Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2005. januári Babák :-) fórum

2005. januári Babák :-) (beszélgetős fórum)


95. misz (válaszként erre: 87. - Jooeva)
2010. jan. 11. 17:18

Szülőszobán 3 nap vírussal? Hát nem cseréltem volna veled! Amikor az ember lányának egyébként is ezer baja van, már csak egy vírus hiányzik. :(


Én nagyon féltem valami hasonlótól. Hogy mi lesz, ha szülés közben fájul meg a fogam görcsöl be az epém stb. Hát Te kipróbáltad, Szegénykém.

94. misz (válaszként erre: 89. - Jooeva)
2010. jan. 11. 17:07
Ok. Akkor "anyuka, gyerek, szülinap, lakhely". Jó lesz így?
93. misz (válaszként erre: 91. - Eperke79)
2010. jan. 11. 17:06

Én fogpiszkálót szoktam belenyomni. ha kihúzva még ragadós, akkor nem sült meg. ha nem ragad, megsült.


A gyöngyfűzés szuper dolog. Nagyon szép dolgokat lehet vele csinálni. Biztosan nagyon jó kézügyességed van. és milyen jó dolga lesz a Gyrerkőcöknek egy ilyen kreatív anyukával. :)

92. misz (válaszként erre: 88. - Jooeva)
2010. jan. 11. 17:04
Tök jól néz ki! Nagyon ügyes vagy. Kinyomtatom és mi is ki fogjuk próbálni. :)
2010. jan. 11. 16:19

holnap viszem a sütit

anyósom megsütötte a tésztáját mert nekem nem sikerült a piskóta:(

ti honnan tudjátok,hogy megsült e

2010. jan. 11. 16:17

na akkor bemutatkozom:

Katának hívnak és Tatabányán élünk egy másfél szobás lakásban.

30 éves vagyok.

Balázs fiam január negyedikén volt 5 éves

Kata dec 21.én 1 :)

szeretek gyöngyöt fűzni,bár nagyon mostanában nincs rá időm.

89. jooeva (válaszként erre: 82. - Misz)
2010. jan. 11. 13:16

Táblázat, szerintem elég a nevünk, gyerekek neve, lakhely. Nem?

Dokit is írhatunk, de nem egy helyen lakunk....Bár én maximálisan elégedett vagyok a miénkkel :).

88. jooeva
2010. jan. 11. 13:14

Lányok!


Ma kipróbáltam egy új recit, pofonegyszerű, finom és guszta, oviba bevinni tökéletes!


Gyerekcsemege tallér


40 dkg liszt

1 kiskanál sütőpor

2-3 evőkanál kakaó

1-1 késhegynyi só és fahéj

2 tojás

15 dkg cukor

1 csom. vaniliás cukor

15 dkg margarin

Kenéshez 1 tojás, díszítéshez kb. 20 dkg tisztított mogyoró, mandula és mazsola vegyesen

(én csak diót tettem rá, mert az volt csak itthon)


A listet a sütőporral, kakaóval, sóval, fahéjjal összekeverjük.

A tojásokat a 2 féle cukorral fehéredésig kerverjük, hozzáadjuk a puha margarint, utána a lisztes keverékkel összegyúrjuk.

40 db, kb. 2 dkg-nyi gombócokat formálunk, amit sütőpapírral bélelt tepsibe teszünk, kissé ellapítjuk őket a tenyerünkkel, megkenjük a tojással és rászórjuk a darabolt magokat.

200 fokosra előmelegített sütőben 8-10 perc alatt megsütjük.


Tettem egy képet be róla. Holnap ebből is viszünk majd.

87. jooeva (válaszként erre: 80. - Misz)
2010. jan. 11. 13:05

Szia Szilvi!


Borzasztó lehet átélni, hogy a babád meghal....

ÉN is féltem a terhességektől, de csak a szokásos terhes tünetek voltak, bár Noémivel a 6. héttől a 38. hétig hánytam mindennap....Aztán stílusosan összeszedtem egy hányós-hasmenőst vírust és úgy mentem szülni...Viccesen azt szoktam mondani, hogy 3 óra alatt meglett Mimi, mégis 3 napot töltöttem a szülőágyon (ugyanis a vírus miatt nem tettek át a gyerekágyas osztályra, máshol nem volt hely, így maradtam a szülészeten).


Igazad van a mezőgazdasággal, én ebben nőttem fel, ritka, mikor minden bejön.

86. jooeva (válaszként erre: 79. - Eperke79)
2010. jan. 11. 12:57

Szia Eperke!


Téged hogy szólíthatunk?

Úgy látszik nehéz olyan párosítást kifogni, hogy életünk pasijának normális anyja legyen....


Sajnálom a vetélésedet....


Vittél már be sütit az oviba?

2010. jan. 11. 07:54

igazából nem derült ki

de akkor volt egy tengeri malacunk,de a férjem allergiás lett rá,azt elajándékoztuk

talán attól

84. misz
2010. jan. 10. 22:50

Sajnálom. :(

Meg szabad kérdezni mi történt?

2010. jan. 10. 13:54
nekem is volt egy vetélésem :(
82. misz
2010. jan. 10. 12:37

Táblázat akkor mehet? Rövid, vagy hosszú változat? A doki akkor legyen, vagy ne?


Segítsetek!

81. misz (válaszként erre: 79. - Eperke79)
2010. jan. 10. 12:36
Mi 10 éve vagyunk házasok és nálunk is hasonló a helyzet.
80. misz (válaszként erre: 78. - Jooeva)
2010. jan. 10. 12:35

A vetélés igazi okait nem szokták tudni kideríteni. csak nagyon ritka esetben. Csak találgatások vannak. Az 1. Angyalkánknál látszólag minden rendben volt, aztán a 12 hetes Uh-n közölték, hogy már 3 hete meghalhatott. Hát azt az érzést nem kívánom senkinek. Meg utána az az éjszaka, amit ezzel a tudattal töltöttem, mer csak másnap lehetett megcsinálni a terhesség befejező műtétet. És ott meg felfeküdni a műtőasztalra, tudva, hogy miért. Hát... Nem is írom tovább...

A másik Angyalkánk 6 hetesen egyszerűen elment tőlünk. Okok sose derültek ki, pedig minden vizsgálatot megcsináltatott a dokim.


Az Anyukám szokta mondani, hogy az Isten csak akkora terhet ró az emberre, aminek hordásához elegendő erőt is is ad. És túlél az ember mindent, kivéve a saját halálát.


A mezőgazdaság az meg mindig lutri sajnos. És olyan sok külső tényező befolyásolja a végeredményt, hogy az ember munkája lassan nem számít. :(

79. eperke79 (válaszként erre: 75. - Jooeva)
2010. jan. 10. 09:18

nyolc éve már

néha vannak elég hülye húzásai,bár már javult egy kicsit

78. jooeva (válaszként erre: 77. - Misz)
2010. jan. 10. 06:48

Jó reggelt!


Azzal szoktam bíztatni magam, hogy biztos azért mért rám ennyi bajt a Sors, mert erős vagyok és képes vagyok megharcolni vele!

Gondolom neked a babák elvesztését volt nehéz feldolgozni...nem is tudom, hogy bírtam volna ezt ki :(((....

Ha lehet kérdezni, miért mentek el a babák?


Nálunk is hasonló a szitu, sok a törlesztőrészlet....Én mondtam Janinak, hogy visszamegyek melózni most, de nem engedte, azt mondta, hogy a gyerekeknek most van rám nagy szükségük, melózni pedig egész életemben melózhatok, így maradtam itthon :)).

Mi is bízunk a földben, bár ez a mostani esőzés nagyon keresztülhúzta a számításainkat....Nekünk búzánk van vetve, aztán tavasszal majd kukorica és napraforgó.

77. misz (válaszként erre: 76. - Jooeva)
2010. jan. 9. 19:52

Fáj a szívem, hogy ilyen nehéz volt Neked. Annak viszont örülök, hogy sikerült elfogadnod, és szerető saját családod lett. Ha szörnyűség történik az emberrel, tudom, hogy nagyon nehéz kilépni a "miért pont én?" gyűrűjéből.


Most folyamatosan azon jár az eszem, hogy hogy tudnánk megoldani, hogy 3 évig itthon maradhassak Zolikával. Ő júliusi születésű. A lakáshitelünk törlesztője meg úgy felment, hogy az én összes Gyedem megy a bankba. Most sem könnyű, de ha nem találunk valami pénzszerzési lehetőséget, esély nincs a 3 itthoni évre. De utolsó percig nem adom fel.Bízom anyuék almásába, anyósomék tormaföldjében, meg a kukoricásunkban. Bár tavaly csak ráfizetés volt. :( Na, majd idén!!! :)

76. jooeva (válaszként erre: 74. - Misz)
2010. jan. 9. 19:36

Szia Szilvi!


Értem...Nehéz az élet sajnos...Párom se keres valami fényesen, de meló mellett 40 hektár földet is művel, ebből van némi bevételünk, de 2 éve inkább veszteség van a szuper gazdasági helyzet miatt.

Pedig milyen jó lenne otthon lenni a gyerekekkel, megteremteni a hátteret a családnak :).


Szegény Gigi, jó sokat betegeskedett...Még szerencse, hogy Zolika nem kapja el, védi a tej!


Mikor mégy majd vissza dolgozni?


Ez hosszú sztori...15 évesen nagy sok zöld foltom volt, utána tele lettem kiütésekkel (legalábbis azt hittük). Kiderült, hogy a kiütések valójában elpattant hajszálerek és nagyon kevés a vérlemezke-számom, azaz nem alvad megfelelően a vérem, alacsony vérlemezke-számnál egy kis beütődés és komoly belső vérzést, akár agyvérzést is okozhat.

Ekkor jártunk mindenféle orvoshoz, mire a jó helyre kerültünk...Ezután következett 1,5 év gyógyszeres kezelés (steroid), sok kórházi tartózkodás. A gyógyszernek súlyos mellékhatásai vannak: hormonháztartás felborulása, hízás (nekem 1-2 hó alatt feljött 15kg), vesék, máj károsodása, immunrendszer gyengülése.

Már régóta nem szedek gyógyit, de az immunrendszerem oda, hiába teszek meg érte mindent.

Az állapotom stabilizálódott, de életem végéig "beteg" leszek....sokáig a gyerekvállalás is kérdéses volt, de szerencsére símán ment minden.

Tudok teljes életet élni és már megbékéltem a sorsommal...Tiniként baromi nehéz volt ezt elfogadni, hogy eltorzultam, beteg lettem...Állandóan azon kattogtam, hogy miért én???

De a családom mellettem állt, rám talált a szerelem is, van 2 csodálatos gyerekem, szóval nem panaszkodhatom :)).

75. jooeva (válaszként erre: 72. - Eperke79)
2010. jan. 9. 19:26

Hali!


Látom te is odavagy anyósért.....

Mióta vagytok együtt a pároddal?

74. misz (válaszként erre: 71. - Jooeva)
2010. jan. 9. 19:15

Mivel tanítónő vagyok augusztusban kellett visszamennem dolgozni. Így vagy 2 év 8 hónapos korában, vagy 3 év 8 hónapos korában. A Párom is tanít, így nem vet fel bennünket a pénz, a Gyes-es év már nagyon húzós volt így is. Az1 fizetésből élést nem mertük megkockáztatni. Így 2 év 8 hónaposan került bölcsibe Gigi.

Ott folyton beteg volt arcüreg-, középfül-, mandulagyull. folyamatosan. Iszonyú volt! De az oviban már csak 1-2 orrfolyás, köhögés hála Istennek! És Zozó eddig makk egészséges. remélem ezután is. :)


Mi 2 évet terveztünk a babák közt, de a Jóisten másképp akarta. Sajnos 2 Angyalkánk is született Ágika után. De végre itt van Zolika, és csak ez számít.


Meg szabad kérdezni, miért vagy ilyen gyakran beteg?

73. misz (válaszként erre: 72. - Eperke79)
2010. jan. 9. 19:05
Várunk! :)
2010. jan. 9. 17:17

na megjöttünk a szüleimtől

kb 40km re laknak.

majd holnap írok

anyósomék pár lépcsőházzal arrébb :(

71. jooeva (válaszként erre: 69. - Misz)
2010. jan. 9. 16:48

Hali!


Nálunk is így volt, képes volt egésznap egy falat nélkül ellenni, ráadásul nagyon keveset is ivott!

Sokat szenvedtem miatta....Engem is megnyugtatott a doki, hogy ha majd 15 éves lesz, nem győzöm majd sütni a rántott husit neki :)).


Miért ment bölcsibe Ágika?

Visszamentél dolgozni?


Mi eleve 3 évet terveztünk a 2 gyerek között és sikerült is. Jövő tavasszal megyek vissza melózni...húúú de nem várom!


Mi is szedtünk immono kid-et, de drágának találtam....


Betegséggel jól állunk, szept. óta 1x voltak betegek.

Amikor kezdtük, akkor volt nehéz, nem mondhatnám, hogy sokat volt beteg, inkább csak hazahozta, elkapta a huga és én...A betegségem miatt nagyon gyenge az immunrendszerem és okt-től ápr-ig szinte folyamatosan beteg voltam...nátha, hörgő-arcüreg-gyula...Nehéz volt így ellátni a gyerekeket, háztartást...


Nálatok mennyire vannak jelen a betegségek?

Zolika is elkapja?

70. misz
2010. jan. 9. 13:21
Betegséggel hogy álltok?
69. misz (válaszként erre: 68. - Jooeva)
2010. jan. 9. 13:20

A Te Tomid, akár az én Ágikám. Mindig nagyon rossz evő volt. Én is vittem dokihoz, de a doki azt mondta, ha jókedvű, egészséges és szalad hagyjam békén. Ő ilyen és kész. Lassan már elfogadtam. Volt olyan, hogy a bölcsiből úgy hoztam el 4-kor, hogy szólt a gongozónő sürgősen etessem meg, mert egész nap egy falatot se evett. Ő 1 évet járt bölcsibe 2 és fél éves korától sajnos. Nagyon nehezen szokott be. Az alvás és a mindennapi főzelék volt a fő gond. Az ovit már nagyon szereti szerencsére. :)

Mi Immuno Kids-et szedünk.

68. jooeva
2010. jan. 9. 12:05

Körkérdés:

Gyerekeitek mekkorák?

Milyen evők?

Válogatósak-e?


Tomi másfél évesen nagyon rosszevő lett, alig evett valamit, pedig minden trükköt bevetettem.

Elvittem kivizsgálásra is, de nem találtak semmit, ilyen tipus, nyugodjak bele.

A helyzet az ovival rendeződött, jobb ízűen eszik és már hallok olyat is, hogy "anya éhes vagyok".

Szedjük szept. óta a Marslakócska vitamint, azóta még jobb az étvágya és kicsit hízott is.

Most 115cm és 21 kg.

Borsó, bab, tök, ezek az utált kaják.

De szereti a nyers zöldségeket, az összes gyümit :).

67. jooeva (válaszként erre: 64. - Misz)
2010. jan. 9. 12:00

Olvastam, azaz beleolvastam a naplódba.

Szépek a képek, szépek a gyerekek :).


Sajnálom, hogy ilyen nehézre sikerült a második szülésed :(....

És csak az orvos hozzáállásám múlt volna....


Nekem szerencsém volt, viszonylag rövid és "fájdalommentes" szüléseim voltak, bár nekem a kockázatot a betegségem jelentette, de nem okozott bajt!

66. jooeva (válaszként erre: 64. - Misz)
2010. jan. 9. 11:54

Szia Szilvi!


Jó nagy távolságok vannak a szülőkhöz...Én nem bírnám ki, hogy ne találkozzam az anyukámmal hetente legalább!

Mi kisvárosban lakunk, de mindketten tanyán nőttünk fel, anyukámék még kinn laknak (várostól 5km), anyósomék 2 éve költöztek be (sajnos), ők már idősek és könnyebb így ellátni őket, mint 25km-t autókázni, mikor valami nyűgjük volt....


Anyukám hetente jön hozzánk, hétvégente mi megyünk ki hozzájuk.

Anyósékhoz ritkán megyünk, nem vagyunk túl jóban....


Szerintem jó is az, hogy visszük a gyerekeket magunkkal, mi is négyesben szeretünk lenni, nagyon ritkán bízzuk őket anyuékra.

Vágyunk arra, hogy kettesben elmenjünk valahová, de alig telik el kis idő és hiányoznak :).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook