Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt már valakinek HSG vizsgálata? Egy kicsit tartok tőle! fórum

Volt már valakinek HSG vizsgálata? Egy kicsit tartok tőle! (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
168. monita11 (válaszként erre: 167. - Beatrix08)
2014. nov. 6. 06:46
Szia!Köszönöm azért h irtál.Már túl vagyok rajta,hála.Nekem fájt illetve menstruációs szerü görcseim voltak, Mindkettő átjárható azt mondta a doki.:)Úgyhogy most várom a fejleményeket,még mindig nem jött meg, remélem pozitivat tesztelek hétvégén:) Mindenkinek kitartást kivánok!
2014. nov. 5. 22:04
O ba......s , most néztem a dátumot, hogy mikor irtal
2014. nov. 5. 22:03

Szia

A vizsgálat eloTt vegyél be valami fajdaLomcsillapitot. 1-2 nappal a vizsgálat elott esténként használj betadin kupot.

Ha átjárható vagy akkor nem faj. Kicsit kellemetlen es kb. 5 percig tart. Nem kell felni tőle . En egy hónapja voltam.

Egyik teljesen zárt , másik kicsit nyiTott. Szóval nekem fajt.

2014. okt. 8. 19:38

Sziasztok!

Én 1 hét múlva megyek átjárhatósági vizsgálatra, és eléggé parázok hogy milyen lesz.:(( Szeretnék érdeklődni h volt e valaki közületek mostanában a vizsgálaton, irjatok h fájt-e, stb. elöre is köszcsi.Moncsi

164. Lillucika (válaszként erre: 156. - Sugarcili)
2014. márc. 2. 12:26

Szia,

érdeklődni szeretnék, hogy neked hol csinálták ezt az átjárhatósági vizsgálatot?

2013. nov. 30. 07:28
Jár még valaki erre?
162. sarieva
2013. máj. 28. 21:04
Sziasztok van köztetek valaki akinek a hsg után késett a menzesze? Nekem már 9napja késik, és nincs semmi menzi előtti tünetem se.. inszemünk lenne már ebben a honapban ha végre megjönne.. :/ a férjemnek kevés a katonája, nálam minden okés. Védekeztünk most a doki tanácsára, a röntgenezés miat.. Szóval nem tudom mi van.... Okozott már nálatok hasonló késedelmeket a beavatkozás? köszönöm előre is.
161. Juci1979 (válaszként erre: 159. - Linda31)
2013. máj. 17. 17:07
Szia! Nekem októberben volt, átjárható mindkettő. Nem fájt, egy kicsit kellemetlen volt. Vegyél be előtte fájdalomcsillapítót. Én egy algoflex m-et kaptam be előtte. Egy óra múlva hazajöttem. Itthon egy kicsit kellemetlen volt. Olyan szurkalos érzés. Pár napig enyhe barna folyasom volt utána. A menete a következő volt. A vizsgáloban felraktak egy katertert és nyomott bele a doki kontrasztanyagot. Felöltöztem és átmentünk a dokival a röntgenre. Ott befeküdtem a gép alá és még nyomott bele folyadékot . A monitoron latszodott minden. Feloltoztem és megvártuk az eredményt a parommal. Érdekel meg valami?
160. telifánt (válaszként erre: 159. - Linda31)
2013. máj. 17. 16:56

SZia!

Nekem két hete volt ilyen vigygálatom. A bal oldali teljesen el van záródva, míg a jobb oldali teljesen jó. Maga a vizsgálat nekem csak kellemetlen volt, illetve mikor felhelyezték a katétert akkor nagyon kellett pisilnem. Nekem akkor kezdett el fájni a hasam mikor 3 órával később kiengedtek, és elkezdtem sétálni, de az sem volt annyira vészes hogy egy cataflam ne segített volna.

Neked hol csinálják a vizsgálatot?

159. Linda31
2013. máj. 17. 15:55

Sziasztok

HSG vizsgálat előtt állok tudnátok nekem információt adni,hogy működik a vizsgálat menete a kórházba érkezéstől a hazamenetelig?

Várom mihamarabb a segítségeteket


Üdv

Linda

2013. máj. 2. 18:49
Sziasztok, én még új vagyok itt, most regisztráltam csak. De most kedden voltam HSG-n és ezt a fórumot olvasgattam előtte, lelki fröccsként..Már túl vagyok rajta, szó szerint túl..Hát nekem nagyon fájt, de átjárhatóak! Viszont: a jobb oldali alig akart átmenni rajta a kontraszt anyag,de a végén még is csak sikerült!!! Amúgy 6,5 éves a fiunk, kistesóra vágyunk már 2,5 éve, de nem akar jönni hozzánk, pedig már mindhárman nagyon nagyon várjuk!!! Már voltunk a pesti Káliban is, ott kérték ezt a vizsgálatot többek között. Nemsokára megyünk is vissza az eredményekkel. Azt sem bánnánk, ha egyből 2 emberpalánta csatlakozna hozzánk, a családunkba:) Írjatok, ha van kistesó projektes secunder sterilesek köztetek. Mik a tapasztalatok? Üdv!
157. Anmeli (válaszként erre: 156. - Sugarcili)
2013. febr. 18. 09:04
Szia! Én most állok előtte. Ha jól értem akkor, lehet kérni, hogy altatásban csinálják? Ha úgy szeretném kérni, akkor azt előtte kell lebeszélnem?
2013. febr. 16. 17:44

Sziasztok! Én is túl vagyok rajta. Hónapokig készültem rá, rengeteg fórumot olvastam, és mit mondjak, egyáltalán nem voltam nyugodt. Mindazoknak szeretnék egy kis segítséget és bátorítást nyújtani, akik még előtte állnak. Az hogy mennyire fáj, vagy mennyire kellemetlen, több dologtól függ, a teljesség igénye nélkül: mennyire könnyen megy be a katáter a méhbe, a petevezető mennyire átjárható, az orvos mennyire figyelmes, illetve, hogy a páciensnek milyen magasan van az ingerküszöbe. Az enyém meglehetősen alacsonyan van (lehetne kérdezni, mi lesz így a szüléssel, de arra még várhatunk egy jó pár hónapot). Az orvosom a beavatkozás előtt elmondta, hogy altatásban fogja végezni és semmit sem fogok érezni. Ettől függetlenül rettenetesen izgultam és kérdeztem boldog-boldogtalant, hogy vajh' mi lesz. Reggel bementem a kórházba, felvettek, csinátak egy hüvelyi ultrahangot meg ekg-t. Az egyik nővér elmondta, hogy szerencsésebb ha altatásban végzik a petevezeték átjárhatósági vizsgálatot, mert ha van összetapadás, akkor az azért fájhat. A műtét előtt fél órával az altatóorvostól kaptam valamilyen bogyót, ami igencsak jó hatással volt az idegállapotomra, 5 perc után megszűnt a lábremegés, a műtőbe meg már szinte nevetgélve sétáltam be. Amikor aztán felfeküdtem az asztalra és elkezdtek odakötözni, megint berezeltem kissé, de ekkor vénásan beadták az altatót, meg a valami gázt is szívattak velem. Igyekeztem kellemes dolgokra gondolni és pár másodperc múlva se kép se hang nem volt. Mikor végezett a doki, felébresztettek még a műtőben és mondták, hogy átjárható mindkét petevezető, majd visszavittek a szobába, hogy aludjak még. Nagyon kicsit görcsölt a hasam, de mire szóltam a nővérnek, hogy adjon valamit, már el is múlt. Mint kiderült a műtét befejeztével fájdalomcsillapítót is adtak. 2 óra múlva találkoztam az orvossal, aki elmesélte, hogy elég nehezen tudta feletenni a katétert, de végül csak sikerült és a vizsgálat kimutatta, hogy minkét petevezeték szépen átjárható. Fél óra múlva mehettem haza. Aznap véreztem, meg másnap egy kicsit. Otthon egy nagyot aludtam, meg még másnap is jól esett pihenni, de ennyi. Nagyon örülök, hogy elaltattak, tényleg nem fájt semmi, és semmire sem emlékszem. És mindezt ingyen. Ez egy TB által finanszírozott beavatkozás.

Ennyit a petevezeték átjárhatósági vizsgálatról, remélem hamarosan izgulhatok a szülés miatt is. :)

2012. okt. 11. 13:22
Sziasztok! Nekem tegnap volt. Egyáltalán nem fájt. Az elején egy kicsit kellemetlen volt, de utána semmi fájdalom vagy görcs.Átjárható mind a kettő. Előtte félórával vettem be fájdalomcillapítót. Kevés barnás folyásom van azóta. Remélem gyorsan elmúlik.
154. Kri1978 (válaszként erre: 153. - Bambali)
2012. okt. 3. 12:53

Szia Gambali!


Tudnál segíteni, h hol csinálnak aránylag olcsón és gyorsan HSG vizsgálatot!!?? Előre is köszönöm..

153. Bambali
2012. szept. 26. 14:13

Sziasztok, túl vagyok a HSG-n, ma voltam. :)


Maga vizsgálat egy 5-ös skálán olyan 3-as volt, nekem ennél sokkal jobban szokott görcsölni a hasam menstruációkor szóval szerintem nem volt annyira vészes, bár azért nem ismételném meg, ha egy lehetőségem lenne. :)

Amikor a szondát feltette, akkor görcsöltem, amikor meg a kontrasztanyagot benyomta, akkor volt egy hirtelen feszítő érzés és egy nagy melegséget éreztem. Hamar túl lehet rajta lenni, remélem, később sem lesz gond, mármint hogy nem gyullad be semmim, és nem fogok 1 hétig vérezni.

A bal petevezetékem átjárhatatlan, ott volt egy méhenkívüli terhességem 4 éve, a jobb átjárható. A balt is próbálta megnyitni, még egyszer rányomott a kontrasztanyaggal, de az totál ne ment át, szóval az esélytelen.

Nem kaptam semmilyen bódítót, sem érzéstelenítőt.

Maga a szonda felhelyezése volt kb. 3-4 perc, a röntgenben pedig a vizsgálat 1-2 perc, utána még kivett mindent, az is 1 perc lehetett.

Kicsit véreztem, betétet vittem.

Feküdnöm kellett még a nőgyógyászaton 2 órát, aztán eljöhettem.

Azt mondta az orvosom, hogy 1 hét múlva lehet szexuális életet élni, de megkérdeztem a kerékpározást is, mert minden nap szoktam 45 percet, azt mondta, már holnap tekerhetek, de azért lehet, hogy várok vele 1-2 napot.

Minden köszönet az orvosomnak, végig magyarázta, mit csinál, és nem titkolta azt sem, hogy kellemetlen lesz, mondta, hogy most fájni fog, stb.

152. Bambali
2012. szept. 22. 08:21

Sziasztok, én szerdán megyek HSG-re, és nagyon tartok tőle, de muszáj. Utána néztem a neten, videók is vannak fent, meg mindenféle tájékoztató, de azért mégis csak jobb olyantól olvasni, aki már átélte, szóval köszi az infókat.


Itt van egy jó cikk, a 4 féle átjárhatósági összehasonlítása:

[link]


Itt egy videó is:

[link]


Ha túl leszek rajta, jövök és elmondom, milyen volt. :(

151. bazsoca
2012. aug. 10. 18:15

Fura ahány H.Kórház annyi szokás.

Nekem Hsg. Reggel 6h-ra kelle mennem 8-ra felvesznek papíroznak stb.vizsgálat vénásan altatás,fájdalom miatt.Vizsgálat kb.20perc 4óra elteltével lehet hazamenni! Vkinek miért kell bent maradni másnapig az Laparoszkópia műtét?Írjatok

kinek van volt lesz ilyen vizsgálat!

150. bazsoca (válaszként erre: 149. - Cornflower)
2012. aug. 10. 18:09

Szia.Írtam neked Privátba.

Válaszolnál neked hogy s mint történtek a dolgok a te Hsg-dnél átjárható volt tudtak segíteni?Azóta van siker baba?

Köszönöm válaszodat!Írjál.Várom.

149. cornflower (válaszként erre: 148. - Bazsoca)
2012. júl. 17. 18:50
Nekem tb alapon csinálták és az nem igaz, hogy a HSG "átfújja" a petevezetékeket! Ez nagy tévedés, a dokim nagyon kiakadt, amikor én is így kérdeztem rá, állítólag ez egy nagy tévhit. Ott semmit nem fújnak, és nem is lehet nagy nyomással végezni az eljárást. Ha csak minimális a lerakódás, akkor azt a folyadék átmossa, de ha összenövés vagy nagyobb letapadás van, azzal nem fog tudni mit kezdeni. Szóval fölöslegesen mennél.
148. bazsoca
2012. júl. 17. 15:50
Nagy ölelés mindenkinek!Kérdezem én fizetni kell a HSG kontraszt anyagos röntgenes vizsgálatért?Miért?Nem értem.Mi esetünk felvettek minket a Meddőségibe tegnap elvégezték a HSC-sóoldatos uh vizsgálatot sajnos nem ment át a folyadék nem átjárhatóak a petevezetők.Nem ezt a vizsgálatot kértem volna hanem a HSG-t átmosná átfújná a vezetőket holnap megyek be "H-ba intézkedni kérni ezt a vizsgálatot.Tb alapon elvézik időpontot adnak.Aki pénz összegekről ír azoknak magán rendelőben végezték a Hsg-t?Megmondta az Orvos ennyi ft-lesz mi kerül annyiba?
147. cornflower (válaszként erre: 146. - Riegel)
2012. júl. 3. 20:58

Szia!


Igen aktuális még, most vagyok előjegyezve a jövő hétre egy ilyen vizsgálatra a Bajcsy kórházba Mosonyi P-hez. Róla tudsz valamit?

Nekem azt mondta, hogy ha nem átjárható a petevezeték, akkor ez a dolog nem biztos, hogy meg tudja oldani. Szomorú lennék, ha nem lenne átjárható a petevezetékem és nem tudnának rajtam segíteni. Én azt hittem, hogy ezzel egyidejűleg át is fújják és rendben lesz.

146. Riegel (válaszként erre: 140. - Cornflower)
2012. jún. 26. 12:40

Szia,

nem tudom,hogy aktuális-e még e kérdésed... én ma voltam vizsgálaton. 25eFt (egészségpénztári számlát is adnak, ha el tudod számolni)és azt mondhatom,hogy alig észrevehető beavatkozás!! :)

Életemben először írok fórumon,és éppen az motívált, hogy annyi szörnyű kommentárt olvastam a múlt héten.. valószínű, hogy számít, ki csinálja!!!!!!!! :-)

Forgács doktort csak ajánlani tudom!! :-)

145. Tünci79 (válaszként erre: 143. - Cornflower)
2012. jún. 18. 15:43
hát ha van ideiglenes lakcím kártyád, esélyes, hogy foglalkoznak ott is veled. egy próbát megér. :)
144. cornflower (válaszként erre: 142. - Céda)
2012. jún. 2. 23:40
Hát az sem kevés, de mégis csak a fele :S
143. cornflower (válaszként erre: 141. - Tünci79)
2012. jún. 2. 23:39

Szia Tünci!


Sajnos a lakhelyem nagyon messze van a jelenlegi tartózkodási helyemtől, az kizárt hogy oda menjek.

Ideiglenes lakhely szerinti sztk is jó szerinted?

142. Céda
2012. jún. 1. 20:40
Kecskeméten 30-ba került!!!
141. Tünci79 (válaszként erre: 140. - Cornflower)
2012. jún. 1. 08:16
szia. a petevezeték átjárhatósági vizsgálati név sztem csak egy gyűjtőnév, mert van több fajtája is. a hsg az egyik. a lakhelyed szerinti sztk-ban próbálkoztál már? én ott csináltattam, mert mi sem tudtunk 60e ftot kiadni rá, és nem bántam meg. :)
2012. máj. 31. 21:23

Sziasztok!


Aki már túl van ezen a vizsgálaton, kérem ajánljon nekem olyan helyet (dokit) Bp-en, ahol nem kell 1 havi fizetésemet otthagyni erre a vizsgálatra.

3 helyen voltam és igen meglepődtem, hogy 60 ezer alatt nem végzik el. Ez tényleg ennyibe kerül?

..és egy kérdés: A HSG és a petevezeték átjárhatósági vizsgálat nem ugyanaz??

Nagyon köszönöm előre is mindenkinek, aki segít. Jöhez priviben is. :)

139. Céda
2012. ápr. 24. 09:46
Ja és még egy tipp! Aznap és a hsg-t követő napokon megsokszorozódik a teherbeesés esélye, mert kicsit feltágítanak, meg a kontrasztanyagban állítólag jól megtapadnak a kiskatonák, így ha lehet, a peteérés előtti napokra időzítsétek a vizsgálatot! pl. 1-2 nappal előtte!!! Ez egy jó tipp :-) Én sajnos utána voltam, nem volt választásom, kár.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook