Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi folyadékot kell innia egy 16 hós babának? fórum

Mennyi folyadékot kell innia egy 16 hós babának? (tudásbázis kérdés)


2009. jan. 12. 17:28
Timikém 17 hós, de világéletében:-) sokat ivott. Napi 1.5 litert iszik. Nem tudom, ez segít-e.
8. dus
2008. ápr. 22. 20:36

Szia!

Én ezt találtam ezzel kapcsolatban:


Az egyéves gyermekek folyadékigénye kb. egy liter, melybe beleszámít az anyatej (ha még szopik a baba) és/vagy a tápszer, a tej, a gyümölcsök, főzelékek víztartalma, és amit inni adunk. A legjobb, ha forralt vizet, babavizet vagy alacsony ásványianyag tartalmú szénsavmentes ásványvizet adunk a kicsiknek.


Link eredete:

[link]

2008. ápr. 7. 16:36
Vannak megadott átlagos mennyiségek, de nagyon változó. Az a lényeg, hogy ne cukros italokkal kínáld, mert ezekből az ízük miatt többet iszik, mint amennyire szüksége van, elveheti az étvágyát, megalapozhatja a hajlamot későbbi túlsúlyra. Egészséges gyerek vízből is megissza, amennyire szüksége van, erőltetni felesleges.
2008. ápr. 7. 14:46
Nálunk elég változó a mennyiség, de mióta megtanult a kismanóm egyedül inni az üvegből, azóta rábízom és sokkal több fogy, mint eddig. 14 hós most és napi kb. 4-5 dl gyümilé fogy el.
5. lufi
2008. ápr. 2. 12:09
Én úgy tudom, hogy kilónként egy decit. A felnőtteknek is megkéne napi 2-3 liter folyadékot inni, de szerintem kevesen vannak akik ennyit isznak egy nap. A gyerek meg annyit iszik amennyi neki jól esik. Kínáld többször, ha úgy érzed, hogy keveset iszik, de ne erőltesd, mert azzal csak ártasz.
2008. ápr. 2. 11:06
Az én lányom 17 hós.Napi fél liter tejet iszik,2dl gyümilét vagy teát + kb. fél liter vizet.Nem tudom,hogy ez sok vagy kevés,de ennyit kiván.:)
2008. ápr. 2. 10:03
Amennyit elfogad. Minel inkabb erolteted annal kevesbe fogja elfogadni.
2008. márc. 29. 17:07
Nem tudom pontosan, de ha megkínálod, már eleget tettél, ha esetleg azon aggódsz, hogy túl keveset iszik.
2008. márc. 29. 15:57
Mennyi folyadékot kell innia egy 16 hós babának?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook