Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2005. januári Babák :-) fórum

2005. januári Babák :-) (beszélgetős fórum)


125. skate77 (válaszként erre: 123. - Eperke79)
2010. jan. 12. 14:01

Köszi!:))


Békés megye. Ennyi elég? :))


Az én lánykám meg Boglárka Kata, láttam, hogy a tied meg Kata Boglárka:)))

124. jooeva (válaszként erre: 119. - Skate77)
2010. jan. 12. 13:59

Szia Skate!


Mi a keresztneved? Kati?

Remélem, hogy a lánykád gyorsan helyrejön!


Buli hercegnőnek lenni :))!

Ahhoz legalább van ezernyi jelmez!


Jók a képek, szépen vagytok!

És a torta is mesés!

Te készítetted?


Mit dolgozol?

2010. jan. 12. 13:06

szép a torta és persze a csajszi is :)

te hol laksz?

122. skate77
2010. jan. 12. 12:58
Tettem fel pár képet!:)Ezek a hétvégi szülinapon készültek.
121. skate77 (válaszként erre: 117. - Jooeva)
2010. jan. 12. 12:54
Jajj, a farsang, az én lányom kikészít, mindíg hercegnő kell hogy legyen:)))
120. skate77 (válaszként erre: 118. - Eperke79)
2010. jan. 12. 12:54

Szia!


Én is remélem, izgulok egy picit. Már 2x hívtam az ovit, azt mondták nem fájlalja most a pociját. hát nem tudom. Majd meglátjuk. Jó lenne ha elmúlna...

119. skate77 (válaszként erre: 116. - Jooeva)
2010. jan. 12. 12:50

Szia!


Igyekszem pótolni az elmaradásom képek terén:)

118. eperke79 (válaszként erre: 112. - Skate77)
2010. jan. 12. 09:49
remélem minden rendben lesz a csajszival
117. jooeva
2010. jan. 12. 09:38

Készülődtök már gondolatban a farsangra?

Esetleg van már a gyerkőcnek elképzelése, hogy mi lesz?

Lányoknál azért jóval nagyobb választék van, mint fiúknál....

Tominak csak az autókkal kapcsolatos dolgok jönnek be...se állatnak, se másnak nem hajlandó beöltözni. Tavaly autóversenyző volt.

Most pár napja rendőr akar lenni :).

Találtam is neki az egyik online piacon egy tetszetőset.


Kinek hogy telik a napja?

Én már elkészítettem az ebédet, amit a szülinapos rendelt :).

116. jooeva (válaszként erre: 112. - Skate77)
2010. jan. 12. 09:35

Szia Skate!


Sajnálom, hogy beteg lett Bogi!

Mielőbbi jobbulást kívánok!


Nekem az jutott eszembe, hogy talán sok a gyomorsava, azért van a fájdalom, nem?

Próbáljatok enni egy kis háztartási kekszet vagy ilyesmit, hátha elmúlik.


A kórházat azért túlzásnak tartom, szerintem ambulánsan is ki lehet vizsgálni, ahogy írta Szilvi is, egy uh sok mindent megmutat.


Te is tehetnél fel képet a lánykádról, esetleg magadról is :)!

115. misz (válaszként erre: 114. - Skate77)
2010. jan. 12. 09:21

Hát bízzunk benne! Hátha elég egy tapintásos vizsgálat, esetleg egy hasi UH. És reméljük, csak valami egyszerűen gyógyítható, banális dolog.

Még mindig fáj Szegénykének? vagy már jobb valamennyivel?

114. skate77
2010. jan. 12. 08:58

Köszi!

Az lesz, vasárnap is felhívtam a dokit, azt mondta, ha nem javul estig akkor kórház. Na az az amitől feláll a szőr a hátamon is, még a gondolattól is, remélem nem így lesz.

113. misz (válaszként erre: 112. - Skate77)
2010. jan. 12. 08:35

Szia! Nagyon örülök, hogy benéztél. :)


De hogy Bogi beteg lett, annak cseppet sem.

Nekem is epekövem lett, amikor Ágikát vártam. De nem hiszem, hogy ezt a hajlamot örökölhetnék, mert nem simán lett nekünk, hanem a növekvő baba nyomta össze az epevezetéket.

Nem tudom, mi lehet a baj. Vidd el dokihoz, az a biztos. Majd írd meg, mit mondott.

Addig is sok gyógyító puszit küldök a kis betegnek. :)

112. skate77
2010. jan. 12. 08:18

Sziasztok!


Bocsi az elmaradásért!

Megvolt a szülinapi buli, aminek most isszuk a levét, mert az én drágának vasárnap délután óta változó intenzitással fáj a gyomra. Már aggódom, hoyg nem szűnik, úgyhogy ma elviszem dokihoz. Azt gondoltam, hogy rendesen elcsapta a gyomrát, de se kaki, se hányás. vagyis egyszer hányt, még vasárnap azóta semmi. Nem tudom mire gondoljak. A hasa közepe fáj, vagy fent a gyomorszájnál. Van valaki köztetek akinek "epés" esetleg a gyerkőce? Már erre gondoltam, mert nekem is akkor lett kövem amikro Bogival terhes voltam, lehet hogy hajlamot örökölt rá?

111. jooeva
2010. jan. 11. 20:47
Jó éjt mindenkinek!
110. jooeva (válaszként erre: 106. - Eperke79)
2010. jan. 11. 20:47

Én is így vagyok vele, élvezem, hogy itthon vagyok, hogy nincs aki dirigáljon, én osztom be az időmet (no meg a gyerekek!), mindenre van idő, szeretem ezt nagyon!

Én majd jövő febr-márc-ban megyek vissza melózni...nem várom.....

Ha lehet, 6 órában szeretnék dolgozni, hogy ne kelljen a gyerekeket korán vinni (fél 7-re kellene járnom).

Te kivárod a 3 évet?

Épp ma jutott eszembe, hogy meg kell csinálnom a gyes-es papírt, mert jővő hónapban már 2 éves lesz a kishölgy.

109. jooeva (válaszként erre: 105. - Eperke79)
2010. jan. 11. 20:45

Vizes piskóta


Hozzávalók:


4 tojássárgája

25 dkg porcukor

8 evőkanál víz

20 dkg liszt

késhegynyi szódabikarbóna



Elkészítése:

A tojások sárgáját habosra keverjük a cukorral, lassacskán beleadagoljuk a vizet, majd a szódabikarbónás, szitált lisztet, s alaposan kidolgozzuk. A végén beleforgatjuk a tojások fehérjének kemény habját is.


Fontos, hogy ne nyissuk rá az ajtót legalább 15-20 percig, mert akkor összeesik.

108. jooeva (válaszként erre: 104. - Misz)
2010. jan. 11. 20:41

Ja, tetszik nekik, hogy állandóan van házisüti :).


Nagy lagzi lesz?

Nektek nagy volt?


Mi csak 9-en voltunk, nem szeretjük a nagy felhajtást!

Volt fehér ruha, fotós, torta, finom ebéd, este egy jó kis biliárdparty :).

107. jooeva (válaszként erre: 102. - Misz)
2010. jan. 11. 20:39

Hali!


Dehogy haragszom! Nem olyan tipus vagyok.

Első az őszinteség! Kúlturáltan bármit meg lehet beszélni, ennek vagyok a híve.


Olvastam a szülésedet a képeket is megnéztem a baba Ágikáról, édes!

Tényleg kész csoda, hogy természetes úton teherbe tudtál esni!


Más szülését végighallgatni nehéz..főleg, mikor te is fáradt vagy, aludnál (legalábbis próbálkozol) és melletted sikoltoznak....

Én "fegyelmezett" voltam vagy magas a fájdalomküszöböm, de nem jajgattam és nem estem kétségbe.

Tomival megszenvedtem, nagy baba volt (3900gr, 55 cm), elhúzódott a kitolás, nem akart beilleszkedni a buksija, állandóan ficánkolt, már ott volt egy rakás orvos, húzták, vonták, nyomták, mire kibújt szegényke...lett is egy hematóma a fején, amit sajnos becsontosodott :(.

Dokimnak köszönhetően megszületett így, nem kellett császár (az én betegségemmel elég nagy kockázat lett volna...).

Szóval szerencsésen végződött ez a szülésem is, Tomi 7,5 óra alatt lett meg.

2010. jan. 11. 20:38

én már hat éve itthon vagyok és igazából jól érzem itthon magam

nem is tudom mi lesz ha kell mennem dolgozni


én egy nagy elektronikai cégnél voltam mint javítós

a férjem még mindig ott dolgozik mint műszakvezető

105. eperke79 (válaszként erre: 98. - Jooeva)
2010. jan. 11. 20:36
elküldöd a receptet?
104. misz (válaszként erre: 101. - Jooeva)
2010. jan. 11. 19:55

Biztosan örül a családod, hogy ilyen kis ügyes vagy a konyhában és sok finomságot kapnak Tőled. :)


Jó ünneplést az oviban!!! :)


Egy öcsém van. 2 évvel fiatalabb nálam. Idén augusztusban lesz a lagzija. Érdekes lesz az épp elinduló Zolikával. Pláne, hogy a Párom lesz a tanú. Meg a végén a vőfély is, mert sehol se találják az igazit. :DDD

103. misz (válaszként erre: 100. - Jooeva)
2010. jan. 11. 19:51

A naplóm 265. bejegyzésénél leírtam az Ágika születését. Az teljesen más volt.


Hát én 2 éjszakát töltöttem különböző problémák miatt Zolikával a szülőszobán, de totál kikészültem a hangoktól. Persze, amikor a babák felsírtak, teljesen meghatódtam. De minden vajúdó asszony kínját magamon éreztem.

Tök jó, ha ennyi minden mellett pozitívan tudsz visszaemlékezni. :)

102. misz (válaszként erre: 99. - Jooeva)
2010. jan. 11. 19:49
Megharagudtál? Kihagytam a dokit.
101. jooeva (válaszként erre: 92. - Misz)
2010. jan. 11. 19:45

Köszi!

Nagyon könnyű süti, gyerekeknek való tészta, olyan mint a gyurma, nem ragad lehet gyártani a kis gombócokat :).

Tominak nagyon ízlett, megsütöttem a másik sütit, holnap lehet ünnepelni az oviban!


Hány tesód van?

Jó, hogy így odavannak a gyerekekért.

100. jooeva (válaszként erre: 95. - Misz)
2010. jan. 11. 19:43

Még így vírussal együtt sem volt olyan "rossz szülés".

Reggel kijött a vírus, estére már carul voltam nagyon, ügyelet, onnan másik városba infúzióra (este 8-kor), attól szépen feléledtem és lett erőm, éreztem a keményedéseket 2 percenként (nem fájt szerencsére), ez volt 11-kor.

Átmentünk a klinikára egy ctg-re, akkor már szép fájásaim voltak, de még mindíg nem fájt, 1-kor még sétálgattam a folyosón, akkor behívott a szülésznő, hogy pihenjek kicsit, mert reggelre baba lesz, kell az erő.

Felfeküdtem, na akkor már kezdett fájdogálni és 1.50-kor kirobbant a kisasszony, szinte nem is nyomtam...

Szerencsére a vírus csak 1 napos volt, utána kutyabajom sem volt, reggel már ülve szoptattam és 2 emeletet lesétáltam Tomihoz és anyukámhoz.

A durva az volt, hogy ez nagy szülészet 8 szülőszobával és 3 napig hallgathattam a vajúdó anyukákat....

Egyébként aranyéletem volt, a szülésznők vigyáztam Mimire, ha mentem vécére vagy fürödni, külön wc és tusoló volt nekem :-).


Neked Ágikával könnyű szülésed volt?

99. jooeva (válaszként erre: 94. - Misz)
2010. jan. 11. 19:37
Nekem 8!
98. jooeva (válaszként erre: 91. - Eperke79)
2010. jan. 11. 19:36

A piskóta sokáig nekem is "mumusom" volt, mert szépen megsült, ritka lett, de mindíg beesett a közepe...Aztán találtam egy recit, vizes piskótát, na azóta nem esik össze!

És igen, vagy fogpiszkálót vagy hústűt kell beleszúrn, ha tiszta, akkor már megsült.

És megtöltöd? Mivel?

97. jooeva (válaszként erre: 90. - Eperke79)
2010. jan. 11. 19:34

Szia Kata!


Jó dolog, ha az embernek van hobbija!

Magadnak készíted az ékszereket vagy el is adod?

Amíg nem volt netünk, sokat olvastam, keresztrejvényeztem...mióta van net, sokat levelezek és barátságok is születtek már így!

És a lelki állapotomnak is jót tesz, hogy "sorstársakkal" dumálok, nem szegény Janira zúdítom az összes bajomat....:).

Szülések előtt mivel foglalkoztál, hol dolgoztál?

96. misz
2010. jan. 11. 17:22

Ma voltak itt a Tesómék, mert a leszsógornőm itt vizsgázott. Olyan jó volt. Ők mentek Ágikáért az oviba. Volt nagy meglepetés. Gigi is nagyon örült. Imádja őket. Ők az egyik keresztszülei.

A hétvégén meg megyünk Anyuékhoz. Lesz nagy buli, mert januári szülinapos Gigi, Apu és Nagymamám.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook