Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 hónapos a babám és verekedős fórum

10 hónapos a babám és verekedős (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
64. Fiúsmami (válaszként erre: 56. - Cucicsillag)
2014. szept. 11. 23:07
Örülj,hogy valakitől kapnak.Sajnos nekünk se nagyszülő se nagynéni.Bár itthon ritkán kapnak édességet,de ha igen akkor mindig arra gondolok,hogy az életben soha senki nem fogja őket kényeztetni.És egy rudi egy csoki nem okoz cukorbetegséget,ha te egyébként egészségesen táplálod őket.Szeritnem bár ez a te dolgod ,de örülj neki.A régi öregek nem értik miért ne lehetne kicsit elkapatni őket.Ettől hidd el nem lesznek se rosszak se betegek a gyerekek.és nem ér meg egy vitát.Egyébként ha nagyon zavar ne te hanem a párod szóljon.
63. Muraja (válaszként erre: 17. - 3d249bd49f)
2014. szept. 11. 23:06

Nem soha nem " csaptam " egyikre sem ! es mar a te korodban vannak es ök sem " csapkodjak " a unokaim.

En nem neveltem a gyerekeim ök neveltek engem.

Igen en mindent ami eliteleshez kötödö volt a gyerek nevelesben az en koromban csapkodas , " fules " orditas es ezernyi hasonlo meggyalazas mar akkor en nemmet mondtam minden fele eröszakra es bantalmazasra . Egy gyerek nem kerte magat ide es ha itt van akkor szeressuk igazabol , turelemmel , szerettel.

Teged ne erdekeljen az hogy mas mitt szol a gyerek vislekedesehez az ratok tartozik legyen szabad es szeretve.

62. Shadow Angel (válaszként erre: 57. - Fiúsmami)
2014. szept. 11. 23:04
Igazság szerint a harapással sokszor a stabilitást biztosította, mikor felállt a lábamba kapaszkodva. Szó szerint foggal - körömmel kapaszkodott. :)
61. Katinkaboszi (válaszként erre: 53. - 3d249bd49f)
2014. szept. 11. 23:03

Szívesen írom, egyet jegyezz meg, az anyaságot is tanulni kell, ezzel nem születik senki :)


Neked is új minden, ideges vagy, egyedül egy kisgyerekkel, mindenfélét olvas ilyenkor az ember, még ha a férjeddel is, megbeszélitek, kitárgyaljátok és egy idő után, úgy is a szíve szerint cselekszik az ember, mert a könyv is jó, de minden gyerek más, nem lehet egy kaptafára húzni mindet.


Ha így lenne, az már baj lenne :)

60. Shadow Angel (válaszként erre: 50. - Katinkaboszi)
2014. szept. 11. 23:02
Nálunk sajnos ez sem mindig jött be. Születése óta majdnem mindig ugyanabban az időben fürdetjük, fektetjük (néha hamarabb, ha nagyon álmos és nyűgös, mert valami miatt délután nem aludt). Mégis sokszor jön az esti hiszti, mikor két órával fürdés után is nyűglődik, hiába hulla fáradt.
59. Fiúsmami (válaszként erre: 58. - Cucicsillag)
2014. szept. 11. 23:02
Édes lehet :)
58. Cucicsillag (válaszként erre: 54. - Fiúsmami)
2014. szept. 11. 23:01
Az enyem lassan 2 lesz, de nala meg tart :) Ha "nagyon szeret" es eppen fozok, belemarkol a seggembe, de brutalisan!
57. Fiúsmami (válaszként erre: 13. - Shadow Angel)
2014. szept. 11. 23:01
Végre egy anya aki tudja,hogy ezt a gyerek szeretetből teszi :)Mert ők tényleg nam bántás miatt teszik.Hanem egyszeren minden létező tudásukkal ,itt jelen esetben harapás,a ragaszkodásukat fejezik ki:)
56. Cucicsillag (válaszként erre: 47. - Katinkaboszi)
2014. szept. 11. 23:00

Most pont ilyen dologgal vok gondba... A ferjem nagynenjeek imadjak a kicsiket es otthon is vannak, raernek, vihetnem oda a gyerkocot kicsit, par orara. Viszont, hiaba magyaraztam el, hgy nem kap csokit es turorudit (ill.csoki nelkul) csak azertis, ahanyszor megyunk, folyton tomnek vmi vacakkal...

Ezt hgy lehet megertetni? Olyan jokat irsz, erre hatha van vmi tipped? :)

Bocs, a foruminditonak a temavaltasert :)

2014. szept. 11. 22:59

A kérdés jó.

Plusz miért kell a kis rácsapást (még ha ők nem is alkalmazták soha, ha nem is épp a legjobb módszer, sőt..) egyenértékűvé tenni azzal, hogy agyba - főbe veri a gyereket. Ezt sem értettem soha.

Attól függetlenül sem, hogy én sem vagyok a híve.

54. Fiúsmami (válaszként erre: 4. - 3d249bd49f)
2014. szept. 11. 22:57
Azt tudtad,hogy 1,5 éves korig a gyerekek érzelmileg sokszor az ölélést a bele marással és csapással együtt a szeretet ragaszkodás kifejezéseként élik meg.Tehát sokszor mikor egy gyerek belemar anyába magához akarja úzni.De mivel még fejletlen az idegrendszere ezért mint a majom ösztönösen markol ,mar bele a szülőbe.Hmmmm
53. 3d249bd49f (válaszként erre: 50. - Katinkaboszi)
2014. szept. 11. 22:57
Köszönöm,igazán jó dolgokat és szépen irsz nekem :) Sokat segitesz :)
52. Cucicsillag (válaszként erre: 45. - Spinneli)
2014. szept. 11. 22:57

En egyet olvastam tole es hasznos dolgokat irt, ami alkalmazhato es be is jott :)

Persze, nyilvan ,nem minden gyereknel hat ugyanaz.

51. Cippora (válaszként erre: 48. - Shadow Angel)
2014. szept. 11. 22:55

Elég szomorú.

Azt hiszem senki nem születik szuper anyának mindenki hibázik,vagy tesz olyat amit később megbán.Nem tudom ezt miért kell elfelejteni...

50. Katinkaboszi (válaszként erre: 46. - 3d249bd49f)
2014. szept. 11. 22:54

Azt feltétlenül vezesd be, hogy minden nap, ugyanabban az időben feküdjön le, mert sok gyerek attól hisztizik, mert fáradt, álmos, de még maradna fent.

Emlékezz vissza a saját gyerekkorodra, ha megengedték a szüleid, milyen jó érzés volt és hiába mondták, nem vagy álmos, váltig tagadta az ember, pedig majdnem orra esett sokszor :D


Alakíts ki neki egy napirendet, amihez aztán tartsd magad, néha szabad eltérni, de inkább azt csináld, hogy időben, lehetőleg ez fontos, mindig ugyanabban az időben, készüljetek fürdéshez, leekvéshez.

Megnyugszik, meglátod. Tudni fogja, most ez jön, érezni fogja, ez most jó neki és megnyugszik.

49. 3d249bd49f (válaszként erre: 43. - Cippora)
2014. szept. 11. 22:51
:(
48. Shadow Angel (válaszként erre: 43. - Cippora)
2014. szept. 11. 22:50
Talán mert könnyebb oltani, mint értelmesen leirni, hogy teszem azt valamit miért nem tartanak helyesnek.
47. Katinkaboszi (válaszként erre: 41. - Cucicsillag)
2014. szept. 11. 22:50

A következetesség a legfontosabb.


Sógornőm és a férje, mindig ki volt akadva, hogy az ő rendetlen, apjkos, szófogadatlan =ezt ők mondták) gyerekük, nálunk milyen édes, aranyos.

Mondtam, ha hétfőn itt nálunk ezt és azt, nem szabad, akkor szerdán sem. :D


Egészen kis korában már elvittük magunkkal nyaralni többször is, és olyan aranyos volt, nem sírt soha az anyjáék után, szót fogadott, bár látta, hogy a saját fiunknak is ugyanazt kell csinálni, mint neki, nem volt különbség közöttük :D

46. 3d249bd49f (válaszként erre: 42. - Katinkaboszi)
2014. szept. 11. 22:49
Pl ma lefekvéskor!!!Felugrott az ágyon és nem akart eludni,inkább ezt csinálta!!Pedig álmos volt!!Meg amikor jön a rossz idő!!Szóval alapjában jó gyerek ő :) Csak ilyenkor mivan vele nem tudom!
45. spinneli (válaszként erre: 39. - Cucicsillag)
2014. szept. 11. 22:49
Majd elolvasom már a könyvét, eddig csak a műsort láttam.
44. BoBi86
2014. szept. 11. 22:48
Ilyen korszak nálunk is volt csak kicsit később olyan 1,5 éves kora körül. Nem nagyon tudtam én sem semmihez kötni bár tény hogy a fiam születése óta nehezen viseli a hidegfrontot. Tereld el ilyenkor gyorsan a figyelmét! Csikizés, puszilgatás, valami érdekes új dolog stb. Ne vedd fel a hisztit és főként ne csapj vissza! Jól írták előttem mintázza amit csinálsz!
43. Cippora (válaszként erre: 22. - Virag32)
2014. szept. 11. 22:47
Tuti nem...én is bírom mikor idejön csóri,aztán úgy leoltják mint a huzat.Mikor normálisan is el lehetne mondani,hogy: "ne,ne csapj rá,mert 10 hónaposan még nem érti,csak félelmet keltesz benne,semmi értelme" Áh,nem,idejönnek és levezetik az egész napi stresszt meg frusztráltságot valakin.
42. Katinkaboszi (válaszként erre: 38. - 3d249bd49f)
2014. szept. 11. 22:46
Ez milyen helyzetben szokott előfordulni?
41. Cucicsillag (válaszként erre: 37. - Katinkaboszi)
2014. szept. 11. 22:45

Pont ezt szeretnem en is elkerulni :)

Fontos (lenne) a kovetkezetesseg, mert egyszer engedi, utana meg felhaborodik rajta, akkor osszekeveri a gyerkocot...

40. Katinkaboszi (válaszként erre: 32. - Spinneli)
2014. szept. 11. 22:45

Minden gyerek más és más, de ez csak jó :D


Hozzák magukkal az alaptermészetüket, ami az idő múltával, csak változik és figyelni kell, mert lassanként a vadhajtásokat szokás lenyesegetni, hagyni, nőjön,e rősödjön, mint egy szép, erős fa :D

39. Cucicsillag (válaszként erre: 27. - Spinneli)
2014. szept. 11. 22:44
Nem (csak) 10 honaposokra volt fegyelmezes, csak "vhol el kell kezdeni" Meg jo, hgy vezetem a naplojat, abban sztem benne van,mikor is volt eloszor "buntiben" De sztem joval kesobb :)
2014. szept. 11. 22:43
Csak már mikor az arcomrol lekaparja a bőrt,meg tépi a hajam,kicsit elszakad a cérna :(
37. Katinkaboszi (válaszként erre: 29. - Cucicsillag)
2014. szept. 11. 22:43
A különös hangokat minden gyerek szereti, próbáljon mást játszani vele, ne csapkodja, mert tényleg Ő fog felháborodni a végén, hogy miféle nevelést kap ez a gyerek :D
36. 3d249bd49f (válaszként erre: 35. - Spinneli)
2014. szept. 11. 22:42
Ok megfogadom :)
35. spinneli (válaszként erre: 30. - 3d249bd49f)
2014. szept. 11. 22:41
Szerintem nem, de tényleg jobb, ha nem alkalmazod, mert semmi értelme.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook