Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 éves gyerek és a mobil fórum

1 éves gyerek és a mobil (beszélgetős fórum)


1 2 3
2018. ápr. 12. 11:50

Pár nap ha vettünk neki kettő új formakirakóst. Az egyik jó nagy,az egész abc rajta van,az összes betűn színek vannak,ha kiveszi alatta kép,írás. Két évestől ajánlják. Szereti,játszunk vele,tanuljuk ezt is..

mese nézés előtt vagy után😉. Ha szól a mese,zene a tv-ben motorozik,kocsizik közben,vagy táncol:)

2018. ápr. 12. 11:36
Nem felháborít, inkább elkeserít. Tudom, más gyerekével nem kéne foglalkoznom, de ezek a gyerekek lesznek az enyém ovis társai, iskolatársai nemsokára. Az szomorít el, hogy a mai gyerekek nagy részének kimarad a formaillesztés KÉZZEL, a kockaépítés KÉZZEL, mert mindezt a mutatóujjukkal csinálják mobil vagy táblagép képernyőjén. És ez aggaszt. Lehet, hogy a jövőben mindent mobillal fogunk csinálni, de én fontosnak tartom a kétkezi fejlesztéseket, az ujjal, festékkel festést. Tök jó képernyőn festegetni, de nem ugyanazt adja. Sokkal kevesebbet. Az fáj, hogy ennyi struccanyuka van, akik ezt nem fogják fel, mert a táblagép után nem kell feltakarítani és amíg a gyerek azt nyomkodja, addig is csendben van.
34. michelle.r (válaszként erre: 31. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 12. 11:25
Köszönöm, hogy megerősítetted, amit én is írtam. ;)
33. Andi.Bobi (válaszként erre: 31. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 12. 11:24
Ez így igaz!
2018. ápr. 12. 11:23

Az én kisfiam 23 hónapos lesz. Hiba nem hiba volt bekapcsoltuk neki a mesét,Miki manót,Vukkot,zenéket..imád táncolni,most már a Miki manónál "énekel " is. Elkerülhetetlen,hogy a kezébe kerüljön,adjuk,mert ugye mi is használjuk a telefont. Mi külföldön élünk,a mamával szoktunk beszélni viberen,skypin. Videozni is. A kicsim már fel tud hívni engem viberen,gagyarászik. Mikor kórházban voltam,telefonon énekeltem neki. A youtubot is tudja használni,válogat a mesék között.

Járunk játszótérre,labdázunk,kocsizunk,építő kockázunk, kirakó táblázunk. Forma bedobózunk..Motorozik..Bölcsibe jár...

Érdekli minden. Nincs lemaradva semmi baja,mert pl. mesét nézett vagy zenét hallgatott telefonon,tévén.

31. PöttyösPanka (válaszként erre: 30. - Michelle.r)
2018. ápr. 12. 11:22
Nem csak egy tárgy neki, mert neki az a tárgy, ami iránt nagy figyelemmel vannak a szülei, tehát őt is az érdekli. Ha nem ezt látná folyton a felnőttek kezében, hanem mondjuk könyvet, akkor azt akarná minden áron megkaparintani.
30. michelle.r (válaszként erre: 28. - Babyapocakban)
2018. ápr. 12. 11:01

Jahhhhhh, az enyém három hónaposan zongorázott :DDDD

Most komolyan, képes vagy felháborodni ezen a mondaton? ;)


Egyébként szerintem is kb. ugyanolyan tárgy neki, mint bármi más. A lányom az utolsó volt az osztályban, aki mobilt kapott, két évig hallgattam a nyikorgást. A fiam 10, neki nincs, de a szülinapjára kapott egy ipad-et, hogy nem az enyémet használja.


Napi egy órát használja, többnyire mindecraft-ozik, vagy nyelvet tanul vele. Utazás közben is használja.


Része az életünknek, akárhogy kapálózunk ellene. Te csak azt látod, hogy a gép előtt kockul, de lehet hogy a jövőjét építi. Mire ők felnőnek, valószínűleg bankfiókok sem lesznek, mobilról fogunk bankolni, biztosítást kötni, szinte mindent.


Egy dologban én biztos vagyok, olvasó, sportoló, művelődő szülőnek nincs kanapén punnyadó, táblagéptől elválaszthatatlan gyereke ;)

29. babyapocakban (válaszként erre: 27. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 12. 10:06
A járóka jobb megoldás lenne.
28. babyapocakban (válaszként erre: 15. - Michelle.r)
2018. ápr. 12. 10:05
Nem tudom pontosan, egy anyuka mesélte a játszón büszkén egy másiknak, hogy "ügyesen mobilozik" a gyereke.
27. PöttyösPanka (válaszként erre: 25. - Shadow Angel)
2018. ápr. 12. 07:28
Én még nem vagyok gyakorló szülő, és van, amit nem értek. Pl. egyik ismerősöm teljesen elveti a járóka használatát. Ennek következtében a kicsi mindig a lába körül ténfereg. Ez rendben is van. De ha mégis egy helyben kellene tartani a csöppséget, akkor jobb megoldás a járóka helyett a telefont a kezébe nyomni?
26. PöttyösPanka (válaszként erre: 23. - Valakivagyok1984)
2018. ápr. 12. 07:25
Szerintem is félreérthető. Pont ezért nem is szavaztam. Szerintem is ilyen a világ, de ettől még ez nem normális. Biztos vagyok benne, hogy rossz irányban befolyásolja a gyermek agyának fejlődését, de az sem tesz majd jót a kicsinek, amikor az oviban kiközösítik és kigúnyolják, mivel nem ért a telefonhoz. Nehéz helyzet. Viszont örömmel olvasom, hogy vannak olyan iskolák, ahol nem lehet elővenni a mobilt tanítási időben.
2018. ápr. 11. 20:51

Én is oda szoktam adni a táblagépem, telefonom.

Ha (HA!!!) éppen beteg, “nyugton kell ülni”, amíg főzök, és kint szeretne lenni mellettem a konyhában, vagy ha zuhanyzok.

De imád kint csavarogni, szerelni, legózni, társasozni, könyvet lapozni...


Kisebb korában idegen nyelven néztünk meséket. Előbb tudott angolul húsz ig számolni, mint magyarul...


Szerintem nem ördögtől való, csak korlátozni kell.


Amin kiakadtam, hogy az apja táblagépet vett neki a névnapjára kapott pénzből, pedig a fiam inkább abból is legot vett volna... (mondjuk abból is van annyi, hogy ha eladnám, 4 hónapig minimum kényelmesen elélnénk az árából...)

2018. ápr. 11. 20:27

Egy gyerekkel legjobban a saját szülei tudnak kibabrálni.


1 éves gyerek max rágókának tudja a mobilt használni, persze aztán a "kezében marad".


Én az xbox/playstationre ugrok... 3-4 éves gyerekek nyomják napi 2-3 órát csak hétköznap... és a szülő büszke rá mert milyen nehéz pálya és milyen ügyes, fejlődik... ja csak rajzolni/legozni/társalogni/fizikailag játszani nem tud. Motorikus kézügyessége a gombnyomásán túl 0

2018. ápr. 11. 20:09

Megneztem a szavazast 113-ból 23 azt jelölte be,hogy ilyen ez a világ ,most ez a normalis..

Azert ez nem olyan angy arány..ez az egyik fele a masik meg,félreérthetően írtad a valasz lehetőséget.Én értem,de lehet valaki mashogy ertelmezi merthogy ezt a valaszt lehet úgy is ertelmezni,hogy a világ most ilyen es az emberek többsege szerint ez a normalis de attol lehet hogy ő szemelyszerint ugy gondolja nem ez a normalis..

Erted igy?Mert mar lassan en is belebonyolodok😁

En ehelyett csak annyi valaszt adtam volna,hogy “ez nem normalis dolog”.

22. andi6020 (válaszként erre: 15. - Michelle.r)
2018. ápr. 11. 16:56
Úgy látszik nem kapsz most sem választ.
21. andi6020 (válaszként erre: 2. - Babika_)
2018. ápr. 11. 16:55
10? :)
2018. ápr. 11. 15:52

Igen a világ "beteg" sok tekintetben.

Speciel én ebben annyira nem érzem annak.

Persze ha nem minden napi tevékenység, nem órákat és nem más fejlesztő-, és szerep játékok, együtt töltött értékes idő, sport, kirándulás, családi programok, kerti szaladgálások, hinta, homokozó, színház, stb. rovására megy.

Az enyémek pl az ipad-on kirakják a kirakós játékokat, a dinókat, kiszínezik a baba ruháit, rajzolnak, nézik a pepát angolul, a mása és a medvét oroszul. Táncokat, torna gyakorlatokat leutánoznak, stb. Én ezt a különféle nyelven való mese nézést kimondottan hasznosnak vélem.


Egyébiránt meg a mai világban hátha még egy Bill Gates vagy egy Mark Zuckerberg kikerül a "korán mobilozó" gyerekekből;)

2018. ápr. 11. 15:17

Beteg ez a világ! A mobil öl, butít, s rombol ilyen korban. Aki nem hiszi, az már maga is fertőzött.

Láttam már felnőtt embert is teljesen kifordulni magából az "online" üzemmód korlátlan, esztelen használatától.

18. trapiti (válaszként erre: 12. - Ikebana3)
2018. ápr. 11. 15:14
Igen, csak ugye a gyerek is es a szulo is megszokja, hogy odaadja, igy mondjuk ket eves kortol mar teljesen el szokott veszni a kontroll, es egy 2-3 eves mar nem csak ragja...
17. trapiti (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2018. ápr. 11. 15:12
Az enyem 9 evesen kapott mobilt, most 10.5. Kontrollalatlanul a mai napig nem hasznalja, pontosam tudjuk pl. hogy milyen jatekai vannak, kovetni is tudjuk. A megallapodas az vele, hogy csak velunk megbeszelve tolt le barmit. Mivel itt az iskolaban tilos, iskolaido alatt mindenkinek kikapcsolva a taskajaban, az oltozoben van a mobilja. Iskolaido utan elfoglalt, estenkent neha jatszik egy kicsit de azt sem minden nap, meg a buszon szokott meg ha megy edzesre vagy kulonorara. Atlagban napi 10-15 perc. Aki egy evesnek odaadja annak fogalma sincs hogy mit csinal, bar ez nem szokta megzavarni az embereket :)
16. youlcsi (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2018. ápr. 11. 15:06

Mindig az a legizgibb játék, amit nem lehet. Nem mobilozik nyilván egy akkora gyerek, mert nem tudja, hogy kell... de nem hogy 1 évesen, 6 hónaposan az enyémnek is a mindene volt a távirányító és a telefon. Utóbbiból leselejteztünk egyet, aksit kiszedtük, kisterileztük és megkapta. Kb pont annyit tudott vele kezdeni, mint egy működőképessel, csak ezt rágni is lehetett.

Mobilozott :D

15. michelle.r (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2018. ápr. 11. 13:31
Én megkérdeztem, hogy pontosan mit értesz ezen, de nem válaszoltál.
14. papája (válaszként erre: 12. - Ikebana3)
2018. ápr. 11. 13:21
Példa a villáskulcsra. Sok éve Lengyelországban nyaraltunk. Elromlott a kocsink, így egy autószerelő udvarában kötöttünk ki néhány napra. Volt egy 2 év körüli kislánya, igen erőszakos, öntudatos tündér. Rengeteget üvöltött, bömbölt. Ilyenkor a nagymama száguldozott vele a babakocsival, vigasztalták, szórakoztatták, játszottak vele eredménytelenül, DE amint sikerült megkaparintania az édesapja szerszámos ládáját és benne a rengeteg kulcsot, egyebet, maga volt a földre szállt angyal. Neki ez volt a kütyüje. Szerintem egy gyerek bármiért ordíthat, ha az neki elég érdekes és fontos. Adjunk tehát a kezébe olyan dolgot, ami korának megfelelő, felkelti az érdeklődését és még csak nem is árt.
13. 31bc25d879 (válaszként erre: 12. - Ikebana3)
2018. ápr. 11. 13:14
Valahogy így gondolom én is.
12. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2018. ápr. 11. 12:46

Szóval, azért valamit látni kell! Az 1 éves gyerek számára a mobil csak éppen olyan játékszer, mint egy színes fakocka. Nem tud vele mit kezdeni, feltéve, ha meg nem mutatják neki. Na és itt van a felnőttek felelőssége. Ha egy lapozható képeskönyvet adnak a kezébe és megmutatják micsoda mi rajta az éppen olyan érdekes lesz, mert egy szeretett felnőtt mutatta meg. A mobil sem attól érdekes, mert. Úgy vannak vele: marad a gyerek, ha játszik! Persze nem mindegy mivel.

Ha az apuka szerel és a villáskulcs akad a kezébe, azzal ugyanúgy eljátszik, mint egy mobillal.

Ugyanis a gyerekek kreatívak, abból csinálnak játékot, ami körülöttük van. Az megint más, hogy van-e annyi esze a felnőttnek, hogy nem ad a kezébe olyant, ami nem neki való.

2018. ápr. 11. 12:42

1 éves gyerek és a mobil? ... belegondolni is rossz!

Egyáltalán nem normális dolog. Rengeteg gyerekjáték van, amivel tud játszani, de -lehet most magamra haragítok több embert- valószínű, hogy a szülők is mobiloznak, ahelyett, hogy foglalkoznának a gyerekkel.

10. Dite75
2018. ápr. 11. 12:35

Sziasztok,

Szerintem sem normális EGYÁLTALÁN.


De itt egy hozzáéertő cikke:

[link]

2018. ápr. 11. 12:13

Nem, nem normális, sőt, kifejezetten ártalmas agyerek agyának, és későbbi viselkedési, koncentrációs és egyéb felnőttkori (!) zavarokat fog okozni. Az más ügy, hogy sokan csinálják. Ők nagyon nagyot vétenek a gyerekeik ellen.


Megvan az elektronikának a helye az életben, de nem a totyogósok életében.



Mi ezt úgy rendezzük, hogy magunk sem ketyerézünk állandóan. Annak használjuk, ami: egy eszköznek, aminek célja van. És nem az élet folyamatos eltöltőjének.


A nevelési elveink tulajdonképpen a hiteles együttélésen alapulnak. Nem mantrázzuk a gyerekeknek, hogy üljle, egyél, teddle, küszönjmár, nedobáld, neordíts, sportoljál stb. Mi egyszerűen leülünk, eszünk, letesszük, köszönünk, nem dobálunk, nem ordítunk, sportolunk és a többi, és a többi. A gyerekek pedig utánoznak minket.

2018. ápr. 11. 11:45
Örülnék, ha azok is megszólalnának, akik arra szavaztak, hogy ez normális manapság. Szeretném meghallgatni, hogy miért az. Nem támadni akarom őket, hanem érdekel, hogy ez a nézet min alapul.
7. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2018. ápr. 11. 11:43

2gyerek anyukakent mondom azt úgyhogy,nalunk is van tablet,hogy 1evesnek nincs ilyenre szüksége!

Nekem ennyi idősen még tv-t se néztek..

Most a kicsi 4,5 a nagy 8eves van tablet meg tv de korlatozva van mind 2nél!

Ha mar úgy erzem eleget volt a kezükben akkor elveszem.Hiszti se erdekel mert tudjak nalam azzal nem mennek semmire..de egy 1evesnek miert kell ez?

Gondolom anyuka kenyelme miatt😏

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook