Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2005. nyári babák fórum

2005. nyári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
2008. máj. 5. 21:23

Sziasztok!

Még én is várom az ovoda válaszát,hogy felvettek-e minket.Már jó lenne tudni.

Végre újra megjött az étvágyuk a gyerekeknek..Sokat vagyunk már a mamánál ahol szinte egész nap az udvaron lehetnek.

A majális nagyon tetszett nekik,főleg a tüzoltóautó bemutató.Körbe tapogathatták az autó minden alkatrészét,még be is ülhettek és a sisakot is felpróbálhatták.Biztos vagy 1,5 órát csak ott voltunk.

A ringlisre is felültek.Az Ádám az utolsó körnél már elkezdte a sírást és elöbb kiszállt.A Sárát meg alig tudtuk elcsalogatni onnan.

Találkoztak a bohóc bácsival is,akitől lufit is kaptak.Szóval jól telt a négynapos hétvége.

Nálatok mi újság?Hogy telnek a napok?

2008. máj. 5. 16:42

Sziasztok!


Ma jöttünk haza anyuéktól. Jól telt a hétvége, Anna nagyon szeret náluk lenni.


Felavattam a jogsim, én vezettem, amikor mentünk.


De jó, hogy nem kellett éjszakára pelus! Kisebb balesetek még előfordulhatnak, de túl vagytok a nehezén. :)

2008. máj. 5. 13:03
MIndenkinek szép napot kívánok. Jók legyetek.
2008. máj. 5. 13:03

Sziasztok!


Sajnos elmúlt a hosszú hétvége....


Nektek, hogy telt? Ki merre volt a gyerekekkel?


Mi csak elsején mentünk ki a városligetbe egy kicsit sétálni. A pici az nagyon élvezte. Minden hintára fel akart ülni, de hát mondtam, hogy még kicsi, de kapott lufit és még azóta sem lyukadt ki.


Ma voltunk az óviba beiratkozni. 20-án írják ki, hogy felvették-e az óvodába.


Ma éjjel nem volt rajtunk pelenka. Szerintem ezzel befejeződött a szoba tisztasságra való szoktatás.

336. mtt80 (válaszként erre: 335. - B59d693a46)
2008. máj. 2. 17:15

Végülis szerintem a Bp.térkép segítségével megtaláljuk. Tudom, már tavaly is néztük, mert már tavaly is úgy volt, hogy megyünk.


Na, otthon van már a jogsid? Felavattad már?


Mi csak itthon majálisoztunk tegnap, de nagyon jó volt. Robika felült a kis körhintára, persze nem egyedül, hanem az unokatesóival. Utána még egy párszor szeretett volna, de hát annyi pénz a világon nincs. Utána még lovagolt egy pónilovon is, mert közben pont cirkusz volt nálunk, és azoknál lehetett. Nagyon élvezte! Este pont az eső előtt még hazaértünk, utána viszont volt akkora zuhé, hogy mindent elmosott. Más felé nem volt? Fél 10-től 10-ig még az áram is elment az egész városban. Gyertyáztunk...


Úgy volt, hogy ma vagy a hétvégén valamikor elnézünk Fábiánsebestyénre a lovasnapokra, de szerintem kihagyjuk.

Anya elég rosszul van mostanában, ma is át akartuk vinni a kórházba, de nem engedte. Talán holnap rá bírjuk beszélni. Muszáj lesz!


Remélem mindenkinek jól telik a hosszú hétvége!

További kellemes időtöltést!

335. b59d693a46 (válaszként erre: 334. - Mtt80)
2008. ápr. 30. 16:11

Ha aktuális lesz, Jani el tudja magyarázni. Nem nehéz megtalálni a Campónát, ha gondolod, amjd leírom.


Ma megjött a jogsim! Még a postán van, remélem, el tudok menni érte, ha Anna felébred.


Mit csináltok a hosszú hétvégén? Mi megyünk holnap anyuékhoz, csak hétfőn jövünk haza.

334. mtt80 (válaszként erre: 318. - B59d693a46)
2008. ápr. 30. 14:36

Most láttam, hogy erre az írásodra még nem is válaszoltam. :)


Szóval a szegedi vadaspark szerintem nagyon szép! Nagyon jól megcsinálták. Bár nekem már nem annyira újdonság, mert voltam jó párszor! Volt olyan időszak, hogy majdnem minden évben voltunk. Idén ezért szeretnék inkább az állatkerbe menni. Na és persze a Tropicariumot sem szeretném kihagyni! Csak azt nem tudom, hogy kocsival, hogy lehet oda eljutni. Na de majd csak megtaláljuk. Robi elég ügyes és bátor, én Pesten biztosan nem vezetnék! Még Szegeden sem szívesen.

333. b59d693a46 (válaszként erre: 331. - Malacka33)
2008. ápr. 30. 14:31

Az biztos nagyon jó lesz. Én ott úttörőtáborban voltam, igaz ez ma már nem dicsőség :)

Tavaly mi is a Balatonon voltunk, Anna nagyon élvezte.

2008. ápr. 30. 14:28
Zánkára
2008. ápr. 30. 14:27
Zánkár egy ismerős házába 300 méterre a Balatontól. Mát nagyon várom. Jó lesz egy kis kikapcsolodás.
330. b59d693a46 (válaszként erre: 329. - Malacka33)
2008. ápr. 30. 13:52

Szegedre érdemes elmenni. Én ott tanultam, nagyon hiányzik a város.

Hová mentek az idén?

2008. ápr. 30. 11:21
Szegeden még életemben nem jártam, de annyi szépet írtatok róla, hogy kedved kaptam hozzá.Lehet, hogy ha idén nem , de jövőre mi is elmegyünk körülnézni. (idénre már le van foglalva a két hét)
2008. ápr. 30. 11:18
Kriszti nektek hogy megy a szobatisztasság?
2008. ápr. 30. 11:14

Sziasztok!


Köszönöm. Próbálok máshol is utána nézni, de nem nagyon össze.


Ginának nagyon tetszett az óvoda, nem is akart eljönni, de mondtam, hogy nekem dolgozni kell jönni. Nekem nagyon tetszett kedvesek voltak, van sószobájuk, amit minden nap félórát használnak, nagyon nagy udvarra van és állítólag sok kirándulást szerveznek.


Szobatisztasság! Január óta a "nagy dolog" az már mindig a w.c.-be ment. Kb. 3 hete megpróbáltuk levenni róla a pelust és szólt. Majd a bölcsibe sem adtunk rá. Utána az udvarra sem és a délutáni alváshoz sem adtak rá. Szombattól pedig már az utcára illetve egész nap nincs rajta pelenka. Estére még adok, de már egy hete mindennap szárazon veszem le róla. Néha van amikor kimegyünk éjjel pisilni, de van amikor egyáltalán nem.

2008. ápr. 29. 22:03

A szocpolhoz én sem tudok hozzászólni.Azthiszem(ne vedd készpénznek)35 év a korhatár.A sogornőm most épitkezik már 2 nagy gyerekkel.Idegörlő egy folyamat azt mondta.Azért nézz utána!


Gratulálok a szobatisztasághoz!!Bárcsak már én is ezt dicsekedhetném nektek.

Lehet már írtad,nem olvastam vissza,hogyan is történt ez a leszokás nálatok??

325. mtt80 (válaszként erre: 323. - Malacka33)
2008. ápr. 29. 17:26

Én sem tudom sajnos, de nem úgy van, hogy azt csak házaspárok vehetik fel? Vagy az más? Fogalmam nincs.


Amúgy milyen volt az óvodai nyíltnap? Hogy tetszett a kislányodnak?

Én azt sem tudom, hogy nálunk egyáltalán szólnak-e a felvételről. Amikor beíratkoztunk nem mondtak semmit.


Gratula a pelenkanélküliséghez! Ügyesek vagytok!

324. b59d693a46 (válaszként erre: 323. - Malacka33)
2008. ápr. 29. 16:41
Én nem tudom sajnos.
2008. ápr. 29. 14:00

figyelem!


Valaki vett már fel szocpol? Ha igen érdekelni a tortúra menete. 33 éves 2 gyereket egyedül neveleőnek egyáltalán jár szocpol és ha igen akkor mennyi?

2008. ápr. 29. 10:38

Jövő héten lesz az óvodai beiratkozás és után két héttel mondják meg, hogy felvették-e a picit. Hát remélem.


Mindenkivel minden rendben? Végre most már itt is kezd jó idő lenne. Gina már szombat ót az utcán is pelenka nélkül van. Lassan teljesen leszokunk róla.

2008. ápr. 29. 10:36
A budapesti állatkertben mi két éve voltunk, de mi is tervezzük. Fönököm most volt kint a lányaival állítólag egy csomó mindent átépítettek és még fognak is. Kb. május végére állítólag készen lesznek. Várom én is is, hogy a kiscsajszi, hogy fog viszonyulni az állatokhoz, ha élőben látja, meet a tv-ben tetszik neki, de azért az mégis csak tv.
2008. ápr. 29. 10:33

Sziasztok!


Itt vagyok!


Szoktam olvasni titeket, de tegnap óvodai nyíltnapon voltunk, utána meg jött velem a pici "dolgozni". Hát munka nem volt sok, de másra sem jutott idő.

2008. ápr. 28. 22:13
Néztem a képeidet, nagyon jók. Tényleg Manó milyen bátor! Látszik, hogy fiú, Anna a közelükbe sem merne menni szerintem. :)
318. b59d693a46 (válaszként erre: 316. - Mtt80)
2008. ápr. 28. 21:33

Örülök, hogy tetszik neki a nevem, nagyon fantáziadús. :))


Igen, Szegedre megyünk a Forrás Hotelbe 1 hétre. Nekem már nagyon hiányzik a város, régen voltam. Jani jár szinte minden héten, de azt mondta, a nyaralás az más, nem gond, ha oda megyünk. És jó árban van: 55 ezer forint 1 hét félpanzióval és ráadásul benne van a korlátlan fürdőhasználat. Szeged összes strandjára be lehet menni vele. Az meg nem olcsó, Kehidán egy csomó plusz pénz volt a sok fürdőbelépő. Jönnek anyuék is a bátyámék 11 éves lányával, Petrával. Tavaly meg előtte is együtt nyaraltunk, nagyon jó volt. Reméljük, jó idő is lesz. Mi meg apával nosztalgiázunk kicsit :)


Az nagyon jó, hogy Robika nem fél az állatoktól, szereti őket. Milyen a szegedi vadaspark? Azt hallottam, szépen felújították. Mi már nagyon régen voltunk.


Szerintem, ha Pesten jártok, a Tropicariumot ne hagyjátok ki! Mi már 2X voltunk, nekem nagyon tetszett. Azt mondta Jani, olyan vagyok, mint egy gyerek, alig lehetett engem is hazavinni :) Gondolom, Annának is tetszene, ő még nem volt.

317. mtt80
2008. ápr. 28. 17:49
Malacka33-mal nem tudjátok mi van? Mostanában nem írt!
316. mtt80 (válaszként erre: 314. - B59d693a46)
2008. ápr. 28. 17:41

Szegedre jöttök nyaralni? Hosszabb időre? Mi szerintem hosszabb nyaralást nem tudunk az idén sem összehozni, csak ilyen egy-egy napos kirándulásokat! Írtam az előbb is, hogy mi is tervezzük nyáron az állatkertet és a Tropicáriumot! Remélem sikerül eljutni!


Robikával nincs gond az állatok terén! Tavaly a szegedi vadasparkban voltunk és nagyon tetszett neki! Nálunk meg pont az volt a gond, hogy mindegyikhez oda akart volna menni! Már tavaly is, mi lesz akkor az idén!


Vagyis gondolom mi lesz, mert tegnap Vásárhelyen voltunk az Alföldi Állattenyésztési napokon! Nem tudom hallottatok-e már róla, de ez amolyan kiállítás, verseny féleség. Van ott ló, marha, baromfi, birka, disznó és persze ezeknek a különböző fajtái. Egy hatalmas területen van ez, és mindenfelé csak állat. Persze elkerítve. Van csikós bemutató, terelő verseny, kutyák verseny stb. Szóval itt voltunk tegnap és Robikát alig bírtuk hazahozni! Nem győztünk utána szaladni, az egyik állattól a másikig. Nem is tudta hova menjen! Persze a sláger a cocó volt. Meg is etette őket és persze mindent megsímogatott, amit lehetett. Majd lehet, hogy teszek fel képeket, amik ott készültek! Ja, és traktorok is voltak, meg mindenféle gép, amikre fel lehetett ülni. Nem tudom, hogy hány traktoron ült Manó, de min. 15-20-on!


Most hétvégén meg lehet, hogy elnézünk Fábiánsebestyénre a lovasnapokra. Ez még nem biztos, majd meglátjuk!


Na most be is fejezem, mert a kedves uram itt ül mögöttem és egyfolytában magyaráz. Azt mondta a nevedre, hogy nagyon szép. Mármint a Pédé. :)

315. mtt80 (válaszként erre: 313. - 244ed1c739)
2008. ápr. 28. 17:25

Sziasztok!


A főzéssel én is elég hadilábon állok. Leginkább persze időhiánnyal küzdök. Robikától nem nagyon tudok főzni, így mindig akkor szoktam amikor alszik, vagy amikor itthon van a férjem is. Ha nekem nincs időm egy gyerek mellett, akkor elhiszem, hogy neked két gyerek mellett még annyi sincs. Mármint időm az tul. képp lenne, csak nem megoldható. Ugyanis kertes ház lévén nincs túl közel a konyha és a szoba, egyedül pedig nem lehet bent hagyni a szobában 5 percnél tovább, mert akkor olyanokat csinál, hogy a hajam égnek áll! Most pl. valamelyik nap kimászott az ablakon! Én hülye (már bocsánat a kifejezésért) nyitva hagytam az ablakot szellőzni. Csak a másik szobában voltam egy percre, mire már azt hallom, hogy Robika kiabál kifelé a szomszédoknak és mire odaértem, már kint is volt! Meglátta őket és kiment hozzájuk! Még szerencse, hogy alacsonyan van az ablakunk! Imád szomszédolni, és őt is imádják. Csak ennyire szeret társalogni! :) Gondolhatjátok! Na és még tudnék mesélni!


A konyhába meg hiába viszem ki magammal, fogja magát és már kint is van az udvaron! Nem marad bent. Most hogy már jobb az idő, gyors kajákat összetudok vágni, mert amíg kint van az udvaron és csinálom a dolgom a konyhában. Persze ez sem jó megoldás, mert az udvarra is 2 percenként kiszaladok! Emiatt égetek mindent oda, vagy túlfőzöm vagy hasonlók. Nagyon gondolkodom én is, hogy hozzam valahonnan a kaját, csak hát az sem olcsó mulatság! Neked nagy szerencséd van, hogy az anyósod ilyen rendes és főz nektek is! Nálunk anyukám főzött ránk Manó születése után kb. 1-2 hónapig, de utána már nem várhattam el. Most meg már beteg... Ők is úgy hordják, mert nem tud egyáltalán már főzni. Most nekem kellene nekik főzni, de hát még magunknak sem tudok sajnos!


Az tök jó, hogy Tóth Vera a keresztanyja a gyerekeknek! Rokon, vagy csak jó barát? Egyébként én is nagyon szeretem a dalait! Szép hangja van, és a tesójának is!


Nyáron mi is az állatkertet tervezzük (BP.-en) és esetleg még a Tropicáriumot! Azt nagyon szeretném én is megnézni! Már tavaly is készültünk, remélem idén össze is jön! Komolyabb, hosszabb utat mi sem tervezünk!

314. b59d693a46 (válaszként erre: 313. - 244ed1c739)
2008. ápr. 28. 08:23

Hát azt megértem, hogy nem volt energiád főzni a kicsik mellett. De nagyon jó, hogy van ilyen lehetőséged. Rendes az anyósod :) Én sem sértődnék meg, ha vki főzne helyettem. Nem tartozik a kedvenc elfoglaltságaim közé :)


Tóth Vera a keresztanyja a gyerekeknek?! Tényleg, ő is tapolcai! Nagyon szeretem a hangját.


Mi is készülünk a pesti állatkertbe a közeljövőben. A veszprémiben voltunk tavaly, jól ki van alakítva, babakocsival is könnyű volt közlekedni. Úgy vettem észre, Anna kicsit félt az állatoktól, talán túl nagyok voltak...nem tudom. A majmok viszont nagyon bejöttek neki, oda többször is vissza kellett menni. Van állatsimogató is, de semmit nem volt hajlandó megsimogatni. Talán túl kicsi volt hozzá, lehet, hogy most már jobban élvezné. Majd meglátjuk a pestiben. Én még a Camponába, a Tropikáriumba szeretném nagyon elvinni, az is tervbe van véve mostanában. Szerintem az nagyon bejönne neki.

Gyereknapon még nem gondolkodtunk, nyaralni Szegedre megyünk.

313. 244ed1c739 (válaszként erre: 312. - B59d693a46)
2008. ápr. 28. 07:48

Amikor meglettek az ikreim egyszerűen nem volt ídőm és erőm a főzéshez.(1 éves koráig fejtem a tejet a kislányomnak,a kisfiam 2 éves koráig szopott.Éjjel is felkeltem fejni,hogy nappal "jusson" a fiamnak elegendő anyatej.)

Az anyósom felajánlotta,hogy ő amúgy is mindennap főz,az élete a sütés-főzés,és már nyugdíjas,hogy akkor annyival többet főz,hogy nekünk ne keljen konyháról rendelni az ebédet.És most már amíg nem mennek oviba addig így is marad.Amúgy is sokat vagyunk náluk,főleg ha ilyen jó ídő van mint most a napokban.

Nálunk is nehéz összehozni,kitalálni mi legyen az ebéd mert ahányan vagyunk mindenki mást szeret.:-))


Nyaralni úgy voltunk,hogy a tesóméknál Győrben,vagy a szüleimnél a Balaton parton.

Idén készülünk Budapestre a keresztanyjukhoz-Tóth Verához.(egy picit had dicsekedjem)

A vidámparkba,aqva parkba szeretnénk menni majd.

A veszprémi állatkertet is tervezzük még a tavasszal.

Ilyen fizetős nyaralást nem tervezünk.


Nektek milyen terveitek vannak a tavaszra-nyárra-gyereknapra?????

312. b59d693a46 (válaszként erre: 311. - 244ed1c739)
2008. ápr. 26. 19:35

Köszi szépen :) Annának elég gyorsan nő a haja, de nem vmi dús. Remélem, sűsűrsödik majd még.


Nagyon szeret segíteni. A kedvence a rakott krumpli, főleg azért szereti, mert sokat tud segíteni közben. Ő pucolja a tojásokat, szeleteli őket, rakosgatja a tepsibe a hozzávalókat - és persze nyalakodik a tejfölből :)


Viszitek konyháról a kaját? Megeszik a gyerekek? Én is unom időnként a főzést, főleg, hogy Anna elég válogatós és nehéz mindig olyanokat főzni, amit megeszik. Főként azt unom, hogy gyakran kell ugyanazokat a kajákat készítenem.


Kehidán egy hetet voltunk. Jó volt, csak akkor sajnos elég rossz idő volt, szinte egy hétig esett az eső. Tavaly szerencsénk volt a Balatonon, abban a 10 napban, végig kánikula volt. Azt már Anna is jobban élvezte, kicsit nagyobb volt és jobban "felfogta" a dolgokat :)

Ti voltatok már a gyerekekkel nyaralni?

2008. ápr. 26. 17:58

PéDé!

Megnéztem én is a naplódat.Nagyon szép a kislányod.És milyen ügyes a konyhában.Nálunk ez a konyhai együtt sütés-főzés kimarad mert én nem főzök.Tetszik a haja is.Sárának rengeteg sok,nagyon dús a haja de nagyon lassan is nő neki.

Mennyi vendég volt még Kehidán amikor ott voltatok?

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook