Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Van-e élet börtön után? fórum

Van-e élet börtön után? (beszélgetős fórum)


2008. jún. 20. 09:46

Sziasztok!


Mint általában mindenben (szerintem), ebben a témában is modern a gondolkodásom. Szerintem azért nem kell egy embert elítélni, mert börtönben ült akárhány évet. Neki (remélhetőleg) épp elég büntetés volt ott lenni, nem kell kijövetel után is ítélkezni felette. Nekem volt egy ismerősöm, aki 5 évet ült, és azt hiszem elég gázos dolog miatt, de megmondom őszintén, most passszolom, hogy miért. :) A lényeg az, hogy úgy volt, hogy összejövök vele. Eléggé egymásba zúgtunk meg ilyesmi, és én is attól féltem, hogy a szülők hogy állnak ehhez hozzá. Anyu teljesen pozitív volt, ő is ugyanígy vélekedett, mint én.

Amúgy embere válogatja, hogy ki visszaeső és ki nem. Nagyon sokan vannak, akik kijönnek, és hajtja őket a vágy, hogy csinálhassanak valami butaságot megint. De ez nem vonatkozik feltétlen mindenkire. Barátom egyik jó haverja most decemberben szabadult, és ő fegyházban! volt. Úgy néz ki, hogy megjavult, és nem fog újabb hibába esni. Ő azt mondta, hogy már azok a dolgok, amiket ott bent látott, elegek voltak ahhoz, hogy ne akarjon újra visszakerülni. Úgyhogy szerintem ha látszólag jó útra tért a barátnőd pasija, akkor nem lesz vele gond. Mindig pozitívan kell hozzáállni a dolgokhoz, nem kell mindig a rosszat látni. Majd ha újra megcsinálja a galibát, akkor már lehet bizalmatlankodni. Szerintem.

2008. jún. 18. 12:44

Köszönöm mit írtatok, azért még várok hozzászólásokat, véleményeket....

A barátnőm holt szerelmes, csak elég nehéz neki feldolgoznia a parja zűrős életét...tudtok esetleg még valami olyat ami segít neki? Azért féltem én is, hogy nehogy csalódjon... a családja elég "nehezen" fogadta a dolgokat...

2008. jún. 17. 15:08

Ha ő is úgy akarja -és a leírt dolgokból az tűnik ki, hogy akarja,- akkor szerintem menni fog neki. Személy szerint én ismerek egy srácot, aki hasonló múlttal rendelkezik, és most családja van, normálisan él. Megszakította a kapcsolatot a régi "haverjaival," teljesen új életet kezdett. Ha neki (és gondolom sok más embernek) sikerült, akkor ennek a fiúnak miért ne sikerülne?

Sok szerencsét!

2008. jún. 17. 14:31
Szerintem mindenkinek kell adni 1 esélyt, de persze csak akkor, ha megérdemli. Ez alatt azt értem, ha a természete jó....
2008. jún. 16. 19:42

A sztori a következő:

Van egy barátnőm és hozzám fordult segítségért a következő sztorival kapcsolatban...

Találkozott egy sráccal, akivel régen gyermekkori barátok voltak, 18 év után szerelem első látásra, csak úgy dübörög, mind a két oldalról... viszont a fiatalember múltja nem éppen makulátlan,7 év börtön, okirat hamisitás, autófeltörés...nos 3 éve szabadult, ujra felépítí az életét, rendes munkát csinál, több helyen dolgozik és "vállalkozó" legálisan. A régi kapcsolatait elfelejtette teljesen, nos mi a vélemény erről? mennyire hihető, hogy valóban új életet és családot szeretne? Van ötletetek? Vagy milyen "teszten" kellene átengedni, hogy hihető legyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook