Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány éves kortól adjunk a gyereknek mobiltelefont? Egyáltalán adjunk neki? fórum

Hány éves kortól adjunk a gyereknek mobiltelefont? Egyáltalán adjunk neki? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. máj. 4. 16:10
Szerintem is kell telefon, de nem mindegy, hogy milyen. Mi egy speciálisan gyerekeknek fejlesztett gyerektelefont adtunk a 6 éves fiunknak, amiben egy csomó olyan funkció van amivel a gyerek felügyeletét el lehet látni. Lehet szabályozni a ki- és bekapcsolást. Csak előre rögzített számokat hívhat és csak onnan fogadhat hívást, még a gyerek tartózkodási helyéről is tud információt küldeni. A hátlapot rá lehet csavarozni, nem lehet a kártyát kicserélni benne. Nem tud nagy telefonszámlát csinálni mert mindent lehet benne korlátozni. Ha esetleg a gyerek elhagyja vagy ellopják és másik kártya kerül bele azonnal küld a készülék egy SMS-t nekünk és már tudjuk is hívni a "megtalálót". Ha valakit érdekel megnézheti itt: [link]
2009. jan. 10. 11:43
Erre már válaszoltam régebben,és még mindig azt mondom,hogy kell!!!!!A lányomnak régóta van,és nem hívogat senkit feleslegesen,csak ha fontos, valami oknál fogva!
2009. jan. 10. 09:34

Sajnos a mai világban sok olyan nagyobb gyerek van, akik elveszik a kicsiktől a mobilt, a pénzt és az élelmet.

Szerintem jó ha egy kisgyereknél van mobil, főleg ha messze lakik az iskolától, mert ha bármi probléma van, akkor el tudja érni a szülőt, de meg kell tanítani rá, hogy az iskolába ki kell kapcsolni, vagy le kell venni a hangot, viszont ne vegye elő mások elött, mert ellophatják töle.

És elég egy régi telefon, amivel tényleg csak telefonálni lehet.

2009. jan. 9. 19:06
Én a régi telefont adtam oda a fiamnak,8 éves. A suliba nem viheti, de reggel felhivhat, ha valami van, illetve mikor hazaért.
2009. jan. 9. 19:03

Szerintem a legjobb dolog az SOS mobil, nálunk még nincs úgy tudom.

2 gomb van rajta, az egyik a szülőt hívja, a másik a segélyhívó. Szerintem 14 éves korig ez való a gyerekeknek.

86. titecs
2008. nov. 2. 19:25
A lányom most májusban kapott a szülinapjára. 9 éves.De csak a szombati szakkörére viszi el, oda-vissza 6 km-t sétál, lehet egy vihar hogy el kell hozni...stb.Sulis kirándulásokra is viheti, jó tudni mikor jön haza.
2008. okt. 30. 06:55
Mondjátok csak, hova jár ez a sok gyerek, akinek nincs mobilja? Mert nálunk csak a mi gyerekünknek nincs. Én komolyan azt hittem, hogy egyedül vagyunk ilyen "bogarasak"..:)
2008. okt. 30. 03:10

Nekem mindkét lányom érettségikor kapott telefont,

nem kötelező elsietni,elvégre a szülő fizeti a számlát,vagy a kártyát.És mikor nem volt ennyi embernek mobilja,volt vezetékes,pedig a lányaim távol tanultak,és a kollégiumból mindig tudtak telefonálni.Tudom nem vagyunk egyformák,igy a vélemények is különbözhetnek"kinek a pap,kinek a papné":)))

2008. okt. 29. 21:51
vagyis 81!! :-) csak elnéztem :P
2008. okt. 29. 21:51

ha már tud rá vigyázni, és megérti, hogy nem kell összevissza nyomogatni és mindenkit felhívni, akkor mindenképpen nagyon hasznos dolog szerintem. Gondoljunk csak bele....

Ha például rossz érzetünk támadna, csak felhivjuk... Vagy az előző példa is tökéletes (80)

sztem... :)

2008. okt. 19. 20:06
mi egy falu távolságra vagyunk a gimitől ha lekésik a buszt legjobb ha érte megyünk... erre nagyon jó vagy ha valami program változás és késöbb jön tudjuk miért...
2008. okt. 19. 19:56

Szerintem nem kell nekik mobiltelefon. Amúgyis csak az osztálytársaikkal locsognak, arra meg ott az iskola.

Mi is felnőttünk mobil nélkül.

2008. okt. 19. 19:52
erről mindenkinek van valami véleménye... az enyém az ,hogy ma már szükséges...
2008. szept. 5. 22:16
Úgy látszik nekünk szerencsénk van, nálunk egyik fiamat sem cikizik az alaptelefon miatt, igaz, nem veszik elő a suliban a szünetekben.
2008. szept. 5. 22:13
Amikortól szüksége van rá,csak ne legyen túl drága, mert elhagyhatja v elvehetik tőle.
76. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 75. - 6ee0ffb012)
2008. szept. 5. 20:58
Teljes mértékben igazad van!:-))
2008. szept. 5. 14:30
Az én fiam most 10 éves,és már két éve van telefonja,de jobb így,mert egyedül jár edzésre a suliból,jobb,ha tudom,bármikor elérhet,elérhetem.Suliban nincs bekapcsolva.Én annak vagyok a híve,hogy elég egy alapkategóriás telefon,de az ciki ennyi idősen...Igy most csúcskategóriás telefonja az apja jóvoltából,de messze nem az övé a legjobb az osztályban....
74. 372f7e7275 (válaszként erre: 72. - 2ce679405c)
2008. szept. 3. 16:38
örülök hogy így látod...
73. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 62. - 2ce679405c)
2008. szept. 3. 16:08
A lányom a suliban nem használja,csak ha vége az óráknak!!
72. 2ce679405c (válaszként erre: 70. - 372f7e7275)
2008. szept. 3. 15:27
persze, így teljesen korrekt!
71. Cirmanella (válaszként erre: 66. - Zizisicc)
2008. szept. 3. 15:22

Nagyon egyetértek Veled!

Bőven elég ennyi funkció egy 10-12 éves gyereknek.

Én 24éves vagyok nekem sincs szupertelefonom.Nem is kell.Szerintem most már pont hogy olcsóbban is lehet venni szép és jó telefont.Sőt,nem követem nyomon a legújabb telefonokat,de én meg sem tudom különböztetni a drágább telefont az olcsóbbtól,mert olyan hasonlóak.Amugy meg szerintem szörnyen nevetséges a felnőttek körében is az ha valaki megvesz egy 100ezres telefont nagyzolásból.Aztán havonta törlesztgeti.Meg ki sem használja a funkcióit.Minek?Nekem is van nem egy ilyen ismerősöm,drága telefon,drága autó.Az autó csupa kosz,a telefon tiszta karc,a lakásról már ne is beszéljünk...

Egyébként a gyerekek tényleg kegyetlenek.Nekem is be-be szólogattak iskolában mert nem volt márkás ruhám,meg annyi divatos holmim,mint másoknak.

Most már tudom,hogy lehet kevés,olcsóbb ruhából is szépen öltözni.Tegnap is egyik barátnőm odavolt a szoknyámért kérdezte hol vettem.Én meg nagy büszkén elmeséltem,hogy turkálós.:-)

70. 372f7e7275 (válaszként erre: 69. - 2ce679405c)
2008. szept. 3. 15:20
nekünk mégis kell már elsőben,leirtam lejjebb miért...órán soha nem jut eszébe elővenni,de már volt mikor tanitónénivel együtt telefonáltak nekem haza ha bármi programváltozás volt....ha szoltak hogy elmarad valami mindíg megkérdezte tanitónénit szolhat e nekem....így ők sem bánják....
2008. szept. 3. 15:17

szerintem akkor sem kell ált. isk.-ba egy gyereknek mobil.

szerintem a poronty aranyos megnevezés.

68. 223cf40dc0 (válaszként erre: 62. - 2ce679405c)
2008. szept. 3. 15:10

ha már kötődünk :)


poronty = "Mosdatnivaló halivadék."


bár sokan használják a gyerek megnevezésére, de engem spec a hideg ráz, ha meghallom


a telefon elkobozása órán, ha a gyerek azzal foglalkozik és nem az óra anyagával, helyes - de az is biztos, ha a szülő mobilt ad a gyereke kezébe, amit még az iskolába is elvihet, akkor annak oka van (vannak nagyzolósak, ezt nem vitatom)

amikor mindkét szülő dolgozik, gyerek az iskolában és nincs más segítség, akkor kifejezetten jó szolgálatot tehet egy mobil - érdemes előre programozni a hívható számokat és letiltani minden más kimenőt, így zárt rendszerűvé válik, hívható bármilyen számról, de a gyerek nem tud feleslegesen telcsizni :)

2008. szept. 3. 15:05
erre szokták mondani hogy előbb elveim voltak aztán gyerekeim lettek:))
2008. szept. 3. 15:05
A fiaim 10 és 12 évesek, most kaptak mobilt, mostantól lesz rá szükségük. Direkt a legolcsóbb alapkészüléket vettük, nincs kamera, nincs hangfelvételre lehetőség, szóval tényleg hívásindításra és fogadásra való. Remélhetőleg ezzel kivédjük azt is hogy ellopják tőlük, ezzel nem igazán lehet már felvágni a többi "csodakészülék" mellett, de arra, hogy elérjenek minket ill. mi őket arra tökéletesen megfelel.
65. 2ce679405c (válaszként erre: 63. - 01c8755c79)
2008. szept. 3. 15:04
Nem szivem, azzal sem!!!
2008. szept. 3. 15:02

ahány évesen annak eljön a "szükséglete" :))


érthetően: amikor a körülmények által szükségessé válik

63. 01c8755c79 (válaszként erre: 62. - 2ce679405c)
2008. szept. 3. 15:01

.. hááááát? TV -távirányítóval a kezében? :o)))

Bocsi, nem tudtam kihagyni! :o) (pirulos smyli)

62. 2ce679405c (válaszként erre: 53. - 3cf80f2b78)
2008. szept. 3. 14:59

".... a mai világban mondj nekem olyat,ami egészséges!!???Még a levegő sem az......tehát akkor,hogy is van ez?" - remélem nem mindenki gondolja így!

Idén diplomázom és tanár leszek. Ha meglátok egy gyermeknél egy telefont mközben megy az órám, én tuti elveszem és majd a nap végén vissza kapja! Sajnos a tanári szigort már nem alkalmazhatjuk úgy, mint régen, így nem is tartják tiszteletben a gyerekek a tanárokat (itt nem 1. és 2. oszt-ra gondolok, hanem a többire), viszont ha valahol meg lehet fogni őket, akkor ez is közéjük tartozik. Uram bocsá, de ha gyerek nem figyel az órámon, és mással pl.: tel.-nal babrál, akkor meg van hozzá a jogom, hogy elvegyem! És ezt nem magamtól találtam ki! Tanár az egész család, így tudom miről van szó. Baromi sértő tud lenni. Ha engednem kell ebben a telefonos ügyben, akkor legalábbis az iskolába nem engedném el vele. Sajnos sok szülő ezt semmibe veszi, pedig a saját gyermekéről van szó, és persze mindig a tanár a hibás!

Persze vannak rossz pedagógusok is, nem vitatom!

Én 4-5 éven belül szeretnék egy kis porontyot, ha Isten is úgy akarja, és remélem nem mobillal a kezében fog megszületni....

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook