Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » -10kg fogyás a cél- csatlakozz!! fórum

-10kg fogyás a cél- csatlakozz!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
378. a98cd6a056 (válaszként erre: 376. - Hangarozsa)
2012. nov. 28. 11:09

:D köszönöm! tudom, hogy igazad van, és igyekszem is tartani magam az elhatározáshoz.Csak néha az ember elkeseredik, még jó, hogy leírhatja valahova. Nagyon ügyes vagy, hogy kibírod, hogy amikor este ennél még valamit, akkor megállod.Ez az, ami nekem még nehezen megy, főleg az esti evés.Napközben egész jól tartom, mert a munkahelyemre elhozom a napi adagot, ebédet, mindent,és csak az van.De otthon, amikor este nekiállok főzni, és a család eszik, akkor nagyon nehéz.


Az otthoni tornázás is nagyon jó, jól esik, és aranyos a lányom, ahogy nyomja velem. :) Múltkor azt mondta: "anya muszály bírni, hogy olyan barnák legyünk mint a néni" :)


az a baj, hogy türelmetlen vagyok, tudom sajnos, azt szeretném, ha most azonnal... :) De természetesen belátom, hogy nem így működik. Sajnos. :) :) :)

377. 408020f45e (válaszként erre: 376. - Hangarozsa)
2012. nov. 28. 10:51

Néha-néha olvasgatlak benneteket és nagyon egyet értek veled! Otthon is lehet tornázgatni. Én sem járok el, mert először a túlsúlyom miatt szégyelltem, most meg már a pénzt sajnálom érte. 1-1 óra árán be tudok vásárolni:)

Ami nálam bevált, a szobabicaj, és "lesliesanson"-féle gyalogló torna. Próbáltam "norbiducitréningezni" is, de csak időnként:)

Amíg az ember hajt a bicajon, nézhet akár filmet, híradót bármit és így nem unalmas:)

Nekem még kb 5-6 kg ami a cél!:)

376. hangarozsa (válaszként erre: 375. - A98cd6a056)
2012. nov. 28. 08:38

Nehogy abbahagyd, nem szabad elkeseredni. Én sem járok el konditerembe, csak itthon tornázom (bár sokkal könnyebb dolgom van, nem kell pici gyerekkel foglalkoznom). Lehet, hogy nem használ annyit, mint ha elmész valahova, de ha rendszeresen csinálod, ennek is van eredménye. Hétvégén (mind a két nap) futni szoktam még kimenni (negyedóra alkalmanként), de a séta, gyaloglás szerintem ugyanolyan jó.

A mértékletes kajálás nekem sem erősségem. Tegnap pl. este 8 körül annyira kívántam még valami kaját, de megálltam, és csak egy kis sajtot ettem - két hónapja ez még kolbászos kenyér lett volna. Próbálok arra gondolni, hogy mennyivel jobb lesz nyáron, ha jobban bírom a hőséget, meg hogy valójában tényleg nincs szükség több kajára, mert attól hízom. Szép lassan - nem egyik napról a másikra, hanem talán egyik hónapról a másikra - le fog menni az a súly, csak légy türelmes, és használd a kalóriaszámolgatást.

375. a98cd6a056 (válaszként erre: 373. - GasiIldi)
2012. nov. 28. 08:06

mintha csak rólam írnál. ülőmunka ezerrel, a számítógép előtt, társasházi lakás, ahol nem lehet éppen kerti munkában kifáradni, csak a tv elött ücsörögni.

persze eljárhatna az ember ide-oda, de napi 10-12 óra munka után kinek van ideje,és kedve, mikor naponti 6-7 órakor érsz haza, és még vagy egy ovis gyereked is, akivel foglalkozni kell.


nekem mindig azt mondják, hogy arra van időd, amikre te akarod.kiváncsi volnék, az én életembe ezt hogy valósítanák meg.


most pl. azon kesergek, hogy az első 1,5 hónapban mikor elkezdtem ezt az egész átváltozósdit, akkor szerencsére el tudtam menni heti 3x a konditerembe.most 2 hét alatt 1x jutottam el.nekünk nincs senki aki segít a gyereknevelésben, ezért a férjemmel ketten oldjuk meg.de ő is 12 órázik, a szabadnapjain meg másodállásban, mert anyagilag sem vagyunk a topon. Én minden nap f5-6 körül végzek a munkahelyemen, utánna rohanok a gyerekért kivéve azokon a ritka napokon, amikor a férjem.


Vettem pár dvd-t otthonra, ha nem tudok elmenni akkor otthon tornázzak, de az is elkeserít, hogy azt nem érzem olyan hatásosnak...


Ráadásul a kajálásban egyáltalán nem vagyok erős, sem kitartó,ilyenkor mikor rám tör a depi, akkor még annyira sem... :(


Szóval nekem is vannak rossz napjaim, ilyenkor azt érzem, hagyom a csudába az egészet.

2012. nov. 27. 23:07

jaaa igen én is megnéztem a kalóriás oldalt - tényleg jó:-)

igaz én csináltam magamnak egy kis excel táblás progamot, amit az orvos elé tudok dugni a vércukor, CH, Kcal értékekkel :-) ugyanaz a logikája:-)

373. GasiIldi (válaszként erre: 370. - A98cd6a056)
2012. nov. 27. 23:04

hátt.... 14 éves koromban 96 kiló voltam és azóta nem ment lejjebb.....pedig rengeteg orvosnál jártam és ezer fogyit kipróbáltam - amúgy meg jól éreztem magamat a bőrömben nagyon sokáig.

Az a baj, hogy akkor kezd az ember komolyan elgondolkozni a dolgokon, amikor nem bír már annyit se mozogni,mint addig, vizesedik és fáj a lába - engem ráadásul lelöktek a buszról és még úgy se tudtam részleges izomszakadással mozogni, mint addig - naná hajrá fel a kilók... ráadásul napi 8-12 órát ülök hol megbeszéléseken hol a számítógép előtt-ez is nagyon hasznos:-( és még, ha önismereti vetélkedőt rendezel magadnak és kiderül, hogy idegesség, gondok, problémamegoldás helyett-mellett is eszel mert az olyan jó.... nem is folytatom.

Jól teszed, hogy nem hagyod el magadat - ehhez kell a legnagyobb akaraterő.

Az ismerősödet egy ilyen oldalra kellene terelni, ahol rájön nincs is egyedül...

2012. nov. 27. 13:36

Megnéztem a kalóriaszámolós oldalt tényleg szuper így legalább kontroll van negatív és pozitív irányba is.

KÖSZI

2012. nov. 27. 09:49

A kalória számolós oldal szuper.

Tegnap beírtam amiket szépen tudatosan ettem.Alig értem el az 1000 kalóriát, de volt benne virsli, tejeskávé, zöldbableves, vagyis teljesen normális ételek.

Aztán este bánatomban bevallom bűnöztem, bevágtam a hétvégéről megmaradt 3db brownie-t.

Na annyira azért voltam precíz, hogy lemértem hány dekát nyomnak, és becsületesen beírtam azt is. :)

Mindjárt túl is léptem a napi keretet 387 kalóriával.


Viszont azon megdöbbentem, hogy mennyire jó ez a számolósdi, mert utólag megállapítottam, hogy ha pl. csak egy brownie-t ettem volna, akkor az még simán belefért volna a napi kalória keretembe.

Vagyis megtapasztalhattam a saját bőrömön, hogy tényleg bármit lehet enni, csak jól kell a mennyiséget össze válogatni.


Ez nagyon szuper, teljesen belelkesültem tőle a tegnapi punnyadásom után.


Szép napot mindenkinek! :D

370. a98cd6a056 (válaszként erre: 369. - GasiIldi)
2012. nov. 27. 09:44

Szia!


A túlsúlyos ismerősömnek valóban lehet lelki problémája, de túlsúlya is sok vabn, 98 kiló. :(


Elindulni pedig bizony nehéz, főleg talán úgy, minél nagyobb a túésúly.


Érdekes, hgy én pl. 72 kiló vagyok de mindenki azt mondja, ááá, annyi biztos nem, pedig magas sem vagyok a 164 centimmel.De én érzem, hogy sok, 5 éve volt csak, hogy 55-57 voltam, még emlékszem rá.Arra is, amikor a 4. emeletre gond nélkül felszaladtam a hátamon egy kisbabával és a kezemben egy babakocsival.


Hihetetlen, hogy mi emberek mennyire képesek vagyunk ellustulni, ez sajnos nekem profin ment.Még most sincs mindig kedvem mozogni, pedig mikor a végére érek a sportnak mindig sokkal jobban érzem magam mint előtte. :)


Én egyébként 35 éves vagyok, tehát még idősnek sem mondhatom magam, de bizony eszembe jut az is sokszor, hogy mikor változtassak magamon, ha nem most?Bár azt gondolom soha nem késő semmi, amíg élünk. :D

369. GasiIldi (válaszként erre: 361. - A98cd6a056)
2012. nov. 26. 23:00

Szuper amit leadtál!

Arra gondoltál, hogy nem fiatalodsz és idővel egy kicsit teltebben jobb a bőrödnek? Ami még nem elhanyagolható, hogy mi van akkor, ha ledönt a lábadról egy csúnya vírus (ISTEN ments! ez csak feltételezés) - legyen egy kis tartalék, amivel átvészeli a szervezeted a nehéz időszakokat. A kolléganőimnek is szoktam mondani - az nem jó, ha lenyel egy meggyet és kilátszik a pocakból. Tehát az a +5 kiló körüli szerintem kell. A nagyon sovány és kövérnek érzi magát típusnak szoktam mondani, hogy 5 percre cseréljünk testet - gondolkozzon el rajta-volt már, akinek segített. A túlsúlyos ismerősödnek lelki problémája van - nem érzi jól magát, de nem tudja mit tegyen és időnként ami igaz könnyebb magunkat sajnáltatni, mint elindulni...

2012. nov. 26. 22:46

Sziasztok!

Na igen - azok a fránya ruhaméretek! amik összementek a szekrényben, azokat elraktam - most szedem őket elő és élvezem, hogy már ez is, az is jó:-) ez a kalóriaszámolós oldal jó ötlet!

Ringloszilva jobbulást Neked!

Babuci gratulálok! - te is kezded kiismerni a szervezetedet. Csak így tovább!

Én akkor döbbentem le, amikor 1 héten át leírtam miket eszek és a hét végén kiszámoltam mennyi az annyi kalóriában. háttt... inkább nem írom le:-(

pedig mennyiségre nem is volt sok.

367. Babuci08 (válaszként erre: 365. - A98cd6a056)
2012. nov. 26. 21:53
Hali!Igen nagyon jó oldal.Én pont egy hónapja kezdtem ott számolgatni a kalóriákat.Nagyon hatásos számomra.Reggel megmérem a reggelim és az ebédem,úgy megyek dolgozni.Délután megnézem hogyan állok.Ha túlléptem a megengedett tervet,mozgással korrigálom.Látványosan lement a hasamról,az oldalamról a háj,most már a lábam is kezd alakulni.Csak biztatni tudlak benneteket próbáljátok ki.Amig csak a mozgást figyeltem egy deka sem ment le rólam.:-( De végre beindult már a fogyás.Amióta ezt az oldalt használom,meggondolom mit eszek meg és mit nem.:-)Főleg,hogy mennyit!
2012. nov. 26. 19:05

szio mindenkinek!

gyali ma elmaradt későn értem haza és hamar besötétedett, de becsületből tekertem a bringát. Igy félig mégis teljesítettem a mai edzésemet.:-)

2012. nov. 26. 18:52

Sziasztok!

képzeljétek el, a mai napom kész katasztrófa volt.Hétvégére levert a lábamról valami kórság és elég rosszul voltam.Ma munka után elmentem a kondi terembe, bűntudatom volt, mert a pénteki a nyavaja miatt kimaradt.Erre onnan haza küldtek, mert még elég csúnyán köhögök, meg taknyos vagyok.Mondta az edző, hogy nem tennék vele jót magamnak. :(

Biztos igaza van, nem is vitatom, csak ettől megint tiszta lelki beteg vagyok.Két edzést is kihagytam mi lesz így belőlem.

De sétáltam két buszmegállót, ami nem sok de mégis valami...

Viszont ajánlottak nekem egy nagyon jó oldalt, kalória bázis a neve.Iszonyat jó kalóra számolós oldal, most ez fellelkesített. :)

Remélem nektek jobb napotok volt mint nekem.

364. monikab7705 (válaszként erre: 363. - A98cd6a056)
2012. nov. 26. 13:31
Szerintem dm-es is van olyan mint a rossmanos vagy Mülleres engem laktat,legalábbis ha az éhségtől nem tudok elaludni mert nem vacsiztam akkor segít.Egy próbát megér:)
363. a98cd6a056 (válaszként erre: 336. - Monikab7705)
2012. nov. 26. 09:37

én is néztem a drágát, de arra sajnáltam a pénz.Aztán nézem az olcsóbbat, igaz a dmest, de arról meg azt olvastam a neten, hogy semmit nem ér.

Ezért nem tudtam eldönteni.Ezért inkább nem vettem semmit, néha amikor elkap az édesség utáni vágy, akkor eszem egy update pudingot.


De arra gondoltam, hogy talán az a por nem csak az édesség utáni vágyat csillapítani, hanem laktatna is, vagyis akár egy egész étkezést-főleg vacsit- kiválthatnék vele.

2012. nov. 26. 09:35
L karnitint én is használok, sok mindenre tényleg jó. Felpörget ezt én is érzem, és ezzel együtt az anyagcserémet is.És talán nem vagyok olyan éhes sem. Én is folyékonyt használok, nekem is mondták, hogy hamarabb felszívódik, de azért is választottam ezt, mert a folyékonyban lehetett olyant találni, aminek magas is az L karnitin tartalma.
361. a98cd6a056 (válaszként erre: 337. - Kicsikincs1972)
2012. nov. 26. 09:33

Igen, ebben igazad van, erre nem gondoltam.

De ettől függetlenül tényleg van olyan ismerősöm, aki nagyon túlsúlyos, és Ő mindig azt mondja Nekem, hogy "Te vékonyabb szeretnél lenni, de van aki örülne, ha úgy nézne ki mint Te".


És ilyenkor egy picit azért mindig olyan furán érzem magam.


Én egyébként 164 cm vagyok, jelenleg 71-72 kiló. 77-ről indultam 1-1,5 hónapja, de amúgy lélekben 55-56 vagyok, amilyen voltam is. :)


Szóval igazad van, sok mindenen múlik a ruhaméret.

360. a98cd6a056 (válaszként erre: 358. - GasiIldi)
2012. nov. 26. 09:27
Gratulálok én is! :) Nagyon ügyes vagy, büszke lehetsz magadra! :D
2012. nov. 26. 09:26

Sziasztok!


Én hétvégén nem nagyon tudok a gép elé ülni, olyankor a család az első.

Meg a mostani hétvégén levert alábamról egy jó kis megfázás, úgyhogy egyébként sem volt kedvem sok mindenhez.Szombaton egész nap feküdtem, vasránap is csak azért szedtem össze magam, mert délután vendégek jöttek hozzánk, három gyerkőccel.Kellett az erőnlét. :)


Sütöttem brownie-t, hát természetesen elcsábultam, de csak 3 db-ot ettem.


Én ma újra kezdem a leveses kúrámat, és ma megyek a kondi terembe is.Már új edzéstervem is van, emeltük a szintet. :)


Képzeljétek el, hogy ha fehérneműben állok a tükör elé, akkor kezdem látni a változást a testemen.De annyira gáz, mert olyan, mintha eldeformálódna még jobban a testem.Eddig hurkék voltak mindenhol.Most itt-ott eltűnt pár hurka, vagy kisebb lett, szólval most már olyan össze-vissza nézek ki. :)

Ez lehet, hogy hülyén hangzik, de jelenleg rondábbnak látom magam mint eddig, miközben, látom, hogy pl.laposabb lett a hasam...


Biztos már nem vagyok normális sem. :) :) :)

2012. nov. 25. 21:49

köszönöm mindeninek:-)


ohh, de fincsiket írtok:-)

Szerintem két falatot nyugodtan megehettél volna a disznótorosból.imádom az almás piskótát meg a sóskát is:-)


Ma bementem a boltba és rám vigyorogtak a fonott kalácsok - elég nehezemre esett megállni:-( , de kaptam retket, amit imádok:-)abból bármennyit meg lehet enni.


tegnap

reggeli:1 pár virsli, mustár és 2 szeletke medvehagymás update(up) kenyér,1 kávé pici tejjel

uzsonna: 1 meggyes müzliszelet(up)

ebéd: pirított csirkemellcsíkok paradicsomos rizstésztával(up)

uzsi: 2 db hámozott cikkekre vágott kicsit mikrózott alma fahéjjal megszórva

vacsi: 1/2 doboz olajos tonhal,2 szeletke medvehagymás update(up) kenyér, gyümölcstea

Ma:

reggeli:1/2 doboz olajos tonhal,2 szeletke medvehagymás update(up) kenyér,1 kávé pici tejjel

tízórai:6 db up sajtos kréker

ebéd:tengeri halszeletek gombamártásban nekem rizstésztával(up) a többiek rizst ettek hozzá

uzsi: édesség kell - 3 db (up)kókuszos vaníliás tallér - ez isteni.

vacsi: 2 szeletke medvehagymás update(up) kenyér, 1 csomag retek (pici piros), 2 szelet gépsonka, 2 szelet cserpes trapista jelleű 25% zsírtart.sajt


ügyesek vagytok, hogy tornáztok - sajnos a térdemben fém van ezért az nekem nem könnyű - na majd lassan ahogy mennek le a kilók megpróbálkozok vele...

2012. nov. 25. 17:34
Kisült az almás piskóta, nagyon nagyon jól néz ki és nagyon finom illata van és párom hozott haza disznótoros pecsenyét is, de már egyikből sem ehetek:-(((((((((((, pedig nagyon nagyon finomak lehetnek, de holnap reggel büszkén állok majd fel a mérlegre tudva hogy megtudtam állni!
2012. nov. 25. 15:56
sóskakrémfőzelék fött tojás, grizgaluskával. nemsokára készitem az almáspiskótát.
355. kicsikincs1972 (válaszként erre: 354. - Vaczila)
2012. nov. 25. 15:53
kitartás:-)
354. vaczila
2012. nov. 25. 15:51
Én is mindjárt kezdem a tornát.
2012. nov. 25. 14:24
szio mindneki! megjöttem edzés teljesítve:-) mai nap is kipipálva:-)kitartás mindenkinek!
352. Skittles (válaszként erre: 351. - Vaczila)
2012. nov. 25. 09:19

Hmmm micsoda fenséges ebéd :)

Én semmit nem főzök ma, egyedül vagyok, Kedvesem nincs itthon, igy max egy saláta lesz a csajokkal kint a városban.

viszont abból a húslevesből küldhetnél át egy tányérkával :D

351. vaczila
2012. nov. 25. 09:13

Mit főztök ma? Nálunk húsleves lesz, rántott hús, (nekem update panírban), brokkoli pürét csinálok hozzá.

Tegnap láttam a FB-on egy liszt mentes sütit, azt készítem most, természetesen liszt és cukor nélkül.

350. vaczila (válaszként erre: 348. - GasiIldi)
2012. nov. 25. 09:12
Nagyon ügyes vagy.
349. Skittles (válaszként erre: 348. - GasiIldi)
2012. nov. 25. 09:09

Gratulálok! nagyon szép eredmény! Biztosan el is éred a célod:)

Nekem majdnem egész évi munkámba került, hogy lemenjen 18 kiló, de igy is örülök.


Ki hogy van a mai napon?

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook