Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 hónapos a babám és verekedős fórum

10 hónapos a babám és verekedős (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
34. Cucicsillag (válaszként erre: 25. - 3d249bd49f)
2014. szept. 11. 22:41

Nalunk az elso, amire meg a korhazban felhivtak a figyelmet, hgy az idojarasvaltozasra extra erzekenen reagalnak.

Az a jo, hgy a tobbi babaval jol van :) Ismertem olyan gyerkocot is, aki annyira feltkeny volt, hgy rogton rugott, utott, stb.ha nem O volt a kozpontban :-/

33. Katinkaboszi (válaszként erre: 23. - 3d249bd49f)
2014. szept. 11. 22:40

Ha hisztizik, láthatóan, akkor meg kell várni, míg magától abbahagyja, mert hiába szól rá az ember, nem érti, értelmesek pedig, csak nem tudja a sok idegen szót hova tenni :D


Ha pelenkás még, gyorsan csináld, mert a lassú pelusozást nem szeretik, mennének, futnának világgá, játszanának, szóval mint egy kis felnőtt, csak apró aggyal :) Még

32. spinneli (válaszként erre: 28. - Katinkaboszi)
2014. szept. 11. 22:40

Ó az én fiam nem az a nyugodt típus, felnőttnek sem lesz az szerintem, de ez nem baj.

:)

31. Shadow Angel (válaszként erre: 22. - Virag32)
2014. szept. 11. 22:39
:) :) :)
30. 3d249bd49f (válaszként erre: 22. - Virag32)
2014. szept. 11. 22:39
Szerintem nem én vagyok az egyetlen aki megprobálta a kézcsapást alkalmazni nálla,hozzáteszem nem erőssen :) És ennyire el kell itélni most ezért??
29. Cucicsillag (válaszként erre: 18. - Katinkaboszi)
2014. szept. 11. 22:38

Ilyen nalunk most a szomszed nenivel van ill.hasonlo. Odamegy viccbol,mintha fogcskazna es racsap, mire szomszed neni visitva :"jujujujjjj" Mtam, hgy ettol csak felbatorodik es nem fogja abbahagyni,mert teszik neki ez az extra hang.

Nanaaaaaa....

28. Katinkaboszi (válaszként erre: 21. - Spinneli)
2014. szept. 11. 22:38

Mire a gyerek fölött eltelik az idő, az ember mindig rájön, mit miért, hogyan és nálam a kamaszodó éveket meg sem éreztük, annyira nyugodt, békés kisfelnőtt lett :D

MA is az :D

27. spinneli (válaszként erre: 19. - Cucicsillag)
2014. szept. 11. 22:37

Nálunk nincs ilyen gond, csak egyébként kérdezem.


Szuperdada biztos nem 10 hónaposokra javasolta ezt a módszert, ami amúgy szerintem jó,csak nem mindegy, hogy milyen idős gyereknél alkalmazod.

26. virag32 (válaszként erre: 24. - Katinkaboszi)
2014. szept. 11. 22:37
:-))
25. 3d249bd49f (válaszként erre: 19. - Cucicsillag)
2014. szept. 11. 22:37
Nincs tesója szereti a gyerekeket,és elég sokan veszik körbe!!Nem mindig ilyen ő,csak ha fáradt,vagy ha időváltozás van!
24. Katinkaboszi (válaszként erre: 22. - Virag32)
2014. szept. 11. 22:36
:DDDDDDD
23. 3d249bd49f (válaszként erre: 18. - Katinkaboszi)
2014. szept. 11. 22:36
Köszönöm szépen,hogy nem leorditottál :) Jókat irtál,megfogadom :)
2014. szept. 11. 22:35
Bocsánat a vulgaritásért,de az ilyen elképesztő szintű felhördülések után szokta egy barátom feltenni a kérdést,hogy "k..rtok ti rendesen?" :-)))
21. spinneli (válaszként erre: 18. - Katinkaboszi)
2014. szept. 11. 22:35
Nagyon szépen, kereken leírtad.
20. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - 3d249bd49f)
2014. szept. 11. 22:34

De hát tőled tanulja!!


Csak alkalmazza amit te teszel, most mindent

ismétel, másol egy olyan picike!

19. Cucicsillag (válaszként erre: 15. - Spinneli)
2014. szept. 11. 22:33

Sokkal tobb dolgot ertenek, mint azt mi gondoljuk :) Persze, kell ido, mig a buksijaban osszeall, hgy " ha ezt v.azt. Csinalom, kivonnak a forgalombol" Szuperdada javasolta ezt a modszert, nalunk bejott. Es mindig hozzateszem, hgy most buntetesben vagy ezert, meg ezert...


Tesoja nincs? Kozossegbe jartok?

2014. szept. 11. 22:32

Régen volt, ez igaz, de a történet ugyanaz.


Az én fiam is elkezdett csapkodni, de ő eleinte csak az arcunkat, tetszhetett neki, a hangja, amit a kis tenyerével mikor ráütött az emberre, kiad. :)

Mikor már komolyabban csinálta, ha rászóltam nyugodtan, megfogtam a kezét és beszéltem hozzá, nem engedtem, hogy velem ezt csinálja.

Az egész család egy ember kivételével átvette, és már senkit nem bánott, kivéve anyósomat, aki nevette.

Persze, a gyerek még nem tudja, mit lehet, mit nem, így aztán csapkodta rendesen szegény anyósomat.

Hiába szóltam rá, hogy ne engedje, mert már mást nem üt, Ő csak kacarászott. Szóltam, nekem ne háborodjon fel, ha jobban megüti.

Persze, hogy ez történt és még neki állt feljebb.


Te is így fogsz járni, ha ütöd a kezét, azt hiszi, azt kell csinálni, simogatással, szép szóval, beszéddel,jobban le lehet szerelni, hiszen mindent tőlünk tanul meg és ahogy viselkedünk vele, úgy fog csinálni mással is.


Próbáld megfigyelni, mikor csinálja és mire, talán rájössz, mi idegesíti, vagy zavarja.


Sose felejtsd el, egy gyerek még mindent most tanul.

Hiába mondod neki, még a szavak értelmét sem tudja, felháborodsz, azt hiszi, azt kell tenni.

Nyugalommal, szeretettel, többet elérsz bármilyen viselkedése esetében, gondolj arra, nem egy másik felnőttel beszélsz, hanem egy olyannal, aki nem érti a nyelvedet. :)

17. 3d249bd49f (válaszként erre: 14. - Muraja)
2014. szept. 11. 22:29
Gyalázatos??mert te még nem csaptál oda???Álltalában akik ennyire elitélik a másikat ennyiért,azok még aljasabbak :)
16. spinneli (válaszként erre: 13. - Shadow Angel)
2014. szept. 11. 22:27
Tapsolni én is szoktam, ez ki is zökkenti, illetve a figyelemelterelés még be szokott jönni szinte mindig...
15. spinneli (válaszként erre: 10. - Cucicsillag)
2014. szept. 11. 22:26
Ennyi idősen értheti, hogy a csapkodás miatt büntiből került a kiságyba?
14. Muraja (válaszként erre: 1. - 3d249bd49f)
2014. szept. 11. 22:25

Gyalazatos viselkedesedert nagyon magas kamatot fogg kiszabni szamodra a sors !

Visszaelles egy kiszolgaltataott gyerekkel mindennek a csucsa .

2014. szept. 11. 22:25

Nekem is szokott csapkodni. Meg harapott is. Sokszor szeretetből is (simi helyett). Rá szoktam szólni finoman, hogy ez "fáj anyának, nem szabad", illetve megfogom a kis kezét, és mutatom, hogy kell simogatni. Van, amikor még mellé nyúl, és erősebbre sikerül a simogatás, de ritkulnak ezek az esetek. A harapásról leszokott, már csak ijeszteget vele.

Hisztizni szokott a szentem. Ha a szép finom szóra nem hagyja abba, akkor tapsolni szoktam, kicsit erősebben rászólni, hogy nincs hiszti. Esetleg elkezdem "utánozni", hogy "én is tudok ilyet, ugye neked sem tetszik". Általában valamelyik beválik.

12. spinneli (válaszként erre: 6. - 3d249bd49f)
2014. szept. 11. 22:23
Én írtam pár tippet.
11. 3d249bd49f (válaszként erre: 9. - Zsófi2014)
2014. szept. 11. 22:23
Köszönöm a hozzászolasokat!!Itt nem lehet segitséget kérni,mert picit rácsaptam a kezére,szinte épp hogy érintette,de ti már halálra itéltek engem :( Köszönöm!! Sziasztok!!!
2014. szept. 11. 22:17

Jol irtak elottem, ne csapkodd a kezet egyaltalan.

Te vagy neki a minta es O ugyanazt csinalja ,mint te csak kicsiben. Ha kiabalsz vele (pl.) kesobb annal inkabb tulordit teged :)

Csapkodhat amiatt, mert vmi nem tetszik neki.

Az enyemnek ilyenkor elmagyarazom, hgy nem jo,amit csinal es berakom pl.kisagyba, ahol nem tud magaban (sem) kart tenni es megvarom,mig kitombolja magat.

2014. szept. 11. 22:17
Az enyem 11 honapos es SOHA nem utott meg senkit.Nem csapkod.Volt hogy lefejelt veletlenul vagy megharapott de errol hamar leszoktattuk.Tapasztalatbol mondom.Egy ekkora gyerek azt csinalja amit tanitunk Neki.Ha egy uj jatekot talalok ki akkor holnapra mar azt jatsza.Ha racsapsz a kezere mi az istent varsz??? Hogy normalis vagy-e ne menjunk bele. Inkabb fogalmazzunk ugy, hogy racsapni a kezere egggyaltalan nem normalis dolog es ha igy folytatod kezelhetetlen es verekedos gyerek lesz akitol menekulni fognak az ovodaban es te az a szulo leszel akivel a legtobbet fognak beszelni az ovonok amint sejtem feleslegesen majd hisz meggyozodesbol utod a gyereked. Gondolkodj el szerintem hogy mi az a modszer ami eredmenyre visz meg.Annyit segitek hogy VAN!
8. unom (válaszként erre: 6. - 3d249bd49f)
2014. szept. 11. 22:15
Én lefogtam a kezét, és határozottan rászóltam. Legyen alapszabály, hogy senki nem üthet.
7. andi6020 (válaszként erre: 4. - 3d249bd49f)
2014. szept. 11. 22:13

Ő csapkod, te csapkodod. Mi a különbség?

Ne csapkodd!

Sok sikert!

2014. szept. 11. 22:12
De mivel lehet leszoktatni erről a viselkedésről?Vagy mi okozza??Időjárás??Fogzás??
5. unom (válaszként erre: 4. - 3d249bd49f)
2014. szept. 11. 22:09
10 hónaposan az ütés az ütés, nem tudja megkülönböztetni. Azt látja, te ütsz, tehát biztos neki is szabad. Ezzel nem fogod leszoktetni.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook