Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vettem egy divatos kulacsot. Abban sima csapi vizet viszek... fórum

Vettem egy divatos kulacsot. Abban sima csapi vizet viszek... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
27. Anyagi (válaszként erre: 22. - Icuska538)
jan. 13. 18:40

Amit most hordok pet-palackot, azt még tavasszal vettem.

Aztán nyárra egy nagyobb került a táskámba.

A hűvös idő beálltával pedig visszavettem a kicsit.


Időnként feltöltöm erősen ecetes vízzel éjszakára. Ez sterilizálja az üveg belsejét.

Másnap rendesen kiöblítem és használom tovább!!!

26. timycat (válaszként erre: 6. - Birebora)
jan. 13. 17:35
600ezertől indul egy ilyen csaptelep (vízszűrő, vízhűtő és CO2 adagoló is van benne) 🤦‍♀️ plusz a CO2 töltet is húzós hozzá. Mivel van víztisztító a házban, nem vagyunk nagy szóda fogyasztók így szerintem mi maradunk a Sodastreamnél, elnézegetjük a pulton. Én max. 250ezerre gondoltam egy CO2 csaptelepet, vízszűrővel, hűtővel nem számoltam.
25. Icuska538 (válaszként erre: 23. - 55Judit)
jan. 13. 17:34

Ezért ne vegyél te se kulacsot.Te még tufatosabb vagy mint én. Egyébként köszi

a hozzászólást!

24. timycat (válaszként erre: 15. - Levarosbukta)
jan. 13. 17:27

Nálunk városon belül is más a víz. Nálunk itthon vagy nagyiméknál a belvárosban ezer éves régi csövek vannak, van egy fura íze, színe, ezért lett a víztisztító. Alvégi városrészen, ahol kisebb a fogyasztás, de 50 éves csövek vannak sárgás-barna, bűdös, lepedékes víz folyik. Az új városrészen ami gyorsan kiépült, több utca, társasház épült közel a kutakhoz, nem a városon keresztül kapják a vizet, hanem közvetlen, max 10 éves csövek ott patika a víz. Városon belül ekkora eltérések vannak.

Én mindig viszek magammal itthonról tisztított csapvizet bárhova megyek.

23. 55Judit (válaszként erre: 22. - Icuska538)
jan. 13. 15:41
Így van! És magadért is valamit.
22. Icuska538 (válaszként erre: 9. - Anyagi)
jan. 13. 15:16
Tökre igazad van. Én ugyan ilyen olyan kulacs félékre nem költök. És ha többször használom szerintem teszek a földért valamit.
21. andi6020 (válaszként erre: 15. - Levarosbukta)
jan. 13. 15:16
Nagyon nem. Nálunk gyakran citromsárga.
jan. 13. 15:12
Ismét feltalálták a spanyolviaszt.
jan. 13. 15:07

Én ilyen rozsdamentes acél kulacsot akarok venni:

[link]

18. fincsi5 (válaszként erre: 9. - Anyagi)
jan. 13. 14:29

Nekem 4 dizájnos kulacs veri itt magát, egyiket sem tudom hordani, mert kényelmetlen, körülményes inni belőlük.


Én is egy erősebb petpalackot

hordok, mióta nincs üveges Theodóra.

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Levarosbukta)
jan. 13. 12:27
Nem. Ize van.
16. hottie (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 13. 12:15
Pár éve ezt csinálom.:)
15. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 13. 12:13
Nem értem! Minek hurcibálni a vizet? A munkahelyeden nincs folyóvíz, vagy csap? Ott is ugyanaz a viz folyik a csapból nem?
14. Józsibirka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 13. 11:50

Nekem van régi katonai kulacs, Alumínium,

azt is megnéznék a munkahelyeden biztos!

13. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 13. 11:46
Miből van a kulacsod? ha esetleg műanyag, azt feltétlen nézd meg hogy BPA és DEHP mentes-e. Ha egyik sincs ráírva akkor olvass ezekről mert nem elég ha a környezetet nem szennyezed. Te is fontos vagy!
12. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 13. 11:18
Csak nem Stanley?
11. 55Judit (válaszként erre: 10. - 55Judit)
jan. 13. 11:10
A legjobb a rozsdamentes acél kulacs, van duplafalú is. Alumíniumot lehetőleg ne vegyetek, mert az is ártalmas.
10. 55Judit (válaszként erre: 8. - Smaragdzöld 🐉)
jan. 13. 11:08

Bizony! A legfrissebb cikket erről tegnap olvastam. Elborzasztó!

[link]


Évek óta desztillált vizet iszok, viszont ha megyek valahova pet palackban szoktam magammal vinni. Régen játszok a gondolattal hogy venni kéne egy fém kulacsot, az elhatározás pedig a cikk után megszületett. Már ki is néztem milyet veszek, addig is üvegben viszem a vizet magammal. Azért nem tartom meg az üveget mert nem csak törékeny, de a súlya éppen duplája a kinézett rozsdamentes kulacsnak.

9. Anyagi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 13. 10:17

Én még kulacsot sem veszek!

Nem tud többet, mint egy kiürült, megfelelő méretű petpalack - viszont drága...


Egy szem előnye, hogy dizájnos!!!!


Egyébként 30 éve ilyenbe viszem magammal a vizet! (Persze nem ugyanabban - de annyit, amennyit a kulacs, ez is kibír!)

Most, télen is van egy 2 decis üveg a táskámban!

Időnként most is kellhet!


Amikor a gyerekek kicsik voltak, akkor kifejezetten a víz volt a nyerő!!!!

Ha kifolyt, a gyerek magára öntötte, nem ragadt, de akár kezet mosni is jó volt!

És nagyon sok helyen után lehetett tölteni!!!!

jan. 13. 09:57

Mostanában másról sem szólnak a hírek, mint a mikro,-és makroműanyagokról és azok káros hatásáról.

A palackozott ásványvizek mellőzésére hívják fel a figyelmet.


A kulacs és termosz jó választás.

7. timycat (válaszként erre: 6. - Birebora)
jan. 13. 09:53
Aha
6. birebora (válaszként erre: 5. - Timycat)
jan. 13. 09:52
A szénsavas vizet keverő csaptelep engem is érdekelne. Utána nézek. Ha lesz tapasztalatod megosztanád?
5. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 13. 09:41

Tízenéve ezt csináljuk, nem divatból, kényelemből, helytakarékosságból. Nálunk a városban jó a csapvíz + a házban van vízszűrő berendezés is, így nem kell hurcibálni, rakosgatni az ásványvizet és a kiürült palackokat külön gyűjteni.


Szódagépünk is amiatt volt, hogy még szénsavas vizet se kelljen venni, de nemrég tönkrement a szódagép. Állítólag a Grohenak van olyan csaptelepe ami tud szénsavas vizet keverni, most olyanon gondolkodunk, így a szódagép sem fog helyet foglalni, az sem lesz szem előtt. Tizenéve ilyen csaptelep szerintem még nem volt.

jan. 13. 09:38
Én is ezt teszem, 1l-es kulacsban viszem a vizet, de hozzáfacsarom 2 citrom levét is, mert úgy könnyebben megy az ivás.
jan. 13. 09:27
Kulcsot? Esetleg kulacsot...
jan. 13. 09:23
Én is. De én víztisztítót is vettem. Elhánynád magad, ha meglátnád a lecserélt szűrőket.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook