápr. 17. 16:18

Úgy látom mindenkinél az anyagiak miatt nem lesz több baba! Hát igen! Ez van!

Amúgy nálatok hogy vált be ez a nagy korkülönbség? Hogy viszonyul a nagyfiad a kicsihez? Így is terveztétek?


Szerintem is az a lényeg, hogy egészséges legyen! Hogy mekkora az már másodlagos! Gondolom ti sem vagytok annyira nagyok!

262. mtt80 (válaszként erre: 256. - 244ed1c739)
2008. ápr. 17. 16:16

Na igen, biztosan nem lett volna kicsi baba, ha kivárja az idejét! Szerintem közelebb lett volna a 4 kilóhoz. Bár ki tudja! Igen, most is elég magas és jó súlyban van, csak azt tudnám mitől, mert elég keveset eszik. Egyébként mindig is magasabb volt a korosztályánál és jobb súlyban volt. Már 8-9 hónaposan 1 évesnek nézték. 2 évesen meg már 3-nak. :) Pedig egyikünk sem magas! Na mindegy!


Elhiszem, hogy nehéz volt az ikrekkel a végefelé már! Nekem is rossz volt az utolsó 2 hét, pedig csak egy volt, és nem is hordtam ki végig!


Ez a baj nálunk is, az anyagiak! A férjem legalább 3 gyereket szeretne, de én megelégednék kettővel is! Persze, ha a második is fiú lesz, akkor lehet, hogy majd egyszer valamikor bevállalok még egyet, de az majd csak jó pár év múlva lenne, és csak ha az anyagiak is úgy engednék!

261. mtt80 (válaszként erre: 258. - 215cc2c027)
2008. ápr. 17. 16:10

Elhiszem, hogy anyagilag megterhelő volt, de hát az a lényeg, hogy megvan!

Az tényleg nagyon jó, hogy Anna mostanában jól eszik. Robika változatlanul keveset eszik. Csak azt tudnám, akkor mitől hízik. Valamelyik nap is ebédre megevett 3 almát, mert amit én csináltam, az nem tetszett neki. Jó kis ebédje volt, mi?


Utólagos engedelmeddel küldtem neked egy e-mailt. Majd meglátod, hogy mi az! Egyből te jutottál az eszembe, amikor megláttam! Bocsi!

2008. ápr. 17. 14:48
Bocs, az előző két hozzászólásért, a barátnőm nem lépett ki, nem vettem észre, hogy az ő neve alatt írtam.
2008. ápr. 17. 14:45
Anna is kék szemű! :)
258. 215cc2c027 (válaszként erre: 247. - Mtt80)
2008. ápr. 17. 14:44

Tényleg most már mindegy, a lényeg, hogy megvan, csak anyagilag nem hiányzott ez a pluszköltség.


Jövő héten hérfőn-kedden lesz a beiratás nálunk.


Nem akarom elkiabálni, de Anna jól eszik mostanában. Igaz, almaszószt csináltam virslivel, krumplival, azt meg nagyon szereti. Pár napja nincs okom panaszra.

2008. ápr. 17. 14:37

Nekem már van egy nagy kamasz 13 éves fiam. De a szívem szerint szülnék még egyet, de az eszem illetve az anyagiak lebeszélnek róla.


Nekem csak 2 nappal jött hamarabb mégis "csak" 2,90 kg és 48 cm volt. Most meg 92cm és 13 kg. Azt mondják nem baj ha kicsi csak egészségesen legyen, majd kint megnő.

256. 244ed1c739 (válaszként erre: 255. - Mtt80)
2008. ápr. 17. 14:20

Mekkora lett volna Robika ha megvárja még azt a 3 hetet?

És most is elég magas és jó a súlya a korosztályához képest.

Én szívem szerint szeretnék még egy babát,de az ész azt mondja ne.Az anyagiak miatt sajnos.:-((

Nekem 3 tesóm van még.Szép a nagycsalád,de sokszor írigyeltem az egykéket.

Igen az ikrek legtöbbször elöbb megszületnek.Az utolsó heteket már nagyon nehezen bírtam.Hatalmas volt a hasam,már repedt a bőrőm szinte.Kétpetéjü ikreknél ugye 2 magzatburok,2X magzatvíz,4 lábacska,4 kezecske.... .

255. mtt80 (válaszként erre: 252. - 244ed1c739)
2008. ápr. 17. 13:56

Csatlakozom a kékszeműek táborához. Az én kisfiamnak (Robika) is kék a szeme és világosbarna a haja.


Hogy miért született hamarabb? Nem tudni. Megindult magátol a szülés, fájásaim voltak. Mivel farfekvéses volt, így megcsászároztak. Egyébként én szinte biztos voltam benne, hogy hamarabb meg fog születni, mert a családban még senki nem bírta kihordani teljes időig. Sőt elég gyakori a koraszülés. Szóval még örülhettem, hogy legalább a 37. hetet betöltöttük. Elvileg szept. 14-re voltam kiírva, de tudtam, hogy már aug.-ban meglesz. Igazam is lett! 3080g és 49cm volt, amikor megszületett. Most 96cm és 15,2kg. :)

Szerintem az ikrek ált.-ban hamarabb szoktak születni. Vagy nem? Ahhoz képest meg nem is voltak annyira kicsik, hogy ketten voltak.


Malacka és Krisz!

Igen, tervezünk kistesót, nem is olyan sokára. 1-2 éven belül szeretnénk. Én úgy szeretném, ha vagy jövő nyáron vagy 2 év múlva nyáron születne meg a tesóka. Esetleg tavasszal. Jó lenne egy kislány! :) Az hogy jövőre lesz, vagy csak 2 év múlva, leginkább attól függ, hogy sikerül-e állást találnom. Nagyon jó lenne, de hát erre mifelénk nagyon kevés lehetőség van.


És ti? Szeretnétek még babát?

254. 244ed1c739 (válaszként erre: 253. - Malacka33)
2008. ápr. 17. 13:19

Hát nem könnyű.Szerencsére a férjem nagyon sokat segít nekem és az anyósom besegít a főzésbe.

Azzal bíztatnak mindig egy kalap alatt kihordtam őket egyszerre felnőnek..... .Akkor rossz pld.altatáskor amikor mindkettő szeretné,hogy simogassam a hátát és választanom kell.

253. malacka33 (válaszként erre: 251. - 244ed1c739)
2008. ápr. 17. 13:03

Ne is mond a nagymamám után szabadon...


Közben megnéztem a képeket rólad és gyerköcökről.


Nagyon aranyosak. milyen volt (illetve most is) egyszerre kettővel?

2008. ápr. 17. 12:55

Tünde!

Miért született 3 héttel elöbb a kisfiad?Én is a 37.hét végén szültem császárral.Hány kilóval született?Az enyémek annyira picik voltak,2100gr.-2500gr.Mi még 10 napig bennt voltunk.

Tényleg,terveztek még testvérkét??

251. 244ed1c739 (válaszként erre: 236. - Malacka33)
2008. ápr. 17. 12:51

Az enyémek is kék szeműek !

Krisztina a keresznevem,a gyerkőceimé:Sára és Ádám.

Kétpetéjű ikrek és ők is nagyon különböznek.

Látom Rózsa a kereszneved.Ritka szép név!

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook