Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "Zöld Út szaknyelvi angol nyelvvizsga" fórum

"Zöld Út szaknyelvi angol nyelvvizsga" (beszélgetős fórum)

80. Nyunnyer (válaszként erre: 79. - Lányka100)
2011. márc. 9. 12:14
Azt én sem tudom sajnos megnyitni...A többi viszont nagyon hasznos ahogy nézem.Te hol fogsz vizsgázni helyileg?
2011. márc. 9. 11:56

Norci!

Köszike megkaptam az emailt, bár egyet nem tudok mehnyitni, img032 fájl..

Abban mi van?

78. R75 (válaszként erre: 77. - Lányka100)
2011. márc. 9. 10:52
Ezt jó hallani :D
77. lányka100 (válaszként erre: 76. - R75)
2011. márc. 9. 10:35
Volt egy másik barátnőm is,aki szintén volt, és Neki is elsőre meglett..Ő azt mondta hogy a szóbelinél szemétkedtek Vele, de hogy pontozásban nagyon korrektek!
76. R75 (válaszként erre: 74. - Lányka100)
2011. márc. 9. 10:29
Ehhez képest én keményen küzdök a magántanáromnál... na mindegy, legalább biztosra megyek:-))))
75. Trinity78 (válaszként erre: 69. - Norci78)
2011. márc. 9. 10:26
Itt az e-mail címem: chemical@citromail.hu Köszi, előre is a szitukat, bár már nem sok időm van felkészülni... :S
74. lányka100 (válaszként erre: 60. - Trinity78)
2011. márc. 9. 10:23

Barátnnőm azt mondta, h nem volt könnyű, meg hogy a szövegértésnél Végig tippelt, a szitunál vagy 5 mondtaot ha elmondott, a grafikont nem értette:D

De mégis meglett Neki, szóval nem tudom:D

Sok sikert Nektek!

2011. márc. 9. 10:20

Norci!Köszönöm a segítségedet!Nekem is el tudnád küldeni a levelet?

Meg azt is hogy honnan volt a szöveg..

email címem:knoblochszabina@freemail.hu

Köszönöm!

2011. márc. 9. 09:44

otthon van a papír amire felírtam, megkeresem és küldöm ok? a levelet küldtem. a szitu nekem nem ezek közül volt de a másik két csajszinak igen!


ne félj tőle csak nyugodtan, és nézd az időt, mert volt aki kifutott belőle!

2011. márc. 9. 09:10
Jah..És elfelejtettem,hogy eltudnád küldeni azt a linket,ahol megtaláltad a szöveget, amit fordítani kellett.Hátha tényleg onnan szemezgetnek.Köszi!
70. Nyunnyer (válaszként erre: 69. - Norci78)
2011. márc. 9. 09:00
Írtam Neked privát üzit. És te is abból húztál szitut?Vagy valami hasonló volt neked? Jaj egyre jobban félek a fordítástól.Néha olyan gáz szövegekbe futok,hogy alig bírom őket magyarosítani.Írtad,hogy reklamáció régen volt.Ezek szerint az utóbbiakon állásinterjús volt?Pedig én azt szeretném nagyon!:)
2011. márc. 9. 07:24
nekem a felkészítőn adtak 1-2 szitut amit ott gyakoroltunk, ha még esetleg kell akkor küldjétek át a mail címeteket és átküldöm:) sok van de volt akinél visszaköszönt, hátha ti is azt húzzátok :)
68. norci78 (válaszként erre: 59. - Lányka100)
2011. márc. 9. 07:22

szia

a levélben kb ezek a témakörök, önéletrajz? hát olyan hogy 1 állásra kell jelentkezned, és fényezni magad:)

nem lehet a levélhez szótárt használni csak a fordításhoz. az első a fordítás, egy kis szünet és jön a többi írásbeli. A fordításnál, legen nálad jó szótár (amiben vannak szakmai szavak is) mert mint már én írtam, nálam csak 1 kis mezei alap szótár volt és volt olyan hogy nem volt benne 1-2 szó:( meg is lett az eredménye. de a neten meg is találtam azt a szöveget utána a cím alapján, biztos megint onnan fognak adni valamit!

2011. márc. 9. 07:18
a levélhez kapcsolódóan, én már hallottam hogy reklamációs levél már régen volt. Sem novemberben, sem májusban nem az volt, nézzétek át azt is!!!!
2011. márc. 8. 22:02
Húú, de jó Neked, én rögtön másnap, 12-én 13:20-ra. :S
2011. márc. 8. 21:13
26-án 9-re megyek, ha minden igaz.Te?
2011. márc. 8. 21:02
Nem jártam, munka mellett sajnos nem megy. :S Hát szituk nekem is jól jönnének.... Te mikor mész szóbelire?
2011. márc. 8. 20:57
Igen, azokkal én is megszenvedtem..Te jártál felkészítőre?Vagy járt valaki közületek?Ott nem mondtak semmi konkrétumot?Esetleg a szóbelire nem mondták,hogy milyen szituációk kellenek?
62. Trinity78 (válaszként erre: 61. - Nyunnyer)
2011. márc. 8. 16:45
Pluszba nekem is van egy angol-magyar kereskedelmi, pénzügyi és bankszótáram, majd nem tudom mire megyek vele. :) A feladatgyűjteménybe vannak elég kemény dolgok. :S
2011. márc. 8. 16:39

Sziasztok!

Csatlakozom..Én is pénteken megyek, csak én Budapesten.És nekem is vastag kék szótáram van, de kölcsönkértem egy barátnőmtől szakmai szótárat is,hátha nem lesz benne minden szó.Remélem könnyű és viszonylag rövid szöveget fognak adni.:P Levélből pedig állásinterjúsnak örülnék:D Ti?

60. Trinity78 (válaszként erre: 59. - Lányka100)
2011. márc. 8. 16:08
Szia! Én is pénteken megyek, Gödöllőre. Hát én is nagyon parázok. Ráadásul a szóbelim rögtön másnap lesz. :S Nekem is az vastag kék szótáram van. Barátnődnek elsőre sikerült? Milyen tapasztalatai voltak?
2011. márc. 8. 13:02

Szaisztok!Én pénteken megyek Debrecenbe vizsgázni, eléggé parázok Tőle:S

BGFes vizsgán kétszer voltam, mind a kétszer megbuktattak.Bárkit megkérdezek, mindenki ezt a Zöld út nyelvvizsgát említi meg, hogy ez a legkönnyebb.

Barátnőm is volt, Neki is meglett..

Most még csak az írásbeli lesz, úgyhogy lenne egy pár kérdésem..

Levélnél csak ez a három téma van: állásinterjú, reklamálás és infó adás?

email, önéletrajz ilyen nincs benne?Ahhot szótárt ugye nem lehet használni?

A fordítástól félek leginkább, bár szótárt használhatunk..Nekem a vastag kék szótárom van..Az jó szerintetek?

2011. márc. 7. 11:17
Mennyire voltak segítőkészek a szóbelin? Mert olvastam egy-két fórumon, hogy a szóbelitől nem kell félni. Én azért tartok tőle. Vagy lehet azoknak jobban segítenek, akik odajártak suliba vagy odajártak felkészítőre?!
2011. márc. 6. 16:20
Köszi Norci az infót. Hát az gáz, hogy semmi idő nincs, hogy legalább végiggondold vagy jegyzeteljél is valamit. A grafikont tényleg úgy kellett előadni, ahogy a felkészítő könyvben van leírva? Vagy csak sima elemzés, hogy go up, decrease stb.?
2011. márc. 1. 13:06

szia

igen ezek a levél témák vannak: reklamáció, jelentkezés állásra, infó adás.

nem lehet jegyzetelni, ott a szitu elolvasod, és már kezdődik is, végül is 1 párbeszéd. a grafikont is megnéztem és már kérdezték is ok??? :) hát az nagyon nem volt ok:)

bevezető?? hát mindenre. attól függ mit csinálsz jelenleg. mivel én egyből azzal kezdtem, hogy már nem tanulok, hanem dolgozok, és elkezdtem a munkahelyemről beszélni, így arra mentek rá. de az egyik lánynak (mivel még tanult) a suliról, tanulmányairól, szakdolgozatáról terveiről lérdezték. 1 másiknál meg (mivel szakdogáját a megújúló energiákról írta így abba mentek bele. én azt csináltam hogy írtam 2 oldalt és abból készültem. Tehát ha nem akarod hogy rákérdezzenek ne is hozd fel. vagy készülj fel arra ha mégis hogy tudod átterelni a témát másra....

szövegértés az 1 üzleti és 1 környezetvédelem, ugyanígy a magnónál is. a szövegértésnél a szinoníma szavakat érdemes még +ba átnézni. mert nálunk voltak olyan kérdések hogy szinte senki nem értette a kérdést:)

de abból simán össze lehet szedni a pontot, szerintem :)

remélem segítettem:)

2011. márc. 1. 11:26

Sziasztok!

Én is most márciusban megyek Zöld út közép gazdmen (francia) nyelvvizsgára! Érdekelne, hogy milyen levéltémákra lehet számítani! Megvettem a szaknyelvi tréninget, ott a következő témájú levelek vannak: reklamáció meghibásodott áruért, állásra jelentkezés, információadás egy leendő vevőnek egy új termékről, árurendelés módosítása, továbbképzés ajánlás! Aki találkozott ezeken kívüli témákkal, írja már meg! Mivel nem lehet szótárat használni, ezért nem árt előre felkészülni a lehetséges levéltémákból, hogy ne érjen meglepetés:)!

Másik: Norci! írtad, hogy 1-2perc felkészülési idő van a szitu meg a kép előtt. Az alatt lehet esetleg jegyzetelni, vagy csak fejben tudod összeszedni gyorsan a gondolataidat?

A bevezető szakmai beszélgetésen milyen témákra lehet számítani? fel kell készülni a honlapon megjelölt topikokból, mint pénzügy, vállalatvezetés, környezetvédelem stb? Vagy ezek inkább írásbelin, pl a szövegértésnél jöhetnek elő??

Köszönöm előre azoknak akik válaszukkal segítenek:) sztem sok mindenkinek jól jöhetnek ezek!!

54. norci78 (válaszként erre: 53. - Lencsi..)
2011. febr. 28. 11:15

szia

mennyi? hát 1-2 perc, nem sok... de valóban max15 perc és végzel is, gyorsan megy:)

a levél meg, egy meglévő önéletrajzhoz kellett motívációs levelet írni. na erre azt hittem hogy ez nagyon gáz lett, mert össze vissza írtam, de erre is szép pontszámot kaptam. :) nekem a fordítás lett rossz, pedig ez eddig nagyon jól ment, de ezek szerint mégsem:)

de kérdezz nyugodtan, ha tudok segítek.

ui: vigyél jó szótárt :)

2011. febr. 25. 15:59

Köszi a gyors választ!

Még annyi kérdés merült fel,hogy mennyi időd volt átgondolni a szituációt és a grafikont? Az igaz hogy összesen 15 perces a szóbeli? Meg hogy a levéltéma mi volt?

Kecskeméti vizsgán voltál amúgy?

Azt hiszem több kérdéssel nem zargatlak :D

2011. febr. 25. 12:54

szia

én voltam a novemberin de sajna nem sikerült, de nem is megyek csak a májusira:)

ha aszóbeli: bementem, és mondták hogy kezdjek el beszélni a tanulmányaimról, de mivel én már végeztem így gyorsan áttártem a munkahelyre( mert ebből készültem) na itt le is állított és mondta hogy beszéljek a gazdasági válságról hogy milyen hatása volt a munkahelyemre...húúú de jól sikerült. utána húztam 1 tételt (1szitu és 1 grafikon) a szitu jó volt, tanácsolnom kellett a főnökömnek, hogy vásároljunk új bútorokat mert új irodába költöztünk, itt nem is szóltak közben szinte. a grafikon gáz volt, mert azt sem tudtam hol az eleje hol a vége:) az annyira nem jól sikerült, de segítettek. a szóbelitől nem kell félni szerintem.

ha esetleg van kérdésed írj nyugodtan!

2011. febr. 24. 22:54

Sziasztok!

A márciusi nyelvvizsgára megyek és információra lenne szükségem hogy aki volt novemberben milyen szituációt kapott,miről beszélgettek vele,mennyire volt nehéz a szóbeli része,és mi volt a levél téma?! De ezenkívül bármilyen infó nagyon jól jön,mert félek tőle nagyon..És esetleg aki a Kméti vizsgán volt,mi a véleménye a szóbeliről?

Köszönöm előre is a választ!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook