Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » -10kg fogyás a cél- csatlakozz!! fórum

-10kg fogyás a cél- csatlakozz!! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
468. hangarozsa (válaszként erre: 467. - Napraforgó61)
2012. dec. 15. 20:23
Én natúr joghurtot szoktam enni, és hozzá néhány szelet jóféle sajtot (piacon veszem őket, gomolya, valami füstölt, ilyesmi). Iszom előtte vizet vagy üres teát, és szép lassan eszem. Vagy szoktam virslit is a joghurt előtt (a sajt helyett).
467. Napraforgó61 (válaszként erre: 466. - Kicsikincs1972)
2012. dec. 15. 19:52
Sziasztok,fehérje gyanánt kinek mi válik be?Nem vagyok nagy húskedvelő,
466. kicsikincs1972 (válaszként erre: 465. - GasiIldi)
2012. dec. 15. 14:13

köszi:-)

ma készítettem ebédet:csirkehúslevest tésztával,sütöttem kelt tésztás kakaós csigát. mivel becsületes szerettem volna lenni lemértem a kakaós csigákat és 10 és 15 dkg között volt 1 db!

Ha nem mértem volna le,azt gondolom rég túlléptem volna a megengedett kalóriát.és még a vacsi sehol.

2012. dec. 15. 12:27

Kicsikincs,

Ügyi vagy! HAJRÁ csak így tovább és igenis van értelme:-)

2012. dec. 15. 08:11

szépreggelt mindenkinek!

ma reggelre dec.8 óta az elsö nap hogy lefelé ment a mérleg mutatója(többször lemértem magam,hogy nehogy csalás legyen):-).

Tegnap este belenéztem a tükörbe és egy jolmegtermett mangalica nézett vissza rám:-(

de ma reggel látva a mérleget ujra teljes erőbedobással figyelem a kalóriákat mint minden nap eddig.Nem sok ment le de legalább lefelé ment végre ujra.

2012. dec. 14. 22:57

különben volt időszak, amikor még vidéken dolgoztam és a nagy hajtásban kóla csokival és kávéval no meg egy kis sütike volt a doppingszerünk...

a legnehezebb erről leállni:-(

ami nekem még nagyon nehéz volt a péksütemények és a krumpli meg ugye "normális" ember 2 cukorral issza a kávét - na erről is már kb 2 éve fogamat vicsorgatva mondtam le és most is édesítő nélkül iszom akkor, amikor velem szemben egy egész nap édességet "zabáló" vékony kolléganő ül...

462. GasiIldi (válaszként erre: 452. - A98cd6a056)
2012. dec. 14. 22:51

Szilva,

GRATULÁLOK! és csak így tovább - Igen, így kell gondolkodni! és ezért fog sikerülni.

Nekem pedig Ti segítetek a legjobban:-)

Igen, jó a munkahelyem, ráadásul azt csinálhatom, amit mindig is szerettem volna.Nagyon remélem, még sokáig így lesz.

Ráadásul megirigyelték a már látható sikereimet és két kolléganőm nagyon játszadozik a gondolattal, hogy csatlakozik hozzám. jelenleg tele van az íróasztaluk egy halom csokival....

2012. dec. 14. 18:09

Minap 2 naponta sütöttem 1-1 különböző fajta sütit.

Úgy fogyott el,hogy egyik tepsi sütiből 1 db ot a másikból egyet sem vettem el.

Kicsiny családom kérdezte kérek-e mert hagynak nekem is,de mondtam, köszi nem. Veszett büszke voltam magamra.:-)

460. kicsikincs1972 (válaszként erre: 452. - A98cd6a056)
2012. dec. 14. 17:55
ügyes vagy gratula:-)
459. fuszulka (válaszként erre: 452. - A98cd6a056)
2012. dec. 14. 14:02

szia

nekem is az édességa gyengém

1 nonapt kibirtam nélküle meg csak reggel norbi kenyér

seb csoki se krumpli se rizs

de jovolt visszaiktatni

egyél te is norbit

tudom drága de mindig a lejáro cucuk olcsobbak

most ettem tejberizst isteni volt

de még élvzekedem mert janurtol egy fogyaszto kezelésre fogok járni

ahol az elsö

honapban nincs szénhidrát söt gyümölcs se

458. monikab7705 (válaszként erre: 456. - A98cd6a056)
2012. dec. 14. 11:43

Tudom miről beszélsz hidd el! Itt mindenki azért van, hogy hasonló gondjainkat megosszuk, segítsük egymást és erőt adjunk- kapjunk a karcsúsodáshoz:)

JÓ ITT!!!!!!!!!!!

2012. dec. 14. 11:17
Egyébként tudok ám helyesen is írni, csak napközben a melóhelyemről szoktam írni, és ott gyorsan kell két dolog között. :) :)
456. a98cd6a056 (válaszként erre: 453. - Monikab7705)
2012. dec. 14. 11:02

Kösöznöm! :)


De egy megingás, és egy eredménytelennek tűnő nap 6 pozitív napot képes időnként össze rombolni. És hát biztosan mindenki mádnak is,nekem is vannak mélypontjaim, és olyankor sajna nagyon elkenődök.


De itt sok erőt lehet meríteni Belőletek is! :)

455. monikab7705 (válaszként erre: 450. - GasiIldi)
2012. dec. 14. 10:52

Ne hagyd magad kizsákmányolni:)

Jó munkahelyed van ha megteheted hogy kiállsz a jogaidért. Ritka. A férjem is ilyen szerencsés

454. monikab7705 (válaszként erre: 449. - Kicsikincs1972)
2012. dec. 14. 10:51
Nekünk is szükségünk van Rátok:)
453. monikab7705 (válaszként erre: 452. - A98cd6a056)
2012. dec. 14. 10:49

Gratulálok! Mi ez ha nem akaraterő? Igenis az.

Ez az életmódváltás és igenis eredmény ha 10-6x nemet mondasz a csokira. Nem kínozni akarod magad, hanem egészséges, boldog külsőben élni.

2012. dec. 14. 09:35

Nekem a legnagyobb problémám a CSOKI.Bármikor, bármekkora adagban, bármilyen formában képes vagyok bevinni.


És az is, hogy fejben már abszolút tisztában vagyok a hibákkal amit elkövetek, csak az akaraterőmmel van probléma.De azért azt vettem észre, hogy javulóban vagyok.MOndjuk 10ből hat alkalommal már tudok nemet mondani az édességre.


A cukrobetegség elég nagy probléma, nekem még a hajlam is elég nagy rá.Édesanyám és az ő apukája is cukros,ráadásul nekem a terhességi cukrom is igen magas volt.Akkor jártam is tanácsadásra vele, és azt mondták, hogy 70% esélyam van rá, hogy én is cukros leszek.Ez elég nagy.


És iszonyatosan szégyellem magam, amiért még ennek ellenére sem vagyok elég következetes, és mondhatni felelőtlen vagyok. :(


De talán kezdésnek az is jó, hogy belátom a hibáimat, és tudom min kellene változtatni.És már többször teszek az érdekében mint ellene.Eddig ez sem ment.Az utóbbi két hónapban úgy gondoltam tök béna vagyok, de most a sok sikertelenség után számot vetettem a dolgokkal, és rájöttem, hogy több lépést tettem előre mint gondoltam.Pl. eddig semmit nem mozogtam, baromi lusta voltam, de most már heti 3X tornázok valamit.Ezen kívül este legalább 4X egy héten meg tudom állni, hogy nem eszek már, vagy csak max. 1 almát vagy kefírt.Ha akarok, igenis tudok nemet mondani a nasira.Sokkal több önbizalmam lett mint azelőtt, ezért pl. másképp öltözködöm, kiemelem a szép dolgokat magamon és sokkal csinosabb, nőiesebb vagyok, eddig nem láttam be, de már szeretek bele nézni a tükörbe.És ha teljesen őszinte vagyok, akkor azért ha kilóban nem is, de ránézésre igenis van változás a testemen,pl. kezd a bőröm sokkal szebb lenni, és a hasamon is látszik már a sok hasizom gyakorlat eredménye, még ha nem is vagyok modell alkat.


Szóval csajok arra jöttem rá, hogy sokat számít az is, ha nem arra koncentrálunk, hogy mi az ami nem sikerült eddig, hanem arra, ami sikerült.Lehet, hogy ezek kis dolgok, de annál nagyobb erőt adnak.

Végülis a sok kis lépéssel is eljutunk a célba, ha elég kitarzóak vagyunk, nem igaz? :)

451. a98cd6a056 (válaszként erre: 448. - Monikab7705)
2012. dec. 14. 09:21
Én is tejeskávét iszok édesítővel reggelire. :) Anélkül fel sem tudnék kelni. :) :)
2012. dec. 13. 22:03

nem egyszerű a Ti életetek sem....:-(

a kajálás miatt (igaz megtehetem) összevesztem a főnökömmel és nem titkoltam el, hogy ha nem így eszek, akkor cukorbeteg leszek.... végre elértem, hogy ebédidőre nem szervez 1-2 órás megbeszéléseket... mert ugye ő kibírja a másik meg felfordul... sajnos én majdnem elájultam egy ilyen esetnél.

2012. dec. 13. 15:44
monikab7705, ringloszilva:jó hogy ti is ittvagytok:-)köszi
2012. dec. 13. 14:01
Én sem étkezek 5x tudom jó lenne de kis gyermekeim mellett nem tudok leülni jó ha egyszer. Amúgy is rossz vagyok, nem tudok reggelizni csak tejeskávét iszom édesítővel. Esetleg zöldségleveket iszok délig vagy zöld és csalánteát mert azt állva is elfogyasztom, Tehát dél körül szoktam enni először. Aztán amikor a férjem hazajön kb 6 körül. Nekem bejött. A mérlegeket meg el kellene küldeni a Marsra
447. a98cd6a056 (válaszként erre: 445. - Kicsikincs1972)
2012. dec. 13. 13:42

én is elkezdtem a számolgatást, és kb.2 hétig csináltam.nagyon lelkes voltam, mert jónak találtam, pont az itt leírtak miatt, láttam mit ehetk még, holy tartok, és azt be is tartottam, nem is léptem át a megengedettet, sőt volt amikor azt írta, hogy még ehettem volna.


Én eldöntöttam, hogy nem fogok már ezen a dolgon görcsölni.A mozdást sikeresen beiktattam az életembe az elmúlt 2,5 hónap alatt, minden héten legalább 3X1 órát mozgok, vagy elmegyek konditerembe (ott 2órát is eltöltök), vagy otthon tornázom dvd-re és súlyzózok.A kajára megpróbálok oda figyelni, tényleg az önuralmat kell gaykorolnom, de megállom az édesség zabálást, és kiiktattam a kenyeret, lisztet, amennyire lehet a krumplit, rizst is.

Aztán ezt betartva folytatom azért amit elkezdtem, és majd meglátjuk...

Végülis amikor elkezdtem, akkor sem vártam azonnali eredményt, jövő nyárig pedig van mág idő, hogy alakuljon valami.


Engem az keserített el, hogy ősszel lement 5 kiló, és ott megállt, 71-72 vagyok, de valahogy nem akar hatossal kezdődni az összeg.


A mérlegem én is megvizsgáltam már, nem-e hiányzik róla a6-os számjegy, vagy ilyesmi, de sajnos a mérleggel nincs baj. :) :)


El tudom képzelni azt is, hogy a rágörcsölés sem tesz jót.

446. kicsikincs1972 (válaszként erre: 443. - Monikab7705)
2012. dec. 13. 07:37

bár igy lenne:-(

akkor csak egy megoldás lehet:hisztis a mérlegem és épp a dackorszakát éli:-)

445. kicsikincs1972 (válaszként erre: 444. - GasiIldi)
2012. dec. 13. 07:35

munkaidőben nem tehetem meg hogy 5 x étkezzek.reggeli után az ebéd a következő. csak 4 óra után tudnék sakkozni az elosztással de az meg már késő. halkan jegyzem meg ismét nött a súlyom,úgy hogy megint megdícsért a kalóriabázis tegnap is.:-( hétvége za amikor az 5 x étkezést be tudnám tartani de 5 nap akkor is rendszertelen.

mindenesetre köszönöm:-)

2012. dec. 12. 22:05

Szilva és Kicsikincs


CheshireCat is azt mondja, ami nekem is bevált (az egy dolog, hogy a cukrom miatt nehezebb, de biztos, hogy ez a kulcs)

Próbáljátok meg, hogy elosztjátok a szénhidrátot és 5x esztek. Ha nem esztek ingadozik a cukor és mindent elraktároz a szervezet, amit megesztek...

443. monikab7705 (válaszként erre: 442. - Kicsikincs1972)
2012. dec. 12. 18:34
Kitartás....tudom könnyű mondani de a héten még alul is teljesítettem a kalóriabázis szerint, de a mérleg egyre többet mutatott. Aztán mára 1,5 kg-mal lettem kevesebb a mérleg szerint. Szerintem ezekebe a mérlegekben van a hiba:)
2012. dec. 12. 17:02
ma is teljesítettem a kaloribázist, ismét megdícsért. meglátjuk mire lessz elég,mert végre nagyon jo lenne fogyni is, hisz minden nap dec. 5-e óta becsülettel teljesítem és tornázom is de eddig az elsö 3 napot leszámitva nemhogy fogynék,de eddig hiztam.Jóéjt mindenkinek!
441. giorcub (válaszként erre: 438. - A98cd6a056)
2012. dec. 12. 13:10

ha nem megy a szamolas vagy nem tudod megallni hogy ne egyel ezt+azt a szekreny aljabol akkor probalkozz valami porral (turbo,slim,stb nem nagyon ismerem oket).

azoknal nagyon pontosan be lehet loni a napi kaloriat. de nagyon fontos hogy mas ne legyen mellette, semmi, kis falat ez, kis falat az, gyerek altal otthagyott egy kanal kaja, stb.

ha kell szetoszthatod a napi adagod tobb reszre es marad estere a rohamokra, vagy nem tejjel hanem vizeel (vagy vizezett tejjel) csinalod es tobb lesz belole.

2 het es lesz eredmenye, aztan persze folytatni kell valamilyen mas formaban (pl reszben por reszben kaja persze kiszamolva). fontos az onuralom. a nelkul nem fog menni. sajna ;)

440. giorcub (válaszként erre: 438. - A98cd6a056)
2012. dec. 12. 13:05

sztem leirtad mi a baj ;)


ha maskepp nem megy akkor en is azt mondom szamolgass. eleg egy-2 hetig. de mindent, nincs csalas, ha mindent felirsz akkor ki fog jonni hogy osszesegeben meg mindig sokkal tobb mint kell.

sztem az 1200 is sok. amugy meg erdemes ugy csinalni hogy az elejen megnyomod, majd ket het utan allsz ra egy tartos alacsony szintre hogy fenttartsd a fogyast.

kozhidelemmel ellentetben a gyors fogyas jobb mint a lassu, raadasul feldobja az embert hogy van ertelme es nem is nyulik el sok honapra evekre. plusz meg tartosabb is.

439. CheshireCat (válaszként erre: 438. - A98cd6a056)
2012. dec. 12. 09:09

bocsi hogy beledumalok szia amugy, szerintem szamolnod kellene a kaloriakat. es a szenhidratot. 1200kcal/nap 150g szenhidrat/nap es tuti fogyni fogsz. en igy fogytam 72rol eddig 59ig, de 57 a cel.


van egy nagyon jo oldal is, myfitnesspal.com ha tudsz egy picit is angolul akkor mar jo, szepen lehet vezetni rajta a sulyod, majdnem minden elelmiszer fennvan kcal tartalommal es naplozhatod mit ettel aznap es osszeadja neked a kaloriat, nem kell neked bajlodni vele meg meg egy csomo okos dolgot tud, en nagyon sok hasznat vettem.


en is vilageletemben kinlodtam a fogyassal, ez az egy modszer ami bevalt nekem es konnyen tudom tartani es szigoru egyertelmu szabaly van, nincs kerdes hogy valamit megehetek vagy nem. amig a kaloriaba belefer, addig meg, utana nem. es nem kell lemondanom az edessegrol sem csak bele kell szamolni.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook