Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Zavaro-e szamodra, hogy Ukran-magyar letemre a Hoxa-n vagyok? Idegesito-e szamodra a helyes irasi hibaim? fórum

Zavaro-e szamodra, hogy Ukran-magyar letemre a Hoxa-n vagyok? Idegesito-e szamodra a helyes irasi hibaim? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
34. asder (válaszként erre: 15. - 9bbb5bd983)
2008. aug. 13. 10:04

Szerinted melyik szavammal kritizáltam? És egyáltalán nem gondolom azt, hogy mindenhez értek. ne forgasd ki a szavaimat légyszíves.


Én ezt írtam: "Megmondom őszintén, hogy a helyesírási hibák baromira zavarnak. De teljesen más eset a tied. Úgyhogy ne zavartasd magad a hibák miatt".


És igenis zavarnak a helyesírási hibák, ha tetszik neked, ha nem. Aki magyar iskolában magyarul tanult, annak igenis kötelessége helyesen írni.

2008. aug. 13. 09:59

Ne zavartasd magad a helyesírási hibák miatt, neked megbocsátható. Olvassál sok magyar nyelvű könyvet.


Egyébként meg miért zavarna, hogy itt vagy? Minél többen vagyunk, annál jobb, nem?


Üdvözöllek itt a HOXÁ-n.

2008. aug. 13. 09:57

Sajnos én egyáltalán nem tudok helyesen írni. Pedig nagyon igyekszem és figyelek, hogy mit mikor hogyan is kell. De ha valaki ezért lenéz hát tegye. Amúgy nem csak olvasási nehézség létezik hanem írási is.


Attól mert egy magyar nemzetiségű embert kénytelen volt máshol felnőni, nem hiszem hogy ki kellene rekeszteni.


Férjem unokatesójának a felesége ukrán és itt tanult meg beszélni és írni is majdhogynem ön erőből. Mondta nagyon nehéz még most is, bár már annyira nem mint az elején. Viszont sokan vannak még most is, hogy lenézik pusztán azért mert ukrán. Eleinte nem mert megszólalni sem sehol, igaz azért most már nagyon szépen beszél.

31. 56288d981e (válaszként erre: 26. - 14775640c4)
2008. aug. 13. 09:17

Akkor vedd úgy, hogy nem szóltam :) Örülök, hogy ez a portál egyfajta híd köztünk.


Csak tudod, nagyon sok ember rájuk csodálkozik, hogy jééé 500 km-re a magyar határtól de szépen beszélnek magyarul, és ilyenkor nyílik a bicska a zsebemben...

2008. aug. 13. 09:11
enkem nem zavar, miért zavarna?
2008. aug. 13. 09:09
Ukrajnában szerintem most kezdődik igazán elnyomás, ha a kormány véghezviszi azt, hogy három év alatt megszünteti a nemzetiségi nyelvű oktatást. Ez most hirtelen esett az égből, és nagyon fenyegető a magyarság megmaradására nézve. Amúgy sokat vagyok Kárpátalján, de az ukránoktól soha nem tapasztaltam ellenérzést magam felé azért, mert magyar vagyok. A politika az más, bár sajnos nagyon is számít.
28. 549be03e80 (válaszként erre: 27. - Vorozhev)
2008. aug. 13. 09:03
Azert ilyenkor mindig szivfacsarito szamomra,es csak bizonyitja bizonyos nemzetek keptelenek a tolarenciara.Ha itt Ausztraliaban ezt csinalnak, mar reg nem letezne mint orszag mert annyi fajta etnikum(nep) lakja.Csak a nemzetisegi ado 170 kulonfele nyelven tud kozvetiteni!:) Kivetel talan a fanatikus muzlimok, de szerencsere csak kis reteg, mert az atlag muzlim az itt is bekes:)(=nem terorrista)
27. vorozhev (válaszként erre: 17. - Loch ness)
2008. aug. 13. 08:56
Ukrajnaban elo magyar vagyok.Ithol Ukrajnaban elnyomnak minket a magyarsagunkert.Es oda at sem fogadnak el.Ez talan a kormany talan az emberek hibaja.Amugy apai nagyszuleim elott lezartak a hatart es ott reketek soha nem latam oket.A gyermekeik egy kivetelevel eppen ezen a reszen voltak. Es nem engedtek oket vissza.Igy szuletem en itt ezzen a reszen meg.
26. 14775640c4 (válaszként erre: 22. - 56288d981e)
2008. aug. 13. 08:52

persze, ha őrá érted akkor nem más. igaz, de elsősorban nem is rá gondoltam, hanem csak ugy eszembe jutott, hogy mi lenne ha határon túliak nem is jönnének?

jó tudni hogy népszerű ez a portál. igazából csak ennyi.

25. 56288d981e (válaszként erre: 17. - Loch ness)
2008. aug. 13. 08:51
Na most látom, hogy másban is felmerült a kérdés, nem akartam ismételni vagy okoskodni. Bocs.
2008. aug. 13. 08:51
helyesen=Ausztraliaban :)
2008. aug. 13. 08:50
Engem aztan vegkepp nem zavar, mivel magam is Ausztraliabn elek,es ekezet nelkul irok,de eddig csak itt a Hoxan joindulattal talalkoztam:)
22. 56288d981e (válaszként erre: 9. - 14775640c4)
2008. aug. 13. 08:49

Nem kötözködni akarok, de nem más kultúra, mert ugyanolyan magyar, mint te, vagy én. Csak kívül rekedt a határon (gondolom mindenki tudja, hogy miért), és "szembeszéllel" kell élnie egy idegen országban, kisebbségben, de magyarként, más magyarokkkal együtt. Nem ő válaztotta, hogy ott éljen.


A kérdésre válaszolva: természetesen nem. Aki tanulja, az is vét nem kis hibákat, ne törődj vele, ki mit mond.

2008. aug. 13. 08:49

Egyáltalán nem zavar. Miért lenne zavaró?

Neked legalább van mentséged a helyesírási hibákra. ;)

2008. aug. 13. 08:48
Látom, többen is ismételjük egymást. De ennek örülök!
19. gubaa
2008. aug. 13. 08:48
Nem.
2008. aug. 13. 08:47
Egyáltalán nem.
2008. aug. 13. 08:47

Ukrán-magyar vagy, vagy Ukrajnában élő magyar? Mert ha ez utóbbi, akkor jobb, ha nem nevezed magad önként "ukránnak", a magyarok jó része nem képe úgyse felfogni, hogy a határon túli magyarok nem ukránok, románok, szerbek, stb., hanem magyarok, akik Ukrajnában, Romániában, Szerbiában, stb. élnek. Soha nem értettem, miért kell ezt így csinálni, mert nem csak bántó, hanem nem is logikus.

Egyébként meg ha ukrán vagy, ha magyar, a Hoxán szívesen látott vagy, akad itt mindenféle nemzetből tag. Aki meg nem tanult iskolában magyarul írni, attól nem is lehet elvárni, hogy tudjon.

Szóval, ne izgasd magad!

16. Sirga
2008. aug. 13. 08:46
Látom, csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz, de ennek örülök! Egyáltalán nem zavarsz, örülök Neked! A helyesírási hibák sokszor zavarnak, de ahogy észrevettem, a Magyarországon élők sokszor igénytelenebbek ezzel kapcsolatosan mint a külföldön élő magyarok. Röviden: Isten hozott! :)
15. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 8. - Asder)
2008. aug. 13. 08:44

Egyetértek!

És a helyesírási hibáknál (ha magyar anyanyelvű vét durva hibát)sokkal zavaróbb, ha valaki állandóan kritizál, és azt gondolja, mindenhez ért.

Én örülök, hogy velünk vagy!

2008. aug. 13. 08:44

Miért lenne zavaró? a helyesírási hibák miatt esetleg? hidd el sok Magyarországon élő magyar se tud jól helyesen írni. Szerintem nekem is vannak hibáim :)

Személy szerint se zavarsz, minél többen vagyunk annál jobb, annál több véleményt lehet olvasni :)

2008. aug. 13. 08:43
Dehogy zavar!
12. 14775640c4 (válaszként erre: 11. - Vorozhev)
2008. aug. 13. 08:43

nemá'

ki az?

2008. aug. 13. 08:43
Koszi nektek! De sajnos vannak akik ezt nem igy gondoljak.Soha nem gondoltam volna.
2008. aug. 13. 08:42
szia! még mi magyar emberek is elkövetünk helyesírási hibákat! abszolút nem zavaró! a lényeg h kölcsönösen megértsük egymást h mit akar üzenni! további szép napot!:)
2008. aug. 13. 08:42
egyébként erről jut eszembe,hogy kifejezetten jó ennek a portálnak hogy külföldiek is vannak.ugyanis más kultúra más szokások, és az ember mindig tanul
2008. aug. 13. 08:41

Miért zavarnál bárkit is?

Megmondom őszintén, hogy a helyesírási hibák baromira zavarnak. De teljesen más eset a tied. Úgyhogy ne zavartasd magad a hibák miatt.

2008. aug. 13. 08:41
Nem! Miért zavarna?!
2008. aug. 13. 08:40

szia!

miért lenne zavaró?

mindenki ott lakik,ahol lakik.vannak itt több országból is. ugyhogy nyugi:))

hogy idegesítőek-e a helyesírási hibáid?nem hinném..

engem nem zavar, tekintettel arra hogy nem magyar anyanyelvű vagy. ha jól tudom..

2008. aug. 13. 08:39
Sajnon nem kell hozzá ukrán-magyarnak lenned, hogy sok legyen a helyesírási hibád, ugyanis döbbenet, hogy magyar emberek milyen alapvető hibákat vétenek....
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook