Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Zuhanyfülke : üveg vagy plexi? (avagy milyen lesz, ha ráfröcsög a víz, naponta kell takarítani?) fórum

Zuhanyfülke : üveg vagy plexi? (avagy milyen lesz, ha ráfröcsög a víz, naponta kell takarítani?) (tudásbázis kérdés)


1 2
41. Anda39
2010. márc. 15. 14:00

Nekünk épített zuhanyfülke van, üvegtégla és csempe falakkal, üvegajtóval. Rendszeres takarítás mellett még mindig ugyanolyan szép, mint újkorában. Az üvegről könnyű letakarítani a vízkövet szerintem.

Láttam műa. zuhanykabint máshol, mit ne mondjak, nem nyerte el a tetszésemet. Nem volt fénye, kopott, karcos volt. Nekem nem kellene.

2009. jún. 4. 19:07
Végülis nem olyan borzasztó, mint amilyennek hittem, vízköves, de hetente egyszer ha takarítom, elég szép marad. Az üveg talán jobban bírja a vízkőoldózást,mint a plexi...
39. cipa
2009. márc. 21. 16:11
Nekünk üvegfalú zuhanykabinunk van. Előtte épített zuhanyozó volt. Ott meg a csempét kellett állandóan takarítani. Nem mindegy, hogy üveg vagy csempe? Mindkettő akkor szép, ha tiszta! A W5 szerintem is jó.
38. s.irma
2008. nov. 23. 18:04

A vezetékes viz minősége (keménysége) fogja meghatározni, hogy mennyire fog meglátszani rajta a vizkő.

Sok olyan tisztitó szer van már amivel könnyen lehet tisztitani.

Árulnak már házi vizlágyitókat is. Ezek megszűrik a vasat és a vizkeménységet.

2008. okt. 20. 12:19
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, a hétvégén megvettük: üveg és gyönyörű a többit majd a gyakorlatban meglátjuk :)
36. Dorka29 (válaszként erre: 31. - Gaba23)
2008. okt. 7. 15:54
Köszi a választ és a kísérleti tapasztalatod megosztását.;))
2008. szept. 30. 13:05

Köszönöm mindenkinek, aki eddig hozzászólt! :)


Homokfúvott üvege van valakinek a zuhanyban?

34. 372f7e7275 (válaszként erre: 31. - Gaba23)
2008. szept. 30. 10:54
ez a termékcsalád szerintem nagyon jó,az ára is és hatása is...nem vagyok lidlsdolgozó és nem reklámozom:))csak tényleg jók:)
33. VESZÉLY FILOZÓFUSA (válaszként erre: 27. - Gyöngyi)
2008. szept. 30. 10:25
itt ezt találtam a legjobbnak!
32. Gaba23 (válaszként erre: 26. - Caravell)
2008. szept. 30. 10:16

Ha mániákus lennék, tehetném naponta, de nem vagyok :-)))

Az, hogy pici cseppecskék itt-ott előfordulnak azzal én úgy vagyok, hogy a "lakás van értem, nem én a lakásért...", úgyhogy a szokásos heti takarításkor lespriccelem a W5-el, lezuhizom, a zuhanytálcát úgyszintén, azt kicsit, ha kell át is dörgölöm szivaccsal, és kész.

Ja kívülről meg Clin ablaktisztító ráspriccelve, régi rossz törölközővel áttörölve, és tényleg kész....

31. Gaba23 (válaszként erre: 25. - Dorka29)
2008. szept. 30. 10:12

Csináltam egy "házi tesztet" :-)))

Egyik oldalon az ecetes víz volt a szorítóban, a másik oldalon az általam már említett W5 (Lidl-ben kapható olcsó fürdőszobatisztító szer).

Szóval azért ha csak az eredményt nézzük, akkor a W5 győzött. Hozzáteszem, hogy semminemű sikálást nem végeztem, csak bespricceltem, 10-15 percig állni hagytam az üvegen a szereket, és lezuhiztam...

Azért az ecet egy picit hagyott cseppfoltokat, és szerintem a tusfürdőből is hagyott fenn...

A W5 (persze ez helyettesíthető más szerrel) viszont szépen levitt mindent, zsírt, vízkőcseppeket, és fényes lett.

30. caravell (válaszként erre: 29. - 98a882c496)
2008. szept. 29. 08:13
a rücskökbe nem rakódik le a vízkő?
2008. szept. 28. 18:34
ha üveg, akkor többször kell takarítani...igaz, hogy mutatósabb, de igényesebb is. Nem beszélve arról, hogy duplán vigyázni kell rá. Nekem a plexi jön be, lehet, hogy divatjamúlt, de szeretem :)
28. caravell (válaszként erre: 27. - Gyöngyi)
2008. szept. 28. 17:59
A párom meg azt mondja építsünk üvegtéglából... jah, könnyen beszél, nem neki kell takarítania...!
2008. szept. 28. 17:30
Nálunk a zuhanyfülke körbe van csempézve 3 oldalról, csak az egyik oldala nyitott.100*120-as jó nagy!Se függöny, se ajtó nincs rajta, sőt zuhanytálca sincs ott is csempézve van. Van a földön egy összefolyó, ott lefolyik a víz.Nem kell takarítani az üvegajtót, ami víz kimegy, az hamar felszárad.
26. caravell (válaszként erre: 24. - Gaba23)
2008. szept. 28. 09:26

Látod, erre nem gondoltam: a síma üveges valószínűleg térhatás szempontjából jobb...


És milyen sűrűn takarítod?

A W5-öt nekem is ajánlotta valaki priviben.

25. Dorka29 (válaszként erre: 24. - Gaba23)
2008. szept. 27. 21:48

Hello itt is.


Amikor lezuhanyozod az esetes vizet, nem marad foltos, csíkos, mit némely vegyszernél?

24. Gaba23
2008. szept. 27. 21:42

Én most újítottam fürdőt, és sima átlátszó üveges zuhanykabint vettünk. Nagyon ingadoztam a "narancsbőr" mintás rücskös üveg és a sima között. Végül az győzött meg, hogy a rücskösben biztosan megül a vizkő, és még ráadásul a sima üvegün átlátni, így tágítja a teret. (elég pici a fürdőszobánk)

Szóval így lett sima üveges a kabin.

Hát.... Nagyon kemény víz mellett kell takarítani.

A sima Clin ablaktisztító is jó, meg én egyik itteni fórumon olvastam a Lidl-ben kapható W5 (saját termékük) fürdőszoba tisztítóról, azt is kipróbáltam, az is nagyon bejött.

De egyébként az ecet vízkő ellen a legjobb.

Króm mosogatót, csapokat, mosdót, meg régen a kádat is azzal szoktam. Most a zuhanyfülkét azzal takarítom. Lefújom fele ecet fele víz keverékével, hagyom hatni, aztán lemosom a zuhannyal.

2008. szept. 27. 15:37
Kinek van még zuhanyfülkéje? Tapasztalat?
22. win (válaszként erre: 20. - VESZÉLY FILOZÓFUSA)
2008. szept. 24. 13:14
..és az aaaaaaaaaaaaannyira szép, amikor vízköves! ;DDD Ráadásul még normálisan letakarítani sem lehet...
21. caravell (válaszként erre: 20. - VESZÉLY FILOZÓFUSA)
2008. szept. 24. 12:55
Nem mondooood??? :)))
2008. szept. 24. 12:23
HA VALAKIT ENNYIRE ZAVAR A VIZKŐ, AKKOR ZUHANYFÜGGÖNNYEL KI LEHET VÉDENI!
19. caravell (válaszként erre: 18. - Pintyőke72)
2008. szept. 24. 12:08
Én is kíváncsi lennék rá, ha valaki tudja, írja meg már nekünk is :)
18. pintyőke72 (válaszként erre: 3. - Kathlee)
2008. szept. 23. 21:34
Sajnos ezzel én is így vagyok. sikálom,mint egy őült, de másnap láss csodát, ugyanolyan. Van ehhez valamilyen speciális tisztító, de sajnos én sem tudom a nevét.
17. caravell (válaszként erre: 16. - Kathlee)
2008. szept. 23. 21:25

Ne is törődj vele, élvezd ki az aranyos csöppségedet, amikor szükséged van rá, inkább pihenj. Ne törődj a mások véleményével, h*lyeség, hogy a kismamától elvárják a rendet, mert ő úgyis otthon van! Takarítani ráérsz később is, de ezek a hónapok, visszahozhatatlanok. Tapasztalatból írom, már bánom, hogy annyira igyekeztem akkoriban, ez az időszak nem erről szól.

Nagyölelésnektek! :)

16. kathlee (válaszként erre: 14. - Caravell)
2008. szept. 23. 18:37

Nem csak attol csúnya, ha kemény a víz. Én is Békés megyei vagyok, de minden fürdés után takarítani kell, hogy szép legyen.

Nekem meg este fürdés után egy 10 hónapos gyerek mellett se időm, se energiám nincs...

15. caravell (válaszként erre: 12. - E3fbbc47f9)
2008. szept. 23. 17:20

Éppen a mosogatótálca kapcsán gondolkodtam el, az is csak addig szép (króm), amíg kitakarítom... :( már a legkisebb mosogatás is nyomot hagy. Szilikonnal szoktam befújni, az egy vékony védőréteget képez rajta és akkor kicsit tovább tart a szépség, mert egy darabig lepereg a víz.


Írország? Hát az jó messze van :))

14. caravell (válaszként erre: 11. - E004ab8014)
2008. szept. 23. 17:18

Igen, Békés megyében sokkal jobb a víz.

Gondolom, a Cif az vízkőoldó...

13. caravell (válaszként erre: 10. - Win)
2008. szept. 23. 17:15

Köszönöm szépen, hogy válaszoltál!

Sajnos elég kevés hely van, ez egy tetőtéri "második" fürdőszoba, de gondolom, hogy a hálószobák közelsége miatt inkább ezt fogja mindenki előnyben részesíteni, a lenti hiába nagyobb. (ott egyébként kád van és mindig kilocsolják a vizet, mert mindenki zuhanyzás párti...)

Ha a szépségét nézzük, az üveg jobban tetszik. Legalábbis, amíg tiszta...

12. e3fbbc47f9 (válaszként erre: 8. - Caravell)
2008. szept. 23. 14:20

Az itt az Ìrországban van...én hála az égnek még a mosogatótálcát vagy a vízforralót se szoktam vízköteleníteni,mert nem kell.

Amúgy van tapasztalatom német területü zuhanyfalról..ott aztán kemény a víz, s ott is az volt a jobb,ahol egyenesfalú volt az üvegrész.

Ha nem szeretnél üveget,akkor vannak nagyon szuper müanyagok,amikröl alig tudod megmondani,hogy üveg vagy sem.monaná az ember,hogy akkor minek,hát arra jó,ha könnyü -könnyebb szerkezet kell.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook