Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2005. januári Babák :-) fórum

2005. januári Babák :-) (beszélgetős fórum)


65. jooeva (válaszként erre: 61. - Eperke79)
2010. jan. 9. 11:50

Szia Eperke!


A cumit legalább eltudod venni, lesz talán pár nap nyűgösség, de elfelejti.

De az ujja mindíg vele van.....Remélem, hogy mire a fogváltásra kerül a sor, addigra elhagyja.


Ti mit szoktatok csinálni hétvégén?

64. misz
2010. jan. 9. 10:08

Sziasztok!

A keresztnevem Szilvia.

Mi is elég menős család vagyunk. A szüleim majd 200km-re laknak. Oda minden hónapban 1x jutunk el általában egy hétvégére. De most, hogy itthon vagyunk, volt már olyan, hogy kikértem Gigi lányomat az oviból és Apa hazaszaladt velünk hétközben, és hétvégén utánunk jött. Nekem nagyon nagy fájdalmam, hogy olyan ritkán látom Őket. Ők soha nem jönnek, mert Apu a lába miatt nem bír idáig elvezetni. :(

Anyósomék itt laknank 30km-re, oda a fennmaradó 3 vasárnap szoktunk pár órára kiszaladni. Már ők sem jönnek szeptember óta, mert apósom combnyaktörést kapott és anyósom sem tudja otthagyni. Szóval egy ideje csak magunkra számíthatunk. Vannak barátaink, akik gyakran jönnek hozzánk, de Ők dolgoznak, vagy ott is van 2-3 gyerek,úgyhogy a mi Gyerkőceink nagyon edzettek. Mindenhová húzzuk magunkkal Őket.


Zolikával járunk most babamasszázsra. nagyon szereti és én is kimozdulok kicsit.


Hú, le a kalappal! 20 tepsi süti!!!!

63. jooeva (válaszként erre: 58. - Misz)
2010. jan. 9. 07:21

Nekem mindegy, hogy milyen táblázat lesz, bár a doki neve talán felesleges...nem egyfelé lakunk.

Ja és én nem ott szültem, ahol lakom.


Szép napot mindenkinek!

62. jooeva (válaszként erre: 56. - Misz)
2010. jan. 9. 07:19

Jóó reggelt Misz!


Tényleg, neked mi a keresztneved??


Nagy könnyebbség, ha nem kell mindennap főzni! Én is zömében úgy csinálom, hogy 2 naponta főzök nagyobb adagot, jut a hűtőbe is, így "vész esetén van mihez nyúlni.


Nálunk is imád Tomi segítkezni nekem, de már Mimi is, olyan ügyesek!

Az év végét sütéssel töltöttük: úgy 20 tepsi mézeskalács (jutott a mamáknak, oviba és otthonra), sőt még házat is csináltunk belőle.

Ebben ügyesek voltak, Tomi szaggatott, Mimi díszített, anya nézte :).


Tominál és Miminél is saját döntés volt az ujjszopi, hiába adtam nekik cumit, úgy kiköpték, hogy csak néztem.....Örökölték, mert mi is ujjszopisak voltunk.....

Tominál inkább az eszére próbálok hatni, de egyelőre nem sok sikerrel. Csak alváshoz kell az ujja. De vannaka csoporttársai, akiknek napközben is ott lóg a cumi vagy az ujjuk a szájukban :O! Tomi azért szégyelli, csak otthon, előttünk mer szopni.


Hétvégén mit szoktatok csinálni?

Mentek ilyenkor nagyikhoz látogatóba?


Ma baba-mama talira megyünk,délután piacra, ha nem esik az eső.

Holnap délután pedig egyik barátnőmet látogatjuk meg.

Mi csavargós család vagyunk :)).


Kár, hogy itt nem lehet hangulatjeleket beszúrni és képeket.....EGy másik oldalon is fórumozok, ott van erre lehetőség.

Te írogatsz máshová is?


Szuperek a profilodban az "időmérők" és a kire hasonlít a gyerek! Én is megcsináltam, az jött ki, hogy Tomi egyformán hasonlít ránk, Mimi inkább anyjalánya.

2010. jan. 8. 20:40

nálunk mind a ketten cumisak

a Balázs kb két évesen hagytuk abba a cumit mert elkezdte kirágni én meg nem voltam hajlandó két három cumit egy héten


de általában csak alváshoz kellett neki

60. misz
2010. jan. 8. 20:36
A születés helye rovatba gondoltam azt is beírni.
59. eperke79 (válaszként erre: 53. - Misz)
2010. jan. 8. 20:33

szerintem jó ötlet de írjunk egy városnevet is a sorba

így könnyebb behatárolni a másikat

58. misz
2010. jan. 8. 17:25
Melyik táblázat tetszene?
57. misz (válaszként erre: 55. - Jooeva)
2010. jan. 8. 16:55
Én is igény szerint szoptattam. és Gigi ahogy letette a cumit, abbahagyta a szopcsit is. Bármit csináltam, egyik napról a másikra nem fogadta el többé. Félelmetes, hogy már kicsiként mekkora saját akarata van egy Babának!
56. misz (válaszként erre: 54. - Jooeva)
2010. jan. 8. 16:54

Én se vagyok szuperman! :DD

Tudni kell, hogy a Párom és én is tanítók vagyunk ugyanott. A suliban jár kajajegy, és ha benti kajára költjük, akkor gyakorlatilag ingyen van az ebéd. Onnét hozza Zoli hétközben az ebédet. Így hétköznap csak akkor főzök, ha rossz a kaja. Hétvégén meg könnyebb, mert Zoli is itthon van. a sütisütésre meg mostanában kapott rá a Lányom, így sütizünk nyakra-főre. :)


Az alvással pont fordítva vagyunk. Ágika pár óra alvással kibírja egész nap- Másfél éves kora óta nem is alszik délben. Zolika jó alvó hála Istennek. Gigi 2 évesen aludta át az éjszakát. Nem akarom elkiabálni, de Zolikával remélem hamarosan eljutunk oda. Volt, hogy már csak 1x kelt este 7 és reggel 8 között. :)


Ujjszopásról nincs tapasztalat szerencsére. Gigi cumizni is fél éves koráig cumizott, utána nem kellett. A cumisüvegről viszont 2 és fél évesen mondott le. De Giginél minden saját döntés volt, nem lehetett befolyásolni soha.

Tipp: bekenni az ujjacskát valami keserűvel, enyhén csípőssel?

55. jooeva
2010. jan. 8. 16:36

A gyerekek mivel alszanak?

Van cumi vagy ujjszopi?


Sajnos nekem mindkét gyerek ujjszopós...Igény szerint szoptak, ha megnyikkantak, adtam a cicit, cumi nem volt, mégis rátaláltak az ujjukra, Tomi 1 hósan, Mimi 3 hósan....

Fogalmam sincs, hogy lehetne erről leszoktani őket.

Valami tapasztalat?

54. jooeva (válaszként erre: 51. - Misz)
2010. jan. 8. 16:34

Hali!


Kíváncsi leszek, hogy ízlik-e majd!

Írtam 1-2 recit a ovis sütis fórumra is. Nagyon szeretek sütni, inkább ezt esszük, mint bolti sütiket. Bár nem vagyok édesszájú, de a diós sütikért odavagyok...zserbó, diós csiga...nyami-nyami :).

Te is szeretsz sütni-főzni?

2 gyerek mellett hogy van időd rá?

Az első fél évben, Mimi születése után hordtam az ebédet és ahhoz főztem ezt-azt, amire az időmből futotta. Akkor még nem volt ovis Tomi, párom egésznap odavolt, Mimi nagyon rossz alvó volt és egyszerűen nem volt energiám főzni is :(....


Én anti sportos vagyok....semmire nem lehet rávenni, de imádok sétálni, bringázni a gyerekekkel.


Jó ötlet ez a táblázat-dolog, csinálj :)!


Nálunk az oviban nem maradhatnak délután azok a gyerekek, akiknek az anyukájuk otthon van a kistesóval...kevés a hely így is alváshoz...kicsi a csoportszobájuk.


Tomi jóalvó szerencsére. Noémivel nagyon megszenvedtem, pár hetesen képes volt 12 órát ébren lenni :O!

53. misz
2010. jan. 8. 14:48

Már vagyunk 5-en. Mit szólnátok, ha csinálnék egy táblázatot, mint a hasonló fórumokon van.


Ilyeneket gondoltam bele:

Anyuka, Gyermek neve, Születés dátuma, Szülinap x nap múlva, Megjegyzés


Vagy:

Anyuka, Gyermek neve, Születés ideje, Születés helye, Orvos, Szülinap x nap múlva, Megjegyzés


A Tesókat is beírnám. Mit szóltok? Legyen? Ne legyen? Melyik legyen? Valami más ötlet még?

52. misz
2010. jan. 8. 14:09
Péntekenként Gigit én is hazahozom az oviból délben. Szívem szerint minden nap hazahoznám, hisz itthon vagyok Zolikával. De Ő másfél éves kora óta nem alszik délben, és estére nagyon nyűgös. Az oviban beletörődött, de itthon semmilyen módszerrel nem tudom rávenni. Ezért marad du.-ra is. :(
51. misz (válaszként erre: 50. - Jooeva)
2010. jan. 8. 14:04

Kinyomtattam a sütireceptet, majd megpróbálom valamelyik nap. :)


jelet úgy tudsz küldeni, hogy rámész annak az adatlapjára, akinek küldeni akarod, és egy téglalapban vannak mindenkinél a jelek, meg mellé van írva, hogy Privát üzenet. Szóval, ha jelet akarsz küldeni, akkor csak rákattintasz itt a kiválasztott jelre és már el is küldted. Hát konkrét jelentések nincsenek megadva, rád van bízva, melyiket minek érted.


Az én Zolikám még csak fél éves, de már tudom, hogy ha Ő is akarja, akkor fog valami önvédelmi sportot tanulni. a mai világba egy fiú tudja megvédeni magát. Gigit is megpróbálom később, de ő egyenlőre nem akarja. Jó ha meg tudják védeni magukat.

50. jooeva (válaszként erre: 35. - Misz)
2010. jan. 8. 13:08

Szia Misz!


Köszönöm a fogadtatást a dícséretet és a jelet!

A te gyerekeid is aranyosak, szép a lánykád haja!

Még elég új vagyok itt, egy betegség kapcsán kezdtem el fórumozni a hoxán…..Szóval mit jelentek ezek a jelek és hogy lehet küldeni?


Tomi is rengeteget beszél és kérdez, minden érdeki, de azt mondják az a jó! Csak néha iszonyú fárasztó….A kicsi is most nagyon elkezdett beszélni, mondókázik, énekel, elkezdett mondatokban beszélni, ennivalóak.

Férjem nem is mindig érti, hogy mit mond, de Tomi fordít neki babáról magyarra.

Én sem erőltetem az írást, de ha egyszer érdekli! A mai gyerekek sokkal nyitottabb és zúdul rájuk az információ, ami egyrészről jó, másik oldalról nem annyira….


Jó sok foglalkozásra jártok tényleg!

Nálunk nincs sok lehetőség sajnos, csak az aerobic, de ennek is nagyon örülök.

Majd a későbbiekben (ha iskolás lesz), szeretném valami küzdősportra beíratni. Nagyon mozgékony, néha agresszív és a szófogadással is hadilábon állunk, szóval jól jönne egy kis fegyelem és energia-levezetés.

49. jooeva (válaszként erre: 34. - *Erika*)
2010. jan. 8. 13:06

Szia Erika!


Én is látom, hogy ebben a korban mennyire eltér már a 2 nem, bár az én fiam főleg lányokkal barátkozik, szeret játszani velük a babakonyhában. Szerintem az játszik ebben közre, hogy a fiúkkal rivalizál, a lányok pedig jobban ráhagyják….

Lánykám is igazi kishölgy már így 2 évesen is, bár elég nagy hatást gyakorol rá Tomi az autómániájával.

Én sem erőltetem az írást, ő akarja. Azzal szoktam elterelni, hogy először szépen kell rajzolni, színezni, aztán majd az írás is jobban fog menni.


Elég nagy a korkülönbség a lányaid között…Mennyire jó ill. rossz ennyi év?

48. jooeva
2010. jan. 8. 13:05
egyhagyni = elhagyni...túl gyorsan pötyögtem....
47. jooeva
2010. jan. 8. 13:04

Halihó!


Itt vagyok újra, takarítás kész, gyerekeket lefektettem, van 1-2 nyugis órám :).

A ti gyerekeitek még alszanak délben?

Tominál próbáltam egyhagyni, de akkor délutánra olyan hisztis és nyűgös lesz, hogy jajj!

Így ebéd után hozom haza az oviból és alvás.

A kicsit is ilyenkor fektetem le, így egyszerre le van tudva. Közös a szobájuk is.


A reci:

Meggyes süti


6 tojás

20 dkg cukor

20 dkg margarin

35 dkg liszt

1 cs sütőpor

1 cs vaniliás cukor

csipet só

magozott meggybefőtt

2 evőkanál kakaó

pici tej

2 habtejszin, habfixáló, csokimáz


A tojássárgáját a cukorral, margarinnal habosra keverjük, hozzáadjuk a sütőporos lisztet és a keményre vert fehérjét. Mielőtt a habot beletennénk, kevés tejjel lazítsunk a tésztán.

2/3 részét egy kikent tepsibe öntjük, rá a lecsöpögtettt meggyet, arra pedig a maradék tésztát, amibe belekevertük a kakaóport.

Ha kihűlt, elkészítjük a tejszínhabot, habfixálóval rögzítjük és rákenjük a süti tejére, erre jön a csokimáz. Én csak csurgatni szoktam rá, akár rajzolni is lehet vele, ráírni nevet , számot.

Máznak zacskós mázat használok, melegvízben fel kell melegíteni kivágni a tasak egyik csücskét és már lehet is dekorálni vele.


Ha tortának sütitek, akkor a mennyiségek 2/3-t vegyétek:

4 tojás

14 dkg cukor

14 dkg margarin

24 dkg liszt

46. misz
2010. jan. 8. 09:16

Nekem is mennem kell. Később még jövök.


Szeretném, ha tudnátok, hogy nagyon-nagyon boldog vagyok, hogy itt vagytok és sikerült ezt a fórumot beindítani. Gyertek sokat! :)

45. misz (válaszként erre: 43. - Jooeva)
2010. jan. 8. 09:11
Várunk és jöhet a recept is. :)
44. misz (válaszként erre: 42. - Eperke79)
2010. jan. 8. 09:11

Köszönöm. Szép neve van. :)

Skate -nek is Bogi a kislánya.

43. jooeva
2010. jan. 8. 09:11

Van egy jó kis recim, akár tortát is lehet belőle kreálni!

Kevert tészta, fele vaniliás, fele csokis, a 2 réteg között meggy, tetejére tejszinhab és csokimáz.

Ha érdekel valakit szívesen leírom :).

Teszek egy képet fel róla!

Na lépek, mert vár a takarítás és a kishölgy...majd alvásidőben jövök és csevegek :).


Szép napot!

42. eperke79 (válaszként erre: 41. - Misz)
2010. jan. 8. 09:08

Kata

vagyis Kata Boglárka

41. misz
2010. jan. 8. 09:06

Erika, Skate: Nektek ez az egy 5 éves gyerkőcötök van?


Eperke: Hogy hívják a kislányodat?

40. misz (válaszként erre: 38. - *Erika*)
2010. jan. 8. 08:42
Milyen táncot tanulnak?
39. misz (válaszként erre: 35. - Misz)
2010. jan. 8. 08:42
bab=baba
38. *Erika* (válaszként erre: 36. - Misz)
2010. jan. 8. 08:36

Betti egyelőre csak táncra jár. Jövőre (nagycsoportban) megy majd angolra, ezt így beszéltük meg vele :)

Ez a tánc is heti 2-szer van, az oviban, az estéink már szabadak. Úgyis olyan gyorsan 8 óra van és már mehetünk is aludni :((

37. misz (válaszként erre: 33. - Eperke79)
2010. jan. 8. 08:33
????? :(
36. misz (válaszként erre: 34. - *Erika*)
2010. jan. 8. 08:32

Én tanító néniként megfogadtam, hogy nem tanítom meg se írni, se olvasni előre. Mert pontosan tudom, ha olyan kolleganőt fogunk ki, aki nem nagyon differenciál az órán, hát halálra fogja unni magát, beszélgetni fog, rászólnak és szép lassan utálni fogja az egészet.

De annyira érdekli a dolog, és valahogy ragad rá. A nevét pl. az angol füzete borítójáról tanulta meg leírni. Az angolt se erőltetném, de imád járni. Ez van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook