Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Zavaro-e szamodra, hogy Ukran-magyar letemre a Hoxa-n vagyok? Idegesito-e szamodra a helyes irasi hibaim? fórum

Zavaro-e szamodra, hogy Ukran-magyar letemre a Hoxa-n vagyok? Idegesito-e szamodra a helyes irasi hibaim? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
64. cukilany (válaszként erre: 63. - Cukilany)
2008. aug. 13. 22:52

folytatom:

szal sosem tekintették úgy igazán ukránnak, a mai napig úgy beszélnek róla, hogy egy külön nép, ami annyira más, és ennek nyilvánvaló oka is van, mert tényleg más! Viszont épp a napokban beszéltem az egyik barátnőmmel, akinek ott laknak a szülei még mindig, valamint az egész családja. Hát... Szomorú amiket mesélt sajnos!

63. cukilany (válaszként erre: 54. - Loch ness)
2008. aug. 13. 22:45
Dehogyis! Az ország keleti fele szinte teljes egészében orosznyelvű, nagyon kevés a lengyel és azok is inkább a nyugati fele kis részében élnek. Ott nőttem fel (nem Kárpátalján, hanem eléggé bent) és nyaranta több hetet tengerpart közelében töltök, ahol nem értenek ha nem oroszul, hanem ukránul beszélek és elsősorban szerintem ezt akarják kiirtani. Igaz, ezzel a magyarságot is tönkreteszik, de az ország jelentős része nem tud anyanyelven megszólalni, ami önmagában az ország számára nagyobb baj... Igazából Kárpátalját sosem tekinte
62. Ancika
2008. aug. 13. 22:28

dehogy zavar!

jó, hogy itt vagy!!!

61. cel
2008. aug. 13. 22:22
Balga kérdés! Itt a helyed. Helyesírás pedig egy-két magyar-magyarnak sem erőssége.
2008. aug. 13. 22:04
miért zavarna? Írj csak nyugodtan.!
59. era06
2008. aug. 13. 17:40

Hoxának nincs olyan kikötése, hogy csak magyarországi, és helyesen író magyarok írhatnak.

Engem nem zavar, hogy hol születtél. Számomra fontosabb az, hogy mit írsz. Hiába ír valaki helyesen, ha buta.

Isten hozott! :-))

58. supin
2008. aug. 13. 17:39
Na és akkor mi van ha a "valódi magyar mellé üti a betüt.,, Ez is elég gyakran előfordul. Nem mindenki gépírónő!!
2008. aug. 13. 17:36
nem idegesít hogy itt vagy.a hibáidat meg nem szoktam figyelni.amúgy téged idegesít ha kijavítják a hibáidat?
2008. aug. 13. 17:22
Egyáltalán nem zavar,örülök,hogy köztünk vagy.:)))))
55. e.e.
2008. aug. 13. 17:04
Engem nem idegesít,hogy ukrán magyar létedre a hoxán vagy. Sajnos, aki tanult magyar helyesírást annak is vannak hibái. Hát aki nem tanult? De itt a lehetőség, tanuljál.
54. loch ness (válaszként erre: 50. - Cukilany)
2008. aug. 13. 16:51
Az ország egyik részében (az orosz határ mellett) tényleg főleg oroszul beszélnek, de az ország jó része tele van lengyel nemzetiségűekkel, és még jó pár más nemzetiség is akad. Mindegy, hogy az oroszok ellen irányul-e elsősorban, ha a magyarságot is tönkreteszik vele. Tényleg igaz, hogy ha nincs iskola, megszűnik a nemzet. A németeknek nincs iskolájuk, és a fiataljaik már nem tudnak, csak ukránul (már akik nem vándoroltak ki).
53. Ada12
2008. aug. 13. 16:48
Még annyit, h szerintem sokan, akik kijavítanak, nem tudják, h hol élsz és miért írsz így. Ha itthon élnél és nyelvtant tanultál volna, akkor valóban kemény hibáid lennének :))))
2008. aug. 13. 16:28

Szia!Engem sem zavar!Néha olyan gyorsan akarok mindenkinek válaszolni,hogy kimarad egy-egy betű,de már mire észrevenném,addigra már nyomtam egy Entert!Azért is örülök,hogy vannak határon túli magyarok,mert az Én egyik barátnőm is az!!!

Annyira ne vedd a szívedre,bár építő kritikából néha tényleg nem árt!:D

2008. aug. 13. 16:21
Egyáltalán nem zavaró, hogy itt vagy. Érezd jól magad!!!
50. cukilany (válaszként erre: 29. - Loch ness)
2008. aug. 13. 16:14
Ez nem a magyarok ellen szól sztem, sőt szinte bizti vagyok benne, hanem az oroszok ellen, ugyanis eddig szinte mindenhol orosz iskolák is felfedezhetőek voltak ukrán mellet, még a kis városokban is. Nem beszélve arról, hogy az ország keleti részében nem is igazán beszélnek ukrán nyelven, hanem leginkább csak oroszul és néha nem érti meg az anyanyelvét...
2008. aug. 13. 14:30
engem nem zavar a helyesirási hiba,annál inkább amikor a drága magyarnyelvünket megcsúfolják a sok magyar röviditett alakkal,sokszor törnöm kell a fejem,hogy kitaláljam mit is jelent.
2008. aug. 13. 14:04
dehogy zavar...jó, hogy itt vagy. Együtt vagyunk itt mi, MAGYAROK!!!
2008. aug. 13. 13:29

A helyesírási hibákról:


"Az internet egy olyan fórumot biztosít, ahol mindenki azt ír, és úgy ahogy akarja!"


Ha valakinek nem tetszik a helyesírási hiba, az maradjon csendben, mert itt, az interenet világában megengedett! Nem hiba a hiba. Mivel nincsenek itt ilyesfajta szabályok.


Ez nem egy lexikon, egy közlöny vagy egyéb újság...


Nézzetek szét a különböző cikkekben, mennyi hiba van...


Ennyit erről.


Ui.: én is hibázom.

2008. aug. 13. 13:25

Szia!


Örülök, hogy itt vagy köztünk. :)

2008. aug. 13. 13:24

Engem sem zavar! Sőt, kifejezetten örülök! Szivesen beszélgetek határon túli magyarokkal!

A helyesírásról a 43.-al egyezik a véleményem!

44. emagdi
2008. aug. 13. 13:11

természetesen nem zavar.

viszotn ha valaki szól a helyesírási hiba miatt, vehetnéd építő kritikának, hiszen ezentúl akkor már azt a szót is fogod tudni, hogyan kell helyesen írni. :))

nem kell mindig agresszívan realálni mindenre:))

2008. aug. 13. 12:21
engem nem zavar. sőt, örülök, hogy határontúli Magyarok is vannak :))))
2008. aug. 13. 11:56
Nem zavaro ! A hoxa NEM Magyar nyelvtan ora ! Reszemröl eleg , ha kitudok betuzni 1-irast.Egyebkent en is több mint 30-eve elek messzi a hazamtol, ennyi idö utan sokat felejt az ember . Es hat a hetköznapi eletben az emberek kisebb gondja , nagyobb annal , hogy azon lamentaljon hogy most ezt a szot 1-s-el , vagy 2-s-el kell irni, szerintem.Masszoval erezd JOL magad es ne törödj azokkal akik "zavaronak!" itelik meg azt amit irsz ! Vannak emberek akiknek kb minden zavaro.....(((
41. supin (válaszként erre: 5. - 2577cdcc12)
2008. aug. 13. 11:36
Tökéletesen egyettértek veled!!
40. asder (válaszként erre: 39. - 9bbb5bd983)
2008. aug. 13. 11:31

Oké, már az előbb is megbocsátottam!

Semmi baj.

39. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 36. - Asder)
2008. aug. 13. 11:26
Most néztem meg, tényleg arra válaszoltam, de nem így akartam! Sajnálom! "MUSZÁLY" megbocsáss! Brrrrr............. :-)
38. 56288d981e (válaszként erre: 36. - Asder)
2008. aug. 13. 11:26

Na akkor már ketten (hárman? sokan! :D) vagyunk. A LY-J probléma láttán engem is kiver a víz. Főleg az egyértelmű esetek hibái láttán. (pl láttam itt már ilyen megoldásokat, hogy: valakilye, mejik stb.) Na ezektől feláll a szőr a hátamon.

És osztom ajacska véleményét is. Sokszor az "ijenek" tartják magukat a legokosabbnak...:)

2008. aug. 13. 11:24
Engem nem zavar!:)
36. asder
2008. aug. 13. 11:22

Oké, rendben van. Semmi baj.

Abból gondoltam, hogy nekem szól, mert az én hozzászólásomra válaszoltál.


Engem főleg a j és ly helytelen használata zavar. Például mikor azt látom, hogy: muszály, akkor muszáj üvöltenem.

35. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 34. - Asder)
2008. aug. 13. 11:14

Bocs, hogy félreértetted, de nem neked szólt a hozzászólásom. Nem is értem, miért gondoltad, hiszen akkor arra válaszoltam volna.

Engem is baromira zavarnak a helyesírási hibák, egyetértek veled. Fel tudok robbanni néha, olyan hibákat vétenek egyesek. Én is úgy gondolom, nnagy probléma, ha valaki magyar iskolában tanult, mégis csúnya hibákat vét. De sajnos az még jobban zavar, ha valaki csak úgy gondolja, hogy mindig helyesen ír, mindenkit kritizál, és szinte mindenhez van valami "értelmes" hozzászólnivalója. És ismét hangsúlyozom, nem rád gondoltam.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook