Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » -10kg fogyás a cél- csatlakozz!! fórum

-10kg fogyás a cél- csatlakozz!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2012. nov. 25. 01:40

Sziasztok.

-18 kilónál tartok 19 hét alatt(140 kilóról!)

Nekem a Norbi kaja és a cukrosok által tartott szénhidrát elosztás a kulcs. Az elején normál majd a cukrosok egész napos ételét ettem, hogy beálljon az emésztésem. Aztán váltottam és ma már csak az ebédet rendelem (hétvégén főzök).

Lényeges a napi 5x-i étkezés:

pl.:7:00,10:00,13:00,16:00,19:00

És a másik lényeg a Szénhidráttartalom:

25g,15g,45g,15g,30g

Reggelire alacsony glikémiás indexű (lassan felszívódó) szénhidrátot

Tízóraira fele-fele lassú és gyors felszívódású

Uzsonnára gyors (pl. gyümölcsök)

Vacsorára 2/3 lassú + 1/3 gyors

Gyors felszívódású: cukor, méz (cukrosoknak ezek nem fogyaszthatók), tej, kefir, joghurt, gyümölcsök, gyümölcslevek

Lassú felszívódású: teljes kiőrlésű lisztek, az ezekből készült pékáruk, barna rizs, korpás kekszek, nyers zöldségfélék

Remélem van, akinek tudtam segíteni.

Nem éhezek és egy kis sétán vagy szobabiciklin kívül más drasztikus sportot nem csinálok.

Ami igaz, hogy mivel nem vagyok éhes nem is eszek annyit. Ha kiszámolom régen is megettem ugyanazt a pénzt, csak több kaja jött ki belőle - most kevesebb a kaja, de bőven elég.

2012. nov. 24. 20:46

Vettem múltkor pár kis plikket, amit vizben kellett feloldani, éreztem, hogy jobban izzadok. Na de amit ma a barátnőmnél ittam, attól szakadt rólam a viz.


Arra gondoltam kipróbálom...végülis ez a szervezetünkben is jelen van,,,csodabogyóktól nekem is tele a hócipőm, és többé nem szedek

2012. nov. 24. 20:41
én spec olyan tbl-t használok edzés elött és után ami megemeli a hömérs-et,és segit égetni a kaloriát,de nincs benne kox.azt ellenzem
2012. nov. 24. 20:36
Van olyan üditő ami kifejetten L-karnitint-t tartalmaz.ez a neve is, aki használta dícséri
344. kicsibéka (válaszként erre: 341. - Kicsikincs1972)
2012. nov. 24. 20:33

Én most már itt vagyok! :)

Szerencsére ma sem bűnöztem...reggelire teljes kiörlésű szenyó 2in1 kávéval (édesítővel), ebédre egy fél adag update karfiolfőzelék pörivel (többet nem tudtam enni), vacsira pedig egy kevés kocsonya (csirkéből) + 1 csokis update1 puding! Ja, meg napközben 1 narancs.

Szerintem ez a nap kajaügyileg jó volt így.

Edzeni viszont ma nem volt energiám, tegnap kicsináltam magam!

343. kicsibéka (válaszként erre: 342. - Skittles)
2012. nov. 24. 20:28

Szia!

L-karnitint én is használok edzés előtt kb fél-1 órával. Én folyékony formában veszem, mert az szívódik fel a leggyorsabban.

A tapasztalatom vele, hogy sokkal jobban bírom az edzést, pörgök, mint a Duracel nyuszi! :)

És jobban is izzadok, ami nálam lényeges, mert abszolút nem vagyok izzadós.

Szerintem fogyáshoz jó kis kiegészítő. Nálam ez a max ami belefér, más "csodaszerek" szóba sem jöhetnek!

342. Skittles (válaszként erre: 341. - Kicsikincs1972)
2012. nov. 24. 18:35

neeeem :) itt vagyok én is. Tegnap bepalacsintáztam, de ma már ügyes voltam. Voltam fitnessbe, salátát ettem ma és almát.

Van tapasztalatotok az l-karnitinnal kapcsolatban?

2012. nov. 24. 18:05
hahóóóó hol vagytok? egyedül fogyózok?
2012. nov. 24. 17:42

Ma igaz 2 részletben,de teljesítettem az edzést:-)

Kis ingadozással de aránylag minden nap nem sokkal,de csökken a súlyom:-). vacsit mindennap elhagyom.

2012. nov. 23. 21:41

Egy héten belül kell egy pihenönap,én a mai napot jelöltem ki erre,mert időben nem jött össze a mai edzés..holnap ujra go.:-)

mindenkinek jóéjt

338. monikab7705 (válaszként erre: 337. - Kicsikincs1972)
2012. nov. 23. 17:23
Így van én 157 cm vagyok, így én az m-re hajtok 35 évesen:)
337. kicsikincs1972 (válaszként erre: 331. - A98cd6a056)
2012. nov. 23. 17:06
azt sem mindegy ki hány cm.nekem 178 magas vagyok 40 ésessen és ezért hajtok az L -esre.
336. monikab7705 (válaszként erre: 335. - A98cd6a056)
2012. nov. 23. 13:13
Én először megvettem a drága amit reklámoznak itt nem írhatom a nevétfehérjét de aztán A Rossmanos Well Mix is tökéletes ha egy kis édes ízre vágyom este 9 -kor egy kis sovány tejjel. Nem mellesleg olcsóbb. Nem csodaszer de jobb mintha benyomnék egy tábla csokit és utána küldenék egy kis sós rágcsát mert hát az az igazi:) 3 hete még így tettem képes voltam a gyerekeim nasiját megdézsmálni utána pedig szégyelltem magam.
335. a98cd6a056 (válaszként erre: 334. - Monikab7705)
2012. nov. 23. 13:05
Köszönöm, neked is kitartást+sok sikert. Megkérdezhetem, hog ymilyen fehérjét iszol?Jó?Használ?Én is gondolkodtam rajta, de annyi féle van, és nem is olyan olcsók.Félek kiadni rá, hátha nem is ér semmit.Annyi pénzt költöttem már "csodaszerek"re.
334. monikab7705 (válaszként erre: 333. - A98cd6a056)
2012. nov. 23. 12:53

Szia!

Mintha a szívemből szólnál én a városban fogtam ki a kedves szomszédokat és úgy híztam 20 kilót amit nem tudok leadni. 3 terhességem alatt összeava nem híztam annyit. Mi most vidéken élünk de én is 2 éve szenvedem a "kedves lakótársak miatt. Nemhiába a mondás Rossz szomszédság "T"ÖRÖK átok a mi esetünkben igaz. Kitartást neked is én 3 hete nem eszem szénhidrátot csak a zöldség gyümi+ sok hús édesség gyanánt fehérjeturmix abból is van csokis:) próbáld ki. Mindig tornáztam ez kb 1 éve kimaradt ma újra elkezdtem Béres Alexandra Nyerj időt első 30 perc nyújtással együtt. Eléggé kivagyok, de ez hatásos mert egyszerre 2-3 izomcsoportot dolgoztat meg.

2012. nov. 23. 11:55

Mindig 55-58 kiló voltam, rendszeresen jártam aerobicra.

6 éve született a lányom, akit 62 kilóval mentem megszülni.4 kilóval született. :)

Hamar le is ment rólam minden.

1 éves volt a lányom, amikor egy nagy városból kiköltöztünk falura, ahol annyira belenyúltunk a szomszédságba, és annyira rosszul éreztem magam ettől, hogy 1 év alatt 20 kilót híztam.NEm monzdultam ki a lakásból, csak ha muszály volt, csak sütöttem-főztem és ettem, semmit nem mozogtam.

Vissza költöztünk a városba mikor lejárt a gyedem, és elkezdtem dolgozni, ez volt lassan 4 éve, de azóta csak cipeltem ezt a 20 kilót.


Aztán egyszer csak nem is tudom mi volt az a pont a nyáron, amikor azt mondtam, hogy elég volt.Akkor elkezdtem fogyózni, minden nyavaját kipróbáltam, de aztán jött a jojó.


1 hónapja és 2 hete volt az a pont, amikor elmentem egy kondi terembe, vettem egy bérletet, és azt mondtam MOST van itt az ideje változtatni.Azóta oda járok, jelenleg csak a kajálással birkózok.


Amig ettem a leveseket,addig jó volt, mert ott volt egy keret, hogy ezt ehetem és pont.De ha ez nincs, akkor egyszerűen nem tudom kontrollálni a kajálást.Főleg ha az étel neve úgy kezdődik: CSOKI

:) :)


Hát, szóval ez vagyok én.De az akarat és a kitartás az nagyon meg van, és úgy érzem az legalább már erős.Hogy mi lesz belőle nem tudom, de most jövő májusig nem adom fel.Ez a célom, addig kitartani a sportolásban főleg.Hogy mi lesz az eredménye, majd elválik a végén.

332. a98cd6a056 (válaszként erre: 325. - Hangarozsa)
2012. nov. 23. 11:46

Én is sokat ettem este, mikor együtt volt a család.Akkor is, ha nem voltam éhes, csak azért, hogy velük egyek.

Én a hasamra csinálok hasprést, első alkalommal 5db-ot tudtam megcsinálni, és majd meghaltam tőle.Ma már 4X30-at csinálok.Ez egy havi fejlődés.


Én kondi terembe járok, és egy edző csinálja nekem hozzá a programot, amit kell csinálnom.Sok cardio van benne, de vannak súlyzósok is.


Persze ott is elmondta az edző, hogy a nagyobb része a dolognak a kaján múlik.


Az első hónapban (most a másodikban vagyok) úgy ment le az 5kg, hogy hétköznap (hétfőzől-péntekig) csak levest ettem.Össze írtam 20 féle levest, amiből 4tartalmasabb volt (pl. bab, lencse).Ezeket elosztottam úgy, hogy minden szerdára tettem a tartalmast.Délben és 17 órakor ettem belőle, amennyi csak belém fért.Nem éheztem, és elég változatos is volt, nem tettem bele se tésztát, semmit.Max. tejföld, vagy sovány sajtot.Szombatonként főzeléket ebédeltem, vasárnap rendes ebéd volt a családdal, de vacsora nem volt.


Így ment le az első 5kiló.

331. a98cd6a056 (válaszként erre: 322. - Kicsikincs1972)
2012. nov. 23. 11:41

Hát ez szupi! :) Képzeld, nekem is van egy nadrágom, ami a mérce. Egy "előző" életemből való.Az utolsó darab, ami onnan van, minden mást elajándékoztam anno.Már feljön, csak nem tudom begombolni. Az 38-as.


Azért az milyen érdekes, hogy nekem L-es ruháim vannak, és van, aki bármi megadna ezért a méretért, én meg nyavajgok rajta.Persze mindenkinek más a mérce, de lehet, hogy jobb, ha csendben maradok. :)

330. a98cd6a056 (válaszként erre: 318. - Skittles)
2012. nov. 23. 11:39
Köszönöm! :) igen, azért is csatlakoznék, mert úgy gondolom jó hatással lehet a dologra, ha van kivel megbeszélni.Aki nincs ebben benne, az nem érti meg.Vagy ezért, vagy azért.
329. monikab7705 (válaszként erre: 327. - Kicsibéka)
2012. nov. 23. 09:07

Szia! Köszi szépen a választ én is nagyon vigyázok a szénhidrátokkal 3 hete. de az jó ötlet ha megáll a fogyás akkor kicsit adni a szervezetnek, hogy ne tartalékoljon,ki is próbálom.

Szép napot.

328. kicsibéka (válaszként erre: 326. - Brygy)
2012. nov. 23. 00:25

Szia!

2 hét alatt ez nagyon szép eredmény, gratulálok! :)

327. kicsibéka (válaszként erre: 312. - Monikab7705)
2012. nov. 23. 00:24

Én pl norbis kaját eszem, amiről tudni lehet, hogy alacsony szénhidráttartalmú. Ha megáll a fogyás, akkor pár napig eszem minden szénhidrátot (kenyér, süti, bármi...), ettől a szervezetem nem érzi úgy, hogy ki van zsákmányolva és raktároznia kéne. Nekem ez mindig bejött. Pedig ilyenkor mindenki azt hiszi, hogy ezt csak kifogásnak mondom, mert azt hiszik, hogy feladtam a diétát...pedig nem.

A citromos víz is sokat tud segíteni.

A sógorom pedig fitness és testépítő edző és ő mondta, ha megáll a fogyás, akkor egy hétig minden nap halat kell enni sok zöld zöldséggel. Ő most szálkásít és ahogy látom bejön neki, pedig rajta aztán nincs sok plusz.

326. Brygy
2012. nov. 22. 23:00

Sziasztok!

Én is szeretnék leadni kb 10 kilót! Ebből az elmúlt 2 hét alatt sikerült a hasamról 6cm,csípőből, derékból is 2-2cm. Centikben mérem inkább, mert a mérleg nem mindig a vágyott eredményt mutatja. Eddig annyit változtattam az életemen, hogy nem eszem fehér kenyeret és igyekszem a cukrot mellőzni.Heti 2 alkalommal jógázni megyek. Este van mikor rám tör az ehetnék, de beérem egy almával. Kitartást mindenkinek! :-)

325. hangarozsa (válaszként erre: 316. - A98cd6a056)
2012. nov. 22. 22:13
A kedvenc kajáimtól, kenyértől nem tudnék megválni - ezért mindent eszem, csak kevesebbet. Kaptam egy kalóriaszámláló honlapot, ott nézem, hogy még mi fér bele. A tükörbe nézve én a hasamtól borzadtam el, ezért erre mindennap csinálok valamit (este, egy órával a szolid vacsi után). Nekem az este a gyenge pontom, de már látszik kicsit az eredmény, ezért bírom - meg várom a másnapi kacsazsíros kenyér reggelit :)
324. kicsikincs1972 (válaszként erre: 323. - 880331b0ba)
2012. nov. 22. 18:48
köszi de ne add fel, lassu kitarto sport kilokat mos:-)
2012. nov. 22. 18:27

Sziasztok!!

Ma nekem sincs túl jó napom-semmilyen szempntból :(

Futnom kéne ma de egyelőre semmi kedvem sincs-

de voltam már így máskor is, és menet közben megjöt a kedvem:)

Fogyni én sem fogyok-de már nem izgat.

Illetve, jó lenne, ha lemenne még pár kg. de majd kialakul:)

Mindenkinek sok sikert!!!

322. kicsikincs1972 (válaszként erre: 316. - A98cd6a056)
2012. nov. 22. 18:25
kitettem a szekrényemre a szemem elé egy L es nadrágot, amit nyár elején már szeretenék hordani.nem saját méretezés van benne:-), szándékossan vettem kisebbet.jelenleg térd fölé jön csak fel, de mikor lustulnék minig itt van a szemem elött és eröt kapok belöle:-)jelenleg xxl, xl vagyok.
321. vaczila
2012. nov. 22. 18:23
Én ma mindent elcsesztem. Délután temetésen voltunk, majd halotti toron. De olyan lakomában volt részünk, mintha legalábbis lakodalom lett volna. Sokat ettem, nem diétás kajákat, gyenge voltam. Később azért majd tornázok egyet, de ez sem segít már rajtam.
320. kicsikincs1972 (válaszként erre: 315. - Skittles)
2012. nov. 22. 18:20
szio!futni sajnos nem tudo mert a sok sport sok év alatt szétszedte a porcaimat, de nagyon ügyi vagy, gratula:-)
319. Skittles (válaszként erre: 317. - A98cd6a056)
2012. nov. 22. 18:07
Na látod...ez a beszéd :) igy kell hozzáállnunk
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook