Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Zaklatásra való felbujtás? fórum

Zaklatásra való felbujtás? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
17. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 15. - 6b006fc769)
2011. márc. 10. 14:19

A csepeli rendőrségről csak annyit, hogy egyszer megtettem ismeretlen tettes ellen a feljelentést, amit elutasítottak. Engem nem is értesítettek, csak amikor fél év múlva hívtam az ügyintézőt, hogy mi van. Ezt megfellebbeztem, az Ügyészség nekem adott igazat. Eltelt megint vagy egy év, mir efelhívtam a nyomozót hogy mi van. Közölte, hogy lezárta az ügyet, ismeretlen tettessel. Erről sem kaptam semmi értesítést. AZóta háromszor megígérte, mégsem postázza azóta sem a papírt.

A zárt lakcímkezelés ellenére 2* (2*szer költöztünk emiatt a nő miatt)is kiadták a nőnek a lakcímünket, és az ügyintéző még engem bacott le, hogy én ne hívogassam őt, majd ő hív, ha történik valami az ügyben.

Amikor kirabolt, a tanukat nem hallgatták meg, és az Ügyészség elutasította a vádat ennek ellenére. Mehettem én az Atya ÚrIstenhez is panaszra, mindenhonnan elzavartak. Érdekes módon azonban a Bíróság ingó kiadásában pedig nekem ítélt. SZóval ennek vagy van valami ismerettsége valahol nagyon fent, vagy már nem tudom, hogy mi van. Én csak azt látom, hogy ő megtehet mindent büntetlenül!

2011. márc. 10. 14:13
Én neki nem vagyok rokona, csak a Párom kérheti, de neki meg azt mondták, hogy ő nincs veszélyezteve, így el lettünk utasítva!
2011. márc. 10. 14:12
Amennyiben a történeti tényállós megvalósítja a törvényi tényállást -de annak minden egyes elemét - a rendőrség nem sz@rik bele. Az elutasító határozatot is meg lehet panaszolni, ha nem ad a rendőrség helyt a panasznak az ügyészség dönt a nyomozásról.
2011. márc. 10. 14:08

BTK 176/A.§


(1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


(2) Aki mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját félelemkeltés céljából személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


(3) Aki a zaklatást


a) volt házastársa vagy volt élettársa


b) nevelése, felügyelete, gondozása vagy gyógykezelése alatt álló személy sérelmére követi el, az (1)bekezdésben meghatározott esetben két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel, a (2) bekezdéseben meghatározott esetben büntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

13. d3d10ea5f6 (válaszként erre: 10. - Kiscsibe kicsibe)
2011. márc. 10. 13:55
A felbújtó ugyan gy felel a cselekményért, mint a végrehajtó-egyébként.
12. d3d10ea5f6 (válaszként erre: 10. - Kiscsibe kicsibe)
2011. márc. 10. 13:53

Nem sz.rik a rendőrség.


Azt meg nem értem, amit irtál...

"Kértünk már távoltartást is (mivel már többször rám is támadott) azonban mivel nem rokonom, így azt is elutasították"


mert pont mult héten hallottam egy storyt, amikor egy begárgyult 16 éves kölök telefonon 3 mondatot mondott egy kislánynak-lés a bíróság azonnal megadta a távolságtartást. 3 mondatért.

11. Night Angel (válaszként erre: 10. - Kiscsibe kicsibe)
2011. márc. 10. 13:49

Nincs valami kigyúrt nagydarab ismerősötök aki meg lehet kenni, hogy kicsit ráijesszen?

Nem kell megveretni vagy kárt tenni benne, de egy este elkaphatná és megfenyegethetné hogy...stb, szóval biztos érted...

10. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 8. - D3d10ea5f6)
2011. márc. 10. 13:45
Sajnos ez napi probléma ezzel a nővel, uh tapasztalatból tudom, hogy a rendőrség a zaklatásra nagy ívből szarik. Kértünk már távoltartást is (mivel már többször rám is támadott) azonban mivel nem rokonom, így azt is elutasították! Ez a nő beteg, de fogalmam sincs, hogyan lehetne megálljt parancsolni neki egyszer és mindenkorra! Ha jól elverem, még engem csuknak le miatta!
9. 937a2a883a (válaszként erre: 4. - D3d10ea5f6)
2011. márc. 10. 13:38
Ez a mondatod annyira ismerős...vajon hány fórumon olvastam ezt?Várj,rögtön megszámolom...ahogy neked zavaros a dolog,nekem úgy a te személyed.Van egy olyan érzésem,hogy csak azért vagy regisztrálva,hogy ezt az egy mondatodat mindenkinek odavágd.Szóval kedves fórumindító,ne foglalkozz vele.Igaz,a témához nem tudok tanácsot adni,de beleolvastam és kedves lótus mindennapos mondata rögtön feltűnt.
8. d3d10ea5f6 (válaszként erre: 7. - Kiscsibe kicsibe)
2011. márc. 10. 13:23
Ez régen így volt, ma már nincs így.
7. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 5. - 7cdf5b0d96)
2011. márc. 10. 13:20
Sajnos zaklatásért már kismillió feljelentést tettem, de szarnak rá.
6. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 4. - D3d10ea5f6)
2011. márc. 10. 13:19
Nem tudom miért érzed azt, de rosszul gondolod!
5. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 1. - Kiscsibe kicsibe)
2011. márc. 10. 13:18
Nem igazán vagyok jártas ilyen dologban,de nemrég épp Hoxa volt,aki közbeszólt a Való Világos fórumban (némileg eldurvult a beszélgetés),hogy nagyon gondolják meg,kiről,mit,hogyan írnak,mert nem egyszer született már feljelentés hoxás fórumon sértegetés miatt,és pont azt emelte ki,hogy a rendőrség nyomozást is indított IP cím után (mert hát ugye kamu e-mail címet kamu névvel bárki létre tud hozni).Idézett is egy jogszabályt a személyiségi jogok védelméről.Ez téged is megillet,és lehet,hogy az ex így kezd belecsúszni a zaklatás büntetőjogi kategóriájába.
4. d3d10ea5f6 (válaszként erre: 1. - Kiscsibe kicsibe)
2011. márc. 10. 13:16

Elég zavaros a storyd.


Miért érzem azt, hogy a storyd kamu?

3. d3d10ea5f6 (válaszként erre: 2. - Night Angel)
2011. márc. 10. 13:15
Ez sem igaz.
2. Night Angel (válaszként erre: 1. - Kiscsibe kicsibe)
2011. márc. 10. 13:15

Őszintén? A rendőrséggel nem mész semmire...

Általában addig nem csinálnak semmit amíg vér nem folyik.

Nyomozgatni meg nem fognak IP címek után...

2011. márc. 10. 13:12

Sziasztok!


Olyan segítségét aki jártas a büntető jogban.

A Párom exnejével haragban vagyunk. Őt már mindenhonnan letiltottam, így nem tud nekem sem levelet, sem sms-t írni, azonban hol a lányától, hol egyik, hol másik ismerősétől kapok leveleket. Persze mindig úgy állítja be amikor szólunk neki, hogy fejezze be, mintha mi zaklatnánk őt! A legutóbbi alkalommal egyik kolléganője küldött levelet az iwiw-en keresztül, mire én beazonosítottam a nőt, és szóltam a férjének, hogy állítsa le, hiszen nem is ismer minket. Másnap reggel megjelent nálam a nő, és közölte, hogy nem ő írta a leveleket, hanem vszlg feltörték az adatlapját. Ezt megerősítendő még vissza is jött később, hogy volt egy szám néálküli hívása, ahol egy idegen nő elmondta neki, hogy ő törte fel az adatlapját és küldött nekem üzenetet, csak hogy engem bosszantson. Namásrmost. Ha mégis az adott nő küldte az üzenetet, akkor az ex felbujtónak számít? Ha nem, akkor meg adatokkal való visszélésnek? Nem tudom, hogy a rendőrség tud, akar e nyomozni I.P címek után, hiszen abból megállapítható lenne a feladó személye! Vélemények?


Köszi

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook