Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 éves gyerek és a mobil fórum

1 éves gyerek és a mobil (beszélgetős fórum)


1 2 3
66. babyapocakban (válaszként erre: 64. - Globus)
2018. máj. 25. 11:50

Ez nem csak az, hogy a szülőtől látják. Egyszerűen egy vonzó dolog. Nagyon érdekes számukra, színes, hangos kütyü. Ha már láttak rajta egyszer is mesét, akkor tudják: azon mese van. Ha láttak rajta már valamilyen játékot, akkor tudják: azon játék van. És nem könnyen kiismerhető, mert mindig van rajta valami ÚJ. A hétköznapi játékokat azért unják meg egy idő után, mert minden tulajdonságát megismerik, mindent kipróbálnak vele kapcsolatosan.

De egy mobil? A lehetőségek VÉGTELEN tárháza.


Lehet is az, mert lehet okosan is használni. De szerintem csak egy bizonyos kor felett szabadna és csak bizonyos idő- és egyéb korlátok között.

2018. máj. 22. 14:52
Orvosnál voltunk a 6 éves leánykámmal nem olyan régen, négyen voltak előttünk. Mindegyik gyermek belemerülve (a saját vagy) anyukája mobiltelefonjába. Se egy váltott mondat a szülővel, se egy egymásra mosolygás, egy érintés... egy bármi, ami jelezné, hogy együtt vannak. Anyuka mereven néz maga elé, a gyermek nyomogatja a gombokat! (Mi is készültünk a várakozásra, volt nálunk kártya és malom játék is.)
64. globus (válaszként erre: 57. - Iszkiri)
2018. máj. 22. 13:10

Hát ezt írtam én is :) Amit szülőtől látnak. Honnan máshonnan vennék? Később persze akad külső inger, az más tészta.

Valahol láttam egy videót: sírógörcsöt kapott visítva a pelenkás kölyök, amikor elvették tőle a kütyüt. Dobálta magát a földre. Amint visszakapta, elhallgatott.

63. Andi.Bobi (válaszként erre: 61. - PöttyösPanka)
2018. máj. 22. 12:38
Igen igen...😂😂😂😉
62. babyapocakban (válaszként erre: 61. - PöttyösPanka)
2018. máj. 22. 12:19
:DDDDDDD
61. PöttyösPanka (válaszként erre: 60. - Michelle.r)
2018. máj. 22. 12:04
A kicsik tenyérlenyomattal szignálnák, hogy tudomásul veszik, és belegyeznek.
60. michelle.r (válaszként erre: 59. - Andi.Bobi)
2018. máj. 22. 12:02
Hát hogyne, a személyiségi jogokat meg majd szabadságra küldjük ;)
2018. máj. 22. 11:51
Egy webkamera jó lenne a bölcsődében. Néha be kukkantanék:)
58. babyapocakban (válaszként erre: 54. - Iszkiri)
2018. máj. 22. 10:54
Nyálálló bölcsimobil! Hogy bármikor gügyöghess a csemetéddel és rejtett webkamerával megfigyelhesd az óvónőket :)
57. iszkiri (válaszként erre: 55. - Globus)
2018. máj. 20. 14:01

Na, azért jól kinéznénk, ha a gyerek a családban csak a mobilozást, meg számítógépezést látná!

Nem gondolom, hogy azok az anyák, akik mobiloznak és számítógépeznek, ők ne vasalnának, végeznének háztartási munkát.

Nyilván látja a gyerek a háztartási, kerti munkát is.

Úgy gondolom, itt most nem is arról van szó, hogy kizárólag mobilozna, és gépet nyomkodna bárki is.

Szerintem a gyerekek meglátják a jó dolgokat is, de számukra minden követendő, amit a szülőtől látnak.

Az egész téma az 1 éves gyerek és a mobilozás felvetésből indult. :)

56. iszkiri (válaszként erre: 52. - PöttyösPanka)
2018. máj. 20. 13:53

Akiket említesz, az alfa generáció - köztük elég sok év korkülönbség van.

Az "alfák" közül nem mindegy,hogy kinek a kezébe kerül a mobil. Mert míg az 1 éves gyerek kezébe én sosem adnám, addig - véleményem szerint -simán használhat digitális eszközt egy óvodáskorú. Pont azért, mert ebbe születtek bele, és tőlünk, szülőktől is látják a mobil,-számítógép,- és egyéb kütyük használatát.

Elég álszent dolog lenne azt mondani egy ovisnak, hogy ne használjon tabletet (ha már egyszer kapott), mikor azt látja, hogy anya, apa, nagyobb tesó használja. Attól most függetlenítsünk el, hogy ki miért nyomkodja a kütyüt. Van, aki számítógépen dolgozik otthon, van aki tanuláshoz használja, van aki játszik. A gyereknek tök mindegy. Ő csak azt látja, hogy használják. Ő meg követné a mintát, mint mindenben.


Szóval mindennek megvan az ideje. A gyerek bizonyos korban már használhatja a kütyüket, de akkor is csak határt szabva. A határ megszabásáért pedig a szülő a felelős.

55. globus (válaszként erre: 51. - Iszkiri)
2018. máj. 20. 13:49
Ezt látja a gyerek. Ha a szülő napközben vasalna, varrógépet gyűrné vagy turmixgépet, akkor erre lenne kíváncsi, számára elsősorban látottak jelentek tapasztalatot, mint oly sok más téren is,későbbi életkorban. Kicsit költőinek érzem néha a "kire ütött ez a gyerek?" kérdéseket.
54. iszkiri (válaszként erre: 53. - Babyapocakban)
2018. máj. 20. 13:40

Igen. :)

Kakaóbiztos számítógépek már nagyon régóta vannak. Jöhet a nyálálló mobil.

Aztán a bölcsiben lesz mobiltelefon jel. Bár az is lehet, hogy már van.

2018. máj. 20. 13:15
Szerintem hamarosan lesznek nyál-álló mobilok is. :DDDD
52. PöttyösPanka (válaszként erre: 51. - Iszkiri)
2018. ápr. 13. 06:19

"Olyan szinten ivódott belénk a mobilozás"


És mi csak tanultuk használni a mobilt és társait, de a Z generációsok ebbe nőttek bele. Csak sejthetjük, hogy nekik mit jelent az okostelefon, az online tér, a közösségi háló, mert még nekünk csak egy eszköz, nekik már az életterük nagy része. Akikről meg beszélünk, az alfa generáció, akik tényleg szinte mobillal a kezükben születnek. Velük kapcsolatban megjósolhatatlan a jövő, hogy hogyan fogja hosszútávon befolyásolni őket ez a digitális világ, és milyen felnőttek lesznek.

2018. ápr. 12. 19:40

Ha ragaszkodom a fórumcímhez, akkor azt mondom: 1 éves gyerek és a mobil - nonszensz.

Értelmetlen, és felesleges is 1 éves gyerek kezébe mobiltelefont adni.

Egyrészt a mobil által kibocsátott sugárzás káros lehet a fejlődő gyerek agyára. Bár ez máig vitatott, de szerintem igenis káros. Még mindig nem ismerjük a hosszútávú esetleges káros hatásait.


Függetlenül ez 1 éves korhatártól sem egészséges dolog a mobilozás. Nem véletlenül mondják pl. hogy hogy éjszakára kapcsoljuk ki, és ne tartsuk a fejünk mellett. Megfogadjuk? Én pl. nem. Telefonra ébredek, be van állítva az ébresztő. Na, akkor miről beszélek? Ugye?


Olyan szinten ivódott belénk a mobilozás, hogy az már súrolja a normalitás határát.

És a gyerek, mint mindenben, másolja a szülőt. Ő is szeretne mobilozni. Veszélyes dolog ez. Mert ha mesét néz, vagy zenét hallgat, a sugárzás akkor is éri.

Úgyhogy nekünk, szülőknek kell észnél lenni. Ha már mobilozhat a gyerek, akkor a szülőnek kell határt szabni.

Ennyit, nem többet és kész. Az a gyerek, aki ismeri a szülők által támasztott szabályokat, ezt is meg fogja érteni, és elfogadja.


A mobilozást kiküszöbölni teljesen képtelenség, de legyen egy ésszerű határ. Mint mindenben.

50. lapbarna (válaszként erre: 49. - Lapbarna)
2018. ápr. 12. 18:59
Ja, a kicsinek nem adok kezébe telefont, ipad meg nincs.
49. lapbarna (válaszként erre: 35. - Babyapocakban)
2018. ápr. 12. 18:58

Nekem a nagyok sosem szerettek sem festeni, sem rajzolni, pedig akkoriban még nem volt sem okostelefon, sem ipad.

Minden gyerek más és más.

48. andi6020 (válaszként erre: 35. - Babyapocakban)
2018. ápr. 12. 17:04

Kiváló Nagy Magyar Anya lesz belőled.

Ne törődj a többi hülyével. Neveld úgy a gyermekeket, ahogy jónak látod.

47. 124637ff9b (válaszként erre: 35. - Babyapocakban)
2018. ápr. 12. 16:51
A feltételezésed a "struccanyukákról" , hogy mennyien és hol és hogyan, kb. annyi, mint a kertek alján ólálkodó migráncsok.
46. 31bc25d879 (válaszként erre: 37. - Michelle.r)
2018. ápr. 12. 16:47

Az ük-ük-ük nagyszülők meg az az előttiek pedig a dédiéktől kaptak volna frászt.

A világ változik generációról generációra. Mi is "frászt" fogunk majd a dédunokáktól.

45. 31bc25d879 (válaszként erre: 35. - Babyapocakban)
2018. ápr. 12. 16:45

Szerintem azért ennyire ne keserítsen el.

Fő, hogy a tieid fognak tudni KÉZZEL...:)

Minden család más és nem rosszabb vagy jobb.

És hidd el a leendő ovis-, és iskola társak sem lesznek ettől rosszabbak.

Valóban ilyen szinten nem kellene más gyerekével foglalkozni.

44. Shadow Angel (válaszként erre: 27. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 12. 15:44

Ha a szülő veti el a járóka használatát, az nem biztos hogy jó. Nekünk volt, de csak három oldalú, mert nem maradt meg benne, így viszont használta “játszó saroknak”.


Ellenben akkor jött ki, amikor csak akart. Viszont abban az életkorban én nem is nyomtam a kezébe...

43. 86d0584f0e (válaszként erre: 40. - Babyapocakban)
2018. ápr. 12. 14:22
Ha az unalom szülné a Bill Gates-eket meg a fantáziát és a sikert, akkor több száz millió sikerember lenne :)))
42. 86d0584f0e (válaszként erre: 24. - Timycat)
2018. ápr. 12. 14:19

Aki erre büszke, az amellett, hogy bűnt követ el a gyereke ellen, az sötéten ostoba is.


Ugyanis a finommotorika fejlesztése és a mozgás (azaz játék, ami test aktivitást igényel, meg minden, amin a kezével sokrétűen és nem csak egyféleképpen babrál) a gyerek intellektuális képességeit, érzelmi fejlődését serkenti.


Azaz egyszerűbben: mozgás közben barázdálódik az agya! Ezt kellene megtanulni.


Mondjuk, hallottam már olyat, hogy nem baj, ha nem játszik csak gépezik, majd nem lesz kézügyessége. Mert azt hitték, ez csak ennyit jelent ...

41. PöttyösPanka (válaszként erre: 35. - Babyapocakban)
2018. ápr. 12. 13:35
Pontosan hány olyan kisgyereket ismersz, akik csak tableteznek, de "kézzel" játszandó játékot nem játszanak?
40. babyapocakban (válaszként erre: 20. - 31bc25d879)
2018. ápr. 12. 12:30
Bill Gates vagy Mark Zuckerberg? Nem hinném, mivel ahhoz az kellene, hogy ne kapják tálcán az összes elképzelhető dolgot. Unatkozni, fantáziálni kell hozzá, sokkal többet. Ők még nem kaptak készen minden képet, mindent, amit csak az elme el tudott képzelni bárhol a világban, mindent feltesznek már az internetre, túltelítve az emberek agyát.
39. gribedli*** (válaszként erre: 20. - 31bc25d879)
2018. ápr. 12. 12:25

Az én gyerekeim is erre hasznâlták a tabletet kicsiként. Nem tartom ördögtôl valónak.


És bár tudom, hogy az érintôképernyôzés kicsi korban lassítja a finommotorika fejlôdését, mégis 3 gyerekembôl csak egynél volt olyan, hogy talán emiatt rosszul fogta a ceruzát az iskolában, de még ebben sem vagyok biztos, hogy a tablet okozta vagy csak azért mert ô 5 évesen ment elsô osztályba. Hiszen kicsi kora óta sokat és gyönyörûen rajzol, gyöngyfûzés, tésztagyúrás, papírhajtogatás mindig hozzátartozott a "játékhoz". Csak egyszerûen rosszul fogta a cerkát. Mára már behoztuk, sokat segített a háromszög alakú ceruza.

2018. ápr. 12. 11:54
A közértben pl oda kell adnom a telefont,hallgatja a zenéket,mert nem marad meg a babakocsiban,vagy a bevásárló kocsiban. Kiabál,szaladgálni akar.
37. michelle.r (válaszként erre: 35. - Babyapocakban)
2018. ápr. 12. 11:52

Értem amit mondasz, de szerintem nincs igazad. Egy szeletét látjuk egy-egy helyzetben annak, hogy egy család hogy él.

Én is kaptam mindenfélét, hogy miért kell egy tízévesnek ipadot venni. 3 éves koráig egyáltalán nem látott bekapcsolt tévét egyik sem. Aztán lefekvéskor meseolvasás és három, általuk választott rajzfilm a laptopomon. Mindig, előre megbeszélve. Nem mondom, hogy kellemes volt hallgatni a nyígást, mert persze mindig próbálkoztak a csak még eggyel. De megszokták, hogy nincs alkudozás, az van, amit előre megbeszélünk.


Nem olyan gáz a világ, csak nagyon más, mint volt ;) És hidd el, a mi őseink - úgy dédiig visszamenőleg frászt kapnának attól, hogy mit művelünk :D

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook