Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt már valakinek HSG vizsgálata? Egy kicsit tartok tőle! fórum

Volt már valakinek HSG vizsgálata? Egy kicsit tartok tőle! (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
108. pymary
2011. ápr. 12. 15:05
Részletek:reggel 7 re mentem a nőgyógyászati ambulanciára, nagyjából 8 körül felküldtek az osztályra. Kaptam ágyat, hállóinget, nyugtatót. Mondták, h 11 körül jönnek értem. 11 után pár percel jöttek is. a műtőbe betoltak, és ott az altatós mondta, h szurit kapok, kicsit kellemetlen lesz, aztán fémes érzés lesz a számba, ezt azonnal éreztem is és el is aludtam. Mikor kitoltak nemsoká észhez tértem, de legalább kettős látásom volt, nem tudtam rendesen beszélni. Visszatoltak a szobába, ott 2 órát kómáztam. Fejfájás, hányinger, szédülés. Meg nem igen láttam rendesen. Aztán én nekem nagyon hányingerem volt, picit hánytam is. (a semmitől, mert enni ugye nem lehetett előtte). Véreztem is rendesen. A doki aztán bejött és mondta, h 2-3 napig lesz. Amúgy picit érzékenyebnek érzem a petevezetékem/fészkem körül, de semmi komoly fájdalom. du 5 kor vittek haza anyósomék. (vezetni nem lehet) Aznap még nem sok erőm volt. Kb ennyi. Összességében egyáltalán nem vészes, igaz nekem jól átjárhatóak, úgy olvasgattam, igazán annak fáj, akinek nem az. Szóval, ha valaki előtte áll én azt mondom, h ne aggódjon, fájdalom az kb a tűszúrás. Nekem monjuk az altatás után kínlódás volt a hányinger miatt, az meg olyan, mint ha nagyon berúgtam volna. Szóval semmi aggodalom!
107. Binitó
2011. febr. 17. 07:18
Helló Mindenkinek!Én január 24.-én voltam HSG-n.Ez az időpont már 15.-napra esett,de azt mondta az orvosom úgysem tudná hamarabb megcsinálni.Altatásba csinálták,igazából nem éreztem semmit.Azt mondták minden rendben van.Aznap volt egy kis vérzésem aztán napokig barnázás,aztán vagy 3-nap megint vérzés.Itt már kicsit aggódtam,de azt mondták majd elmúlik előfordul az ilyen.Most várom a menseszem,de semmi se terhesség se piri!Ma megyek dokihoz kíváncsi vagyok mit mond!
2011. febr. 13. 11:47
Holnap megyek a SOTE-II klinikán HSG-re. Volt már valaki ott ilyenen? Kell vinni hálóinget, vagy elég a szoknya és lehet utcai öltözetben lenni? Segítsetek! Köszi.:) Félek nagyon...
105. benver
2009. okt. 26. 12:32

Látom rég nem volt hozzászólás a témában. Láttam ezt a HSG vizsgálatom előtt is, mikor infók után kutattam az ügyben. Mostanra gazdagabb vagyok a tapasztalattal, így közkinccsé teszem.

A Szent Imrében végezték el. Előtte sem enni, sem inni nem szabadott mert bódításban végezték. Azt hittem ez azt jelenti majd hogy kissé bódult leszek míg tart a vizsgálat. Ehelyett mélyen aludtam, semmit nem éreztem és a vizsgálatot követően sem volt problémám. A beavatkozás után négy órával hazavitt a férjem (vezetni, tömegközlekedni nem lettem volna képes), újra lefeküdtem aludni, majd 14 óra elteltével pihentebben ébredtem mint valaha.

A kórházban dolgozókról csak elismerően tudok nyilatkozni! Kedvesek, mosolygósak, segítőkészek!

104. huszka
2008. okt. 24. 10:34
Na akkor...kiveséztük ezt a témát :)
103. Juttta
2008. okt. 15. 20:18
Igen. Kinek a a pap,kinek a papné:)))
102. huszka (válaszként erre: 101. - Juttta)
2008. okt. 14. 17:57
Nekem a kontrasztanyag nyomása :(
101. Juttta
2008. okt. 13. 22:14
Jó neked, nekem a katéter felhelyezése nagyon fájt.
100. huszka (válaszként erre: 99. - Juttta)
2008. okt. 12. 21:08
Engem toltak..úgyhogy nem éreztem egyáltalán a katétert. A röntgenes kisműtőben nem tudták feltenni. De abból nem éreztem semmit...csak a nyomást.
99. Juttta
2008. okt. 12. 20:23
Éppen katéterben kellemetlen egy tapottat is tenni, és ülni is. Nekem a katétert a ott tették fel a röntgen asztalon, röntgen és ott ki is vették. Szerencsére nekem nem kellett vele utazni.
98. huszka (válaszként erre: 97. - 10d89b51ea)
2008. okt. 12. 20:02

Mát múltkor is írtam, hogy már rég túl vagyok rajta :) És nekem nagyon fájt...szóval, nem mindenkinél egyforma. És sétálnom egyáltalán nem kellett...engem toltak, mert a katétert a vizsgálóban tették fel és én is be voltam kábítva, így gyalogolni sem tudtam volna...

Szóval már megcsináltattam :)

97. 10d89b51ea (válaszként erre: 96. - Huszka)
2008. okt. 12. 19:44
én augusztusban voltam berettyóujfaluban HSG-n . egyáltalán nem fájt. 4x 1/2 óránként kellett hőmérözni. előtte volt egy rövidhullám.a mütőben kaptam egy vénás szurit, amitől kába lettem, ugyhogy én nem éreztem semmit. lábon mentem be a mütőbe, de hordágyon hozott ki a műtősfiu / az injekció hatása miatt nem lehetett visszafele menet gyalogolnom. Ne aggódj, egáltalán nem fog fájni! csináltasd meg minél előbb!
96. huszka
2008. okt. 12. 18:12
Na...mindenki túl van a hsg-n?
2008. okt. 10. 11:25
Gratu, ügyes vagy! Remélem nem ijesztettünk meg nagyon? Jobb, ha az ember nem tudja mi vár rá, mert talán akkor nem fél annyira. Ha nekem megint kellene csinálni, biztos nagyon be lennék sz..-va. Nekem is fájt, és én is pecsételtem, és én is dolgoztam utána. Megmondom őszintén, hogy lehet nem kellett volna. Nem sokall utána ugyanis kiderült, hogy cisztám van, és az attól alakul ki, hogy a menstruációkor a vér egy része nem a helyes irányba folyik. Hogy ez mitől alakul ki nem tudják. Nekem sose volt, a HSG után viszont igen, és nem ürült ki csak nőtt-nőtt, így azóta már műtöttek is. Lehet, hogy semmi köze nincs az egészhez, de jobb félni, mint megijedni. Azt javaslom, hogy figyeljetek nagyon magatokra, csak nagyon óvatosan csináljátok, amit kell, és tényleg csak ha nagyon szükséges!!! És járjatok el, minden hónapban hüvelyi ultrahangra, az a biztos, főleg ha valami olyasmit tapasztaltok, amit eddig nem.
94. huszka (válaszként erre: 93. - Juttta)
2008. okt. 9. 09:16
Én is pecsételtem és fájdogáltam még egy hétig... de ez nem rendeltetésszerű ám :)
93. Juttta
2008. okt. 8. 21:19
Aha, oké. Én ma már dolgoztam, úgyhogy nagy gáz nincs. Még pecsételek egy kicsit, és a hasam is fájdogál, de annyira nem gáz.
92. huszka (válaszként erre: 91. - Juttta)
2008. okt. 8. 21:15
Nekem egyik pénteken volt a hsg és vasránap már akcióztunk :D Nekem egy napot kellet még utána pihennem...
91. Juttta
2008. okt. 8. 20:55
Tudja valaki, hogy HSG uután meddig kell kímélő életmódot élni, és hogy mikor lehet utána szeretkezni?
90. huszka (válaszként erre: 84. - Piros31)
2008. okt. 8. 12:56
Szerintem a kettő egymástól független.. Bár való igaz, hogy egyszerűbb kizárni, hogy a férfivel van-e a gond, minthogy egyből egy beavatkozást végezzenek el rajtunk.
89. Juttta (válaszként erre: 84. - Piros31)
2008. okt. 8. 11:07
Igen először a férfi tagot vizsgálják, mert náluk fájdalommentes
88. 10d89b51ea (válaszként erre: 86. - 10d89b51ea)
2008. okt. 7. 22:49
lépj be légyszives, olvasd a leveleket, nagyon sok mindent megtanulhatsz belőle.
87. huszka (válaszként erre: 86. - 10d89b51ea)
2008. okt. 7. 22:42
Aranyos vagy :) De én már túl vagyok rajta, mármint a hsg-n. Pénteken lesz 2 hete :S Nekem nagyon fájt és a zárójelentés szerint nekem nem is átjárhatóak a petevezetékeim sajna. Bár a kórházban még nem volt egyértelmű az átjárhatósága. Ez van..
86. 10d89b51ea (válaszként erre: 85. - Huszka)
2008. okt. 7. 22:39
Szia! nézz be a "Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? tudásbázisba, onnan megtudod, hogy miből áll, milyen egy HSG vizsgálat. nyugodtan kérdezz, mindenki segiteni fog neked.
85. huszka (válaszként erre: 83. - Juttta)
2008. okt. 7. 22:33
Na..akkor Te is hős lettél :)) Ugye, hogy nem is volt olyan vészes? ;o) Örülök, hogy átjárhatóak... szerencsés vagy :)
84. Piros31 (válaszként erre: 83. - Juttta)
2008. okt. 7. 20:35
Minden jó, ha a vége jó:-))akkor még sem volt olyan vészes hálisten.Neked is csak azután csinálták meg, hogy a párodnál megnézték minden rendben van e? Nekem azt mondta a dokim, hogy csak így lehet.
83. Juttta
2008. okt. 7. 20:05
Meg vagyok:) Fájt, egy kicsit, de túléltem és túl vagyok rajta. Igaz, most is görcsölök. Na, de sebaj a vezetékeim átjárhatóak.:)
82. huszka (válaszként erre: 81. - Fogihajni)
2008. okt. 6. 10:49
Hát én sem. Adtam volna én is többet, ha lett volna miből..de most ennyire futotta.. A doki magánrendelésén 6000 ft a "vizitdíj". Majd szépen odaodaperkálom neki, ahogy jön pénz. Pedig ezért éppenséggel nem lenne szabad pénzt elfogadni..mert "stolgálatban" volt, tehát nem úgy kellett behívni.. Hát ez van..
2008. okt. 6. 10:46
Engem is hazaengedtek, csupán egy órát kellett feküdnöm ott a kórházban és aztán elengedtek. A dokinak én is adtam pénzt, mivel nálunk egy normál vizsgálat kb. 5000 Ft, így 10.000-et adtam, hiszen ez mégiscsak egy kisműtétnek minősül. De valójában ezt te tudod megállapítani, hogy ott kb. mennyit várnak el.Ha nem adsz pénzt biztos nem lopod be magad az orvos szívébe:(Még egy orvossal nem találkoztam, aki elutasította volna a pénzt, amit kínáltam tb ide vagy oda:(
80. huszka (válaszként erre: 79. - Juttta)
2008. okt. 6. 07:49

Ne félj..ha átjárható lesz, nem lesz vészes. Mondom, nekem csak azért fájt (szerintem), mert erőltették nagyon.

Én adtam 5000ret, több nem volt. Igaz, hogy tb támogatott, de én azért adtam, mert itt az egri kórházban (gondolom láttátok a híreket) nem igazán van minden rendben és nem akartam magamra haragítani a dokit, na meg a sztrájk előtt megcsinálta. Rendes volt..szóval, én ezért adtam. De gondolom ez orvos függő is.

79. Juttta
2008. okt. 5. 21:27
Jah, és még valami. A dokinak adtatok pénzt? Mert én nem tudom mit csináljak, adjak - ne adjak -később adjak stb.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook