Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vettem egy divatos kulacsot. Abban sima csapi vizet viszek... fórum

Vettem egy divatos kulacsot. Abban sima csapi vizet viszek... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
57. ,zumba (válaszként erre: 52. - 55Judit)
jan. 16. 10:09
Egy újabb feszültségforrás kizárva nálunk is.
56. ,zumba (válaszként erre: 55. - 55Judit)
jan. 16. 10:05
Csak egy példa: 1918.01.18. Kaposvár +16 fok....tehát több mint 100 éve is voltak kilengések a hőmérséklet terén pozitív és negatív irányban is. Csak jó riogatni manapság.
55. 55Judit (válaszként erre: 54. - Michelle.r)
jan. 16. 09:24
Nagynak tűnik a szám, de mi az emberek környezetszennyezése ahhoz képest amit a folyamatos vulkántevékenységek művelnek. Persze biztos hogy az emberiség is nagy kárt okoz, de pl. a felmelegedések és a jégkorszakok akkor is váltogatták egymást mikor az ember még sehol nem volt.
54. michelle.r (válaszként erre: 45. - Krisztikrisz)
jan. 16. 07:52
Véli közel 8 milliárd ember.
53. globus (válaszként erre: 52. - 55Judit)
jan. 15. 11:09

Volt már ilyen, te emlékezhetsz rá. Nyolcvanas évekig hordtuk vissza a szörpös, sörös, pezsgős palackokat. Talán még dobozos sör sem volt akkoriban, aztán a pezsgős üvegek koptak ki gyorsan.

Még most is ugyanaz a fonott kosaram van 😀 ez a projekt most nem érint.

52. 55Judit (válaszként erre: 51. - Globus)
jan. 15. 10:59
Szerintem odafigyelést igényel sokaknál hogy ne nyomódjon, sérüljön a flakon, aztán ott a visszaváltogatás macerája. Előfordulhat sorban állás az automatáknál, aztán őrizgetni a cetlit amit majd a pénztárosnak kell adni, ha lesz olyan flakon amit nem fogad el a gép azzal hirtelen mit kezdjen, stb. De egyeseket zavarhat az is hogy ha nem váltja vissza sokba kerül neki a víz. Engem nem fog érinteni ez a probléma. :)
51. globus (válaszként erre: 48. - 55Judit)
jan. 15. 10:29

Miért? Úgy tudom, pont annyiért váltják vissza, amennyit felszámolnak erte vásárláskor.

Ha nem váltják vissza, havi szinten nagyobb összeget dobnak ki.

jan. 15. 10:25

A honvédség jut eszembe a divatos kulacsról.

Mindennap volt egy ügyeletes szakasz.

Teljes menetfelszerelésben sorakozó.

Az ÜTI kitalálta most pedig mindenki kiissza a kulacsát.

Többségben voltak akik nem cserélték le a több napos, hetes vizet.

49. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 48. - 55Judit)
jan. 15. 10:21

Szerintem ábránd.

Most nem fejteném ki, hogy miért gondolom így.

48. 55Judit (válaszként erre: 47. - Smaragdzöld 🐉)
jan. 15. 10:20
Én elképzelhetőnek tartom azt is, hogy a flakonok visszaváltási ára miatt sokan lemondanak a palackos vizekről. Vagy ez csak ábránd?
47. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 37. - 55Judit)
jan. 15. 10:17

Igen. Én is a megszerzett ismereteim és a meggyőződésem alapján döntök.

Minden környezeti ártalmat képtelenség kiküszöbölni. Viszont sok olyan dolog van, amire egyszerű paraszti ésszel gondolkodva is ráhatással tudunk lenni.


A PET palackok kiszorítása, hát az még a jövő zenéje.

Szerencsére egyre több szülő figyel már a gyerekére is, és nem ásványvizes palack lapul a gyerek iskolatáskájában, hanem jó minőségű kulacs vagy termosz, és abban a víz.

46. 55Judit (válaszként erre: 28. - Anyagi)
jan. 15. 09:28
Bármikor amikor a pénzemet költöm, mások megélhetését, vagy gazdagodását gyarapítom. És miért kéne hogy fájjon ez nekem? Engem a saját életem jobban érdekel, a pénz meg azért van hogy forogjon.🙂
45. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 14. 16:55
Attól ne félj! Nem te szennyezed, hanem a nagyok.
44. birebora (válaszként erre: 26. - Timycat)
jan. 14. 14:11
Utána néztem én is. Köszi.
43. 55Judit (válaszként erre: 42. - Timycat)
jan. 14. 11:40

Ízlések és pofonok...

Elsőre nekem is furcsának tűnt a teljesen tiszta víz íze.

Fel is hívtam a forgalmazót (emberbarát mást is vettem már tőle) és azt mondta, napokon belül megszokom majd. Évtizedekig a szennyezett csapvízhez és a szervetlen sókkal tele ásványvizekhez voltam szokva, és most érzem a különbséget. Attól függ nagyban hogy ki milyennek érzi elsőre a desztvíz ízét, hogy mennyire van leterhelve és milyen szennyezőanyagokkal a szervezete. Igaza lett, néhány nap után élvezettel ittam a vizet abban a tudatban, hogy mostantól legalább vízzel nem viszek szemetet a szervezetembe. De más előnye is van, részletesebb elemzést nem tudok már mutatni rég láttam, de remélem, soha nem kell lemondanom a tiszta vízről.

42. timycat (válaszként erre: 41. - 55Judit)
jan. 14. 11:27

Desztvizet képtelen vagyok inni, nem bírom az ízét, meg is oszlanak róla a vélemények.

Nagybátyám ivott évekig kizárólag desztvizet, aztán leállt róla, de nem tudom milyen megfontolásból.

41. 55Judit (válaszként erre: 40. - Timycat)
jan. 14. 10:43
Azt csak a desztilláló készülék távolítja el.
40. timycat (válaszként erre: 34. - Michelle.r)
jan. 14. 10:41
Szerintem a hormonokat a házi vízszűrők sem tudják szűrni. Legalábbis ami nekünk itthon van víztisztító emlékeim szerint a leírása a hormonokról, gyógyszermaradványokról hallgat.
39. 55Judit (válaszként erre: 34. - Michelle.r)
jan. 14. 10:27
Tájékozódás hiányában sok ember állít meggyőződéssel hülyeségeket. Időpocsékolás velük foglalkozni ha kötik az ebet a karóhoz.
38. 55Judit (válaszként erre: 32. - ,zumba)
jan. 14. 10:25
Az üveg is nagyon jó, most abban hordom a vizet, de 2x olyan nehéz mint az acél kulacs. Nekem a kicsi is számít, mert buszozva-cipekedve járok és nem vagyok már fiatal se.
37. 55Judit (válaszként erre: 30. - Smaragdzöld 🐉)
jan. 14. 10:22

Mindenki a megszerzett ismeretei alapján dönt. Te egy tájékozott ember vagy.

Bennem is régen érlelődik a gondolat a rozsdamentes acél kulacs vásárlása iránt, de mint lentebb írtam, a legutóbbi kutatási eredmények tették fel nálam az i-re a pontot. Ott a link is, ha valakit érdekelne, nem neked írom, biztos vagyok benne hogy te olvastad a hírekben.

Szóval kinéztem a palackomat, nem hőtárolós, de jó lesz. A lényege hogy nem juttat a szervezetembe káros anyagokat. Megveszem, mert számít az egészségem. Ezért iszok desztillált vizet is évek óta.

36. Epresturmix (válaszként erre: 34. - Michelle.r)
jan. 14. 10:14
Ezt én is olvastam! 🤬
35. michelle.r (válaszként erre: 28. - Anyagi)
jan. 14. 10:14
Az enyémek üvegből vannak. Jó nekem. A pet palackba beleoldódik egy csomó minden, ami viszont nem az. Igen, üzlet, mint minden más. A ruháid, a vacsorád, és még sok minden, ami hozzátartozik az élethez.
34. michelle.r (válaszként erre: 15. - Levarosbukta)
jan. 14. 10:11
Rengeteg mindent nem tudnak kiszűrni. Pl. a hormonokat sem. Több cikket olvastam, amely szerint többek között ez is oka annak, hogy egyre több a meddő ember. Nem tudják a fogamzásgátló hormonokat sem kiszűrni. Tudom, tudom nagy divat azt mondani, hogy a vízszűrő parasztvakítás.
33. lolita2112 (válaszként erre: 30. - Smaragdzöld 🐉)
jan. 14. 01:17
nagyon egyetertek veled!
32. ,zumba
jan. 13. 20:06
Üveg, illetve télre van kisebb termoszkám a viznek, teának. Valamint rozsdamentes, duplafalú termosz, ha utazunk.
jan. 13. 19:19
divatos kulacsban ódivatú pálinka
jan. 13. 19:15

Olvasom a hozzászólásokat.

Nálam nem a divatosságon van a hangsúly. Nem az a lényeg, hogy a kulacs vagy termosz kívül milyen figurákkal van teleszórva. Nem a dizájn a fontos. Egy egyszerű, egyszínű, minden cifraságtól mentes kulacs vagy termosz tökéletesen megfelel. A lényeg, hogy rozsdamentes legyen. Az alap, hogy ugyanúgy tisztítani kell, mint bármilyen poharat, edényt, tárolót. Ez nem lehet gond. Nem egy őrült nagy beruházás, még egy 3-4 tagú családnak sem. Legalábbis szerintem.

Nem mostani találmány ez, régen is volt. Csak a palackos ásványvizek és üdítők valahogy kiszorították. Most újra kezdenek foglalkozni a mikro,-és makroműanyagok káros hatásával (mint korábban is írtam), ezért lett úgymond felkapott ismét a kulacs. De tényleg nem mindegy, hogy milyen.


Látom, vannak palackhívők, megoszlanak a vélemények, mint minden másban is.

Tegyen mindenki belátása szerint.

Én már jóval korábban száműztem a műanyagot a háztartásomból. Nem holmi divathobbiból.

29. timycat (válaszként erre: 28. - Anyagi)
jan. 13. 18:57
Mi a sodastreames palackokat használjuk, olcsóbbak, mint a divat kulacsok. Szódagépünk volt nemrég romlott el, de 3 palackot adtak hozzá, azoknak semmi bajuk, bár van lejárati idő rajtuk (rég lejártak), de gondolom a nyomás miatt csak, addig vállalják hogy nem durran el.
28. Anyagi (válaszként erre: 27. - Anyagi)
jan. 13. 18:50

Egyébként ez a palack dolog is üzlet!


Feltűnt (gondolom néhány kínainak (?)) hogy az emberek palackokkal mászkálnak.

És persze a szép, színes, dizájnos kulacsok, termoszok kínálják magukat!

Én is megnézem őket időnként!

De annál sokkal drágábbak, minthogy megérné!! - szerintem.


És azokat ugyanúgy tisztítani kell rendszeresen!

De eldobni már elgondolkodtató, ha meguntam.


És tényleg nem igazán biztos, hogy miből vannak! És hogy az az anyag jó e nekünk???

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook