Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2005. januári Babák :-) fórum

2005. januári Babák :-) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
305. misz (válaszként erre: 303. - Skate77)
2010. márc. 2. 12:55

Örülünk, hogy benéztél. Gyere, amikor csak tudsz! :)


Jó, hogy minden ok.


Néha , ha nincs rossz hír, már az is jó hír. :DD

304. misz (válaszként erre: 302. - Jooeva)
2010. márc. 2. 12:53

Hát remélem én is, hogy mostmár vagyok.

nem derült ki, mitől fájtam. de az a lényeg, hogy most már jó. :)


Örülök, hogy jó volt a farsang, majd megnézem a képeket is, csak most olyan csodás az idő, megyünk sétálni.


a férjeddel együtt érzek, meg persze veled is. Az én páromnak pár éve volt teljes szervíz, 2 hónap alatt 13 kilót fogyott a fogcsiszolásnak köszönhetően.

303. skate77
2010. márc. 2. 11:37

Sziasztok!


Mindenkinél zajlik az élet. Nálunk sincs ez másként, de most állóvíz van szerencsére, nincs semmi gond, de nem kiabálom el. :)


Pusza mindenkinek.

302. jooeva (válaszként erre: 301. - Misz)
2010. márc. 2. 11:34

Hali!


De jóóó, hogy jöttél, már aggódtam!!!

Ezek szerint nem is ok nélkül.....Mitől csípődött be kezed, csípőd? Rossz mozdulattól?


Gyerekek és a férjed már meggyógyultak?


A farsang nagyon jól sikerült, Tomi ügyesen szerepelt, persze volt vadulás is és egy jóóó nagy esés, meg is van örökítve.....

Noémi iszonyúan élvezte az egészet, tetszett neki a felvonulás, a táncos rész, odavolt a tomboláért is, kár lett volna otthonhagyni!

Olyan ügyesen beállt a körjátékokba, hogy ámultam! Nem volt vele semmi gond.

Vettem 15 tombolát, abból 12 nyert! 5 plüssállattal lettünk gazdagabbak, 2 fogkrémmel, 3 adag szinesceruzával és 2 buborékfújóval :)).


Itt megnézhetitek a képeket videókat:

[link]

[link]


A fogam szépen javul, ma megyek megint a fogdokihoz, "javítja" tovább a fogaimat.

Férjem van nagyon rossz helyzetben, tegnap leköszörült 8 fogát a doki, így most a drágám nem tud enni.....


Remélem, hogy mostmár minden visszaáll a rendes kerékvágásba és tudsz jönni :))

301. misz (válaszként erre: 300. - Jooeva)
2010. márc. 2. 10:40

Szia!

Nem vesztem el, csak piszok rosszul voltam egy hétig és nem tudtam jönni. becsípődött először a karom, utána a csípőm. Azt hittem megveszek. :( De már most jobban vagyok. :)


Milyen volt a farsang?

Hogy állsz a fogsoroddal?

300. jooeva
2010. febr. 26. 08:07

Hahó Lányok!


Mindenki elveszett???


Remélem, hogy nincs baj senkivel!


Mi készülünk a farsangra, ma délután lesz, tegnap megsütöttem a zserbót, azt viszünk be, isteni finom lett !!!


Gyerekek jól vannak, én kicsit meggyötört vagyok..járok fogorvoshoz, tegnap szájsebésznél voltam, ahol kiszedtek egy gyökeret...brrr....

299. jooeva (válaszként erre: 298. - Misz)
2010. febr. 24. 15:42

Szia!


Hogy vagytok?

Párod?

Olvastam, hogy lebetegedett ő is, te pedig eléggé magad alatt vagy....


Remélem, hogy már jobb a helyzet és szombati bál majd jobb kedvre derít :))!


Szép délutánt!

298. misz (válaszként erre: 297. - Jooeva)
2010. febr. 23. 17:09

A gyerkőcök jobban vannak, de az éjszakák továbbra is húzósak. :(


Hát a fogorvos nem a legszórakoztatóbb program. :D

Az aerobic-nak meg a gondolatától is úgy elfáradok, hogy le kell üljek. :DD


Nálunk most szombaton lesz az ovibál. Először úgy volt, hogy nem tudunk menni, mert nincs, aki a gyerkőcökre vigyázzon. Aztán a barátnőm, akinek 2 gyereke van és kismama, azt mondta, hogy a kicsi fiát otthon hagyja a mamával, a nagylányt elhozza és vigyáz Zozira. Gigit meg lehet vinni magunkkal, van gyerekfelügyelet.

Úgyhogy megyünk szombaton táncolni. :) Vasárnap meg ennek a barátnőmnek e kislány lesz 4 éves, oda megyünk zsúrra.


Mozgalmas hétvégénk lesz. :)

297. jooeva (válaszként erre: 296. - Misz)
2010. febr. 23. 14:21

Szia!


Hogy vagytok?

Gyerekek jól vannak már?

Nyugisabb az éjszakák?


Nekünk gyorsan telnek a napok, délelőtt elmegy a házimunkával, délutánra pedig mindig adódik valami program: aerobic, bevásárlás, Janival is felváltva járunk fogorvoshoz.


Végre itt is süt a nap, úgy látszik, lasan ideér a tavasz :)).


Nálunk nincs ilyen bál....

296. misz (válaszként erre: 295. - Jooeva)
2010. febr. 21. 10:51

Giginél a felső 4 fogát szenvedtük meg nagyon. És most Zolikának is az jön: hát egyszer majd csak túl leszünk ezen is.


Egyébként javulnak a gyerkőcök. Remélem holnap már mindenki makkegészséges lesz. :)


Nálunk csodaszép idő van. nem esik a hó, viszont 7 ágra süt a nap. :) Apa a Manókkal el is ment sétálni , én meg befejezem nyugodtan a munkámat.

Ebéd után meg lehet sétálunk még egyet négyesben, ha ilyen szép marad az idő. :)


A ti ovitokban szokott alapítványi bál lenni?

295. jooeva (válaszként erre: 294. - Misz)
2010. febr. 21. 10:41

Sahjnálom, hogy nehezek az éjszakák....Mi Noémivel szenvedtünk meg minden fogat...Ő is képes volt óránként felébredni, 2-3 órát ébren lenni. próbáltunk sok mindent, gélt az ínyére, homeopátiát, nem segített semmi..Mikor már nagyon ki voltam borulva, akkor este kapott egy adag panadolt (nálunk érdekes módon a nurofen pörgette!) és akkor volt egy viszonylag nyugis éjszakánk.

Ágikának is nehezen ment a fogzás?


Ja, olvastam, hogy megváltozott...na mindegy, jó nekem a lilypie-os is :)).


Hogy vannak a gyerekek?

Javulnak?

Elég vacak az idő...esik az eső, hó...csupa sár minden.....

294. misz (válaszként erre: 293. - Jooeva)
2010. febr. 20. 13:57

Zolika egész éjjel alig aludt. Jön a foga, de még nincs kinn, csak szenvedünk.


A hétvégi utazás elmaradt. :(


A vonalzók mindenkinél eltűntek, az egész Nagyonbaba megváltozott. A honlapjukon van egy e-mail cím, ahová meg kell írni a dátumot, a szöveget, elküldeni a fényképet és egyedi vonalzót készítenek mindenkinek, aki kéri.


És csak nyugodtan meríts ötletet tőlem, és is másoknál láttam. :)

293. jooeva (válaszként erre: 292. - Misz)
2010. febr. 20. 13:03

Szia!


Örülök, hogy nincs komoly baj!

Sok folyadékkal, c-vitaminnal, szobafogsággal szépen kikúrálod :))!

Zolika hogy van?


Hétvégén gondolom így nem mentek sehová.....


Öcsém, eltüntek a vonalzók...most a lilypie-ról csináltam újakat és engedelmeddel elloptam az ötletedet a rajzos családról és én is csináltam :).

292. misz (válaszként erre: 290. - Jooeva)
2010. febr. 19. 15:09

Voltunk dokinál. mezei meghűlése és náthája van a kiscsajnak. Nem is írt semmi gyógyszert. Azt mondjam kezeljem a tüneteket.

Remélem nem lesz semmi komoly. :) És hamar meggyógyul. :)

291. misz (válaszként erre: 288. - Eperke79)
2010. febr. 19. 15:08
Debrecenben lakom.
290. jooeva (válaszként erre: 286. - Misz)
2010. febr. 19. 12:03

Hali!


Nálunk is így csinálták sokan, de rájöttek erre és már nem elég a gyereket és az egyik szülőt bejelenteni máshová, hanem az egész családot...


Jobbulást Ágikának!

Mi lett a baja, mit mondott a doki?

Messze van hozzátok?

2010. febr. 19. 11:37

nálunk sincs semmi féle teszt az oviban

legalább is a középsősöknek

288. eperke79 (válaszként erre: 286. - Misz)
2010. febr. 19. 11:35

ennyire komolyan veszik,hogy ki tartozik a körzetbe?

elég durva

megakartam nézni,hogy hol laksz de nem találtam :(

287. misz
2010. febr. 19. 09:03

Ágika az este belázasodott. :( Ma megyek 2 gyerekkel gyalog a dokihoz. Szuper!


Anyuékhoz akartunk menni a hétvégére, de abból se lesz semmi. :(

286. misz (válaszként erre: 285. - Jooeva)
2010. febr. 19. 09:01

Örülök, hogy megkaptátok. :)


Ha nem körzetes suliba akarom járatni Ágikát, akkor be kell jelentkeznem valakihez ideiglenesre, aki abban a körzetben lakik. Eleve találni kell valakit, aztán a bürokrácia és a papírmunka. És nem árt, ha az önkormányzat oktatási osztályán van ismerős, akivel beszélünk, hogy intézze már el, hogy tuti bekerüljünk.

Szóval meggondolandó ér-e ennyit.

285. jooeva (válaszként erre: 284. - Misz)
2010. febr. 18. 20:23

Szia!


Köszönöm a dícséretet!

Én is elégedett vagyok vele, sokat fejlődött, mióta oviba jár, mert rengeteg dolgot megcsinál ott, amit itthon nem..pl. itthon nem tudtam rávenni a mesehallgatásra, színezésre, most pedig csinálgatja :).

1-2 hónapja a feladatfüzetek is nagyon lekötik, szinte mindennap kéri, hogy csináljuk feladatokat.


Hú, van választék iskolából!

Nálunk eléggé be van ez szabályozva, oda megy a gyerek, ahová körzetileg tartozik......

Én is azt szeretném, ha olyan gyerekekkel járna egy iskolába, akik hasonló színvonalon élnek, mint mi.

És a jó pedagógus a legfontosabb ebben, hogy képes legyen az átlagtól kissé eltérő gyerekeket is kezelni.


Ha nem körzetben járatod, akkor miket kell végigjárni?


Ma megjött a határozat az ingyenes ebédről és egyebekről...Megkaptuk :)))!!!

284. misz
2010. febr. 18. 07:27

Nálunk nem csináltak DIFFER-t.

De örülök, hogy a tiétek ilyen jól sikerült. Mert amiket leírtál, az nagyon jó eredmény. Nagyon ügyes kis Manód van. :)


A viselkedése meg még nagyon sokat változhat. Az én-központúság ilyenkor még életkori sajátosság is. Kinek kisebb, kinek nagyobb mértékben. :)

Nem véletlenül mehetnek 6-7 évesen iskolába a gyerekek. :)


Nekem már fő a fejem, mert itt 38 iskola van, és nem tudom, melyik lenne a legjobb Giginek.

Mert jó lenne, ha közel lenne és nem kéne naponta átvágni a városon a csúcsforgalomban. De azt is szeretném, ha jó közösségbe kerülne. Olyan iskolába ahová az "úgymond "középréteg" jár. Mert azért jó lenne, ha rendes gyerekek közé járna, de elit iskola sznobjai közé se akarom vinni. Meg ugye szempont, hogy a pénztárcánk is bírja. És amit pedagógusként a legfontosabbnak tartok, hogy kedves, rugalmas, emberséges, határozott, szakmailag felkészült tanító nénihez kerüljön.


Tudom, hogy van még egy év, de ha olyan suliba akarom vinni, ami nekünk nem körzetes, akkor még keresni kell valakit az adott körzetbe és be kell jelentkeznünk hozzá, meg ilyenek. Szóval nem egyszerű.

283. misz (válaszként erre: 281. - Jooeva)
2010. febr. 18. 07:17
Nekünk a tízórai, béd, uzsonna kerül ennyibe.
282. jooeva
2010. febr. 18. 06:58

Tegnap voltam az oviban fogadóórán.

Megérkezett a differ teszt értékelése.

Nálatok volt ilyen felmérés?


Az eredmény összességében jó, tud összpontosítani, jó a rövidtávú memóriája, szépen számol 20-ig (ők még csak az 5-ös számkörnél tartanak), tud visszafelé számolni, ismeri a helyhatározókat, kellett betűket leírnia, azt is szépen megoldotta.

A viselkedésével még mindíg gondok vannak: nagyon énközpontú (pedig igyekszünk másfelé terelni) és nagyon nyomulós, mindíg ő akar mindenben az első lenni, kérdés nélkül bekiabálja a választ (sokszor hüleséget, csak azért, hogy első legyen).

Egyébként okos, jóeszű, érdeklődő, csak ezt a nyomulást kell benne visszafogni és önkontrollt gyakorolni.

Van még idő az iskoláig, remélem, hogy addig még változik!

281. jooeva (válaszként erre: 273. - Misz)
2010. febr. 18. 06:52

Akkor átlagosan fizetünk mi is, általában 7000 körül van, uzsonna nélkül!

Asszem 350Ft 1 napra.


Köszönjük szépen a köszöntést!

Hú, belegondoltam, hogy 1 év múlva ovi..nekem meló, Tominak is bennalvás....Nagyon nem várom!

280. jooeva (válaszként erre: 272. - *Erika*)
2010. febr. 18. 06:50

Szia!


Minek öltözik be a lánykád?

A szendvicsnek tudsz "arcot" csinálni pl. Ha kis falatkákat szeretnél, akkor pogácsaszaggatóval csináld és tégy bele fogpiszkálót(kenyér, felvágott sajt, tetejére uborka)

Vagy legyen háromszög alakú szendvics, az is jópofa.

279. jooeva (válaszként erre: 270. - Skate77)
2010. febr. 18. 06:48

Azért a gyerekeknek kell egy kis hangulat!

Legalább táncolhassanak!

Nálunk tavaly volt zenés-táncos műsor, amibe belevonták a gyerekeket, szülőket, jó kis hangulatot csináltak!

278. jooeva (válaszként erre: 269. - Eperke79)
2010. febr. 18. 06:45
Köszönjük szépen!
277. misz (válaszként erre: 272. - *Erika*)
2010. febr. 17. 18:40
Erika, beírhatom a táblázatba, hogy Betti természetes úton vagy császárral született? Ha igen, megírnád? Köszi. :)
276. misz (válaszként erre: 272. - *Erika*)
2010. febr. 17. 18:39

Mindig örülünk, ha jössz. :) Meg mindenkinek. :)


Szerintem csinálj kiflikarikákra arcot ketchup-ból. tehetsz rá szalámit vagy sonkát, tojást, sajtot. és a végén a szem és mosolygós száj.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook